LEGACY
Oblaganje prostora/boxa papir?
24 odgovora2,761 pregleda
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
apr 2009.
apr 2009.#1
Hm,pitanjce-kako bi bilo da se box oblo~i bijelim papirom,veliki format(100x70),kakva bi refleksija svjetlosti bila,mo~e li to pro
i?Ina
e se preporu
a mat farba kod bojanja,tu je bojanje nemogu
e(tunel)hehe!To je najjednostavnija i jeftina varijanta.
Zapaljenje nemogu
e.
Koje je vaae mialjenje ata se refleksije ti
e?
Melange Reflections
ENTUZIJASTA497 REP74%
→ Poznavalac
Melange ReflectionsENTUZIJASTA
apr 2009.
apr 2009.#2
ma kakav crni(beli)papir :icon_smile:
ne bih ga stavljao jer % vlaznosti unutar boxa ti nije 0 posto,vec 60-70%(u vegetaciji)
pa kada saberes vlaznost i papir...dobijes pozivnicu za razne probleme.
(znaci cepace se papir zbog vlage i odmah manje odbijanje svetlosti i ko zna sta sve ne)
Folija ti je dobra za refleksiju svetlosti.Izmedju ostalog i zato sto zbunjuje raznorazne bube koje nadju ulaz u box...
A PVC crno-bela folija je odlicna jer je mozes koristiti citav zivot,a i refleksija je dobra...
38 REP76%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#3
Imas u agrarijama foliju ko aluminijska u rolama, dimenziju ne znam tocno cca. 1m - 1 i 20 m airine.. bolja je od one alu folije koja se koristi u kucanstvu..
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
apr 2009.
apr 2009.#4
Hm,pitam jer neznam,ima i u ku
i vlage u normalnim okolnostima,neznam baa da bi vlaga opet bila tolika da se papir po
ne raspadati.A prostor nije baa premali...
Za papir pitam jer je uglavnom jeftin...
38 REP76%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#5
Papir nije prvobitno namijenjen da reflektira svjetlost, radije skupi koju paru pa kupi bilo kakvu alu foliju.. A u najgorem slu
aju ako imas jaku lampu ti nije niti potrebno zajebavati se sa tim papirima..
Ne znam sta imas u planu i koliko biljki i kakav je prostor... ;)
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
apr 2009.
apr 2009.#6
Lampa je 600w.Para nije extra problem..isto san tija malo obijeliti zidove.Rigips nemo~e,ne pitajte zaato.Samo papir ili folija mo~e...
38 REP76%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#7
To je neki tunel kao sta si napisao.. Po meni ili ofarbaj zidove u bijelu boju ili uzmi neku foliju
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
apr 2009.
apr 2009.#8
Evo joa neato mi palo na pamet-Stilopor-
`ta mislite o tomu,vlaga ga ne jebe puno,bijeli je,nije baa gladak.Ajd pa ne davim viae ali da neato konkretno
ujem.:cool44:
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
apr 2009.
apr 2009.#9
Stilopor iliti stiropor,dajte 2 pametne
isto da ne zamaram sam sebe,please.
#34
POZNAVALAC926 REP36%
→ Ambasador
#34POZNAVALAC
apr 2009.
apr 2009.#10
Imaa stiroporne obloge za zidove. Ne znam koliko koataju kod vas, al uglavno nisu jako skupe. Odli
no reflektiraju, ne jebe ih vlaga, al pazi- zadr~avaju toplinu! Ako ti je boks malih dimenzija onda ti ventilacija mora bit izvrstna! Ako je veih dimenzija- pomoi e ti da se ne "prehlade" za vrijeme zime ako je suviae hladno u sobi . Da ti pravo ka~em ja ih nisam stavio jer su najboliji izbor nego jer sam imao puno od njih pa su mi samo smetale kod kue. Al ipak dobro su reaenje.
_zEn_
ISTRAŽIVAČ95 REP30%
→ Entuzijasta
_zEn_ISTRAŽIVAČ
apr 2009.
apr 2009.#11
Ovo sa papirom uopste nije pametna ideja, jer pod tim svetlom ne samo da ce pozuteti papir, nego je i lako je zapaljiv. Sto se stiropora tice tu nebih mogao nista da kazem, jer nisam nikad koristio, bela farba mi je uvek pri ruci.
apr 2009.
1 / 13
apr 2009.
apr 2009.