LEGACY
Molim mišlljenje...
30 odgovora2,274 pregleda
17 REP34%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#1
Pozdrav, evo prvo svaka
ast na forumu i svima!!
Eto kojih tjedan dana
itam po cijele dane po forumu i dobih nevjerovatnu volju da i ja probam da poduzmem neato!!
Sad nakon ato sam prikupio mnogo mnogo informacija, splanirao sam slijedee:
Problem mi je prostor, za sad uspio sam dobit prostor oko 60cmx40cmx70cm!
Za rasvjetu, prvo sam planirao HPS 250W, al poato bi tu bilo upitno vee zagrijavanje, zaklju
io sam da bi bilo pametnije stavit ovo:
}arulja atedna atapiasta 80W 57cm, 6000 lumena, recimo 3 komada, il mo~da 4 komada?
Za ventilaciju sam pronaaao dovoljno informacija,
e broj biljaka u boxu? U pitanju su pomjeaane sjemenke, al veinom doma
ice, predpostavaljam da bi se mo~da mogle uzgojiti dvije?
Hvala puno dobrim duaama koji e pomoi!:respect::respect:
Brener
POZNAVALAC760 REP18%
→ Ambasador
BrenerPOZNAVALAC
mar 2009.
mar 2009.#2
Pozdrav i Tebi.
Evo sto bi ja napravio da imam te dimenzije boxa.uzeo bih 5x80 w, tih stednih stapicastih i improvizirao 5 duznih reflektora, duz cijele cijevi, od nekakvog lima od nekoliko milimetara.Jacina svijetla bi bila 30 000 lm sto je prilicno puno a imao bi povoljnu temp jer stedne negriju previse uz pravilan propuh.Sto se ventilacije tice ugurao bih 4 12 cm pc venta sto bi sasvim sam siguran bilo dovoljno.
Gdje ce biti box? podrum, soba, potkrovlje? Ako je potkrovlje imat ces zescih problema sa temperaturama pogotovo u ljetnom periodu. Izbusio bih 2 rupe sa svake strane boxa. To bi bio ulaz za zrak.
vidim nepoznato je sjeme. U taj prostor stane max 3 odrasle zenke.Mozes ubacit 5-6 kom na vegetiranje i molit se bogu da ce bit 50% zenki :) dakle imas ih 3. Ako ti i 2 ostanu mozda i bolje jer bi imao vise prostora za "rastezanje" tj LST. Posto po meni uzgoj pod stednim zaruljama ide samo uz lst ili scrog tehniku. Nepricam sad o ogromnim boxevima sa fluo cijevima vec samo o cfl zaruljama. Dakle ides na lst, ako neznas mi cemo ti pomoc kad za to dodje vrijeme nije problem uopce, pis of kejk ;) Sretno
17 REP34%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#3
Odli
no, sve 5,:sun2: stavit u 5 ~arulja!! Al sad vidim da u ponudi imam dvije vrste takvih ~arulja:
}arulja atedna atapiasta, 80W, boja 840 LUMILUX Cool white - hladno bijela
i
}arulja atedna atapiasta, 80W, boja 830 LUMILUX Warm white - toplo bijela
Razlika je u boji, predpostavaljam da bih trebao uzeti ovu toplo bijelu, il se varam??
S ventilacijama nebih smjelo biti problema, potrudit u se!!
Da
itao sam o LST-u, za sad sve jasno!!
Pitanje joa samo, u prvoj fazi(vegetativnoj), da koristim svih 5 ~arulja da svijetle i e bit dovljno nekoliko njih!!
Hvala
Brener
POZNAVALAC760 REP18%
→ Ambasador
BrenerPOZNAVALAC
mar 2009.
mar 2009.#4
Najbolje uzmi 827 ili 830 oznaku - to ti je za flower fazu
860 ili 865 za veg.
