VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaBallast
LEGACY

Ballast

16 odgovora1,246 pregleda
zerneboghPOZNAVALAC

apr 2013.

#1
Pozdrav! Evo nabavio sam ballast i dve sijalice,jedna je ona ~uta,druga plava,I ballast i sijalice su od uli ne rasvete! To su ove ~ivine koliko znam! Zanima me da li mogu one poslu~iti,koliko greju i da li se na taj ballast mo~e staviti HPS ili MH? Evo i slika! Hvala! http://img856.imageshack.us/img856/3197/20130401130918.jpg http://img708.imageshack.us/img708/5836/20130401131009.jpg http://img404.imageshack.us/img404/530/20130401130948.jpg http://img339.imageshack.us/img339/961/20130401131017.jpg

apr 2013.

#2
obe mogu na taj balast, samo je ona od 125w zivina i to treba izbegavati u growu, ova od 110 je zamenski hps i ok je lampa, sa njom mozes i vege i cvet bez problema samo prostor ne bi trebalo da je preko 40x40cm
zerneboghPOZNAVALAC

apr 2013.

#3
Ja sam mislio negde 50x50cm 100cm visine! Da li znas mozda koliko je ona kelvina? Spajao sam ju, vu e onako malo na belo,plavo,meni se nekako ini da bi moglo biti nesto izmedju 3000 i 5000k. Tra~io sam na netu,ali nisam uspeo nai! Razmialjam sad,sad sam ih i pobrkao,ne znam ni koja je kako svetlila,jedna je bila ~uta,narand~asta,a druga belo,plava!

apr 2013.

#4
Osram NAV-E 110 W ima 8.000Lm i 1800K... za 50x50 bi ti trebala hps 150w lampa a ona ne ide na taj balast, moze ali neces izvuci maximum iz lampe od 150... mozes raditi sa tom lampom od 110 ali onda nabavi jos bar 2 cfl od po 30~32w
zerneboghPOZNAVALAC

apr 2013.

#5
Heh,evo upravo sam naaao,da tako je http://www.osram.com/osram_com/products/lamps/high-intensity-discharge-lamps/high-pressure-sodium-vapor-lamps/vialox-nav-e-plug-in/index.jsp?productId=ZMP_58259 Mislia da je ok za vegetaciju samo 1800K? `to se ti e boxa ok mi je i 40x40cm!

apr 2013.

#6
znam, radio sam sa takvom lampom, samo filipsovom ;) i kao sto rekoh mozes staviti dve cfl od 6400
zerneboghPOZNAVALAC

apr 2013.

#7
E onda super! samo da te joa pitam u vezi grejanja, dali si sredio to ventilatorima ili si ubacivao staklo? Koliko jako greje? Koliko daleko si ju dr~ao od biljke? Aha,da,zaboravio sam da si rekao za cfl!

apr 2013.

#8
frend, ja radim poluotvorenu varijantu boxa i ne koristim ventove, tu ti ne mogu pomoci, udaljenost je bila nekih 15~20cm, to koliko greje mozes sam da testiras, imas lampu sa integrisanim starterom i balast za nju, treba ti grlo e27 pa prikopcaj i probaj ;)
zerneboghPOZNAVALAC

apr 2013.

#9
i meni je sad poluotvoreno,ali sad imam samo cfl i ubacio sam 2x12cm vent. ne smeta mi,neka ima malo vetra! A za ovaj sad box cu nesto vec smisliti! Imam grlo za ovo,spajao sam ve,poprili no greje! Hvala na informacijama!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se