LEGACY
Pomoć oko montiranja boxa
56 odgovora3,098 pregleda
Dragutin84
ISTRAŽIVAČ118 REP45%
→ Entuzijasta
Dragutin84ISTRAŽIVAČ
nov 2016.
nov 2016.#1
poz ljudi, evo sklopio sam šator 60x60x120 od ostale opreme imam pH merac,termohigrometar,mreža za scrog ,saksije 4x10l ,seme: White widow,2x Big Bud,ak 47,ventilator φ120 iz hidroponike,Lampe Cfl 85w plava i Hps 150w ...
U vege fazi koristicu Cfl 85w i Hps 150w a za cvetanje samo Hps
Treba mi ideja kako da montiram obe lampe i kako da pricvrstim ventilator
http://www.igreklik.com/slike/images/81115865714831515587.jpg
https://s22.postimg.org/8h8n30o75/IMG_0546.jpg
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
nov 2016.
nov 2016.#2
Od starta 12-12 pa onda stavi mre~u ako hoea i mo~ea koristiti Vlt metodu.
Ina
e,od 4 komada e ti explodirati box.
Dragutin84
ISTRAŽIVAČ118 REP45%
→ Entuzijasta
Dragutin84ISTRAŽIVAČ
nov 2016.
nov 2016.#3
Mo~ea da mi kazes zaato 12-12,kako sam shvatio sa Hps-om treba 18-6 i kad ~elim na cvetanje prebacim 12-12
Mo~e neka slika kako je su montirane lampe jer na forumu su veinom izbrisane slike,nemam ideju gde sta da stavim
kizo123
POZNAVALAC731 REP15%
→ Ambasador
kizo123POZNAVALAC
nov 2016.
nov 2016.#4
Lijepo ti
ova ka~e mal box, 20 centi saksija + razmak od sijalice nemaa prostora za vege u normalnim uslovima, osim toga 150 hps je malo svijetla ostavi uz nju i cfl nema veze ato je za vege imati ea dual spektar
t@mara
ZMAJ28.214 REP
t@maraZMAJ
nov 2016.
nov 2016.#5
To je prostor za 250w hps i max dvije foto biljke...sa jako dobrim treningom i kraom vegetacijom.
Ili ako radia sa mre~om onda mo~ea 4 ali bez neke vegetacije.
Samo ta lampa ti nee pokriti 4 saksije svakako :)
Dragutin84
ISTRAŽIVAČ118 REP45%
→ Entuzijasta
Dragutin84ISTRAŽIVAČ
nov 2016.
nov 2016.#6
Koliko odprilike mo~e da poraste ako od starta bude 12-12 i trening ~icom
Mo~e neka slika da vidim kako da smestim lampe gore
Dragutin84
ISTRAŽIVAČ118 REP45%
→ Entuzijasta
Himalaya
ZMAJ145.729 REP
HimalayaZMAJ
nov 2016.
nov 2016.#8
Malo si se pogubio,a?
Aj malo procitaj ovo https://www.vutra.org/threads/vodi-kroz-unutra`nji-uzgoj-preraeno-2014.7897/ jer prvo moras znati sta ti zelis raditi da bi ti netko mogao pomoci :)
https://www.vutra.org/threads/treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-by-data-sid.6664/
@t@mara
Neka prvo cita :D nemoj odma tamo
t@mara
ZMAJ28.214 REP
t@maraZMAJ
nov 2016.
nov 2016.#9
A mo~da i ovo pomogne :D
https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
Dragutin84
ISTRAŽIVAČ118 REP45%
→ Entuzijasta
Dragutin84ISTRAŽIVAČ
nov 2016.
nov 2016.#10
Ia
itao sam sve to,nego mene najviae interesuje kako da stavim lampe,gde najbolje staviti kuiate Hps
kizo123
POZNAVALAC731 REP15%
→ Ambasador
kizo123POZNAVALAC
nov 2016.