Uzmi 3 crvene i dvije plave lampe i tako vegetiraj, a kad prebacis na 12/12 izbaci jednu plavu.Ovo ti je provjereno, sad nemislim da ces bas na prvom growu istrazivat neke druge kombinacije svijetla, zar ne.Ako budes imo problema sa temp izvadi jednu. Ostanu 4 a svejedno i sa 4 imas dovoljno svijetla, norm sto vise to bolje samo drzi temp max oko 30°
Nemoras ti mene poslusat, ovako bi ja napravio da idem radit nesto u prostoru kao sto je tvoj.
A pitanje za sva upaljena svijetla u veg. Pa sto joj vise svijetla das to ce brze rast, dakle sam zakljuci :)
17 REP34%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#5
Jel pod ove crvene i plave lampe podrazumijevaa ove dvije vrste koje sam ja naveo da imam u ponudi il mislia da stavim dodatne lampe u boji??:sick:
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
OkiyKiku
ENTUZIJASTA232 REP8%
→ Poznavalac
OkiyKikuENTUZIJASTA
mar 2009.
mar 2009.#7
Gle, u takvom prostoru mo~ea uzgojit 15g vuve. Ako nema prostora - nemaa stan/kuu, nemoj sadit indoor, vjeruj mi! Naruci dobro sjeme, nai dobru aikaru u koju se niko nema volje zavla
it i u jesen imas 500g vrhunske ganje!
Brener
POZNAVALAC760 REP18%
→ Ambasador
BrenerPOZNAVALAC
mar 2009.
mar 2009.#8
Od ove dvije navedene znaci 830- ja i vecina ju nazivamo crvena :P, ta valja i 840 pise ti hladno bijela e tu bi mijenjao u 860 ili 865. Zasto? To su zarulje sa vise plavog spektra kojeg biljka dok vegetira toliko voli. Znaci ide kombinacija 827 ili 830 za cvjetanje i 860 ili 865 za vegetaciju.
@okiyKiku
Iz tog prostora se moze izvuc puno vise od 15 g uostalom nema svako prostor za outdoor pa bjezi na indoor kojeg je puno lakse sakriti.Srecom pa je policija tako susretljiva prema uzgajivacima :signs054:
17 REP34%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#9
Memoj zajebavat, ve sam se preplaaio da iz bar dvije bilje nejde viae od 15g!
MariMahuna
ISTRAŽIVAČ114 REP43%
→ Entuzijasta
MariMahunaISTRAŽIVAČ
mar 2009.
mar 2009.#10
evo voljni ja po
eo isto nedavno... istih dimentija box... naruceno indoor sjeme... pa chemo da vidimo ;) ... samo moja rasvjeta je 5 cfl-ka 23 W + reflektor i sve oblozeno aluminijskom folijom...
pa chemo da vidimo ;)
17 REP34%
→ Istraživač
mar 2009.
mar 2009.#12
Jaooo sad
itam kolka ja mogu
nost da je policija ovdje i mogu
nost pronalaska uzgajivaa a i kazne, ajmee....:ohno::ohno::ohno::ohno::ohno:
Ja odustajem od svega, ostalim sretno u podhavtima!!
Brener
POZNAVALAC760 REP18%
→ Ambasador
BrenerPOZNAVALAC
mar 2009.
mar 2009.#13
Voljni my ass :D
Sala nego sto odusta? Paranoja je zajebana stvar :vb_whip:
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
mar 2009.
mar 2009.#14
Mo~da se samo tako ka~e,da se odmakne malo iz "javnosti" i nastavi sam,hehe!
Ja mu nevirujem 100%,ali to sam ja.A i malo paranoje dobro doe nekad,ako niata
isto za promjenu.
Kako god,pro
itan si bar napola:wave:
MariMahuna
ISTRAŽIVAČ114 REP43%
→ Entuzijasta
MariMahunaISTRAŽIVAČ
mar 2009.
mar 2009.#15
no risk no fun :P ... ali bolje da si malo paranoi
an nego presiguran
i pssst.... kako bi quta rekli.... no one knows ...
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
mar 2009.
mar 2009.#16
ma nastavie on
sad je rekao policajcima da nee pa ga boli uvo :icon_lol:
mar 2009.
1 / 16
mar 2009.
mar 2009.