VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaUniverzalni balast
LEGACY

Univerzalni balast

20 odgovora1,858 pregleda
BjelacAMBASADOR

nov 2009.

#1
pozdrav dobio sam hybridni balast koji moze upogonit HPM ( M= Mercury ) I MH. e sad tip kaze da moze i HPS lampa jel bi mogao neko da mi vidi podatke sa svojeg balasta? rijec je o 400w balastu. struja, lambda kita, itd... tnx
ranromENTUZIJASTA

nov 2009.

#2
a da napiaea ti podatke s tog tvog balasta
BjelacAMBASADOR

nov 2009.

#3
http://img264.imageshack.us/i/pb080001.jpg/ evo podaci sa balasta. evo jel neko zna jel mogu na to zastekat HPS lampu? nek neko prepise svoje podatke sa svojeg 400w HPS balasta. meni je tip reko da to kao moze, a sad bolje da provjerim nego da grune sve u 3 pm
BjelacAMBASADOR

nov 2009.

#4
ajmo ekipa jos danas! zar nitko nema 400w balast??

nov 2009.

#5
Ma spajaj to po aemama koje postoje,gruniti ne e mo~e samo ne upaliti. Meni se ini da je to to ali nisan stru njak za takve stvari jbga.
BjelacAMBASADOR

nov 2009.

#6
eh jbg sad. mislio sam prvo provjerit dal je to to, i onda kupit lampu i starter... dobio sam balast badava, a poklonjenom konju se ne gleda u cvalje :D
kiLDerPOZNAVALAC

nov 2009.

#7
Danas sam bas tu prigusnicu uzeo(bugarska) i sve sljaka! Na njoj pise da je za metal halogene,ali mi lik rekao da moze i hps...i stvarno moze
kiLDerPOZNAVALAC

nov 2009.

#8
I upaljac moze bilo koji,najbolje je spajati po semi sa upaljaca jer se jedino njemu mogu razlikovati kontakti u odnosu na Philips-ove. Jedino sto bih preporucio da oratis paznju na fazu(gurnes glinericu u steker i znas kako da okrenes utikac),kazu da utice u nekoj meri na vek trajanja lampe. I ja sam je dobio dzabe(1400 din=15e). Ako te jos nesto zanima pitaj slobodno. Lakse je povezati je nego neonku.
kiLDerPOZNAVALAC

nov 2009.

#9
Ups,izvini! Sad bacih pogled,moja je Elektrostart,ali slicno izgledaju. Verovatno isto i sljakaju,tako da bih na tvom mestu probao opusteno.
BjelacAMBASADOR

nov 2009.

#10
edituj postu u jedan. starter ti je univerzalni za napone 70-600 wata. tak je meni lik rekao. nemas starter samo za odreenu wata~u. hvala na sugestiji. cim doe pla a idem po lampu i starter! tnx
ranromENTUZIJASTA

nov 2009.

#11
mo~e frend mo~e sigurno.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se