VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaAutopotovi + Biotabs (organske tablete)
LEGACY

Autopotovi + Biotabs (organske tablete)

1137 odgovora62,788 pregleda
MMSplitLEGENDA

jun 2014.

#1
Bog ekipa, evo nakon 100 godina (ajde nije baa, pola godine :read: ) prou avanja foruma (ovog i dosta stranih), itanja knjiga o uzgoju i biranja najboljih kombinacija opreme, na~alost nisam doaao do zadovoljavajuih odgovora o ovim proizvodima, iako mi se nekoliko ljudi (koji se bave prodajom istih) kune da neato bolje neu nai. Teoretski i ne mo~e izgledati puno bolje od ovoga... Sve je automatizirano, minimalno se smeta biljke i male su mogunosti pogreaaka (bar u dijelu navodnjavanja i gnojenja). Meutim, obi no su ovakvi proizvodi too good to be true (predobri da bi bili istiniti), pa me zanima je li netko imao prakti na iskustva s njima? Mislim krenuti s uzgojem u 9. mjesecu pa se nadam da me nitko dotad nee razuvjeriti... :) Evo mali filmi koji objaanjava na in instalacije i djelovanje: https://www.youtube.com/watch?v=UkZnXrKGn8Y Unaprijed hvala svima na odgovorima! P.S. Nadam se da nisam fulao temu, nije mi ni namjera reklamirati ove proizvode (ima joa proizvoa a biotableta - tipa Sannie), samo me zanimaju iskustva i preporuke iskusnijih growera...
MMSplitLEGENDA

avg 2015.

#3
Pozdrav! Imam jedan grow u Autopotovima iza sebe i mogu ti rei da sam jako zadovoljan. Ovo ti je slika mog prvog growa. Zna i, ako sve dobro namjestia imaa samo pazit na temperaturu, vlagu, povremeno moraa o istiti sistem i to je to. Minimalno odr~avanja za super rezultate. Slobodno pitaj ako te ata zanima i sretno!

avg 2015.

#4
ova folija sa slike kako se zove gdje se moze uzet?
MMSplitLEGENDA

avg 2015.

#5
To je folija od aatora... Nisam je uzimao posebno. Ali mislim da je mylar folija i da je mo~ea uzeti na metre u growshopovima, ili preko neta...
MMSplitLEGENDA

avg 2015.

#7
Ja sam koliko - toliko ujednacenu visinu postigao topiranjem... Posto mi je ovo jedini grow dosad, ne mogu te savjetovat vezano za visinu. Ako ti se dogodi preveliki stretch imas uvijek opciju topiranja (ranije u vegi) ili supercroppanja (po meni tokom cijelog growa). Sve ovisi o sortama koje imas. Citao sam puno o CO2 sistemima i nekako je opci konsenzus da su cisto bacanje para jer ne mogu dignuti ppm na 1500. Za koristenje CO2 je preduvjet da su svi ostali uvjeti optimalni (svjetlo, temp, vlaga, gnojivo) i da imas zatvoreni sistem (bez otjecanja zraka iz sobe/satora) ili da uskladis ispusni vent i otpustanje CO2 tako da biljke bar nekoliko sati (dok je svjetlo ON) "uzivaju" u visokim ppm-ovima CO2. Tako da sumnjam da ti se biljke stretchaju radi tableta. Jednostavno nisu dovoljno "jake" da naprave razliku. Moje je nekako misljenje da je genetika u pitanju - zanci savijaj, supercroppaj, vezi... Tu je zabava... :D Inace :respect: za biljcice. Super izgledaju (u biti su izgledale)...
MMSplitLEGENDA

avg 2015.

#9
9 potova od 15l,tank od 100l je iza satora, sator 1,5x1,5, a sorte su (sve od Sannie's seeds) Sannie's Jack, Shackzilla, Sugar Punch i Killing fields... Bila je guzva, al nije bilo vecih problema... Prinos jaako blizu g/W. Vise stvarno nisam mogao trazit. :)
MMSplitLEGENDA

avg 2015.

#11
Yup, to je ta konfiguracija... Mammoth + Gavita + Biotabs + 9 potova. Dobitna kombinacija. A mislim da znam na koga mislis pod "ovaj iz ducana". :) Sadio sam na zimu, u biti trajalo je to od 11. - 3. mjeseca... Fotoperiodne, sad cu prec na automate kad malo zahladi. Nije mi trebao novi grow pa mogu pricekat jos malo. :)
MMSplitLEGENDA

sep 2015.

#13
Ma gazda je legenda. Smotan ka sajla, ali legenda svejedno. :) Ne bi bas o parama (sve se s gazdom da dogovoriti), ali gledajuci "veliku sliku" zakljucio sam da mi se vec visestruko isplatilo. 1 grow godisnje (mozda 2 sa nekim manjim automatima) i ja san sretan ka prase. :) Tako da ti ne znam kakve su temperature u boxu preko ljeta. Zimi sam morao izbaciti cijev od upuha kroz prozor (vani je bilo od 5-15C), a unutra bi bilo taman 25-27... Znaci Gavita grije ko luda, ali je najbolje svjetlo ikad... :) Za ljetni grow mislim da ti u svakom slucaju treba nekakav klima uredaj. Idem sljedeci grow s automatima, i to s Mephisto genetics... 5 mjeseci je stvarno bilo previse. Za ove racunam 65-75 dana + susenje... Milina.

sep 2015.

#14
nije da trollam jer sam i ja automatik al brate odakle ti da automatici stede struju?!!? @MMSplit Judo rekli smo sutit o svetom gralu.. :-D
MMSplitLEGENDA

sep 2015.

#15
Ajme, je... Zasra san... :) Ali tko ovo cita... Nekakve Biotabs... I Autopotovi... To je za lijencine. ;) P.s. Nitko sretniji od mene da se tu svi prebace na Mephisto... Ljudi su cudo. :)

sep 2015.

