LEGACY
Growtent Razlika izmedju hydro i dark room
50 odgovora2,460 pregleda
27 REP54%
→ Istraživač
nov 2020.
nov 2020.#1
Pozdrav Growmiji
na netu ne nadjem razliku izmedju growtenta na kojem pise hydro ili dark room
Dali zna ko u
emu je razlika? Dali mores normalno nabacit hydro grow tent i u njemu odgojiti biljku u zemlji ? Il mora biit kao dark ...Tek sam se poceo bavit sa time pa sam jos nub ...
Hydro grow tenti su dosta jeftiniji od dark al neznam u
emu je ke
.
Pitam za prijatelja :D
Ne gledajte dimenzije jer sam samo dao linkove za primjer.. jer ne kuzim u
emu je fora
evo link
hydro
https://growhouse.si/product/secret-jardin-hydro-shoot-hs100-100x100x200-cm/
Dark
https://growhouse.si/product/secret-jardin-dark-street-ds120w-120x60x180-cm/
Hvala svima na odgovorima
GetSomeNuts
POZNAVALAC855 REP28%
→ Ambasador
Whacky Tobaccy
POZNAVALAC1.303 REP78%
→ Ambasador
Whacky TobaccyPOZNAVALAC
nov 2020.
nov 2020.#3
Ma siguran sam da je mogue uzgajanje u zemlji u tom hydro boxu.
U
emu je to
na caka izmeu ta dva nebi znao.
Iznutra je full mylar folija i imaa rupe za zrak (ulaz/izlaz) te nosa
e za filter i sl.
Stoga ne vidim razlog zaato u tom boxu nebi bilo mogue uzgajanje u zemlji.
U prijevodu same shit :cool23:
27 REP54%
→ Istraživač
nov 2020.
nov 2020.#4
ma preuzeo sam od prijatelja i zaljubio se u ru~u.....
Sad je u 5 tjednu flowera i mislim da sam na pravom putu, znam da nemam idealne pogoje za te moje ruzice..jbg tako je sitacija izpala..
al poanta je da sam se zapalio za grow i idem dalje ....Slede
a runda koja je za mene samo bit
e joa bolja :D Stay positive
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
nov 2020.
nov 2020.#5
To hydro, vjerojatno da ima duplo dno, ali uglavnom nema razlike!
Dark room bi bio za suait biljke, ali negdje je, negdje nije!
Gledaa, da ima dolje 2 otvora za ventilaciju,gore isto i barem jednan otvor za ~ice!
Mars hydro ti ima trenutno, najjeftinije aatore, a
uo sam da su odli
ni!
https://marshydro.eu/collections/grow-tent
nesala
LEGENDA8.561 REP36%
→ Zmaj
nesalaLEGENDA
avg 2021.
avg 2021.#8
vecinom hr i slo...sad sam probo narucit i ne salju za hr
vidim secret jaradin dark street za 1400kn, 120x120x200...kontam da to uzmem
Lojze
ISTRAŽIVAČ188 REP92%
→ Entuzijasta
LojzeISTRAŽIVAČ
sep 2021.
sep 2021.#9
imam 2 komada hydroshot 120x120x200 in koristim samo zemlju :D. Da, ima duplo dno i to je super.
Mnogo su jeftiniji od ostalih. `ta meni treba nosilnost od 150kg na aator, jel trebam samo za cooltube i lampu.
Ne
u "lift-up" na njemu raditi. Ja sm vrlo zadovoljan sa Secret Jardin (HydroShot).
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
sep 2021.
sep 2021.#10
Ali Secret jardin, ima debljinu od 210D mylar, pa javi kroz neko vrijeme ili ugasi svjetlo u sobi, pa
ea vidjet, koliko micro rupica, ima...
Phantom deluxe 120,koata 1500kn,ali unutra ima 600D mylar i duplo vanjsko plantno!
