VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaGrowbox iz hladnjače
LEGACY

Growbox iz hladnjače

24 odgovora2,668 pregleda
LuciferISTRAŽIVAČ

jul 2008.

#1
Imam priliku nabaviti hladnjaču za neki simbolični iznos, pa me zanima dali ima netko tko si je growbox napravio od hladnjače? Planirao sam grow odraditi u potkrovlju, ali mi se ovo čini kao bolja varijanta, Jedino mi dimenzije nekako ne odgovaraju pravo 60×60×1,20. Solucija sa 400 w hps bi u ovom slučaju pala u vodu a bio bi i ograničen visinom... Ako netko ima iskustva, neka ih podijeli :rasta1: Hvala unaprijed

jul 2008.

#2
Mogo bi hladnja u okrenut na bok pa imaa okeji visinu...i zaato ti hps pada u vodu??... ...zaato ne iskombiniraa oboje >(akrinja u potkrovlju)
LuciferISTRAŽIVAČ

jul 2008.

#3
Pa brijem da mi je 1,20 m pre nisko, ja sam ga i planirao na bok okrenuti, kad gledaa hladnja u okrenutu na bok u nekom zamialjenom uzdu~nom presjeku imaa stijenke zidova koje nose 10 - 15 cm, zna i iskoristivo mi ostaje 105 cm, plus hps 400 w koja nosi svojih 20 - 30 cm ( kad je objesia na lance,jel :thumb:) , ostaje mi korisnog prostora 80 maksimalno 90 cm, plus, neplaniram nabaviti cooltube pa odbij joa nekih 20 cm da mi nespali vrhove i eto nas na cca 60 - 70 cm, ato je optimalna visina nekog lowrydera. Tak da ono, 400 w ne pada u vodu neg je stvar vruine koju bez cool tuba issijava ta ~arulja. ak i da odmah do ~arulje savim neka dva jeba ka hladnjaka da ispuhuju topli zrak oko ~arulje opet je onih 80 cm premalo, jer i tegle nose svoju visinu. Eto nisam box ni po eo joa radit a znam ve sve o njemu, zahvaljujui ovom forumu.:bis::bis::bis::bis:
UNDERCOVERPOZNAVALAC

jul 2008.

#4
pa covjece nisi komircijalist!!! fino si stavis unutra 4 biljke i HPS 400... i uzgajaj si biljke od 60-70 cm. 2x godianje... dobro ih hrania i brinea se o njima i imaa puait ata svaki dan cijelu godnu i joa davat kolegama!! EDIT: Mo~ea i stavit 2 biljke i rokat LST!! imaa 100 opcija

jul 2008.

#5
1,20m sasvim dovoljno
LuciferISTRAŽIVAČ

jul 2008.

#6
hladnjaca je stigla, mora se malo odlediti pa dezinficirati.... imam mali problem, nije dugacka 1,2 m nego1,1 m, ali mislim da ce biti ok, sutra postam mali update u dnevnik pa cu malo opisati kak sam si zamislio raspored itd. Zanima me samo sta napraviti ako mi se biljka previse priblizi lampi, mislim , ono mogu raditi lst ali ipak nije to neka visina, brzo ce ona doci do vrha lampe, ili se moze jednostavno kad odlucim da je dosta visoka tajmer prebaciti na 12/12 i ona kreca u cvijetanje a rast se zaustavlja? eto toliko zasada tko je voljan pomoci nek napise par rijeci hvala unaprijed
FukmondoAMBASADOR

jul 2008.

#7
nece bash tako da ide,da se rast zaustavlja racunaj barem dupla ce da dodje ako ne i vecha,pa racunaj...:)
LuciferISTRAŽIVAČ

jul 2008.

#8
jel imas kakvo rijesenje ili cu morati samo lowrydere gajit?
TarkiPOZNAVALAC

jul 2008.

#9
Bro biljka kad udje u cvjetanje naraste gro brzo i to masu... Meni su bile duplo vise a na tu visinu su dosle nakon tjedan - 10 danaa na 12.12 Mozes uzgajat nisku LR a mozes i na 12.12 odma bacit kad stavis u hladoled O onda se po nea borit s njima :D
LuciferISTRAŽIVAČ

jul 2008.

#10
Jel bi mi netko mogao rei dali bi mi ovo moglo poslu~iti kao rasvjeta za veg fazu ili ak za cvijetanje? Hvala unaprijed
4herbsPOZNAVALAC

jul 2008.

#11
ja bi ti predlo~io da kupia neka luda gnojiva pogotovo za cvjetanje i uzmea male saksijice pa napunia cijeli hladnjak s puno biljkica i stavia rano na 12/12 tako ea dobit samo glavne vrhove i mogo bi izvu dobre rezultate pogotovo s nekim ludim gnojivima i s 400watt-nim hps-om bi bilo masa hedova masnih ,to bi ti dobro ialo ako napravia scrog sistem...jel shva aa ata ti ~elim predolo~it To bi ti dalo malo viae prostora
gloss_zelenkyAMBASADOR

jul 2008.

#12
Ako mu predla~ea puno bilj ica u malim saksijama onda mislia na sog (sea of green),a ne scrog (screen of green)...ne trebaju mu ni fensi gnojiva jer da bi dobio samo vrhove mo~e odmah od po etka na 12/12 i sve skupa 2-3 prihrane bez ispiranja pred kraj i to pod uvjetom da se zemlja dobro pripremi. :maryjane:
4herbsPOZNAVALAC

jul 2008.

#13
Neshva aa me!Nek napravi sog zna i pun hladnjak biljica u malim saksijama i iznad njih nek stavi mre~u malo sitniju da zadr~i biljke na jednoj visini da nebi slu ajno bilo izgaranja zbog topline!To bi mu omogu ilo lakae raspolaganje s prostorom i kontrolu zraka u boxu!ako nekog zanima oprema ja bih poklonio hps sustav i joa par korisnih stvar ica i prednost imaju ljudi iz hr i oni koji mogu do po opremu!Tra~io bi jednu sitnicu zauzvrat ali nebi javno o tom...ako nekog zanima kakva je oprema u pitanju nek mi se javi pa u mu rado odgovorit!i joa da ka~em...nisam mislio na fensi gnojiva nego fosfor plus da mu malo uve a urod poatoi bi bile sitne biljkice a ako nisu lowridery vjerojatno bi sadio neke sjemenje iz paketa pa bi vjerovatno bile neke sativice pa ono,nemojte me krivo shvatit samo pokuaavam predlo~it neato ako to mo~e pomo

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se