#17
A di pise da se mora 2,5mj u vegi drzat?? Pito sam ove iz dinafema jel su dovoljna 4tj vege oni kazu da pa foto po svemu jeftinija,a neki drze i 12/12 od starta,moje neko misljenje je da su auto otporniji zbog rudalis gena,jbte ja svoje bio zeznuo na sve moguce nacine i opet dobio 55g po biljci.. @MMSplit ja sam skrt. ;-) :) Nisam al sam htio da ih grow jurnalom iznenadimo...
MMSplitLEGENDA

sep 2015.

#20
He he... Necu sad previse otkrivati, ali posjeti malo Mephistovu stranicu pa vidi sam. ;) Mislim da ce brze fotoperiodne indike (jos ako se uzgaja vise biljaka SoG metodom) uvijek ispasti najisplativije sta se tice troska i vremena, ali kod ovih znam da cu (ako sve ispadne po planu) za 60-70 dana imat gotov grow, s razlicitim genetikama, djelovanjima... Ma ludnica. :) Ovaj s fotoperiodnima mi se oduzio na skoro 5 mjeseci. Jbg, sad cu mozda trosit vise struje (drzat cu ih na 20/4 cijelo vrijeme), ali za dva mjeseca sam gotov... Uostalom, svaki put treba probat nesto novo... :)

sep 2015.

#21
ja sam svoje prve rastego na 90 dana zbog gresaka, al citajuci okolo growowe ljudi obicno je nekih 11 tjedana from seed to harvest kod vecine... Napominjem da sam i ja automatik fan, al i dalje mislim da njihova prednost nije u potrosnja struje... naprotiv.. :D

sep 2015.

#23
Brale rekla ekipa sa autoflower portala.. Tako sam i sazno za njih ljudi hvalili nekog bridera pa reko da probamo..pazi jedna boba mu je 100kn ,tako da nije zajebb, ja bi volio da on ostane u sjeni.... Mene bas zanima sad drugi grow kako ce mi ic m kad znam neke osnove sad, kako se zaljeva, kako znam da je zedna i tako neke fore sto prvi put nisam znao, najveca prednost je sto ti lik lijepo odgovori na sva tvoja pitanja.. Cak mi je reko i koju zemlju koriste..: D Kao sto je reko moj nacelnik Murije Tako puno Autoflowera a tako malo vremena za posaditi/probat.... P.:s po meni je najveci plus autoflowera sto mos hladno preskocit veg. gnojivo s kvalitetnom zemljom..kako ?' uzmi potground h.. U njega ne dodajes nista prva 4 ttjedna e sad ako uzmem da ja klicu stavim u casu i tamo putsim da izbije van i zivi prvih 10ak dana (tjedan 1) presadjujem ih u Finalni pot znaci opet ne moram 4 tjenda gnojit, a tu vec ona pocinje cvjetat .. tako da po meni je to najveci plus autoflowera, i mos otvarat sator kolko te volja nisu kenjave ko fotoperiodne.. :D
MMSplitLEGENDA

sep 2015.

#25
Volio bi da imam vremena kroz cijelu godinu uzgajat po par biljaka, klonirat, oprasivat, birat najlude sorte, meutim zbog cestih putovanja (zbog posla) jedino mi ovo igra... Kad imam mjesec dana slobodno dovest ih do nekog stadija vege (1. krug su bile foto), ukljucit sistem i gledat ih kako rastu (uz manje korekcije). Zasad imam 1/1 uspjesnost, a sad sam u fazi finalnog planiranja novog growa, tako da se nadam da ce bit 2/2. Sve je nabavljeno i spremno ceka kick off. :) Od sorti sam izabrao Hubbabubbasmelloscope, Waltera Whitea, Ripley's OG i S.O.D.K. ... Imas na autoflower.net milijun growova sa fenomenalnim rezultatima, smoke reportovima, customer service iskustvima. Samo treba malo kopat. Po svemu mi se cini da ako ovaj grow upali, ne da vise necu sadit fotoperiodne, nego necu sadit nista osim Mephista. Al pssssst. ;) HBSS R-OG S.O.D.K. WW Nazalost, ovo nisu moje, nego neki od primjera sta ljudi uspiju napravit s njima... Ali ako moje budu bar priblizno ovakve bit ce ludnica u satoru... :)

sep 2015.

#26
da sam znao da postoji walter white sorta uzeo bi je XD
MMSplitLEGENDA

sep 2015.

#27
Nikad nije kasno... :)

sep 2015.

#28
Mozda da zaobidjete trenutnojercitam da ljudi imaju problema s njima.. bAs je mitch otvorio temu o tome da mu se ljudi jave da pomogne..
MMSplitLEGENDA

sep 2015.

#29
Je, vidio sam... Problemi s germinacijom i pocetnim rastom... Ajde vidit cemo kad moje krenu.

sep 2015.

#30
pa ne moras radit u tome garminaciju i pocetni rast.nek bude u obicnoj zemlji u aaici prvi tjedan onda u to ubaci i miran si
MMSplitLEGENDA

sep 2015.

#31
Ma krivo si razumio... Pojavio se nekakav genetski problem kod bijelih sorti od Mephista, pogotovo WW. Germinacija ide direkt u zemlju (u mom slucaju kokos) u manjim teglama pa tek onda u AP.

sep 2015.

#32
kakav bude genetski problem?
MMSplitLEGENDA

sep 2015.

#34
@amneziaHaze pogledaj malo po autoflower.net. Ne bih ti htio uskratit zadovoljstvo istrazivanja. ;) @MINiMVS nemam ti pojma. Nisam nikad od njega nabavlja...
WizdomLEGENDA

sep 2015.

#35
Je nas lipo vidit..
TriptankLEGENDA

jan 2016.