Razlika izmeu dark rooma i hydra je, da u dark verzijama, sam buaia rupu za upuh i ide filter, da ne prolazi svjetlo.
y2dUcW9Wcfg
Sre
om, pa svaki proizvod, ima video:)
Lojze
ISTRAŽIVAČ188 REP92%
→ Entuzijasta
LojzeISTRAŽIVAČ
sep 2021.
sep 2021.#11
Ma kakve mikrorupice. ;) Ima mikrorupice na zatvaraču, jel nekdje se mora vidjeti manje €€€ ali ako imate u sobi . Koristim 2 komada, imam jih jedno poleg drugo, svaki pali 600w HPS i nema problema :). Ali nemam postavljene u dnevnoj sobi :D :D.
Zadovoljan sam sa hydroshot, i mnogo je jeftinji od ostalih.
FatOne
ZMAJ28.401 REP
FatOneZMAJ
sep 2021.
sep 2021.#12
Mozda su pije dolazili bez rupa ili nanovo dolaze bez rupa, ja sam prosle godine uzeo svoj (dark room 150w r3.0) dosao je spreman za koristenje. Neda mi se ic gledat ali cini mi se da ima 6 rupa gore, i 4 dolje + 1 pasivni ulaz s obe bocne strane. Standardno zatvaranje rupa ko i na svakom drugom, one spage sto se zategnu.
A sto se tice mikro rupica ima ih podosta.
Prvo je krenulo po "vratima" kako si negdje prije rekao od savijanja, a najnovije sto sam jucer bas primjetio je po kutnim šavovima, jednostavno turbina kako ga uvlaci tako se para malo po malo.
Jest zeru jeftiniji, ali zato masu krace traje. Nakon godinu dana ima ajmo rec 20-tak rupica (primljetljivo samo ako radi svijetlo u boxu, a u prostoriji mrak, inace se nemogu skuziti i nema light leaka zasada, samo se vidi ko od sitne igle rupica recimo.). Jos jedan do max dva growa cu odradit u njemu, a onda ga preradit za susenje, jer ce bit previse rupica a i mozda pukne koji šav kako je krenulo. Po meni usteda od 50-tak €, nije vrijedna toliko kraceg roka trajanja u usporedbi s drugim boxevima.
Lojze
ISTRAŽIVAČ188 REP92%
→ Entuzijasta
LojzeISTRAŽIVAČ
sep 2021.
sep 2021.#13
Pa mislis, da ga turbina para tako? Pa ja isto pratim ove male rupice ali kažem, da imam šatore u podrumu i ne brinem o "light leaku".
Ja mislim, da su u samom startu taki i dobijemo što platimo. Koliko više mogu biti yield u boxu za 50€-100€ više?
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
sep 2021.
sep 2021.#14
Homeboxu 120 Ambientu se od turbine, savine, šipka oko koje se motaju vrata(prednja). Nema ni s od svjetla, kada ga zatvorim, a platio sam ga 1699kn i danas je toliko...plus, što ima bijelu unutrašnjost, PAR +... Mislim, da bum ga, imao doživotno!
Pirate box je ok, ali u mraku, svjetli ko Božično drvce. Treba stavit 2 pasivna upuha(fi 125) ili češće čistit one mrežice,sastrane, inače se zaštopaju, pa ubije šator!
Zapeo mi za oko Phantom deluxe 120, 600D bijela cerada(1499kn) ili Homelab 120(1299kn), samo nigdje ne mogu naći debljinu mylara za Homelab !
Secret jardin(210D) košta kao Homelab, pa zato želim osobno otići po njega ili produžit, po Phantoma. S time, da je Phantom, visok, 215cm(120×120×215). Ima bijelu unutrašnjost i deluxe ima 28mm šipke.
Pa 100×100×200 je m² i ako je sve ok, skida se oko 350-500g suhoga, dok se u 120×120×200,može i do 700-800g, ovisi kako treniraš biljke, koje strainove imaš i najbitnije, kakav si grower.... 120ka je za 44% veča(1.44m²), što je dosta, a cijena je 200-400 kn, razlike(30-50€).uglavnom, više se isplati 120ka,od stotke, ako se može birat....
