VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikadevet meseci stara biljka i jos nije gotova
LEGACY

devet meseci stara biljka i jos nije gotova

20 odgovora2,952 pregleda
dr_biberISTRAŽIVAČ

okt 2007.

#1
Ovo nije normalno! Tek posle devet meseci pocela da cveta! Napominjem da je imala iste uslove kao i njena koleginica, koja je otkad "sprzena". jedina razlika je u tome sto ova devetomesecna ima malo vise peska u zemlji.......
TripcoPOZNAVALAC

okt 2007.

#2
ekaj, uslovi isti, O.K., a kad su stavljene na re~im za cvetanje? Da li su ista sorta i uopate, ista vrsta? Ako su iste po tim kategorijama, da li je u pitanju isti fenotip, tj. da li je jedna povukla na indiku, a druga na sativu (pod uslovom da je u pitanju neko nestabilizovano seme u nekoj F3, F4 ili nekoj daljoj generaciji)? Ajde malo viae informacija pa da vidimo ata bi moglo da bude razlog, baa me zaintrigiralo.
dr_biberISTRAŽIVAČ

okt 2007.

#3
Obe semenke poticu iz iste kese skunka. Ova brza biljka koju sam vec sprzio, je rasla veoma u visinu 1.20M, imala izrazit miris jos od "malih nogu" veliko crvenkasto lisce i buzz, high "rad". Ova manja je narasla do 50cm, ima extra malo lisce tamno zelene boje, dosta je gusta i ima izrazito neprijatan kiseo miris, stond "rad". kada je velika prerasla kapacitet mog skromnog boxa za licnu upotrebu, visina:140cm; sirina 100 cm; dubina 80cm, izbacio sam je nepolje da procveta na letnjim danima. napominjem da je leto tek pocelo. U isto vreme sam izbacio i malu, reko ajd da procveta i ona. medjutim velika je procvetala a mala tek sad pocinje, te sam je vratio unutra. Neverovatno cvelo prolece bila na 24:0, leto na prirodnih 12:12 a tek sad pocinje da cveta.
TripcoPOZNAVALAC

okt 2007.

#4
Joa udnije, ova koja je finiairala ima o igledno sativa feno, a ova druga indika feno. Nije mi toliko udno za nju ato nije procvetala jer je ona zapravo dobila produ~eni veg. period, poato u leto nije 12/12, to ti je bilo tek sad sa jesenjom ravnodnevnicom. A ova sativasta ato je procvetala posle 24/0 u boxu, ona po svojim sativa genima sigurno nije mogla da se okine na cvetanje po etkom leta napolju jer je tad bilo 16/8. Mogue je da ima neke ruderalis gene. Znaa, danas ti je skoro nemogue nai pravi Skunk#1, sve ti je to danas manje ili viae modifikacija originala. Tako pojedini breederi ubacuju ruderalis u sorte u nekoj generaciji (prilikom povratnog ukratanja) da bi ato viae ubrzali cvetanje i ako sorta nije stabilizovana do kraja (kakav je ovde o igledno slu aj), desi se da ti geni isplivaju kod pojedinih biljaka iako se po spoljnom izgledu i ne mo~e videti da ih ima.

mar 2008.

#5
imam biljku blubery u sedmom tjednu bez imalo masti a sve kao ydravo zeleno
elephant0rAMBASADOR

mar 2008.

#6
U sedmom tjednu cega? Vegetacije? Cvjetanja? Kakve masti zelis na biljci? Pa nemoze bit u isto vrijeme masno i zdravo zeleno :icon_mrgreen:
BloodspillerPOZNAVALAC

mar 2008.

#7
daj neke kesli

mar 2008.

#8
stavi na 12/12 :dunce:

mar 2008.

#9
na 12 12 je vec 7 tjedana vrhovi debeli a suvi ko barut a imam i belu udovicu koja je isto toliki period na cvanju a nema vrhova pa kako to *****u seme
StonerLEGENDA

mar 2008.

#10
ha sve je moguce cije je sjeme od neke banke ili ovako iz nekog kupljenog paketa "skunk-a" ? . Napominjem po neznam koji put genetika je u principu najbitnija jer ako je genetika ok dat ce i u "mizernim" uvijetima neato a ako je loaa genetika odnosno genetika X to je uvijek lutrija od 3 mj. za koju nitko od nas nema ni vremena ni novaca ...
greenmengaceENTUZIJASTA

mar 2008.

#11
pa mozda je drugom vrstu...tko zna....

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se