VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaEnvirolite
LEGACY

Envirolite

46 odgovora4,183 pregleda
ja0ENTUZIJASTA

jun 2008.

#1
nakon PC growa i atednih, planiram neato bolje. joa uzgajati u PC-u ali ovaj put sa ENVIROLITE lampom. vidio sam da kanabis.org je dobio lampe pa planiram u box stavit jednu. oce li se previae grijati? ona bi stajala vodoravno. ispod nje je termootporno staklo i jedan 80mm ventilator na 7V bi izbacivo topli zrak. bi li to aljakalo? a uzgajo bi neku domaicu ili LOWRYDER-a. dolje bi bio joa jedan 80mm vent koji bi u box upuhavao zrak. svjetlo mislim rijeait tako da stavim pokraj ku iata neonku za PC(50kn) pa ono, ako netko pita, pa to e neonka... sta kazete? ps. slike bacim poslje
LaidbackPOZNAVALAC

jun 2008.

#2
Envirolite se cini dosta dobrom cfl lampom. Izbacuje nekih 10000 lumena. Ta neonka pored kompa ti nece pomoci puno, bolje ga izoliraj kako spada. Samo razmisljaj da ti treba jedna za vegetaciju (6500k) i jedna za cvjetanje (2700k), a buduci da su po 500kn, nije bas mali trosak, ali brijem da bi se ful isplatilo buduci da navodno griju jako malo, ali opet 125w je dosta za tako mali prostor. Staklo ti najvjerovatnije s tom lampom uopce nece trebat.
ja0ENTUZIJASTA

jun 2008.

#3
ne znam kolio topline generira jedna Envirolite.... jel ima ko iskustva? ono, da u boxu max temp budu do 30-35 stupnjeva sad ljeti.
LaidbackPOZNAVALAC

jun 2008.

#4
Malo ljudi ti ovdje uzgaja sa CFL-om, probaj za iskustva pitat na nekom stranom forumu tipa icmag
gloss_zelenkyAMBASADOR

jun 2008.

#5
Prije nego se odlu ia za tu investiciju pripazi da ti je kuiate dovoljno duga ko. Envirolite od 125W je 36cm od grla do kraja ~arulje ato e rei da moraa isto pametno iskombinirati kao i sa bilo kojim svjetlom. Mislim da nebi trebalo grijati viae od 70W hps-a... Neonka e pomoi jedino dok svjetlo radi jer ako ti puata svjetlo van,zna i da ono ulazi i u boks. Kako god namjestio 12/12 uvijek e u jednom trenutku biti sat-dva svjetlosti i sjebavanje je neizbje~no. :maryjane:
ja0ENTUZIJASTA

jun 2008.

#6
ku iate je meu zida i stola, tako da samo iza svjetlo "bje~i" ako stavim iza dvije neonke, one e ubit to malo svjetla sta bje~i, a i dobit u cool kut od sobe.
ja0ENTUZIJASTA

jun 2008.

#7
novi sustav hlaenja: ovako, posto uzgajam u PC-u i zivim sa starcima... i svjetlo mi e najveci problem, ja sam doaao do sljedeceg zaklju ka. iskoristio sam znanje vezano uz vodeno hlaenje PC-a. ovako. negdje u sobi radijator od motora(sa 2 ventilatora) koji je cijevima povezan sa pumpom. pumpa tjera vodu u PC u kome je ovo na tome je vent koji tu poboljaava protok zraka meu bakrene "sae" koje se hleade vodom. i tako je sustav zatvoren. zna i, u vanjskom radijatoru se hladi voda, pumpa tjera vodu do radijatora u PC-u, tamo se voda grije i tako opet prema vanjskom radijatoru. tako bi se mogo izbje bjeg svjetla. ja imam vanjski radijator, pumpu, unutarnji radijator i ventace. moram kupit cjevi pa probam slozit i javim rezultate.

jun 2008.

#8
Zanimljivo i hrabro. Ali ako imas taj radijator, verujem da je moguce. Samo mislim da bi ipak trebalo da imas neki protok vazduha. Ali probaj, pa ako i ne bude biljci prijalo, mozes da napravis neku jadnu ventilaciju samo radi protoka vazduha, ako hladjenje bude uspesno. Ipak ja bih ti radije predlozio da napravis filtere sa aktivnim ugljem. Bilo je o tome dosta na forumu. To ti potpuno blokira svetlost. Znaci ne moras da se jebati mnogo ako ti nije problem miris. Samo nekakav ram od dascica, pokriven sa mrezicama sa obe strane i napunjen ugljem. Stavis to ispred venta, sa one strane gde usisava, i to je to. Znaci dva takva filtera, jedan za ulazni vent, a drugi za izlaz. Mozada umesto uglja mozes da stavis i neku crnu mrezicu, kao onu sa zvucnika. Presavijes je par puta i to ce da sljaka.
gargamelPOZNAVALAC

jun 2008.