#36
Mo~da besmislena i glupa ideja, ata mislite o kombinaciji autopota i air pota? Npr uzet air potove koji dimenzijama stanu u podloake od autopota, ili izbuait rupe u vazama od autopota? Razmialjam o tome baa, joa sam vidio neke savjete u vezi zalijevanja airpotova, kao stavit ih par minuta u neku kantu s vodom da se natope, izvadit i pustit da se ocijede. Mo~da bi ova kombinacija davala nevjerovatne rezultate
MMSplitLEGENDA

jan 2016.

#37
Iduci grow (kad god to bude) cu izbusit rupe na par Autopotova pa cu probat usporedit rezultate sa istom sortom u izbusenom i neizbusenom. Nema razloga da ne bude dobro.
TriptankLEGENDA

jan 2016.

#38
Malo sam guglao tra~ei neka rjeaenja za opskrbu korjenja kisikom, i naletio na vrhunsku kombinaciju koja ne uklju uje buaenje potova! Autopot +airdome Stavit u link s videom kako to napraviti, potrebni su airdome dodaci ( 1 airdome u hempatiji koata 5 eura, u svaki autopot ide jedan airdome) i zra na pumpa. Stvar je vrlo jednostavna i prili no u inkovita. 8KnR5sbS1dY A rezultati su itekako vidljivi. Lijevo bez , desno sa airdome . Naglasio bih da zra na pumpa mora biti uklju ena dok je svjetlo upaljeno, jer zrak koji dolazi u korijen ne smije biti hladan, pa se pumpa treba gasiti za vrijeme mraka. Ja cu ovo definitivno isprobat, ulog 500 kn, a prinos prema svjedo anstvima puno vei. Cheers!! :joint2:
DegustatorLEGENDA

jan 2016.

#39
ne zvuci lose,samo nemoj biti ubedjen da je ovaj primer iznad bilo fer poredjenje.
TriptankLEGENDA

jan 2016.

#40
Korijen mi izgleda nekako razvijeniji, vidi se otisak od airdome-a. Znam da se ne vidi biljka na slikama i ubijedjen cu biti samo ako isprobam pa se uvjerim. Iskreno, ovo je jedini primjer zasada ato sam na netu uspio nai slike za usporedbu nama drage biljke u autopotovima sa i bez ovog dodatka. Poato u autopotovima vaza zapravo sjedi u vodi, ovo bi trebalo u teoriji funkcionirat sli no kao Deep Water Culture, ini mi se ok ideja pa sam to htio podijeliti ovdje. Zaato mislia da nije fer usporedba? Ako sam ja neato krivo shvatio ispravi me
MMSplitLEGENDA

jan 2016.

#41
Istina, nema jos dovoljno growova u autopotovima (ni po stranim forumima), pogotovo s airdomeovima - za bilo kakve usporedbe, ali ne vidim zasto dodatni dotok zraka ne bi pomogao... Mislim da je super stvar, samo bi meni za 9 potova trebala jaca zracna pumpa (ili vise zracnih pumpi - treba opet podesiti timer da rade kad je upaljeno svjetlo) i sire konekcije (16 mm umjesto 6 mm)... Tako da bi se trebalo malo poigrati s tim. Slican efekt bi se mogao postici isusivanjem medija (kod mene kokos+hydroton+humus) - ja sam na svaku konekciju za autopot stavio mali ventil (za 6mm cijev) kojim mogu svakoj biljci pojedinacno zatvarati dotok vode. Nekad bi im svima iskljucio vodu preko glavnog ventila na tanku, a nekad bi samo odvrnuo par ventila onima koje su mi se cinile "najutopljenije"... Tako da... Samo naprijed. Treba eksperimentirat i dijelit rezultate. Samo tako cemo svi skupa napredovat. :thumb:
TriptankLEGENDA

jan 2016.

#42
Da, ra unao sam na ja u pumpu i aire cijev ice koje se granaju u u~e, da bi svaki autopot dobivao otprilike istu koli inu zraka, naravno spojeno na tajmer da se proces mo~e automatizirati. Plus ovo ato si spomenuo ventile za kontroliranje koli ine vode koja se ispuata u autopotove. Baa sam na nekom stranom forumu i naaao ovu sliku usporedbe sa i bez, tip je napisao : " I was blown away by the final results" . ovjek je stuff member na tom forumu, ne vjerujem da bi obmanjivao ekipu, to su ozbiljni ljudi. Ima lanova na tom forumu koji komentiraju da su probali i da su oduaevljeni rezultatima. Ako nekoga zanima konkretno tip se zove hansbricks na autoflower forumu, pa bacite oko ako hoete. Nadam se da nisam napravio neko nedopuateno reklamiranje, to mi nikako nije cilj, ne prodajem niata i ovo je navedeno isklju ivo u cilju dijeljenja informacija sa lanovima mog najdra~eg foruma :vutra:
MMSplitLEGENDA

jan 2016.

#43
A pogledao sam... Mislim znam ga od prije ali nisam isao za tim da growa u "mojim" autopotovima od 15L... Strasno... :eek: Nista. Izgleda da cu morat nastavit ucit... :fuck:
TriptankLEGENDA

jan 2016.

#44
Koliko tek mene eka u enja ako ti ka~ea da moraa joa u iti... A tek primjenjivanje nau enog... Ali u tome se krije ljepota naaeg hobija, to je strast koju cijeli ~ivot mo~ea prakticirati, nove tehnike, metode i stilove uzgoja , nove strainove za isprobati... izazova ima viae nego ato ih pojedinac za vrijeme jednog ~ivota mo~e iskusiti. :watch:

jan 2016.

#45
Super mi je ova temica iako vjerovatno nikad neu bit u mogunosti radit sa autopotovima... Enivej vidio sam lika na netu koji to radi ali medij je zemlja, na vrlo jednostavan na in - aaica od jogurta i dvije slamke. On je imao dvije biljke jednu bez aaice i drugu sa aaicom sa dovodom zraka. Vidila se razlika. Ja sam to koristio u prvom growu ali nisam imao sa im usporedit tako da neznam da li je pomoglo. Evo prila~em fotku, sad sam spojio to na brzinu :D +sorry ako je spam
TriptankLEGENDA

jan 2016.

