LEGACY
unutrasnjost boxa-boja!'
44 odgovora3,489 pregleda
0 REP0%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#1
Dakle radim si box i da ne kupujem folije i slicno odlucio sam ga obojati Bijelom lak bojom! Kemolux emajl lak! Znaci bijela boja samo kad se osusi izgleda kao da je lakirano, tj. baca odsjaj! Dal je to ispravno ili?'' Pogledao sam negdje na forumu da se triba koristiti MAT boja e sad....??
domino
ENTUZIJASTA251 REP13%
→ Poznavalac
dominoENTUZIJASTA
feb 2009.
feb 2009.#2
Bolju reflexiju pruza mat boja... tako da, ako josh nisi farbao, bolje uzmi mat farbu...
0 REP0%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#3
hehe ma ofarba sma ju vec...;(....al lako ja to pobursim pa na novo...
Ma ostavit cu s ovom bojom koju sam nanio sinoc, valjda nisu velike razlike...
poljoprivrednik*
ENTUZIJASTA224 REP6%
→ Poznavalac
poljoprivrednik*ENTUZIJASTA
feb 2009.
feb 2009.#4
probaj lagano da predjes smirglom preko farbe, to bi trebalo da skine malo farbe , taman tolko da ne izgleda ko da je lakirano.
0 REP0%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#5
Znaci da ne stavljam novu, recimo mat boju vec ovu postojecu koja baca odsjaj lagano sa brus papirom izbrusim i to je to....
poljoprivrednik*
ENTUZIJASTA224 REP6%
→ Poznavalac
poljoprivrednik*ENTUZIJASTA
feb 2009.
feb 2009.#6
Pa ja bih to uradio, taman bi skinuo malo povrsinski sloj koji se sjaji, a ako bih imao vremena samo bi preko toga preso mat farbom, ja mislim da ti se isto hvata..
0 REP0%
→ Istraživač
feb 2009.
feb 2009.#7
Aha ma ok ce biti to samo neznam zasto bi uopce smeta sjaj od boje, a sta nebi bilo logicnije da je sa tom lak bijelom bojom veca refleksija svjetla nego s obicnom mat bojom bez laka???
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
feb 2009.
feb 2009.#8
A ja mislim da opet govorite napamet budui da ne znate iz osobnog iskustva.
Ne znam ni ja al' moram malo prisrat. :vb_kez:
@travinlist
Malo progooglaj i napravi kako mislia da je najbolje. ;)
Ako imaa dovoljno lumena u boxu, nee bit loae ni jedno ni drugo ...
domino
ENTUZIJASTA251 REP13%
→ Poznavalac
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
feb 2009.
feb 2009.#10
nesto navodno bolje od mylara je nova dijamantna folija
DIAMANTA FOLIJA "Diamantna" difuzna folija. 100 % nepropustna za svjetlo. Zbog svoje posebne strukture jednakomjerno rasprai svjetlo u prostoru. Cjena za tekuci metar (1,25 m2). NA LAGERU! 50,00 kn Koda artikla: 145
Stormbringer
ISTRAŽIVAČ121 REP47%
→ Entuzijasta
StormbringerISTRAŽIVAČ
jan 2016.
jan 2016.#11
Dobro ve
er.
Da li neko please bi mi mogao dati odgovor jesam li napravio ok sve kako treba.
Rije
je o box-u (ORMAR) dimenzija: 50 x 45 x 150 cm
Rasvjeta 250 w hps
Bo
ne strane ormara su farbane tvorni
ki smeom nekom bojom (Tekstura) koja uglavnom baca sjaj, dok stra~nja strana (`perplo
a) kao i prednja (Vrata) nisu farbana s istom bojom i nemaju sjaja. Ofarbao sam naravno sve
etiri strane Bijelom mat bojom.
Moje pitanje bi glasilo
Da li postoje mogue komplikacije prilikom growa, poato bo
ne strane iako sam ih ofarbao mat bojom po meni kao da bacaju odsjaj ?
Da li je neko imao iskustva sa farbanjem ve sjajnih povraina, ~ivim u malom stanu i nemam mogunost,a i gdje da ja te bo
ne strane amirglam (brusim).. dobro nam je poznato koliko praaine to stvara..
