VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaNapravi sam cooltube
LEGACY

Napravi sam cooltube

52 odgovora5,547 pregleda
zla zlaENTUZIJASTA

jan 2010.

#1
Kako napraviti cooltube od materijala koj nam je pri ruci a da ne preplatimo nekakvo skupo staklo. U sustini kod cool tuba je skupo termootporno staklo cija je cena 1m2 250e , kamoli za staklene cevi. Ko ima predlog neka da ja imama jedan koj koristim u mom boksu dobro funkcionise nisam vidjao jeftinija resenja. Pominjao sam ranije i kacio neke slike. Moje resenje su dve plasticne flase od po 6l kojima su odsecena dna i grlici, spojene su zicom. U na krajevima je aluminiumska cev sa obe strane i ventilator za kupatilo. PREDLOZITE.....
zla zlaENTUZIJASTA

jan 2010.

#2
evo jedne slike kako to kod mene izgleda malo je sklepano ali sta da radim zurio sam
Teglica_UnkaAMBASADOR

jan 2010.

#3
brate ti wc ventovi mogu da rade max godinu dana i kad rikne eto ti sranja...jel to 250w?
kiLDerPOZNAVALAC

jan 2010.

#4
Po meni najjeftinije je uzeti na otpadu vatrostalno staklo od rerne,a sam reflektor je lako uraditi od bilo cega. Imam 400w hps i hladim ga sa 2 cevna venta 120 mm (wc) ali i da odlaze lako,nije frka jeftini su,a i nece oba otici u isto vreme...
EnolagayISTRAŽIVAČ

jan 2010.

#5
pa ne izgleda to tolko loae s tim bocama, nego jer ne gubia dosta lumena preko njih?
zla zlaENTUZIJASTA

jan 2010.

#6
Nadam se da ne gubim, naravno kad sam kupovao vodu u njima gledao sam da nije Q pack ili neki sloj da nema koj stiti od uv zraka i slicno. Poslacu uskoro i rezultate, unutra su tri biljke fino napreduju. U bocama se nalazi HPS od 400w.
upitnik???LEGENDA

jan 2010.

#7
Brale i jedno i drugo rjeaenje su dobri.... Jedino to ato je Enol... pito jeli se gubi kvaliteta svjetla kroz navedene materijale.... Ventove nije problem rjeaiti ima ih svakavih i nisu neke cjene do neba tako i jedan na godinu ponovo kupit isto nije problem... Moje mialjenje je kako bi to najbolje bilo za ljetne uvjete baa pravo jer malo je zajeb Temp.. odr~avat i kad je u Cool... onda je OK manje grije naravno. A zimi ve dobor doe neka grije brale i ja nekad sjednem u BOX da se ogrijem kako treba heheheheh Lipo ljeto bi~im u Australju . Ali svaka ast za Temu dobra je i viae ovakvih ubudue !!!!!!!!!!!!!!
He-ManLEGENDA

jan 2010.

#8
Svaka cast na ideji, ali; Po meni ima i boljih i sigurnijih homemade opcija koje ne ukljucuju topljive materijale. Ovako nedao bog da nekim slucajem crkne ventilator/i pa da se plastika otopi i padne na zarulju. Riskirate eksploziju zarulje i moguci pozar. A onda dobijete ovakvu scenu http://www.youtube.com/watch?v=zlQSwY-YiH4 :icon_lol:
zla zlaENTUZIJASTA

jan 2010.

#9
Hvala na podsci. Mozda moja ideja nije i najbolja , ja se slazem ali sam siguran da je najjeftinija. Zato sam i otvorio ovu temu kako bi mi koj zelimo da uzgajamo ne moramo da placamo enormne cene nego se pomognemo i izkombinujemo najbolju ideju. Bitno je da nam za ulozeno ne bude zao kad nas provale nasi i kazu poseci to !!!!... i te gluposti. Dobrodosle sve ideje realizivane i nerealizovane ima dosta pametnih ljudi na forumu koji mogu to da prokomentarisu i ocene. Hvala momci
VujadinAMBASADOR

jan 2010.

#10
e dobra je to zamisao sa flashom,ali ja se tripujem jer imam 600-watushu koja greje kao bolesna,pa da ne dodje do pozara,kao shto je vetj spomenuto...pogledajte kod nekog staklara koliko bi izashlo da od vatrostalnog stakla nabravi cev...jer meni tje trebati uskoro cooltube,a nemam kesha,pa mi svashta pada na pamet...mislio sam kad bi isto mogla neka flasha od rakije(malo vetja) da se iseche na dnu i na grlu,mada koliko bi to bilo efikasno jer je dosta kratko i usko...dobra temu,sve pohvale inache..:thumb:
Teglica_UnkaAMBASADOR

jan 2010.

#11
ne znam sta da vam kazem kad se kupuju femi menke ima se love,a ct-ovi se prave od plasticnih flasa...50 e po meni nije mnogo za tako nesto..nije to roba koja se menja nego pljunes jednom i miran si
EnolagayISTRAŽIVAČ

jan 2010.

#12
ovo sa bocom sam i ja razmialjo, ali sam sad naaao savraeno staklo za cooltube. nego ljudi. znate gdje ima masu takvih stvari koje se mogu iskoristit a za malo para. na onim tjednim tr~nicama (sajmiate, buvljak, kako god ve zovete to) recimo u zg je to hreli . mislim da toga ima u svakom gradu, a tamo ima masu stavri ata ljudi ne trebaju pa prodaju. smao proaetajte tako negdi, uklju ite maatu i da vidia. ja sam tamo kupio masu stvari. recimo adapter za ventove za 1e, onda ventove za komp po 3e itd.
zla zlaENTUZIJASTA

jan 2010.