#46
Po meni nije spam, ovo je neki DIY airdome, bez pumpe :) Te slamke bi trebale virit iz vaze da hvataju zrak ili ? Nisam sku~io koncept rada

jan 2016.

#47
Da, tako je, vire gore iz zemlje jedno 2 cm.
DegustatorLEGENDA

jan 2016.

#48
Sad zvuci dosta uverljivije :) MIslio sam da tamo neko samo reklamira proizvod. Slazem se za poboljsanjem grow sistema.Meni je u planu da razvucem creva i kapljace i sa tajmera da se navodnjavaju biljke preko akva pumpe,a sto se tice autopota, testove prepustam onima koji su isprobali ili cvrsto resili da krenu sa tim. Obecava :thumb:
hazeriZMAJ

jan 2017.

#49
Lunjam po forumu sa Triangl kushom u ustima i naletim na ovu temu..Citam malo rasprave koje su pocele prije tri godine(ekipa:respect:)Danas jos uvijek dosta ljudi nezna prednosti i mane autopotova i zasto se sa autopot sistemom preporucava Bio tabs gnojiva. Napisati cu jedan info pa nadodavati ako bude interesa; Autopot sistem radi na principu gravitacije tako da biljka sama crpi koliko joj je dovoljno vode.Gresku koju sam ja napravio je zatvaranje sistema na dva dana prije gnojenja jer sam mislio da cu biljke prezaliti.Znaci..kada ukljucite sistem ne zatvarajte ga nikada.Kupite posebne male ventilice koji mogu otvoriri i zatvoriti svaki pot posebno kada hoces.Gnojenje radis sa litrom vode,a sama biljka ako osijeti visak vode ne uzima dodatno nista sa dna.Obavezne su glinene kuglice na dnu pota(4,5 cm) jer je pot stalno u vodi iako sam znao dosta puta vidjeti kako biljka sama isusi dno pa puni vodom nakon dva dana..(vjerujem da moze samo sa zemljom ali...dokle) Ono sto preporucujem je dodavati vodu u sistem(nekorigiranu)nakon sto je ostalo jedna trecina rezervara vode,ostale dvije trecine prazno..Obavezna je zracna pumpa koja 24 sata dodaje vodi kisik i samim time sprijecava pravljenje alga po tanku. Uglavnom...spreman sam podijeliti najnovija iskustva koja imam kroz cetri growa sa tom kombinacijom pa ako bude interesa..tu sam;) Kako god..budem nadopunjavao:):thumb:
leemonLEGENDA

jan 2017.

#50
Hazeri samo pisi:thumb: culi smo se vec privatno,imam sve prekopirano od opreme koju imas za blue dream ali sve stoji slozeno zbog najavljenog puta uskoro:( ustvari sam uzeo autopotove zbog takvih situacija ali ne usudim se ostavit biljke na 7 dana.. gledam tu tablicu biotabsa nista mi nije jasno..kazu preporuka coco 50%/clay pebbles 50% ili coco i perlit u istom omjeru,ti nisi tako radio..

jan 2017.

#51
@hazeri Odlicne informacije. Tnx sto si podijelio to sa forumom. Ti si (ako se ja dobro sjecam) jednom spomenuo da drzis kamen na dnu tanka. Jel to tocno ili sam ja nesto pobrkao. Znaci kamen i zracna pumpa mora biti da se ne rade alge. Ili ne mora biti kamen. Ispravi me ako sam ja nesto pobrkao. Kada se stavlja gnojivo (u litri vode) da li je onda potrebno zatvoriti dovod vode ili ne? P.S. Ja sam nedavno bio u jednom grow shopu koji prodaje autopotove (hazeri, znas o kojem shopu pricam ;)) i bas sam pricao sa prodavacem vezano za autopotove. E sad, kaze mi da kod autopotova moze doci i do prezalijevanja i da je potrebno koji puta zatvoriti dovod vode. Kaze da mu se par ljudi zalilo na to. Ovo sto si ti napisao mi drzi vodu i ima smisla, tako da mi nije jasno kako moze doci do prezalijevanja osim ako ljudi nesto krivo rade.
leemonLEGENDA

jan 2017.

#52
@Sensi Star @hazeri biljka moze osjetiti manjak il visak vode al nemoze ona upogonit sistem..valjda za to sluzi ona plava stvarcica na dnu koja se otvara ili zatvara ovisno o tome koliko vode ima u potu i kolki pritisak radi na tu plavu stvarcicu?
MMSplitLEGENDA

jan 2017.

#53
Ej ekipa, drago mi je da se napokon malo vise ljudi pocelo zanimat za AP, stvarno je super sistem, ato dokazuju neki pod ponajboljih growova na forumu (@hazeri trenutno radi cuda s Blue Dreamom a @Pantagan s nekoliko brutalnih biljaka - to je ono sto ja pratim, ako ima jos netko, isprike). To samo dokazuje koliko je fleksibilan sistem i nije bitno imate li jednu, 5 ili 25 biljaka (kod mene do sad uvijek 9), on uvijek odradi svoj dio posla, na nama je samo da nista ne zeznemo. :D Naaao sam na njihovoj stranici Beginner i Advanced Grower Tips koji bi trebali objasnit neke tehnike koristenja. Iako i nisu nesto puno naprednije, vidim da se tu vec naveliko diskutira. :)

jan 2017.

#54
Samo da spomenem da je kod mene mix zemlje kao za obi ne potove, potground h i 10% perlita. S tim da sam stavio malo viae kuglica na dno. Preporu a se 2.5-5 cm a ja sam stavio 6 cm. Za sad ne vidim nikakav problem po tom pitanju:)
hazeriZMAJ

jan 2017.