nov 2016.#11
Ti ko djete, brate mili stavi lampu da ti visi sa sredine boxa pa neea je staviti na bo
nu stranu , i da je udaljenost od vrhova oko 20 centi ako imaa cool tube onda mo~e i manji razmak ,
i kakvo sad ku
iate od hps? mislia na starter i priguanicu? pa stavia ga izvan boxa. Loae ti to
itaa, loae. ajd ponovo kreni
itati i kad se to sve slegne u glavi nakon par dana biti e ti puno jasnije .;)
Dragutin84
ISTRAŽIVAČ118 REP45%
→ Entuzijasta
Dragutin84ISTRAŽIVAČ
nov 2016.
nov 2016.#12
Evo kako sam sredio, imam joa neka pitanja
http://www.igreklik.com/slike/images/09741489728303413071.jpg
http://www.igreklik.com/slike/images/22498812327616904893.jpg
http://www.igreklik.com/slike/images/36125543750665353335.jpg
Jel dobro postavljen kuler (mislim da li izbacuje ili ubacuje vazduh),
Dapostavim ovaj veci PC kuler na dnu boxa da ubacuje vazduh??
Polomio sam Cfl lampu koju sad da dodam,i kako da u
vrstim Hps lampu da i nju ne razbijem??
baobab
LEGENDA14.229 REP92%
→ Zmaj
baobabLEGENDA
nov 2016.
nov 2016.#13
Ja tu malo toga vidim...
Jel imas ti uopce reflektor?
Ovaj vent koji je na slici bi valjda trebao biti za ispuh, nadam se da si ga dobro okrenuo.
Za upuh ti vent ni netreba.
Dragutin84
ISTRAŽIVAČ118 REP45%
→ Entuzijasta
Dragutin84ISTRAŽIVAČ
nov 2016.
nov 2016.#14
Nemam Reflektor
Levo je ventilator E sad ne znam da li je kako treba okrenut,desno termohigrometar
Uzeo sam crevo da izolujem ~ice od lampe i smislio sam kako u da postavim lampe,ovaj mali otvor za vent sluzice za ulaz vazduha
Znaci da stavim 2 semena biljke sad i 2 kad se bli~i berba posto kreem od starta 12-12
baobab
LEGENDA14.229 REP92%
→ Zmaj
baobabLEGENDA
nov 2016.
nov 2016.#15
Ventilator treba izvlacit zrak iz boxa,znaci puhati prema van.
Reflektor ti treba i premalo je za taj prostor hps150, to su ti vec rekli...
Stavi onda te 2 kad si vec zapeo, a jos ti je prerano da razmisljas o berbi i druge dvije ;)
kizo123
POZNAVALAC731 REP15%
→ Ambasador
kizo123POZNAVALAC
nov 2016.
nov 2016.#16
Dragutin84 kad piaea post i kad hoea da ubacia sliku imaa gore kraj smajlija jednu kockicu sa desne strane kliknea na tu kockicu i tamo gdje ti piae image url tu zalijepi te linkove od slika, jednu pojednu, ja osobno ne klikam na te vanjske linkove a i lijepae je kad su slike vidljive na forumu.;)
Himalaya
ZMAJ145.729 REP
HimalayaZMAJ
nov 2016.
nov 2016.#17
Daj ugasi to dok nisi nesto zapalio
To bi ovako nekako trebalo izgledati,a prigusnicu nemoj drzati na satoru
Citaj forum :djede:
Dragutin84
ISTRAŽIVAČ118 REP45%
→ Entuzijasta
aceofspades
AMBASADOR3.779 REP65%
→ Legenda
aceofspadesAMBASADOR
nov 2016.
nov 2016.#19
DIY reflektor, aluminijski U-profil, rastegni mu stranice, ispoliraj ili obljepi necim reflektirajucim, grlo na svaku stranu i imas reflektor za 15min. tako mozes i cooltube slozit, zatvoris lampu plexijem na jednu stranu vent za upuh na drugu stranu crevo za odvod vruceg zraka van boxa...
ovo je od profila za montazu knaufa
i nemora bit aluminij... ja sam tak slozio reflektor za cfl bez cooltube varijante... sluzi svrsi
Dragutin84
ISTRAŽIVAČ118 REP45%
→ Entuzijasta
Dragutin84ISTRAŽIVAČ
nov 2016.
