LEGACY
Jos jedan domaci led panel
40 odgovora3,254 pregleda
D&M
AMBASADOR3.467 REP56%
→ Legenda
D&MAMBASADOR
dec 2016.
dec 2016.#1
Pozdrav,
Evo nakon nekog vrimena, jucer san se konacno uvatija i zavrsija panel vise manje do kraja. Ostalo je jos montirati ga u box, strpati kabele i regulatore negdi na zid boxa te staviti vent na panel.
Panel se sastoji od:
1x 12v 10a led driver
3x regulator "manji driver"
http://m.ebay.com/itm/401088940765
9x 10w ledice
9x 37x37x24mm hladnjak
3-4mm alu ploca dimenzija 260x180mm
I ostale sitnice kabeli, vide itd
Panel je ispa oko 50ak dolara mozda malo vise.
Svaki red od po 3 ledice je povezan na 1 regulator, pa onda regulatori u driver. Driver in daje 12v, a oni su nastimani da svaki svome redu, daju 9.15V i 800mA po ledici. Ledice su spojene u paralelu. Iza svake ledice na straznjoj strani alu ploce je 1 hladnjak, 9 sve ukupno i na to dolazi 12v 140mm vent.
Od 9 ledica, 2 su 10000k, a ostalih 7 su " full spektar". Sve skupa ispada malo vise od 65W. Kad se ugrije na radnu temp sigurno ce malo pasti. Danas/sutra kad zavrsin box di cu staviti ovaj panel cu staviti jos par slika, za sada evo samo od izrade.
/
D&M
AMBASADOR3.467 REP56%
→ Legenda
D&MAMBASADOR
dec 2016.
dec 2016.#3
Evo san se uvatija jos malo, nije mi vrag da mira zanimalo me kako u boxu to izgleda. Triba jos zavrsiti zadnju stranicu boxa, na njoj ce s vanjske strane biti driver i kutijica sa regulatorima, takoder vent za ispuh ce ici gori desno, znaci izbaciva nazad. Triba jos i rupe za upuh/ispuh i gotovo. S prednje strane cu obisiti iznutri mylar tako da ne probija svitlo.
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
dec 2016.
dec 2016.#4
Meatre bravo, heatstik si odokativno odabrao ili ima neka tablica? Jel i ovog mo~ea podeaavati kao i predhodnog i dal time dobijamo efekt kao da di~emo i spustamo panel?
Kod hi-fi postoji ekvilajzer, dal postoji tako neato za LED grow panel? S displejom? Kit verzija za samogradnju? Tax free? :idea: :zvizd:
Zlochika
LEGENDA7.129 REP21%
→ Zmaj
ZlochikaLEGENDA
dec 2016.
dec 2016.#5
Ve sam lajkovao "ru
ni rad" @D&M a sad kada sam video fotografiju, opet da podelim neko svoje razmialjanje...
Kada se pogledaju "full spectrum"
ipovi (ne mogu da ka~em "diode", jer nisu diode... nego kombinacije dioda) od 10W i uporede sa onima od 20W i viae, mo~e se videti da u 10W
ipovima je odnos crvenih prema plavima 2:1 (6 crvenih i 3 plave) a u 20+W je 4:1
Verovatno je i u 3W diodi (3X1) odnos isti - 2:1
Iz toga se mo~da mo~e izvui i zaklju
ak da su 3 i 10W full spectrum viae podesni za vegetaciju? Ili greaim?
Kako @1310 sugeriae, mo~da bi ipak trebalo ii na kombinacije plavih i crvenih - sa ekvilajzerom... pa iskombinovati 40 crvenih i recimo 20 plavih, i dati im viae plavog na po
etku a viae crvenog na kraju.
Ja imam ve solo "blok" royal blue, stiglo mi joa 10 kom royal blue dioda pre neki dan (samo sad mi ne treba), i solo deep red "blok" - i to koristim u growu blueberry-ja (vidi dnevnik).
U odnosu 1:1 crvene i plave, rast biljke je zaista interesantan. Biljka raste ve 8. sprat a 15cm je visoka. Zna
i ~bun, nabijen, gust... bo
ne grane se tek sad polako probijaju.
Mo~da tripujem, mo~da je do genetike?