#55
Sa kuglicama na dnu vjerujem i ja da nece biti problema ali da ih nema mislim da bi zemlja "zatvorila" dovod vode:) Ta plava stvar je Aqua ventil koji je zasluzan da se biljka ne potopi tj,da uzima vode koliko joj je potrebno.Radi na principu gravitacije. Da,naravno kamen spojen na pumpu koji puse zrak Ne,nema potrebe.Radio sam to..greska. Jedino ali jedino kada ti potovi nisu stavljeni nazad u podlozak ravno tj. kako trebaju stajati(jednostavno).Ako stavis ukrivo normalno da aqua ventil nece biti u poziciji da oreduje koliko je vode potrebno pa pusta stalno vodu.. Stavis 50% zemlje,50% glinenih kuglica radi lakse drenaze i protocnosti vode.. Hvala na interesu:thumb:Budem nadodavao kako imam vremena Poz mentore,prijatelju;)Znao sam ja da ima tema koja te moze "probuditi":thumb: Idemo dalje:respect:svima...
TriptankLEGENDA

jan 2017.

#56
Nije apsolutno potrebno stavljat kuglice na dno, vidim na stranim forumima da ljudi ka~u kako dobivaju puno bolje rezultate samo s kokosom bez kuglica na dnu, ali koriste airdomove. Ja imam autopot sistem koji joa nisam nikad uklju io, planiram kupit zra ne pumpe i airdomove, u potove stavit kokos bez kuglica na dnu i onda probat :) Vidio sam da se pojavio na tr~iatu sli an sistem, zove se easyfeed i kompleti su skuplji od autopotovih, ima raznih veli ina potova.

jan 2017.

#57
@Herbal Bob je jednom spomenuo da je imao neki problem kada je imao airdomove, pa ih je maknuo. Bilo bi dobro da napise ovdje o cemu se konkretno radilo.
hazeriZMAJ

jan 2017.

#58
Kolega..bez ikakve zamjerke ali cemu tvrditi; ...kada nisi probao.Ja sam probao i jednu i drugu(slucajno zaboravio staviti kuglice na dno)soluciju i ova druga mi je stvorila problem jer je zemlja konstantno bila u vodi i stvorila mulj iliti blato koje je zacepilo dovod vode.Morao sam u 55 danu automata vaditi iz pota i nadoljevati kuglice..budem jos objasnio postupak.. Sada sam na poslu pa nemogu "usiroko"..ali;)se tipkamo po pitanju airdomova..
TriptankLEGENDA

jan 2017.

#59
Nisam 100% siguran jer nisam probao, ali sam itao o tome, mislim da nemaju razloga lagati , zato i ka~em da u probat.Ti ka~ea da ti se napravio mulj sa zemljom, ja bi probao isti kokos i airdome na dno. Kokos i zemlja velika razlika. Ne savjetujem nikome da to radi prije nego se sam uvjerim da takva kombinacija funkcionira.
hazeriZMAJ

jan 2017.

#60
To je vec druga prica..Tu nemam iskustva pa ne mogu komentirati ali cu malo pronjuskati kako rade ljudi po forumima..informacije radi;) Onaj info koji ja imam od growera da mu je airdome radio probleme sa ph-om u pola growa pa ga je vadio van.Sve drugo isto..autopotovi,Bio tabs...samo je ubacio taj airdome i imao taj problem..
TriptankLEGENDA

jan 2017.

#61
Onda sam ja otiaao u off jer ne bi koristio biotabs nego AN. :)
hazeriZMAJ

jan 2017.

#62
A i ja sam kad nisam odmah shvatio da pises o kokosu:smoke:..evo sada skuzio;) Ajmo daje, Auto pot navodnjavanje krece od glavnog tanka koji se nalazi van satora i zapremnine je 100lit(ima sa manje i vise litara).Bitno kod tanka je postaviti ga na 15,20 cm iznad kako bi voda ravnomjerno curila.Jos bitna stvar kod tanka je kao sto sam rekao staviti zracnu pumpu za akvaruje sa kamenom kako bi voda dobivala zrak i kako se nebi alge skupljale po tanku.Tank na sebi ima konektor koji filtrira vodu .To su tankovi iznad 100 litara.Ispod 100 litara imaju manji filter.Uglavnom taj korektor se jednostavno natakne na tank i to je to.Na korektor idu cijevi 16 mm koji ulaze u sator i na njih se prikace manje cjevcice koje su spojene sa potove.Uglavnom cijeli taj sustav je toliko jednostavan da kada ga slozis sve sto trebas raditi je isprati ga nakon growa,oprati i opet upogoniti.. Prednosti autopotova leze u tome sto potpuno smanjuju "aktivnost"growera tj ne oduzimaju puno vremena oko zaljevanja,gnojenja...jednostavno napunis tank i 7-10 dana si miran.Idealno za ekipu kojima je potrebno za ulje,a nemaju puno slobodnog vremene.Kvaliteta na nivou,da zaznes jako tesko...Ja osobno bez obzira sto radim sa autopotovima svaki dan gledam biljku ali to je druga prica...:)........... ..nastavak slijedi..

jan 2017.

#63
Da pohvalim temu , dobra vam tema momci samo vi iznosite vasa iskustva jos se nemogu odluciti koji sistem da sredim dvoumim se medju Air-potove al mi to nekako slabo greje dusu nema drajva, a dok ovi autopotovi mi nekak izgledaju najinteresantno ima tu mudrosti osecam :)). Mozda je ok jedan DWC Hydro sistem ama i to me malo plasi non stop provere cimanja ali i to ima drajva tako da sam na slatkim mukama . Punite ovu temu sa vasim iskustvom , pa verovatno punocemo nauciti oko ovog sistema pa i mnogima pomoci oko odabira. Ima tu kombinaciju i Ebb&flow i to je super tak da mozda je dobro imate 2-3 kombinacije :) Pratim Hazerija znam da mu super ide:thumb: growing u autopotovima produzi ima tu jos puno mudrosti :D cekaamo nastavak ;)
dedaZMAJ

jan 2017.

