LEGACY
HomeBox
26 odgovora2,165 pregleda
37 REP74%
→ Istraživač
okt 2010.
okt 2010.#1
Evo novi sam na forumu, proveo sam dosta vremena citajuci, proucavajuci i jedino mogu rec SVAKA CAST.
Stvarno sry znam da ovakvig tema ima na bacanje i svi nesto ispituju ali stvarno bi bio zahvalan na bilo kakvoj pomoci.
Ako sam pogrijesio rubriku molim admine da obrisu temu
Ali ja imam pitanje ... nemam prostora za radit box ali imam ormaric irine 20cm, duzine,47 i visine 67 cm... Pa me zanimalo dali mi je to dovoljno za 1, max 2 biljke? Koju rasvjetu za to preporucit, da je dovoljno jaka ? i koje su mi vjerojatnosti sobzirom da je od drveta pa bi mi temperatura i vlaka mogla znatno varirat ?
Svetilist
POZNAVALAC1.480 REP98%
→ Ambasador
SvetilistPOZNAVALAC
okt 2010.
okt 2010.#2
naravno da mo~e ti poslu~i to ormar
e :)
ti bi trebo prvo da rjeaia rasvjetu za taj tvoj budui mini box:icon_lol: ako bi stavljo hps 75w ima
ea zezancije s temperaturom zbog male visine boxa tako da za po
etak bi najbolje bilo cfl atedne sijalice i to bi trebo od starta na re~im svjetlosti 12/12 stime da tih atedni ato viae ih stane to bolje
a neki minimum da bar imaa unutra 8000 lumena pa nadalje, ato viae lumena to bolji urod i naravno da biljke imaju dobar protok zraka
jedna ili dve biljke mogu stat unutra ali opet ovisi kakvu
ea vrstu gajia, najbolje bi bilo neku indiku ili autoflovering zbog same visine boxa
37 REP74%
→ Istraživač
okt 2010.
okt 2010.#3
sobzirom da je meni najveci problem rasvjeta i perveliko zagrijavanje jel bi moglo ic recimo da stavim sa svih strana led diode one male, one se ne zagrijavaju skoro uopce a u velikoj kolicini daju sasvim dovoljno svjetla ?? jel ima tko iskustva ?
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
okt 2010.
okt 2010.#4
Treba ti jaca rasvjeta,ne znam za led diode ali koliko znam one ne daju dovoljno svjetla tj. lumena..kao sto je kolega vec rekao uzmi cfl stedne zarulje od 23w najmanje 4-5 komada.Ali ako se mislis zezat s temperaturom ili staviti odlicnu ventilaciju i protok zraka ili mozda imas ideju kako se rjesiti viska topline e onda uzmi hps od 75w
friška figa
AMBASADOR1.671 REP5%
→ Legenda
friška figaAMBASADOR
avg 2011.
avg 2011.#5
cfl atedne 4 kom po 23w i box obojiti bijelom mat bojom, male to vole, temperatura 32c vlaga 75% stabilno vrjeme, dodaj par vetilaroria i wola!!!!
DEDE
POZNAVALAC1.005 REP45%
→ Ambasador
MrLaki
AMBASADOR1.870 REP11%
→ Legenda
MrLakiAMBASADOR
dec 2011.
dec 2011.#7
uzmes lepo hps 70 w,stavis staklo 2,3 mm ispod i jedan pc vent izmedju hps i stakla i nema problema sa temperaturom,tako sam ja uradio i ventovi rade na 20% snage temperatura 25-do 26 a staklo hladi pc vent 4x4.ps manji je box od tvog :) srecno
Big L
LEGENDA10.622 REP56%
→ Zmaj
iSensation
ZMAJ21.472 REP
iSensationZMAJ
dec 2011.
dec 2011.#9
da, koji ***** s tim starim temama?!?!?! Vec sam na neznam koju naletel i citam.... Ajde malo se skulirajte!!
DEDE
POZNAVALAC1.005 REP45%
→ Ambasador
22 REP44%
→ Istraživač
jan 2012.
jan 2012.#11
E ljudi ja se izvinjavam na pitanju ali me zanima dali se moze naruciti HPS sa aliena postom ja sam iz Bosne :-)
GreenRyder
LEGENDA14.654 REP97%
→ Zmaj
GreenRyderLEGENDA
jan 2012.
jan 2012.#12
.....evo prolistaj ovu temu i sigurno ces nac mjesto u Bosni di ima za kupit HPS, manje rizicno nego narucivat HPS iz Aliena, nije to isto ko sjemenke.....
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/1601-nabavka-opreme-%5Bprodajna-mjesta-po-gradovima%5D.html
22 REP44%
→ Istraživač
jan 2012.
jan 2012.#13
Ne brine me rizik nemogu da padnem sa lampom :D ali druga stvar da me njuskala ne provale u kakvom paketu bi poslali nebi mi dodju u posjetu nakon mjesec dva u pola posla :DDD
okt 2010.
1 / 14
okt 2010.
jan 2012.