D&M
AMBASADOR3.467 REP56%
→ Legenda
D&MAMBASADOR
dec 2016.
dec 2016.#6
Kod mene su dodane jos 2 10000k koje imaju i u crvenome malo. Vidit cemo danas kad zavrsin kako ce se krenuti razvijati. Iman u planu jos neke stvari, mislin se dodati i bocno svitlo.
@1310 sinkove mi je @adri preporucija zbog njihove konstrukcije. Panel se nakon par sati rada stabilizira na 30-35c. Moze se stelati ali ne ka prosli, ode triba multimetar
Zlochika
LEGENDA7.129 REP21%
→ Zmaj
ZlochikaLEGENDA
dec 2016.
dec 2016.#7
Moram da se ispravim... u 10W
ipu ima 7 crvenih i 2 plave, zna
i i one su u pribli~nom odnosu 4:1 (baa sam bio zaprepaaten koliko aljaati crveno u tvom panelu, al...).
A vidim da se mogu kupiti i kominacije po ~elji, malo skuplje ali ima:
http://www.ebay.com/itm/10W-High-Power-LED-Plant-Grow-Chip-395nm-450nm-660nm-6500K-Royal-Blue-Deep-Red/302078269157?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid=222007&algo=SIC.MBE&ao=2&asc=38530&meid=c310b03c66bd4ce0bd85d5d0842b4e72&pid=100005&rk=3&rkt=6&sd=262640005407
http://www.ebay.com/itm/10W-High-Power-LED-Plant-Grow-Chip-395nm-450nm-660nm-6500K-Royal-Blue-Deep-Red-/262640005407?var=561544067859&hash=item3d2690711f:g:SLQAAOSwOyJX5axe
A koliko ti je visok ovaj BOX? Meni ne deluje viae od 60-70cm.
D&M
AMBASADOR3.467 REP56%
→ Legenda
D&MAMBASADOR
dec 2016.
dec 2016.#8
Na slici se cini crvenije nego u zivo kad gledas. Sta se tice visine, u pravu si. Box je 70x60x30, visinaXduzinaXsirina.
Edit: uskoro mi tribaju doci Cree ledice 3000k koje se koriste za farove od auta, rade na 12v, najbolje na 700ma, njih mislin po jednu na bocne stranice pa da vidimo, a mislin se mozda skiniti ovu srednju "full" spektar i zaminiti je sa 10w 660nm.
1310
ZMAJ27.690 REP
Zlochika
LEGENDA7.129 REP21%
→ Zmaj
ZlochikaLEGENDA
dec 2016.
dec 2016.#10
Nije da ti solim pamet, ali mo~da bi vent za ispuh mogao da stavia direktno iznad panela, tako da nateraa vazduh da ga pasivno hladi (usisava toplotu koja ina
e ide na gore).
Na tako malu zapreminu, 12cm PC ventilator bi ti vazduh promenio za minut (ja joa imam atelovanje sa 3 brzine).
A ako imaa problem sa grejanjem, samo okrenea smer duvanja - i panel ti postane grejno telo.
D&M
AMBASADOR3.467 REP56%
→ Legenda
D&MAMBASADOR
dec 2016.
dec 2016.#11
Nije mi pc vent za ispuh, cijevni slican vko 100, on sam bi i sta pored panela ali nema mista za filter onda.
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
dec 2016.
dec 2016.#12
Filter stvara problem, najmanji kojeg sam gledao trazi 200m3 protoka, vko 100 po deklaraciji gura 100m3 , al se mo~e ljepo stisati . Ako bi od jedne stranice boks napravili 2D filter a vent s vanjske strane "zatvorili aneksom" dostukljali komoru za ventilaciju , filter bi bio tanak , ali mo~e s dva vko 100 koja se daju stisati ili takav cjevni fi 100 ali vee protocnosti. Cijevni 125 ima protok od 200m3 ali ga nemozes tako jednostavno i ucinkovito stiaati , ronda
ovje
e za poludit. Gel i ocat ce biti potrebni ali i filter makar pola mirisa skinuo isplati se.
Kvalitetni cjevni vent fi 100 , dugovjecni, 500-700 kn, Pavo promet imaju puno stranica na netu, i u
inkovite zvucno izo flex cijevi (problem, 10 m, pakiranje) troslojne, perfofifane, rade posao prigusivaca s metrom ispred i iza venta, jeftiniji po metru duznom od hempatije koja vara sa sli
nim i inace jeftinijim proizvodom nazivajuci je izo, sto ona i je, ali za temperaturu a ne za zvuk. A zaato bi netko od nas trebao toplinsku izolaciju? :confused:
Dim, nebu lako sakriti mirise i zvukove odjednom, hehe nee ti biti dosadno a odmorit ea o
i od lemilice!