#64
Sto se pokazalo bolje na dnu autopota, kuglice ili perlit? I treba li kokosu uopce mix s perlitom. 50 50 mix mi "zvuci" kao previse perlita...
hazeriZMAJ

jan 2017.

#65
Bio tabs u kombinaciji sa autopotovima se preporucuje radi jednostavnog koriscenja i zato sto jako dobro radi sa autosistemom "oseka,plima".Naime Bio tabs se mjesa u substratu na pocetku i na presadivanju..Sve ostalo je klasicno odrzavanje(tjedno) sa orgatrexom i bactrexom pomjesanom u litri vode.Po izboru mozete komotno staviti melasu jednom u vege,cvijetanju i za finalni flush.Ali tada bez orgatrexa..samo melasa(jadne cajna zlicica)i bactrex.Kod tabsa je bitno da na pocetku i presadivanju dobro odradis supstrat sa humusom i glinenim kuglicama i pravilno rasporedis kolicine gnojiva u zemlji(startex,microtex,tabs tablete).Kada si stvorio zdravu klimu u zemlji sa mikroorganizmima,gljivicama preostaje ti samo odrzavati taj mikrozivot zivim.Preporucuju glinene kuglice u omjeru sa substratom 50-50 radi lakse drenaze.Ja recimo stavljam 50% zemlja cocos,20%humusa 30% glin kuglica.Na dno 5,6 cm kuglica. Evo jedan link; https://www.autopot.co.uk/biotabs

jan 2017.

#66
@hazeri Link ne radi. EDIT: @hazeri Jesi ovo htio staviti ili? https://www.autopot.co.uk/biotabs
dedaZMAJ

jan 2017.

#67
Ja sam upogonio jedan testni autopot od 15l sa kokos/perlit kombinacijom, a u kokos sam presadio jedan Blue Dream koji je bio u zemlji u navodnih 11l (pod 11l ih prodaju) a zapravo imaju 9 litara sto kocka plagronova kokosa od 9l i dokazuje u praksi. Dugo je biljka bila u vege i pocela je zutiti unatoc dohranjivanju pa sam se odlucio na drasticnu metodu iz zemlje u kokos. Onih 11l citaj 9, je bilo totalni root bound, zemlje je bilo jos samo malo pri vrhu, nju sam isprao i ubacio u kokos. Zalio s hesi coco, hesi boost i sitno roota da se korijenje pocasti. Valjda ce biti ok jer biljka je u cvatu vec neko vrijeme pa mozda nije bio trenutak za ovakvo nesto, ali stigao autopot pa ko ce ne probati malo A Bd je ionako trebao pomoc... pratim situaciju... i pala je odluka, 2 autopota od 15l u moj prostor, nema smisla ovih 6/7 od navodnih 11l, mucim i sebe i biljke. Prvi dojam o autopotu mi je, ovo je toliko jednostavno, da mora biti dobro. Naravno da sam dobro istestirao aquavalve, pustio da puni pa praznio spuzvom i nema greske, radi kako i kazu... Super stvar!
hazeriZMAJ

jan 2017.

#68
Da,da..Hvala:thumb: Molim gospodu moderatore da ako mogu prebace taj link u moj post iznad.Hvala:) Ajde..bas mi drago da ima ekipe koja pokusava sa autopotovima.Inace..ne moras sa spuzvom,samo istresi i provijeri da je aquavalve na svom mjestu;)Ma nema tu komplikacije nikakve..napunis tank i miran si deset dana.Tada nadodas vodu,pognojis i opet 7,10 dana mir.To sto sam ja "lud"pa sam stalno uz biljki...to je "bolest":DAli kako god autopot sistem radi svoje..daje biljci pravo da uzme tj popije kada joj treba vode,a u simbiozi sa tabsima stvori kvalitetan mikrosvijet korisnih gljivica,mikroorganizama...
dedaZMAJ

jan 2017.

#69
Mora sa spu~vom, mora, jer sam lud i ja... Zaljubio sam se u kokos, super mi je na dodir, a vidim da bio tabsi i u kokosu cuda rade... kad potrosim hesi zalihe probat cu i to... Mislim da si ti jednom nabrajao sto treba uzeti jer da omjeri u startpacku nisu idealni... sto preporucujes da uzmem? Kolicine takodjer...
hazeriZMAJ

jan 2017.

#70
Sve je idealno..samo trebas tjedne doze odrediti za odrzavanje jer tada biljka puno zdravije,brze i bolje rezultate daje.Znaci uz tablicu Bio tabsa guras jos tjedne doze uz melasu po potrebi.. https://www.vutra.org/threads/automati-mephisto-genetics-by-hazeri-drugi-dio.15990/ Tu ima tablica pri kraju dnevnika;)
dedaZMAJ

jan 2017.

#71
Pije plavi ko blesav koliko ja vidim. Stavio sam testno da autopot vu e iz boce od 2 litre, u niti 2 dana cugnuo je bocu ipo, a nije ni udo s obzirom koje prezakorijenje je to bilo! Vidim da onaj Jason izjmitelj autopota preporu uje ne stavljati airstone u tank jer kao ph se remeti, ali pretpostavljam da bi on to rae airdomove svoje prodavao.
dedaZMAJ

jan 2017.

#72
Sad, ili je kokos toliko drugaciji od uzgoja u zemlji ili sam ja premalo vode davao biljkama u zemlji, nemam pojma, ali sad kad vidim koliko vode/hrane ide s autopotom, bar 3 puta vise od uzgoja u zemlji. Sve kao nista se ne dogadja a tank prazniji i prazniji. Kad mjerim ph u autopotu oko 6.4 je konstantno, to je za kokos malo previse kazu, ali mislim da nije neki problem, bar za sad... Nisu Biotabsi nego Hesi...

apr 2017.