Što se tiče dark rooma... Gledao sam kako si frajer uređuje sobu za grow i u njoj, drži klonove u šatoru, koji mora biti nepropusan, jer je biljkama u sobi 12h mrak. Pa je složio šator i neke rupe je imao, pa kada odreže novu, stavi taj dio platna u postoječe rupe, koje ne koristi!
@FatOne, složi si, da ti nije jaki podtlak i box če trajat duže. Sada, šta je, tu je.... Isto kao i ja, po novi:) tjedan dana, listam i Hempatija ima 60×60×160 na akciji, 550kn i to se isplati, jer manji box, manje jedro:)
Čak si i ti, pisao, da su ok, a dobri su, jer ne treba jaka turbina. Ja sam imao kupaonski vent u stotki i kad sam stavio jaču turbinu, pojavile se rupice i sastrane na zipovima, probija svjetlo!
Uglavnom, tko pazi na te stvari, može poduplat vijek boxa!
@Lojze ,krivo sam shvatio :) sumnjam da se može više. Meni je to bitno, jer sam siguran, da svjetlo ne ulazi, mada mi je box u zamračenoj sobi, ali kopka me...
Lojze
ISTRAŽIVAČ188 REP92%
→ Entuzijasta
LojzeISTRAŽIVAČ
sep 2021.
sep 2021.#15
@0Marac0 htio sam reči, da sam platio od oka 120€ za 120x120x200 HydroShot (sve novo). Tako kako kažeš, skida se do 500g izpod 600w ("660w" superlumens) HPS (scrog, vegetacije cca. 50 dana).
Da skidaš 700-800g, trebaš močniju lampu, minimum 800w ili više. Na 120x120 može 1kw ili 2x 600w, svaka svoj cooltube in turbinu.
Moje pitanje je bilo, jel mogu skidati više v boxu, koji je 50-100€ skupiji i istih mjera, znači 120x120x200. Platimo skupije materijale i brand, to ja mislim.
nesala
LEGENDA8.561 REP36%
→ Zmaj
nesalaLEGENDA
sep 2021.
sep 2021.#16
ja sam imo proslo grow preko 500g ispod 600w, zarulja je odradila 4 growa prije toga i obicna od silvane...
s obicim reflektorom....60 dana vege
sto ne bi mogo dobit onda s boljim reflektorom i novom zaruljom +150-250g?
ja sam kupio neki dan dark street i dodje bez rupa...1400kn
home box lab, svjetli ko bozicno drve...
jaradin mislim da nece nista pustit svjetla...
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
sep 2021.
sep 2021.#17
Sre
om, pa sam odustao od Homelaba, mislim da
u Mammoth pro...
Secret jardin ti je isto 240D mylar i kad se stranica, isavine, viae puta, otvaraju
i box, tako puca i nastaju tzv.micro rupe!
Zato novi boxevi, tipa Mars Hydro, Ac infinity itd.imaju duplo deblji materijal. Homebox ima ceradu, iznutra, Mars ima 1680D mylar, a Ac infinity je trenutno najdeblji sa 2000D mylar...
Kolega ti ima Secret jardin i on isto ima taj problem!
U Homeboxu 120 sa 380W,skinuto oko 600g suhoga+ 100ak popcornova. Mo~e se i viae, jer sam imao 4 Deep cheesea, Orginal cheese i Afgan kush. Deep cheese nije neki yielder. Paae mi strain, pa ga zato, vrtim. Da su bili Afgani, bilo bi preko 600-700g,sigurno!
nesala
LEGENDA8.561 REP36%
→ Zmaj
nesalaLEGENDA
sep 2021.
sep 2021.#18
home box ima ceradu? ::sex::
zato imam rupu koja bode u oci...lol
na vratima satora...
zatvaraci su oduvijek isli super tesko...nemaju zastitu od ulaska svjetla....
dok jaradin ima cjelom duzinom zastitu na zatvaracima da ne ulazi svjetlo...
zatvraci klize ko podmazani uljem...
ajd odi do kamiona...pa opipaj ceradu...
Lojze
ISTRAŽIVAČ188 REP92%
→ Entuzijasta
LojzeISTRAŽIVAČ
sep 2021.
sep 2021.#19
@nesala ne pri
amo o ~arulji, nego o boxu, aatoru.