#9
kuciste je premalo za zatvoreni sistem. nije ventilacija tu samo zbog topline, treba biljcica i zraka...
Petar PanPOZNAVALAC

jun 2008.

#10
ma ne treba mu za vegetaciju, to je pc box. odmah na 12/12 ili jako kratka vegetacija. a mo~e i u peveca kupit za 113 kuna atednu od 85W (6500k). ali po meni je to bacanje novaca.
LaidbackPOZNAVALAC

jun 2008.

#11
Gdje si nasao u pveceu tu od 85w? Najvise sto sam nasao je 23w
Petar PanPOZNAVALAC

jun 2008.

#12
u pravu si, nema ih u peveca nego u grae, a kako je to u solinu sve jedno do drugog malo mi se pomiaalo. oprosti na krivoj informaciji. Daju 5500 lumena, griju manje nego dvije od 23W. U katalogu im piae da imaju od 6400k i 2700k, ali ja sam uspio na samo od 6400k. du~ina im je 24cm bez grla. mislim da im je vijek trajanja puno manji nego kod envirolitki, nekih 3000h vs. 10000h, pa je upitna njihova isplatljivost
LaidbackPOZNAVALAC

jun 2008.

#13
Sranje... Vec sam se ponadao da imam u blizini. Ta lampica bi mi dosta koristila da je 2700k :icon_mrgreen:

sep 2008.

#14
di bi se mogla nabavit envirolite 125w lampa za cvijetanje!ovi na kanabis.org ju nemaju, jel zna ko neat o tome?
krasta-zgPOZNAVALAC

sep 2008.

#15
malo bolje pogledaj na kanabis.org imaju http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://www.kanabis.org/files/Envirolite_Growking_125w_200w_250w_Blue_Red_1_m.jpg&imgrefurl=http://www.kanabis.org/%3Fp%3Dp_27%26sName%3Dlampe&h=100&w=100&sz=3&hl=hr&start=2&um=1&usg=__FjfIXfycZ2LD1DLtShHr4YfnUjE=&tbnid=1q0KZjtTYaqHMM:&tbnh=82&tbnw=82&prev=/images%3Fq%3Denvirolite%2B125%26um%3D1%26hl%3Dhr%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26sa%3DN

sep 2008.

#16
uzmi dualku ja mislim da snjom mozes i veg. odratit ali za svaki slucaj dodas jos jednu stednu 865 day light i godit ce biljcicma.... ROWSHOP»LAMPE LAMPA ENVIROLITE 200 W DUAL NOVA GENERACIJA ŽARULJA sa malo potrošnju energije.Prijazna prirodi.Namjenjena za vegetaciju i cvijetanje
LaidbackPOZNAVALAC

sep 2008.

#17
Ne znam bas za ovaj dual... Nisam nasao da ima spektar crvene i plave

sep 2008.

#18
http://www.youtube.com/watch?v=roG8yeX0x4o&feature=related ENVIROLITE jebe keve , moze se i s njom svasta-.... http://www.youtube.com/watch?v=pRDskFg2nUM

sep 2008.

#19
dakle, jos uvijek nemaju: 125W CVIJETANJE!!!!!!!!!!!!

okt 2008.

#20
Da li ko zna tocne dimenzije lampe Envirolite 125w(duzinaxvisina)? Pitam zato jer bi isao sa njom u vrlo mali prostor pa mi je svaki cm bitan!! hvala!

okt 2008.

#21
mislim da je dugacka 408 milimetara :icon_smile:

okt 2008.

#22
Ma di ima tog u pevecu , u osijeku se otvorio novi vecpe pa nisam vidio ni u tom velikom nista jace od 24w Meni bi pomogle i one od 36 w , ali neznam di ima...:b_bow:

mar 2010.

#23
Ljudi naru io sam envirolite 200wdual te sam u bedu dali joj je potrebna prigu`nica 125w nije potrebna a za 200wdual neznam plz. Odgovor
kiLDerPOZNAVALAC

mar 2010.

#24
Potrebna im je,ali se vec nalazi u njima...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se