nov 2016.#20
Sta mislite o ovome,napravljeno je od kartona i ALU folije
Dragutin84
ISTRAŽIVAČ118 REP45%
→ Entuzijasta
aceofspades
AMBASADOR3.779 REP65%
→ Legenda
aceofspadesAMBASADOR
nov 2016.
nov 2016.#22
sluzice svrsi sigurno,ali... nisam radio s hps ona inace jako grije, ovo bi bilo idealno na cflkama ,taman ti je tu rupa za vent,mislim da ce se svi slozit da probas slozit odvod vruceg zraka iz lampe, nemas puno posla, gibljivo crevo i rjesio si se sigurno par stupnjeva...
edit: i da ju probas vodoravno postavit (zarulju)
h0nda
ZMAJ67.907 REP
h0ndaZMAJ
nov 2016.
nov 2016.#23
Ne moj paliti hps u tom improviziranom reflektoru od kartona i folije el te moze skupo stajati i nije vrijedno rizika! Poslusaj malo ekipu sta ti govore a ne po svome!
Corleonev
LEGENDA9.346 REP43%
→ Zmaj
CorleonevLEGENDA
nov 2016.
nov 2016.#24
Pa bolje bi bilo da si samo ostavio samu ~arulju da svijetli okomito prema dolje jer sad si je doslovno izolirao,najvise svijetlosti ce otic u tu kutiju a to nije dobro zbog topline i moze bit sranja a ni nema smisla..i dobro kaze Hondofob,nije vrijedno rizika..Ideja je okej ali malo krivo izvedena :) ..Ako vec ne mozes nesto napraviti da je okomito zarulja ( al to bi bilo najbolje ) Izrezi taj karton po svim bridovima ovim sastrane i otvori ga kao cvijet a da ti je zarulja u sredini , i da nije taj karton ful blizu lampe da se ne zapali..Rae ti to ponovo napravi :) Ovako si samo dobro svjetlo ubijas..Ak vec radis sam refletkor nemoj ga oblozit alu foliojom rade kupi u lidlu ili negdje neku bolju koja ce bolje odbijati
Jamrock
POZNAVALAC711 REP12%
→ Ambasador
JamrockPOZNAVALAC
nov 2016.
nov 2016.#25
Zar HPS ne bi trebalo da stoji vodoravno a ne tako uspravno? :watch:
baobab
LEGENDA14.229 REP92%
→ Zmaj
Dragutin84
ISTRAŽIVAČ118 REP45%
→ Entuzijasta
Dragutin84ISTRAŽIVAČ
nov 2016.
nov 2016.#27
Skinuo sam,bie za sada bez reflektora
Imam jedan problem jedno seme je bilo manje proklijalo (samo sto se otvorilo seme),dok drugo je ve bilo kako treba
Istog dana sam ih posadio evo kako su proala 2-3 dana re~im 12-12, ova prva joa uvek nije izrasla pa sam resio danas da malo omekaam zemlju i slu
ajno je iskopao i video da je seme isto kako sam ga i posadio tj da se nije razvilo,pa sam ga lepo postavio prema dole i zatrpao malo zemljom
Da li mogu joa neato da uradim,ova jedna je izrasla jedno 5-6cm,mo~da da promenim re~im ili ovu sto nije izrasla da ostavim koji sat du~e pod lampom??
Temperatura je l 22-27c i vlaga 70-85%
Dragutin84
ISTRAŽIVAČ118 REP45%
→ Entuzijasta
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
nov 2016.
nov 2016.#29
Gledam malo ove tvoje slike..Kolega Himelaya ti je fino napisao kako to treba izgledati.Moj savijet ti je da prvo rijesis osnove oko boxa,a scrog ostavi za drugi,treci grow jer ces zakomplicirati cijelu situaciju.Pusti ih da rastu normalno i otvori dnevnik jer ce ti trebati savijeti;)I potrazi mentora.
nov 2016.
1 / 29
nov 2016.
nov 2016.