@0Marac0 380w LED? 120X120, 600g+??? Ma kako ajde..
Pa jeboga, ata moram baciti HPS i kupiti LED?
Herb Gardener
ZMAJ35.724 REP
Herb GardenerZMAJ
sep 2021.
sep 2021.#21
Imao sam mali Homebox 30x30x60cm i rupice su bile na savovima cim sam ga otpakovao. Kao da su ga sili debljom iglom nego sto je konac kojim je siven. Morao sam odma da lijepim traku iznutra preko savova, da mi ne bi svijetlio niti pustao svjetlo unutra za vrijeme mraka....
Ima li neko sugestiju za mali sator za micro grow, a da nije homebox ili secret jardine?
FatOne
ZMAJ28.401 REP
FatOneZMAJ
sep 2021.
sep 2021.#22
Ja imam piratebox 60x60 (cini mi se da sam dobio mail od sponzora oko neke akcije na njih bas). predobar je stvarno, nema leaka nigdje, imam isto otprilike godinu dana i stalno je bio u pogonu bez i jedne rupice. Na njemu ne puca mylar po vratima kao kod vecih boxeva. i savovi su dobri. Jedina mana im je po meni zatvarac koji je krut i jako se glasno cuje dok se otvara/zatvara, pokusao sam ga podmazati kalijevim sapuno ali bezuspjeha i dalje je glasan patent.
Dok recimo 150x150 sto mi je kolega posudio isto piratebox ima savove bas kako si ti naveo, kao da je sivan vecom iglom od konca, ali je isto jako cvrst kao i mali. Svijetlo ne curi ni van ni nutra iako je svuda "los" sav.
Herb Gardener
ZMAJ35.724 REP
Herb GardenerZMAJ
sep 2021.
sep 2021.#23
60x60 je micro mozda kod amera:Dkod nas micro je micro:D
Razmisljao sam o onom 40x40x120cm, vidim kolege ga koriste bez zalbi.. ali meni ne treba toliko visine, a nisam ni upoznat sta ima na trzistu pa zato pitam..:)
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
sep 2021.
sep 2021.#24
Mislio sam, da mali boxevi ne propuštaju svjetlo,...
Dolje je zelcius 40×40×160 ja sam ga dobio, ali jako su jeftini. 120ka je 71€,platno je kao na Piratu, a unutra 210Dmyar. Ali ti ne koristiš jake turbine i tu se najviše uz otvaranje i zatvaranje, pohaba!
samo malo na zippu,se vidi svjetlo, ali ne propušta unutra...
Pirate je odličan šator. Kad se uzme cijena i kvalitete šatora, nemam zamjerke!
Kada gledam, da se 2 godine, svjetlo u njemu nije gasilo, dobro je izdržao. Bilo je tu još, mojih akrobacija oko boxa, pa dobro da stoji:)
2 tjedna sam gledao boxeve i uzeo sam Mammoth pro+120 ::listomahanje::
.
Ima i lite, on dolazi sa manje rupa za ventilaciju i dosta je jeftiniji!
Ako dostavlja u tvoju državu, Mars hydro ima najbolje šatore za cijenu, koju daju...
Himalaya
ZMAJ145.729 REP
HimalayaZMAJ
sep 2021.
sep 2021.#25
E moj druze imam bas homebox,nigdje nista ne curi&samo ga moram naci :)
Posaljem ti ga ili ako ces u skorije vrijeme za HR ostavim ti ga kod nekog,pa ga sam pokupi :)
Herb Gardener
ZMAJ35.724 REP
Herb GardenerZMAJ
sep 2021.
sep 2021.#26
Volio bih opet u Hr svratit na par mjesta kod mojih drugara:respect::vutra: ali to je jbg nemoguce u skorije vrijeme..
Ako te bude volja slati, javni se pa cemo vidjet sta kako.
Hvala u svakom slucaju Zlaja brate slatki:respect:
nov 2020.
1 / 26
nov 2020.
sep 2021.