VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaunutrasnjost boxa-boja!'
LEGACY

unutrasnjost boxa-boja!'

44 odgovora3,489 pregleda

feb 2009.

#1
Dakle radim si box i da ne kupujem folije i slicno odlucio sam ga obojati Bijelom lak bojom! Kemolux emajl lak! Znaci bijela boja samo kad se osusi izgleda kao da je lakirano, tj. baca odsjaj! Dal je to ispravno ili?'' Pogledao sam negdje na forumu da se triba koristiti MAT boja e sad....??
dominoENTUZIJASTA

feb 2009.

#2
Bolju reflexiju pruza mat boja... tako da, ako josh nisi farbao, bolje uzmi mat farbu...

feb 2009.

#3
hehe ma ofarba sma ju vec...;(....al lako ja to pobursim pa na novo... Ma ostavit cu s ovom bojom koju sam nanio sinoc, valjda nisu velike razlike...
poljoprivrednik*ENTUZIJASTA

feb 2009.

#4
probaj lagano da predjes smirglom preko farbe, to bi trebalo da skine malo farbe , taman tolko da ne izgleda ko da je lakirano.

feb 2009.

#5
Znaci da ne stavljam novu, recimo mat boju vec ovu postojecu koja baca odsjaj lagano sa brus papirom izbrusim i to je to....
poljoprivrednik*ENTUZIJASTA

feb 2009.

#6
Pa ja bih to uradio, taman bi skinuo malo povrsinski sloj koji se sjaji, a ako bih imao vremena samo bi preko toga preso mat farbom, ja mislim da ti se isto hvata..

feb 2009.

#7
Aha ma ok ce biti to samo neznam zasto bi uopce smeta sjaj od boje, a sta nebi bilo logicnije da je sa tom lak bijelom bojom veca refleksija svjetla nego s obicnom mat bojom bez laka???
bongashLEGENDA

feb 2009.

#8
A ja mislim da opet govorite napamet budui da ne znate iz osobnog iskustva. Ne znam ni ja al' moram malo prisrat. :vb_kez: @travinlist Malo progooglaj i napravi kako mislia da je najbolje. ;) Ako imaa dovoljno lumena u boxu, nee bit loae ni jedno ni drugo ...
dominoENTUZIJASTA

feb 2009.

#9
bilo je vishe puta, evo opet:

feb 2009.

#10
nesto navodno bolje od mylara je nova dijamantna folija DIAMANTA FOLIJA "Diamantna" difuzna folija. 100 % nepropustna za svjetlo. Zbog svoje posebne strukture jednakomjerno rasprai svjetlo u prostoru. Cjena za tekuci metar (1,25 m2). NA LAGERU! 50,00 kn Koda artikla: 145
StormbringerISTRAŽIVAČ

jan 2016.

#11
Dobro ve er. Da li neko please bi mi mogao dati odgovor jesam li napravio ok sve kako treba. Rije je o box-u (ORMAR) dimenzija: 50 x 45 x 150 cm Rasvjeta 250 w hps Bo ne strane ormara su farbane tvorni ki smeom nekom bojom (Tekstura) koja uglavnom baca sjaj, dok stra~nja strana (`perplo a) kao i prednja (Vrata) nisu farbana s istom bojom i nemaju sjaja. Ofarbao sam naravno sve etiri strane Bijelom mat bojom. Moje pitanje bi glasilo Da li postoje mogue komplikacije prilikom growa, poato bo ne strane iako sam ih ofarbao mat bojom po meni kao da bacaju odsjaj ? Da li je neko imao iskustva sa farbanjem ve sjajnih povraina, ~ivim u malom stanu i nemam mogunost,a i gdje da ja te bo ne strane amirglam (brusim).. dobro nam je poznato koliko praaine to stvara.. A i pokuaao sam malo ru no sa komadom amirgla i veoma teako se skida taj tvorni ki naneaen sjajni lak Svaki odgovor bi mi dobro doaao Zahvaljujem

jan 2016.

#12
buraz, cime ces da hladis tih 250w u 50 x 45. ako ti to nije problem ne boj se za "odsjaj"

jan 2016.

#13
hotspot. a ti baci jos jedan sloj ako mislis da ti ne odgovara

jan 2016.

#14
Ako se ne varam ravna povraina ne bi mogla da napravi hotspot, mora biti nagu~vano, neravno.

jan 2016.

#15
onda se zapitaj sto ti uvjek kazu lose je koristit al foliju(znas i sam da je ona ravna) i zapitaj se zasto najbolja reflekcija je diamond mylar koja je neravna veoma
StormbringerISTRAŽIVAČ

jan 2016.

#16
Powerseed reflektor je sa staklom, priguanica i ostali popratni dodaci su van box-a.. Znam da ea misliti da mo~e doi do po~ara , visokotemperaturne ~ice su sprovedene na grlo E 40 i reflektor visi na lancima i nijednim djelom ne dodiruje drvo. I pored stakla ispod e puhati ventilator od mikrovalne penice 15 w. i naravno u dnu jedan vent pc koji ubacuje zrak i skroz u vrhu dva pc venta koji izbacuju zrak.. Box je testiran i neu imati problema sa temperaturom, bar ne joa a za kasnije ako zatreba joa hlaenja uvijek imaju alternativna rjeaenja.. Lol zar vru zrak koliko toliko sam od sebe ne ide gore :D Mene brinu te sjajne dvije bo ne strane.. The Man From Utopia ja ili tebe nisam najbolje svatio ili si se ti pogreano izrazio.. Naprotiv , ravne povraine stvaraju hotspot dok nagu~vane ne , tako bar pri aju u selu :D

jan 2016.

#17
nisam ja spominjao niti mislio na pozar, ako te toliko brinu te strane ti naguzvaj mat stranu alu folije pa zalepi, mada moguce da je ona sjajnija od toga sto tebe brine. sta ces u temi iz 2009 god. ciji je autor banovan :)
StormbringerISTRAŽIVAČ

jan 2016.

#18
Ja stari gdje god sam u svom gradu tra~io mylar foliju ljudi (Radnici) su mislili da ih zaj**avam, Nikad nisu uli za tako neato hehe :)

jan 2016.

#19
@Stormbringer Zar iz tog razloga ne okreemo mat stranu alum. folije kad obla~emo? Moj boks je oblo~en belom folijom za boksove koja je sjajna, ali bela i ravna. Olimpijsku baklju ne bi nikada upalili na ravnom ogledalu :)

jan 2016.

#20
brate nije ti zguzvano isto kao fokus u lupi nego razbija na sve moguce strane dok ravna razbija isto ali par mjesta se sretne isto i pravi se hot spot a povecalo najefikacsnije kupi vise kutova i stavlja na jedno mjesto. a majlar jedino na internetu mozes nac nema kod nas da itko prodaje to koliko ja znam

jan 2016.

#21
@amneziaHaze ko pominje poveala? Pri amo o refleksiji. Zakrivljeno ogledalo skuplja svetlo u jednu ta ku=hotspot. Ne?
StormbringerISTRAŽIVAČ

jan 2016.

#22
Evo fotka Slikano sa blicem prije par minuta, jer je sjelica i sve ostalo povaeno zbog farbanja Ovako lijepo izgleda preko fotke Desna strana na slici je zadnja strana (`perplo a) dok je lijeva strana na fotografiji ta po meni sporna, iako na slici ne izgleda straano Mogu li biti miran sa ovim, mislim na opasnost od hotspot-a

jan 2016.

#23
Sve je to ful, ako mene pitaa :thumb:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se