#73
Autopotasi, trebam vasu pomoc (@MMSplit , @hazeri , @deda , @Pantagan ):respect: Uzeo sam autopot sistem sa 4 autopota od 25 litara. Plan mi je iduci grow ici sa autopotovima i BioTabsima. Vise manje sam sve "polovio" vezano za autopotove i BioTabse, supstrat (cocos, kuglice, glisnjak), gnojenje i sl., ali me malo buni ona zracna pumpa sa kamenom za akvarije koja ide u tank sa vodom. Na stranicama od AutoPot USA kazu da se stavi obicna pumpa bez kamena jer ova sa kamenom remeti PH vode, a znam da Hazeri koristi pumpu sa kamenom i nema nikakvog problema sa PH vode pa mi je malo tvrdnja od ekipe AutoPota malo cudna. - Kakva su vasa iskustva sa tom pumpom, jel treba kamen ili ne? - I koja velicina pumpe mora biti za tank od 47 litara, odnosno 100 litara? Jel svejedno ili? - I za kraj...gledam te pumpe i uopce mi nije jasno koja meni treba, pa bi molio pomoc i oko toga. Unaprijed hvala svima.:respect: :vutra:

apr 2017.

#74
Ka~u da je bolja vodena pumpa nego zra na, a opet bolje zra na nego nikakva. Kod mene se ova mala pokazala dovoljna a za ve i tank treba i malo ja a pumpa. Meni je u tanku pH 8.2 i nema potrebe za nikakvom regulacijom, to Biotabs odradi sam. I joa jedna stvar, ja stavljam mjeaavinu zemlje kao za obi ne potove 90% potground h i 10% perlita uz obaveznih 5-6 cm glinenih kuglica na dnu.

apr 2017.

#75
@Pantagan Mislis na vodenu pumpu (potopnu) koja ide u tank ili?
dedaZMAJ

apr 2017.

#76
Kod mene ti je u tanku od 20l a to je zapravo bidun, kanister uba eno dva najobi nija kamena za akvarije jer mi pumpa ima dva izlaza i to je to. Kao remeti ph vode a s druge strane kao biotabsi ne pate od ph. Meni je jasno da pokuaava prodat one svoje airdomove, niata drugo, zato kao nemojte bublere stavljat. Ja sam s autopotom turbo nov ali toliko je dobra stvar da me spasilo! I ja pi im 50 50 kokos kuglice omjer plus kuglice na dnu i ok je skroz.
hazeriZMAJ

apr 2017.

#77
Odi u akvarij centar i trazi pumpu za akvarije od 100 litara.Uzmi jacu sa dva kamena.Neka dere u tanku 24 sata;) Nemoj previse slusati komercijaliste..Pitaj ovdje..praksa cuda radi:) Ph..nemas beda.
dedaZMAJ

apr 2017.

#78
Joa kad vidia da je advised by USA :)

apr 2017.

#79
A kako je sa BioTabs tabletama...one se stavljaju na pocetku growa kako pise u manualu od BioTabsa i dalje vise ne, al praksa kaze nesto drugo, odnosno @hazeri je spomenuo u jednom postu (ne sjecam se vise teme) da se nakon 30 dana ubaci jos jedna tableta i nakon 30 dana jos pola tablete. I to je to do kraja growa ili ? (pretpostavljam da je s obzirom na NPK tableta 15-7-8)
hazeriZMAJ

apr 2017.

#80
Vidi..Ti sa tabsima stvaras mikrosvijet unutar zemlje.Kako bi to stvorio,a da biljki odgovara moras prilagoditi neke parametre.Sve radis po tablici,a sve ostalo je na tebi.Uglavnom..jos jednu tabletu guras kada osjetis da su potrosene zalihe i jos jednu ili pola prije kraja.Ako radis sa potovima od 25 litara guraj 4 tablete na presadivanju.Iako bi ja pet kom ali... Samo pitaj sta ti nije jasno..sve cemo da sredimo;)Samo nek je ulja,ljeka:thumb: Bas mi je drago da je tema ozivila i ima ekipe koja prati:respect: A sto se tice zemlje i omjera.Ja sam uvijek stavljao 60-40zemlja,kuglice.Sljedeci grow cu staviti 90-10 na stranu zemlje i kuglice na dnu.Pa budemo vidjeli:)
dedaZMAJ

apr 2017.

#81
Ja sam probao 90 10 zemlja perlit i perlit na dnu jer nisam imao kuglice i definitivno je perlit na dnu loaiji od kuglica jer iako je prozra an kad je stalno u vodi bude ko kaaa, glib neki. I naravno kad od gore dajea onu kavu od orgatrexa, zemlja i perlit to sporo gutaju, dok u kokos kuglice 50 50 to ide turbo jer je toliko prozra an mix u potu. A orgatrex mi tako fino miriae, najrae bi ja guc popio :) Kako imaa 4 pota, testiraj razne omjere perlita, zemlje, kokosa kuglica, igraj se...

apr 2017.

#82
@hazeri Kupio sam i glisnjak pa sam mislio sloziti mix 50 posto zemlja, 30 kuglice i 20 glisnjak.. plus kuglice cca 4-5 cm na dno pota. Ili da ipak izostavim glisnjak? Ti si pisao za tu kombinaciju, ali ako ti se pokazalo sa glisnjakom losije nego 60:40 ili 50:50 omjera zemlje kuglica mogu i tako sloziti. Glisnjak imam gdje upotrijebiti ako ga necu stavljati u pot. @deda Nemam ja nazlost prostora trenuto za eksperimentiranjem jer sve ide u ulje za zenu, pa moram ici sa provjerenim kombinacijama. Inace super mi je kod autopotova sto je gnojenje sa samo litrom vode jednom tjedno. Trenutna situacija u boxu mi je takva da svaka biljka pije razlicito, tako da moram zalijevati svaki drugi dan sto je zezancija samo takva, a da ne govorim da moram svoje vrijeme planirati prema tome. Sa autopotovima cu se rijesiti toga i imati vise slobodnog vremena.
dedaZMAJ

apr 2017.

