LEGACY
DIY growbox i ostalo
29 odgovora1,797 pregleda
wileecoyote
ENTUZIJASTA228 REP7%
→ Poznavalac
wileecoyoteENTUZIJASTA
feb 2015.
feb 2015.#1
pozdrav svima,
nov sam ovde pa u iz tog razloga pitati neke stvari,ne zamerite ako je previae po
etni
ki.otvoren sam za kritike i predloge.
elem,hteo bih da sam napravim growbox i tako nadam se uatedim koji dinar a da to ulo~im u ostatak opreme.box bi bio oko 60x60x150 cm.nije mi problem da to napravim,imam uslove za to ;) e sad,po onome ato sam do sad pro
itao ovde,ja bih stavio HPS 250W.da li je ok ili da menjam neato? da li je to dovoljno i za vege i cvet? kog mi proizvoa
a sijalice preporu
ujete? kod jednog naaeg online prodvca sam naao priguanicu-balast sa ugraenim upalja
em,da li su pozitivna iskustva sa tim ili je bolje odvojeno? Hvala,i izvinjavam se ako sam promaaio mesto teme :)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
feb 2015.
feb 2015.#2
ok je, dovoljno je za vege i cvet, proizvodjac nije toliko bitan ali izbegavaj kineske no name lampe, licno preferiram odvojene komponenete, al mozes uzeti i taj integrisani
wileecoyote
ENTUZIJASTA228 REP7%
→ Poznavalac
wileecoyoteENTUZIJASTA
feb 2015.
feb 2015.#3
Sto se sijalica tice mislio sam na izbor izmedju Philips i Silvania,a ovo za integrisane komponente-i ja ih ne volim,zato i pitam.
wileecoyote
ENTUZIJASTA228 REP7%
→ Poznavalac
wileecoyoteENTUZIJASTA
feb 2015.
feb 2015.#5
mali update:
dimenzije boxa bih poveao na 0,8 do 1m kv u osnovi.naru
io bih komplet Philipsov hps,400w(sijalica,priguanica i upalja
).e sad,ata mi savetujete za visinu(ona nije problem,mo~e do 2m ako je potrebno) i da li mi je potrebno CT za ovaj reflektor? poato je prostorija u kojoj planiram grow ovih dana malo hladnija,da li je neophodna i grejalica,i kolika je u stvari dovoljna temperatura u prostoriji gde je box? nadam se da nisam smorio ;)
bakalula
LEGENDA5.534 REP5%
→ Zmaj
bakalulaLEGENDA
feb 2015.
feb 2015.#6
Dobra ventilacija, sva mudrost u tome le~i. Ja imam boks 1m2 i visinu 1,6m, set-up isti kao tvoj (400W HPS bez cooltube-a) te sa ventilacijom od 300m3/h bez problema hladim. Temperatura mi je 26,2-26,6 na 50cm od lampe. Kad je lampa off, temperatura mi je 21-22.
Ra
unaj da ti je optimalno od 24-28 dok lampa radi, te od 20-24 dok je ugaaena. Ja sam ti objasnio za ventilaciju, ti sad ra
unaj kako ea dok ti je ugaaena lampa.
wileecoyote
ENTUZIJASTA228 REP7%
→ Poznavalac
wileecoyoteENTUZIJASTA
feb 2015.
feb 2015.#8
Hvala ljudi,to su prave informacije koje su mi potrebne.Svaki podatak mi zna
i poato mi je prvi grow HVALA :clap::
Marker
AMBASADOR1.557 REP2%
→ Legenda
MarkerAMBASADOR
mar 2015.
mar 2015.#9
uzmi si 400w na taj box...imam identicne dim. ko ti ispast ce te malo skuplje al ce ti se zato isplatiti ;)
el granjero
LEGENDA7.908 REP29%
→ Zmaj
el granjeroLEGENDA
mar 2015.
mar 2015.#10
ZdravaTrava
LEGENDA10.650 REP56%
→ Zmaj
ZdravaTravaLEGENDA
mar 2015.
mar 2015.#11
Kad skines staklo koje zauzima veinu prostora unutra to viae baa i ne izgleda ko televizija zar ne
el granjero
LEGENDA7.908 REP29%
→ Zmaj
ZdravaTrava
LEGENDA10.650 REP56%
→ Zmaj
ZdravaTravaLEGENDA
mar 2015.
mar 2015.#13
Rastavi pa se uvjeri sam, mo~da si na pragu totalne revolucije unutarnjeg uzgajanja :)
a mo~da ipak ne :D
Himalaya
ZMAJ145.729 REP
el granjero
LEGENDA7.908 REP29%
→ Zmaj
1 REP2%
→ Istraživač
okt 2022.
okt 2022.#16
Pozdrav ljudi, zanima me koje lampe trebam uzeti za growbox (dimenzije 600x300x200).
Koji kapacitet ima box te velicine (koliko bi trebao posadim i koliko bi dobio suseni proizvod na kraju otprilike)
I ako mozete da mi preporucite neki sajt za kupovinu lapmi, djubriva, aditiva i slicno. Hvala
feb 2015.
1 / 16
feb 2015.
okt 2022.