LEGACY
Ballast
16 odgovora1,246 pregleda
zernebogh
POZNAVALAC753 REP17%
→ Ambasador
zerneboghPOZNAVALAC
apr 2013.
apr 2013.#1
Pozdrav!
Evo nabavio sam ballast i dve sijalice,jedna je ona ~uta,druga plava,I ballast i sijalice su od uli
ne rasvete! To su ove ~ivine koliko znam! Zanima me da li mogu one poslu~iti,koliko greju i da li se na taj ballast mo~e staviti HPS ili MH? Evo i slika! Hvala!
http://img856.imageshack.us/img856/3197/20130401130918.jpg
http://img708.imageshack.us/img708/5836/20130401131009.jpg
http://img404.imageshack.us/img404/530/20130401130948.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/961/20130401131017.jpg
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
apr 2013.
apr 2013.#2
obe mogu na taj balast, samo je ona od 125w zivina i to treba izbegavati u growu, ova od 110 je zamenski hps i ok je lampa, sa njom mozes i vege i cvet bez problema samo prostor ne bi trebalo da je preko 40x40cm
zernebogh
POZNAVALAC753 REP17%
→ Ambasador
zerneboghPOZNAVALAC
apr 2013.
apr 2013.#3
Ja sam mislio negde 50x50cm 100cm visine! Da li znas mozda koliko je ona kelvina? Spajao sam ju, vu
e onako malo na belo,plavo,meni se nekako
ini da bi moglo biti nesto izmedju 3000 i 5000k. Tra~io sam na netu,ali nisam uspeo nai!
Razmialjam sad,sad sam ih i pobrkao,ne znam ni koja je kako svetlila,jedna je bila ~uta,narand~asta,a druga belo,plava!
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
apr 2013.
apr 2013.#4
Osram NAV-E 110 W ima 8.000Lm i 1800K... za 50x50 bi ti trebala hps 150w lampa a ona ne ide na taj balast, moze ali neces izvuci maximum iz lampe od 150... mozes raditi sa tom lampom od 110 ali onda nabavi jos bar 2 cfl od po 30~32w
zernebogh
POZNAVALAC753 REP17%
→ Ambasador
zerneboghPOZNAVALAC
apr 2013.
apr 2013.#5
Heh,evo upravo sam naaao,da tako je
http://www.osram.com/osram_com/products/lamps/high-intensity-discharge-lamps/high-pressure-sodium-vapor-lamps/vialox-nav-e-plug-in/index.jsp?productId=ZMP_58259
Mislia da je ok za vegetaciju samo 1800K?
`to se ti
e boxa ok mi je i 40x40cm!
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
apr 2013.
apr 2013.#6
znam, radio sam sa takvom lampom, samo filipsovom ;) i kao sto rekoh mozes staviti dve cfl od 6400
zernebogh
POZNAVALAC753 REP17%
→ Ambasador
zerneboghPOZNAVALAC
apr 2013.
apr 2013.#7
E onda super! samo da te joa pitam u vezi grejanja, dali si sredio to ventilatorima ili si ubacivao staklo? Koliko jako greje? Koliko daleko si ju dr~ao od biljke? Aha,da,zaboravio sam da si rekao za cfl!
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
apr 2013.
apr 2013.#8
frend, ja radim poluotvorenu varijantu boxa i ne koristim ventove, tu ti ne mogu pomoci, udaljenost je bila nekih 15~20cm, to koliko greje mozes sam da testiras, imas lampu sa integrisanim starterom i balast za nju, treba ti grlo e27 pa prikopcaj i probaj ;)
zernebogh
POZNAVALAC753 REP17%
→ Ambasador
zerneboghPOZNAVALAC
apr 2013.
apr 2013.#9
i meni je sad poluotvoreno,ali sad imam samo cfl i ubacio sam 2x12cm vent. ne smeta mi,neka ima malo vetra! A za ovaj sad box cu nesto vec smisliti! Imam grlo za ovo,spajao sam ve,poprili
no greje! Hvala na informacijama!
apr 2013.
1 / 9
apr 2013.
apr 2013.