LEGACY
Struja-problem-iskacu osiguraci
34 odgovora5,367 pregleda
BlekFog
POZNAVALAC1.120 REP58%
→ Ambasador
BlekFogPOZNAVALAC
maj 2009.
maj 2009.#1
Dakle, spojia sam 5 grla u paralelni serijski spoj i kad spojim jednu zarulju sve radi normalno ali kad dodam drugu ili trecu, cetvrtu ili petu iskoce mi osiguraci u kuci.....ima tko kakvu ideju???
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BlekFog
POZNAVALAC1.120 REP58%
→ Ambasador
BlekFogPOZNAVALAC
maj 2009.
maj 2009.#3
Lol, ispricavam se.....spojia sam u paralelni spoj, bas tako kao sto is ti pojasnija weedrane ali cim dodam drugu zarulju osigurac mi iskoci....imam one stare osigrace.....14 A
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#4
onda ti se negdje stvara kratki spoj, brijem da si neat krivo spojio. Daj skicu svih pet ~arulja kako si spojio
BlekFog
POZNAVALAC1.120 REP58%
→ Ambasador
BlekFogPOZNAVALAC
maj 2009.
maj 2009.#5
Evo ovako....kad na prvo grlo utikam zarulju iskoci mi osigurac, na drugo i trece grlo utikam zarulje i one rade, dok na 4 grlo utikam zarulju osigrac ne iskoci ali zarulja ne radi, ali ispravna je.
Koji je zakljucak??? 1 i 4 grlo neispravo????
Nek te/vas ne zbunjuju zice s koje su oko grle ka omotane jer one samo sluze da ucvrstim grla za dasku
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#6
Pa ovako na oko je dobro spojeno. Provjeri ove kontakte grla i ~ice, neznam
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#7
ja nebi tako spajao
meni su prporucili da spojim (neznam kako da objasnim al cu pokusati)
znaci svaku sijalicu spojis na jedan kabl pa ih onda povezes na glavni.
ima stako npr. jdnu plavu jednu crvenu koja izlazi iz svakog grla te ih sve svezes na jednu crvenu i plavu pa te iste za glavni kabl tako ce ti sve ravnomerno istu jacinu struje dabijati ako nisi skontao nacrtacu ... smo napisi..
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#8
evo i slika kako sam ja to spajao probaj tako
http://img244.imageshack.us/my.php?image=sijalice4.jpg
BlekFog
POZNAVALAC1.120 REP58%
→ Ambasador
BlekFogPOZNAVALAC
maj 2009.
maj 2009.#9
Zoki ista k...c drugo pakovanje:icon_lol:
I jedno i drugo je paralelni spoj, meni je bolja opcija jer ce mi ici sve skupa biti 10 grla, 5 s jedne 5 s druge tako da ce mi biti teski kaos s tim zicama pa mi je bolje ovako iako cu i tvoju metodu probati ali cim kupim osigurace jer iman jos jednog a ako m itaj rikne do sutra mi nema struje u uticnicama :P
EDIT
Nasao sam u cemu je problem.....na prvom grlu, u grlu se spajaju faza i nula, ona dva metalna djela u njemu za kojima nisan uopce isa, dok u 4 grlu nedostaje jedan metalni dio, sigurno je otpa, pa uopce ne provodi struju...eto to je to....problem rjesen!!!!!!!!!!!!
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#10
kupi jace osigurace .. to ti mogu prporuciti jos mozes deblju zicu u osigurac staviti ako imas te stare osigurace samo pazi kakvu instalaciju imas ako je stara onda se netreba zezati
Grasak99
ENTUZIJASTA272 REP18%
→ Poznavalac
Grasak99ENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#11
Sto ce jaci osiguraci od 14A? To je 3KW, vise nego dovoljno za kucnu upotrebu, a da ne pricamo kako njegovim CFL lampama treba ni 1A.
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#12
znam ja da netreba al sta drugo moze ... nesto mu se tu cudno desava ..
BlekFog
POZNAVALAC1.120 REP58%
→ Ambasador
BlekFogPOZNAVALAC
maj 2009.
maj 2009.#13
Zoki NE DESAVA se nista cudno. Jedino sta se "cudno" desilo je to da se u grlu dogodija kratki spoj i to je to....rjeseno i baceno u pogon!
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
2 REP4%
→ Istraživač
jun 2009.
jun 2009.#15
Ovako ovo kako si ti BlackFog spojio je SERIJSKO spajanje, a ovo kako je zoki spojio je PARALELNO spajanje. Razlika je da ako spojis pet zarulja od 100W serijski tih pet zarulja zajedno svjetli jacinom 100W , a ako spojis tih pet zarulja paralelno zajedno svjetle jacinom 500W.
Petar Pan
POZNAVALAC677 REP9%
→ Ambasador
KICHBA
ISTRAŽIVAČ54 REP3%
→ Entuzijasta
KICHBAISTRAŽIVAČ
jun 2009.
jun 2009.#17
oba su paralelna,u uzgoju serijsko povezivanje ziza nema sta da trazi,bacanje snage,lumena=NOVCA
BlekFog
POZNAVALAC1.120 REP58%
→ Ambasador
BlekFogPOZNAVALAC
jun 2009.
jun 2009.#18
Ka prvo tema je stara, ali i odgovorena...koliko znam problem je rjesen, nema potribe zapocinati ponovno....a ka drugo pravi is isprdak....ma salim se...ma ne.....da da....uglavnom paralelni je to spoj, malo bolje promotri
maj 2009.
1 / 18
maj 2009.
jun 2009.