LEGACY
Problem sa žaruljama
18 odgovora1,350 pregleda
slap-jack
AMBASADOR2.294 REP23%
→ Legenda
slap-jackAMBASADOR
jan 2011.
jan 2011.#1
ljudi imam jedan problem, trebala bi mi pomo....
naime, slo~io sam pc box, stavio nutra 4 kerami
ka grla paralelno ih povezao, provjerena su sa instrumentom za mjerenje i sve funkcionira.
i sav sretan idem aarafit ~arulje, zaaarafim prvo 3, isprobam rade, stavim
etvrtu ukop
am u struju, samo se zabljesnulo iz svake i izbacilo mi je osigura
u toj prostoriji i niti jedna uti
nica mi ne radi, a utika
od ~arulja se izgleda zapeko u uti
nici i nemogu ga izvaditi....
pa me zanima jel iko imao sli
nih problema, dal netko zna u
emu bi mogao bit problem?
ato hitnije bi mi trebao odgovor, jer sjemenke samo ato ne proklijaju :S
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
jan 2011.
jan 2011.#2
...
udno...
Bit e da si neato shebo kod spajanja grla,pa je doalo do kratkog spoja kad si uaarafio zadnju ~arulju,a mo~da je i grlo bilo neispravno.
slap-jack
AMBASADOR2.294 REP23%
→ Legenda
slap-jackAMBASADOR
jan 2011.
jan 2011.#3
ma sve je ispravno 100%, jer sam iaao od grla do grla sa ~aruljom i ispitivao dal sve radi, pretpostavljam da bi doalo do kratkog spoja i s tom jednom ~aruljom.
a od 4 grla na 2 je neki feder izbacilo van, evo slika:
http://img841.imageshack.us/i/01012011305.jpg/
http://img29.imageshack.us/i/01012011306.jpg/
nijedno grlo nije crno iznutra, isto kao ni navoji na ~aruljama, dakle niata nije skureno....
neznam dal je mo~da prejaku struju povuklo, pa uti
nica to nije mogla dat, il je mo~da debljina ~ica pretanka, nemam pojma :S
samo moram neato poduzet podhitno da mi ne propadnu sjemenke
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
jan 2011.
jan 2011.#4
Kako si to uspio?:icon_lol:
Taj feder treba bit ispod tog kontakta na sredini.Ne znam kako se to desilo.
Jbga,ka~ea da ti je uti
nica zaljepila?! Mo~da je uti
nica u qrcu!?
slap-jack
AMBASADOR2.294 REP23%
→ Legenda
slap-jackAMBASADOR
jan 2011.
jan 2011.#5
pa da, ni meni nije jasno kako se to uspjelo dogodit :O
da, glavna sumnja mi je uti
nica za sada.....
sad prvo moram nekak is
upat van kabel iz uti
nice, a neda se, mislim da u morat razvalit uti
nicu.....
pa promijenit osigura
da uope struju dobim nazad u sobu.....
moram kupit nova 2 grla, pospojit ponovo, i smislit di drugdje uatekat u struju :S
papandopulo
ISTRAŽIVAČ181 REP87%
→ Entuzijasta
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
jan 2011.
jan 2011.#7
Kupi uti
nicu i zamjeni,jbga...smea na lijevi kontakt,plava na desni,~uto zelena na onaj gore i dole kao opruga :) vrsto zavrni i nemoj da ti strae ~ice okolo :)
slap-jack
AMBASADOR2.294 REP23%
→ Legenda
slap-jackAMBASADOR
jan 2011.
jan 2011.#8
uti
nica mi je najmanji problem.
uatekat u u neku drugu.
jel mi mo~e samo neko re kolko bi bila potrebna kvadratura kabla za te
etri ~arulje, dal je dovoljno 1.5 mm kvadratni, da mo~da u tome nije problem?
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
jan 2011.
jan 2011.#9
Da dovoljno :)
Kod mene 6 cflki (ukupno 135W) na 0,75 i aljaka bez greake :)
Negdje je tebi kratki spoj bio.Ili na kabelu,ili na grlu,ali naj vjerojatnije je uti
nica.
slap-jack
AMBASADOR2.294 REP23%
→ Legenda
slap-jackAMBASADOR
jan 2011.
jan 2011.#10
i ja se tjeaim da je uti
nica....jer nakon 5min mu
enja sam kona
no izvadio utika
iz nje, i nebi vjerovao, na jednom onom ~eljeznom polu fali komadi, izgleda da ga je otopilo :O
ja u ukupno imat oko 100w zna
i svakako bi trebalo bit dovoljno....
a daj mi reci ato mogu napravit sa sjemenkama ako mi proklijaju u meuvremenu, nebi htio da propadnu, a nemam ih gdje pod svjetlo stavit....
jan 2011.
1 / 10
jan 2011.
jan 2011.