LEGACY
Growbox iz hladnjače
24 odgovora2,668 pregleda
Lucifer
ISTRAŽIVAČ122 REP48%
→ Entuzijasta
LuciferISTRAŽIVAČ
jul 2008.
jul 2008.#1
Imam priliku nabaviti hladnjaču za neki simbolični iznos, pa me zanima dali ima netko tko si je growbox napravio od hladnjače?
Planirao sam grow odraditi u potkrovlju, ali mi se ovo čini kao bolja varijanta,
Jedino mi dimenzije nekako ne odgovaraju pravo 60×60×1,20.
Solucija sa 400 w hps bi u ovom slučaju pala u vodu a bio bi i ograničen visinom...
Ako netko ima iskustva, neka ih podijeli :rasta1:
Hvala unaprijed
fĿőШ∆S┬eЯ
AMBASADOR1.900 REP11%
→ Legenda
fĿőШ∆S┬eЯAMBASADOR
jul 2008.
jul 2008.#2
Mogo bi hladnja
u okrenut na bok pa imaa okeji visinu...i zaato ti hps pada u vodu??...
...zaato ne iskombiniraa oboje >(akrinja u potkrovlju)
Lucifer
ISTRAŽIVAČ122 REP48%
→ Entuzijasta
LuciferISTRAŽIVAČ
jul 2008.
jul 2008.#3
Pa brijem da mi je 1,20 m pre nisko, ja sam ga i planirao na bok okrenuti, kad gledaa hladnja
u okrenutu na bok u nekom zamialjenom uzdu~nom presjeku imaa stijenke zidova koje nose 10 - 15 cm, zna
i iskoristivo mi ostaje 105 cm, plus hps 400 w koja nosi svojih 20 - 30 cm ( kad je objesia na lance,jel :thumb:) , ostaje mi korisnog prostora 80 maksimalno 90 cm, plus, neplaniram nabaviti cooltube pa odbij joa nekih 20 cm da mi nespali vrhove i eto nas na cca 60 - 70 cm, ato je optimalna visina nekog lowrydera.
Tak da ono, 400 w ne pada u vodu neg je stvar vruine koju bez cool tuba issijava ta ~arulja.
ak i da odmah do ~arulje savim neka dva jeba
ka hladnjaka da ispuhuju topli zrak oko ~arulje opet je onih 80 cm premalo, jer i tegle nose svoju visinu.
Eto nisam box ni po
eo joa radit a znam ve sve o njemu, zahvaljujui ovom forumu.:bis::bis::bis::bis:
UNDERCOVER
POZNAVALAC913 REP35%
→ Ambasador
UNDERCOVERPOZNAVALAC
jul 2008.
jul 2008.#4
pa covjece nisi komircijalist!!! fino si stavis unutra 4 biljke i HPS 400... i uzgajaj si biljke od 60-70 cm. 2x godianje... dobro ih hrania i brinea se o njima i imaa puait ata svaki dan cijelu godnu i joa davat kolegama!!
EDIT:
Mo~ea i stavit 2 biljke i rokat LST!! imaa 100 opcija
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
Lucifer
ISTRAŽIVAČ122 REP48%
→ Entuzijasta
LuciferISTRAŽIVAČ
jul 2008.
jul 2008.#6
hladnjaca je stigla, mora se malo odlediti pa dezinficirati.... imam mali problem, nije dugacka 1,2 m nego1,1 m, ali mislim da ce biti ok, sutra postam mali update u dnevnik pa cu malo opisati kak sam si zamislio raspored itd.
Zanima
me samo sta napraviti ako mi se biljka previse priblizi lampi, mislim , ono mogu raditi lst ali ipak nije to neka visina, brzo ce ona doci do vrha lampe, ili se moze jednostavno kad odlucim da je dosta visoka tajmer prebaciti na 12/12 i ona kreca u cvijetanje a rast se zaustavlja?
eto toliko zasada tko je voljan pomoci nek napise par rijeci
hvala unaprijed
Fukmondo
AMBASADOR3.140 REP47%
→ Legenda
FukmondoAMBASADOR
jul 2008.
jul 2008.#7
nece bash tako da ide,da se rast zaustavlja
racunaj barem dupla ce da dodje
ako ne i vecha,pa racunaj...:)
Lucifer
ISTRAŽIVAČ122 REP48%
→ Entuzijasta
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
jul 2008.
jul 2008.#9
Bro biljka kad udje u cvjetanje naraste gro brzo i to masu...
Meni su bile duplo vise a na tu visinu su dosle nakon tjedan - 10 danaa na 12.12
Mozes uzgajat nisku LR
a mozes i na 12.12 odma bacit kad stavis u hladoled
O onda se po
nea borit s njima :D
Lucifer
ISTRAŽIVAČ122 REP48%
→ Entuzijasta
LuciferISTRAŽIVAČ
jul 2008.
jul 2008.#10
Jel bi mi netko mogao rei dali bi mi ovo moglo poslu~iti kao rasvjeta za veg fazu ili
ak za cvijetanje?
Hvala unaprijed
4herbs
POZNAVALAC1.490 REP99%
→ Ambasador
4herbsPOZNAVALAC
jul 2008.
jul 2008.#11
ja bi ti predlo~io da kupia neka luda gnojiva pogotovo za cvjetanje i uzmea male saksijice
pa napunia cijeli hladnjak s puno biljkica i stavia rano na 12/12 tako
ea dobit samo glavne vrhove i mogo bi izvu
dobre rezultate pogotovo s nekim ludim gnojivima i s 400watt-nim hps-om bi bilo masa hedova masnih ,to bi ti dobro ialo ako napravia scrog sistem...jel shva
aa ata ti ~elim predolo~it
To bi ti dalo malo viae prostora
gloss_zelenky
AMBASADOR2.398 REP26%
→ Legenda
gloss_zelenkyAMBASADOR
jul 2008.
jul 2008.#12
Ako mu predla~ea puno bilj
ica u malim saksijama onda mislia
na sog (sea of green),a ne scrog (screen of green)...ne trebaju mu ni fensi gnojiva jer
da bi dobio samo vrhove mo~e odmah od po
etka na 12/12 i sve skupa 2-3 prihrane bez
ispiranja pred kraj i to pod
uvjetom da se zemlja dobro pripremi.
:maryjane:
4herbs
POZNAVALAC1.490 REP99%
→ Ambasador
4herbsPOZNAVALAC
jul 2008.
jul 2008.#13
Neshva
aa me!Nek napravi sog zna
i pun hladnjak biljica u malim saksijama i iznad njih nek stavi mre~u malo sitniju da zadr~i biljke na jednoj visini da nebi slu
ajno bilo izgaranja zbog topline!To bi mu omogu
ilo lakae raspolaganje s prostorom i kontrolu zraka u boxu!ako nekog zanima oprema ja bih poklonio hps sustav i joa par korisnih stvar
ica i prednost imaju ljudi iz hr i oni koji mogu do po opremu!Tra~io bi jednu sitnicu zauzvrat ali nebi javno o tom...ako nekog zanima kakva je oprema u pitanju nek mi se javi pa
u mu rado odgovorit!i joa da ka~em...nisam mislio na fensi gnojiva nego fosfor plus da mu malo uve
a urod poatoi bi bile sitne biljkice a ako nisu lowridery vjerojatno bi sadio neke sjemenje iz paketa pa bi vjerovatno bile neke sativice pa ono,nemojte me krivo shvatit samo pokuaavam predlo~it neato ako to mo~e pomo
jul 2008.
1 / 13
jul 2008.
jul 2008.