A i pokuaao sam malo ru
no sa komadom amirgla i veoma teako se skida taj tvorni
ki naneaen sjajni lak
Svaki odgovor bi mi dobro doaao
Zahvaljujem
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jan 2016.
jan 2016.#12
buraz, cime ces da hladis tih 250w u 50 x 45. ako ti to nije problem ne boj se za "odsjaj"
amneziaHaze
ZMAJ16.932 REP
amneziaHazeZMAJ
jan 2016.
jan 2016.#13
hotspot.
a ti baci jos jedan sloj ako mislis da ti ne odgovara
The Man From Utopia
POZNAVALAC779 REP20%
→ Ambasador
The Man From UtopiaPOZNAVALAC
jan 2016.
jan 2016.#14
Ako se ne varam ravna povraina ne bi mogla da napravi hotspot, mora biti nagu~vano, neravno.
amneziaHaze
ZMAJ16.932 REP
amneziaHazeZMAJ
jan 2016.
jan 2016.#15
onda se zapitaj sto ti uvjek kazu lose je koristit al foliju(znas i sam da je ona ravna) i zapitaj se zasto najbolja reflekcija je diamond mylar koja je neravna veoma
Stormbringer
ISTRAŽIVAČ121 REP47%
→ Entuzijasta
StormbringerISTRAŽIVAČ
jan 2016.
jan 2016.#16
Powerseed reflektor je sa staklom, priguanica i ostali popratni dodaci su van box-a.. Znam da ea misliti da mo~e doi do po~ara , visokotemperaturne ~ice su sprovedene na grlo E 40 i reflektor visi na lancima i nijednim djelom ne dodiruje drvo. I pored stakla ispod e puhati ventilator od mikrovalne penice 15 w. i naravno u dnu jedan vent pc koji ubacuje zrak i skroz u vrhu dva pc venta koji izbacuju zrak.. Box je testiran i neu imati problema sa temperaturom, bar ne joa a za kasnije ako zatreba joa hlaenja uvijek imaju alternativna rjeaenja.. Lol zar vru zrak koliko toliko sam od sebe ne ide gore :D
Mene brinu te sjajne dvije bo
ne strane..
The Man From Utopia ja ili tebe nisam najbolje svatio ili si se ti pogreano izrazio.. Naprotiv , ravne povraine stvaraju hotspot dok nagu~vane ne , tako bar pri
aju u selu :D
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jan 2016.
jan 2016.#17
nisam ja spominjao niti mislio na pozar, ako te toliko brinu te strane ti naguzvaj mat stranu alu folije pa zalepi, mada moguce da je ona sjajnija od toga sto tebe brine. sta ces u temi iz 2009 god. ciji je autor banovan :)
Stormbringer
ISTRAŽIVAČ121 REP47%
→ Entuzijasta
StormbringerISTRAŽIVAČ
jan 2016.
jan 2016.#18
Ja stari gdje god sam u svom gradu tra~io mylar foliju ljudi (Radnici) su mislili da ih zaj**avam, Nikad nisu
uli za tako neato hehe :)
The Man From Utopia
POZNAVALAC779 REP20%
→ Ambasador
The Man From UtopiaPOZNAVALAC
jan 2016.
jan 2016.#19
@Stormbringer Zar iz tog razloga ne okreemo mat stranu alum. folije kad obla~emo? Moj boks je oblo~en belom folijom za boksove koja je sjajna, ali bela i ravna. Olimpijsku baklju ne bi nikada upalili na ravnom ogledalu :)
amneziaHaze
ZMAJ16.932 REP
amneziaHazeZMAJ
jan 2016.
jan 2016.#20
brate nije ti zguzvano isto kao fokus u lupi nego razbija na sve moguce strane dok ravna razbija isto ali par mjesta se sretne isto i pravi se hot spot a povecalo najefikacsnije kupi vise kutova i stavlja na jedno mjesto.
a majlar jedino na internetu mozes nac nema kod nas da itko prodaje to koliko ja znam
The Man From Utopia
POZNAVALAC779 REP20%
→ Ambasador
The Man From UtopiaPOZNAVALAC
jan 2016.
jan 2016.#21
@amneziaHaze ko pominje poveala? Pri
amo o refleksiji. Zakrivljeno ogledalo skuplja svetlo u jednu ta
ku=hotspot. Ne?
Stormbringer
ISTRAŽIVAČ121 REP47%
→ Entuzijasta
StormbringerISTRAŽIVAČ
jan 2016.
jan 2016.#22
Evo fotka
Slikano sa blicem prije par minuta, jer je sjelica i sve ostalo povaeno zbog farbanja
Ovako lijepo izgleda preko fotke
Desna strana na slici je zadnja strana (`perplo
a) dok je lijeva strana na fotografiji ta po meni sporna, iako na slici ne izgleda straano
Mogu li biti miran sa ovim, mislim na opasnost od hotspot-a
The Man From Utopia
POZNAVALAC779 REP20%
→ Ambasador
feb 2009.
1 / 23
feb 2009.
jan 2016.