#13
Bio sam i ja malo skeptican po pitanju da li ce da se istope flase od temperature sijalice. Prva zamisao mi je bila da flase zalepim tako sto cu da ih zagrejem lemilicom i prilepim, Nisam supeo flase uopste da istopim. Uzeo sam komade zice i spoijo na nekoliko mesta. Fazon je samo da sijalica bude na sredini kako bi vazduh prolazio sa svih strana jednako. Cak flase nisu ni vruce mozes ih drzati rukom bez problema a kamo li da se iztope. Sto se tice vatrostalnog ili termootpornog stakla u srbiji kosta 1m2 25000 din ili 270e. Obavezno posmatrajte par dana kakko reaguju flase na temperaturu. i jos jedna preporuka nikako ih ne lepite lepkovima i trakama ja sam onu sivu traku skinuo sto je na slici. Na tom mestu se ugreje vise nego na ostalim.
zla zlaENTUZIJASTA

feb 2010.

#14
Da li su ovo sve ideje kako resiti problem sa amlo para???????
kiLDerPOZNAVALAC

feb 2010.

#15
Zasto bi kupovao novo vatrostalno staklo koje je preskupo kad ga na svakoj rerni imas? Prosetas do otpada...samo pazite,ne kupujte zatamnjena.
zla zlaENTUZIJASTA

feb 2010.

#16
da li si siguran da bilo koje staklo za rernu nece smetati svetlu hps ili mh sijalice, i reci koliko je isplativo kupiti ga na odpadu, znas cenu?
Kurblaj KanAMBASADOR

feb 2010.

#17
Ja bi probao nazvat firme koje se bave proizvodnjom laboratorijskog stakla pa bi njih pito koliko bi koatala cijev od nekog stakla koje mo~e izdr~ati visoku temperaturu. Mislim ovo zvu i bolesno ona gore cijena, a i ne znam kako metar kvadratni cijevi prodat?
kiLDerPOZNAVALAC

feb 2010.

#18
Ako je bistro tj bez imalo primesa boje nece smetati znacajno a ja sam uzeo 2 kom razlicite velicine i oba su me izasla 500 din (oko 5-5.5 eur).
zla zlaENTUZIJASTA

feb 2010.

#19
Ja sam gore napisao cenu NOVOG vatrostalnog stakla u euroglassu koje je ravno ne cev, mora se znati da je krivljeno staklo jos skuplje. Ova varijanta sa staklom za rernu mi se svidja pogledajte samo cenu za koju je kiLDer nabavio, samo jos malo truda oko reflektora i eto cooltube.
upitnik???LEGENDA

feb 2010.

#20
Da vas pitam majstori jeli tko probao sa staklom od SCENERA za PC ???? Zna i klasi nog skenera ili all in one ureaja printer i scener..... Neznam sad to ne dimenzije koje su ali recimo ako imam dva ista koja su krepala lako napravim spoj i eto dobre dimenzije onda negdje oko 60x40 ili pribli~no tom . Vidim da ste u staklima pa mo~da neko zna jeli to staklo mo~e izdr~at temp.. i ima li gubitaka kod svjetla i koliko.... ????
kiLDerPOZNAVALAC

feb 2010.

#21
To staklo odlicno propusta svetlost ali mislim da nije vatrostalno. Probaj...
upitnik???LEGENDA

feb 2010.

#22
Mislim da i ou probat hehehe Sad sam gledo i imam 3 scenera koja su krepala pa taj trei taman za probe..... Sutra u toku dana ide test na toplotu sa jednim staklom ako bude OK nema kraja mojoj radosti onda sam rjeaio problem toplote za proljee/ljeto..........
zla zlaENTUZIJASTA

feb 2010.

#23
Iskreno i ja mislim da je to obicno staklo sto se tice skenera, obicno staklo ce izdrzati temperaturu ali ne dugo, zato kad testiras pusti da radi bar sat vremena, znam kada sam grejao neke tegle (za ajvar) da su pukle nakon 20 min. zaboravio sam na njih. Srecno i javi se, pusti i neku sliku da vidimo tvoju ideju znacice nam!
upitnik???LEGENDA

feb 2010.

#24
Zla.... svakako da u testirat bar sat-dva vremena a imam i fen koji daje veliku toplotu neznam sad koliku ali je ogromno jak to je onaj za skidanje boje sa nekih materijala i sli no... Danas nisam uspio niata jer sam imao neke frendove u gostima sutra ili ve prekosutra naravno sve uradim i poslikam ako bude ok.....
bozgaLEGENDA

feb 2010.

#25
Uf ovo s plasti nom bocom mi izgleda dosta riskantno. To bi se vrlo lako moglo rastopit i zapalit' ini mi se...
SvetilistPOZNAVALAC

feb 2010.

#26
original staklo od reflektora HPS250w, dimenzije 39x22 mislio sam si napraviti cultube ali maleno mi je to a i netreba mi ga jer box je dosta visok a biljke mi se neda vegetirati ako kome treba dajem mu ga djaba
zla zlaENTUZIJASTA

feb 2010.

#27
Opet se vracamo na to da ce se flase iztopiti. Meni se cvetanje uskoro zavrsava, poslacu neku sliku da vidite da nema problema sa flasama, preporucujem svakom, ko ima bar malo vestine da napravi. Bitno je samo da sijalica bude u sredini i lepo postavljena. Znaci takav cooltube kosta ( ventilator [10e-1000 din], 2xflasa od 6l [4e-400din] i aluminiumska cev oko [5 eura -500din] znaci nesto manje od 20 eura.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se