#83
Upravo to! Olakaa ti posao maksimalno! Mene je preporodilo jer nije mi se jednom dogodilo da nemam vremena ili nije prilika za zalijevanje pa biljke venu! Pi i @hazeri jev recept jer glistnjak je boost sam po sebi i sigurno je bolje od samo kokos kuglica ali ja vidim da i ovako radi ok pa neea fulat ato god da odaberea! Moje pozitivne misli su uz vas brate, evo je~im se dok piaem, ovo ti radi i na daljinu...
hazeriZMAJ

apr 2017.

#84
To ekipa:thumb:Samo pozitiva:) @Sensi Star Obavezno koristi glistnjak iliti humus po mojoj mjeri,cak zemlje mozes malo vise:thumb: 60-20-20

apr 2017.

#85
Citam sada manual od autopotova i pise da se preporucuje na dno pota staviti 2,5 kokos kuglica. Vidim da vecina ovdje ide sa 5-6 cm kuglica na dnu pota. Vise kuglica se pokazalo boljim ili ? Takodjer pise da je dobro svakih par tjedana na kraju cijevi za navodnjavanje pustiti vodu da tece cca. 1 minutu da se sistem ocisti ako se nakupilo taloga ili sl. Jel treba to raditi ako se koristi samo cista voda u tanku?
hazeriZMAJ

apr 2017.

#86
Da..na kraju svakog growa pustis cijeli tank da procuri..to je dovoljno:) A kuglice sluze ds ti zemlja nije u vodi.5,6 cm..dvije litre dovoljno na dno.
hazeriZMAJ

apr 2017.

#88
Hvala drug:respect:Godi pohvala od Vutra veterana:):thumb:

apr 2017.

#89
@hazeri Isao sam sad pogledati, ide 3 litre kuglica za 5 cm u pot od 25 litara.
hazeriZMAJ

apr 2017.

#90
Moze..To je to:thumb:

apr 2017.

#91
Nabavio sam zracnu pumpu, kamen i crijevo - cca. 20 eura. Na pumpu je 2 godine garancije. Trazio sam sto tisu pumpu, pa mi je lik u akvarij shopu dao "ovu skroz besumnu". Probao je doma ipak se cuje, al sve u granicma normale. Pumpa je 150 L/h i ide u tank od 47 litara. Kazem ja njemu da trebam i zracni kamen i ocekujem sad da ce mi dati kakav pravi kamen, ali sa rupama (nisam imao pojma kako izgleda zracni kamen) i donese on kamen - gledam ja u to (ko neki filter izgleda) - "To je to?"- pitam, "Da, da to vam je zracni kamen.". Okeeej.:D Ja sam ocekivao da je taj kamen veci, pa mi sad nije jsano zasto mora biti zracni kamen u tanku kad bi moglo i samo zracno crijevo bez kamena. Ili je bas zracni kamen bitan iz nekog razloga? Da li se pumpa mora drzati iznad tanka sa vodom ili je dovoljno da stoji na podu uz tank? :respect:

apr 2017.

#92
To je to:thumb: Pumpu stavi di ti odgovara, meni je rezervar podignut 20-ak cm od poda i pumpa je ispod njega umotana u ru nik i jedva se uje. Zra ni kamen treba da razbije zrak na puno sitnih mjehuria jer je tako bolje prozra ivanje vode, odnosno viae kisika je u kontaktu s vodom. Pumpa se tako malo grije da je i ovako umotana mlaka na dodir. Ovako radi ve jedno pet mjeseci bez prestanka.

apr 2017.

#93
Dobra ideja ovo sa rucnikom. To mi nije palo na pamet.:thumb::thumb::thumb:
hazeriZMAJ

apr 2017.

#94
Panta sve reko..meni preostaje samo pokazati kako je kod mene:thumb: Samo ti druze pitaj i stavi slike sustava.Pa ako se primjeti nesto sto nije u redu reagirati cemo;):thumb: Nema glupog pitanja..samo glupih ljudi:djede: Meni se uopce ne cuje..jako,jako slabo..
dedaZMAJ

apr 2017.

#95
Na mojoj se pak mo~e atelovati snaga a samim time i zvuk. Pazite da vam je pumpa na viaem od tanka jer ako poe po zlu voda e krenuti obrnuto od smjera zraka i eto sranja. Meni je u uputama od pumpe to bilo jasno nazna eno i ja se toga dr~im. @hazeri imamo isti kamen, samo sam ja stavio uz ovakav i jedan oni duguljasti, vea povraina baburka. Ali finije mjehurie ima ovaj naa okrugli. Ali totalno nebitno

maj 2017.

#96
Ovih dana sam isprobao zracnu pumpu da vidim kako radi kada je kamen u vodi, ali ispada da je bucna za poluditi. To je toliko iritantno da se ne da biti u sobi gdje je pumpa. Uzeo danas istu kakvu ima @hazeri - Crawfish 3500 (njegova je model 4500 ali tu nisu imali, al nema veze jer su razlike minorne). Ova je jedno 20 puta tisa od one Schego za koju mi se prodavac kleo da je ultra tiha. Sto me mrzi kad mi takvi supci od prodavaca uvaljaju samo da prodaju. :grrr: Uglavnom, ova se jedva cuje da sam na prvu pomislio da ne radi.:thumb: Onu Schego izbjegavati u sirokom luku.
hazeriZMAJ

maj 2017.

#97
A tom "gospodinu"odnesi tu pumpu i posalji ga u pm nakon sto ti vrati pare;)

maj 2017.

#98
"Gospodina" planiram definitivno posjetiti, jer na ovakva uvaljivanja imam nula tolerancije.
leemonLEGENDA

maj 2017.

#99
Ako netko nemoze drzat pumpu iznad tanka iz nekog razloga postoji ovakav dio koji neda da voda prodje kontra
dedaZMAJ

maj 2017.

#100
Tako je!
hazeriZMAJ

maj 2017.

#101
To je to..Bilo tko da ima bilo kakva iskustva vezano za temu neka samo pise:)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se