D&M
AMBASADOR3.467 REP56%
→ Legenda
D&MAMBASADOR
dec 2016.
dec 2016.#13
Netriba biti necujno, ali ka prosjecan pc je ok, malo i vise ok. A filter san nasa neki manji cini mi se 150ak kubika.
Edit: isa san guglati ipak si u pravu 200 je najmanji, takvog san i ja nasa. Prednost je sta je malih dimenzija pa mi lipo stane u box. Mislin da kad bi vec vent ogradija u kutiju i ugura vune, i crivo i filter da bi ga utisali dovoljno.
Edit2: a tu je pored i kuzina, i pusi se svaki dan i boravi tu tako da glavno da ne mirise i u susjeda, a malo je ok :)
adri
AMBASADOR4.648 REP90%
→ Legenda
adriAMBASADOR
dec 2016.
dec 2016.#14
Pazi da regulatori imaju zraka i nemas se sta mislit.
Kad stoji u box-u sigurno bez protoka ili ventilatora se grije, al mozes vidit stavit vent na 5/6V dosta je samo da pusika maestral :-)
Zlocko; brate ove "full spektar" su obicne plave LEdiode sa Magenta filteron :-) sve su LE manje vise plave sa nekin filteron...
Zlochika
LEGENDA7.129 REP21%
→ Zmaj
ZlochikaLEGENDA
dec 2016.
dec 2016.#15
To ka~ea za ove od dolar i kusur ili generalno za sve "full spectrum" uklju
ujui i one od 3W kao ato ih imam ja?
Ove ato sam postavio link (ato mo~e da se bira odnos crvenih i plavih) su u stvari 9 kom. na red a ne 3x3.
Ako je to tako, onda je zaista najbolje reaenje kupiti deep red, royal blue i par UV i warm/cold white i napraviti panel.
Moje biljoze pod onih 4 bloka "full spectruma" cvetaju uveliko, ima na temi o mom panelu slika od ju
e.
adri
AMBASADOR4.648 REP90%
→ Legenda
adriAMBASADOR
dec 2016.
dec 2016.#16
Za "full spektar" mislim na 10/20>100w "grow led".
Iako i "3W GROW LED" je jedna dioda sa filterom, takve koristi @mtran u svom panelu.
jaksa8
LEGENDA9.954 REP50%
→ Zmaj
jaksa8LEGENDA
dec 2016.
dec 2016.#17
Jesi li vec probao uzgajati na full spectrum ledu??ja jesam za probu i nije mi to bilo to...isto sam probo 10w cipove njih 10kom boja je bila cool white za vege,raslo je ali dosta sporo...mozda ti imas drukcije iskustvo ali eto to je moje
D&M
AMBASADOR3.467 REP56%
→ Legenda
D&MAMBASADOR
dec 2016.
dec 2016.#18
Ovo mi je prvi panel sa ovin ledicama tako da nisan proba dosada. Dosada san samo Cree koristija, uskoro mi stizu jos neke Cree ledice pa cu probati i njih.
jaksa8
LEGENDA9.954 REP50%
→ Zmaj
jaksa8LEGENDA
dec 2016.
dec 2016.#19
A dobro...nije lose probat ako se ima volje i novaca...samo nastavi pa da vidimo kako ce to radit ;)
D&M
AMBASADOR3.467 REP56%
→ Legenda
D&MAMBASADOR
dec 2016.
dec 2016.#20
Imas vec zavrsenih dnevnika, nemogu se sititi svih ali @adri je cini mi se zadnji koji ga je odradija sa ovin ledicama. Bilo je njih i sa 30-50w ledicama. Trenutno skupljan komponente za panel sa Cree XHP50 ledicama, napravit cu neki mix sa 3000 i 5000k. A jos iman u planu isprobati Citizen cobove pa ove xhp50 mozda zavrse ko bocno svitlo, 2 kom na jednu 2 na drugu stranicu, 3000/5000k. Ove xhp50 ce biti cca 8w komad.
dec 2016.
1 / 21
dec 2016.
dec 2016.