VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaOblaganje prostora/boxa papir?
LEGACY

Oblaganje prostora/boxa papir?

24 odgovora2,761 pregleda

apr 2009.

#1
Hm,pitanjce-kako bi bilo da se box oblo~i bijelim papirom,veliki format(100x70),kakva bi refleksija svjetlosti bila,mo~e li to pro i?Ina e se preporu a mat farba kod bojanja,tu je bojanje nemogu e(tunel)hehe!To je najjednostavnija i jeftina varijanta. Zapaljenje nemogu e. Koje je vaae mialjenje ata se refleksije ti e?

apr 2009.

#2
ma kakav crni(beli)papir :icon_smile: ne bih ga stavljao jer % vlaznosti unutar boxa ti nije 0 posto,vec 60-70%(u vegetaciji) pa kada saberes vlaznost i papir...dobijes pozivnicu za razne probleme. (znaci cepace se papir zbog vlage i odmah manje odbijanje svetlosti i ko zna sta sve ne) Folija ti je dobra za refleksiju svetlosti.Izmedju ostalog i zato sto zbunjuje raznorazne bube koje nadju ulaz u box... A PVC crno-bela folija je odlicna jer je mozes koristiti citav zivot,a i refleksija je dobra...

apr 2009.

#3
Imas u agrarijama foliju ko aluminijska u rolama, dimenziju ne znam tocno cca. 1m - 1 i 20 m airine.. bolja je od one alu folije koja se koristi u kucanstvu..

apr 2009.

#4
Hm,pitam jer neznam,ima i u ku i vlage u normalnim okolnostima,neznam baa da bi vlaga opet bila tolika da se papir po ne raspadati.A prostor nije baa premali... Za papir pitam jer je uglavnom jeftin...

apr 2009.

#5
Papir nije prvobitno namijenjen da reflektira svjetlost, radije skupi koju paru pa kupi bilo kakvu alu foliju.. A u najgorem slu aju ako imas jaku lampu ti nije niti potrebno zajebavati se sa tim papirima.. Ne znam sta imas u planu i koliko biljki i kakav je prostor... ;)

apr 2009.

#6
Lampa je 600w.Para nije extra problem.. isto san tija malo obijeliti zidove.Rigips nemo~e,ne pitajte zaato.Samo papir ili folija mo~e...

apr 2009.

#7
To je neki tunel kao sta si napisao.. Po meni ili ofarbaj zidove u bijelu boju ili uzmi neku foliju

apr 2009.

#8
Evo joa neato mi palo na pamet-Stilopor- `ta mislite o tomu,vlaga ga ne jebe puno,bijeli je,nije baa gladak.Ajd pa ne davim viae ali da neato konkretno ujem.:cool44:

apr 2009.

#9
Stilopor iliti stiropor,dajte 2 pametne isto da ne zamaram sam sebe,please.
#34POZNAVALAC

apr 2009.

#10
Imaa stiroporne obloge za zidove. Ne znam koliko koataju kod vas, al uglavno nisu jako skupe. Odli no reflektiraju, ne jebe ih vlaga, al pazi- zadr~avaju toplinu! Ako ti je boks malih dimenzija onda ti ventilacija mora bit izvrstna! Ako je veih dimenzija- pomoi e ti da se ne "prehlade" za vrijeme zime ako je suviae hladno u sobi . Da ti pravo ka~em ja ih nisam stavio jer su najboliji izbor nego jer sam imao puno od njih pa su mi samo smetale kod kue. Al ipak dobro su reaenje.
_zEn_ISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#11
Ovo sa papirom uopste nije pametna ideja, jer pod tim svetlom ne samo da ce pozuteti papir, nego je i lako je zapaljiv. Sto se stiropora tice tu nebih mogao nista da kazem, jer nisam nikad koristio, bela farba mi je uvek pri ruci.

apr 2009.

#12
Pa nemo~e papir po~utiti ili se zapaliti ako je metar od lampe... Uglavnom,papir je ispa iz kombinacije,rijeaeno s ovim drugim:sun2:
unknowerAMBASADOR

apr 2009.

#13
link

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se