LEGACY
Photo - sta muci ovu biljku? Help..
44 odgovora4,083 pregleda
27 REP54%
→ Istraživač
mar 2008.
mar 2008.#1
http://img117.imageshack.us/img117/5347/004zu5.jpg
Evo je, Nirvana Snow White.
Sve cetiri imaju isti problem.
HPS 400w je udaljena 1m.
Nisam koristila nikakvu hemiju.
Zasadjena 05.02.
U pocetku je bila pod neonkama, sada je 7 dana je pod HPS, rezim 24/0h.
Procitala sam sve o problemima, ali ovi simptomi mogu znaciti svasta po malo..
Mozda bi trebala da ih presadim u novu zemlju?
Moze li neko da mi pomogne?
Thanks a lot
Pozzzz
Bloodspiller
POZNAVALAC1.123 REP58%
→ Ambasador
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
choki123POZNAVALAC
mar 2008.
mar 2008.#4
Izoatri sliku...mo~da neato u prehrani...kolko su stare...?
I mogla bi lampu pribli~it malo....jel imaa vent koji puae ispod hps ili u nju?
M_wEeDmAn_88
POZNAVALAC654 REP6%
→ Ambasador
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC
mar 2008.
mar 2008.#5
pa kod takvih problema sa susenjem krajeva i slicno moze biti stvar u temperaturi , ali po meni ovo nije taj slucaj .
trebala bi provjeirit ph ili znas koliki je ? koliki je ph vode kojom zaljevas ?
eee i ako jos nisi gnojila .... mozda je vrijeme da pocnes gnojiti tj. fali im hrane !
nakon provjera ph vrijednosti probaj gnojiti sa jako malom dozom .
btw.... nekako mi cudno izgleda ta biljka za mjesec dana vega ... mozda samo jer je slika mutna :p
pozz
edit : choki => zasadene 5.02. :))
one more edit : choki i delboy su ti dali dobar savjet , ali mislim da to nije izvor problema . i da je lampa full udaljena to nebi izazvalo nikakvo zucenje ni probleme nego bi samo biljka bila izduzena i malcice prorijedena i te spike :p
sretno .
delboy
LEGENDA7.285 REP23%
→ Zmaj
delboyLEGENDA
mar 2008.
mar 2008.#6
udaljenost lampe 1metar??? zato je takva.
spusti to nizzzzee!
ako osiguras dobru ventilaciju ispod lampe,u mom slucaju je bilo 3 mala ventilatora koja su rokala po lampi i nije nikakvih problema bilo a udaljenost je bila 15cm ,40 dana sam tako drzao sve je bilo uredu!
spusti na nekih 40cm .
i daj lupi neku bolju sliku.
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
mar 2008.
mar 2008.#7
400W dr~ia na max. 45-50 cm od vrhova, po mogunosti da zrak struji izmeu ...
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
mar 2008.
mar 2008.#8
ja nisam strucnjak nego pocetnik, ali mislim da to nije od premalo
tj. od predalekog svijetla.
23 REP46%
→ Istraživač
mar 2008.
mar 2008.#9
Po meni ovdje fali nitrogena
izgleda da ti je zemlja losa(koliko mogu vidjeti)
pomoci ce ti naravno da je presadis,sli nemoj u puno vecu posudu, i ako je ja ne bih presadjivao,volim kad mi korjenovi skoro pojedu dosta zemlje
postavi jos koju sliku,lakse ce nam biti
Izgleda da ce prezivjeti sta se god desilo
Doktor
POZNAVALAC891 REP32%
→ Ambasador
DoktorPOZNAVALAC
mar 2008.
mar 2008.#10
E garant je zalivas kao blesava!!!!!
Zakljucala si joj nutriente time!
Nemoguce da joj vec fale nutrienti a pokazuje te siptome tj nedostatke!
Nali je vodom sa 3ml 3% hidrogena na 1l vode i onda vidi dali ce se oporaviti mada cesto nepomaze ni to zbog sloja blata koji se navata na koren!
I zaj-ebi toliko zalivanja!
Svaka 2-3 dana zalivaj samo toliko vode da dole procuri par kapi!
b r a i n c h i p
AMBASADOR3.453 REP56%
→ Legenda
b r a i n c h i pAMBASADOR
mar 2008.
mar 2008.#11
Depresivna je jer njezin vlasnik ne zna fokusirati fotke...
Bloodspiller
POZNAVALAC1.123 REP58%
→ Ambasador
38 REP76%
→ Istraživač
mar 2008.
mar 2008.#13
Shkafishkafnjak koji je tvoj problem strasis jadne ljude, zemlja stvara najmanje problema, pusio sam jebenu travu koja je rasla na zemlji ph 5,5 (ispala je duplo bolje nego sto sam vidio na ovom forumu u dnevnicima, ne svim da nebi nikog uvrijedio) ...
Doktor kakvu ce vlaznost zemlja zadrzat ovisi o zemlji jel svaka zemlja zadrzava vlaznost drukcije, treba se zaljevat biljka po potrebi ne po racunici...
Sam nemoj previse drkat po biljci , nije uzgajanje trave atomska fizika, najvaznije ti je da ima svjezeg zraka i naravno svijetla (to su 2 kljucne stvari uopce kod biljaka za rast i sve i to je najvaznije, svjez zrak je naglasavam vazan)...
23 REP46%
→ Istraživač
mar 2008.
mar 2008.#14
Gdje ti vidis da ja starsim jadne ljude? jos i mnozina...jel sto sam reko da po meni izgleda da fali nitrogena? bojim se da se nismo bas razumjeli profesore...
mogu mislit kakav bi ti tek komentar bio da sam napisao da ce mu ubrzo uginuti :facesjump:
i usput:
KAKVE VEZE IMA trava sto si ti pusio koja je rasla na zemlji pH 5,5 ?
I jeli bila boja nego bilo koja druga ?
I jos JEBENA TRAVA ? tebi mozda da,al meni nikad
I kakve veze ima jesili ti pusio travu ili nisi?
I sad bi ja trebao napisati na ovoj temi koje sam ja trave pusio i koje sam biljke sad stavio na ispitivanje kvalitete vozeci pH od 4,5 do 8 ?
A care? sta ti mislis? da krenem tvojim putem pa da bude sve OK?
Evo ti sad odgovor pa da optuzujes sa razlogom:
" Nije atomska fizika ali jest nesto ko hemija " .....
23 REP46%
→ Istraživač
mar 2008.
mar 2008.#15
Uh,gdje cu propustiti najvazniju stvar iz tvog posta
Karesh,zemlja pravi najmanje probleme
A JA VELIM
ZEMLJA JE JEDINI VELIKI PROBLEM
Sve ostalo ako nije u redu, ipak ce na kraju dati neki plod(osim ako je baje nisu pojele)
a kad zemlja nije u redu,onda vecinom ugine bijlka ako joj ne pripomognes.
Zemlja je hrana biljke,ja nesto malo cisto radi ispitivanja vozim u zemlji,inace sve radim s vodom....znaci zemlja sam joj ja......ja sam joj i otac i majka i brat i drug i sve....koliko ja odredim toliko ce dobiti da jede,znas mestre? Daj joj lose hranjivu zemlju da ce ti karinu da popusis,pa ja,logicki kontaj ako nista.....
A da bi ti dokazao da je zemlja SVE za jednu biljku,postavit cu sliku bas na ovu temu cim je prebacim sa aparata....jednoj od mojih probnih biljka danas vrijeme za klanje,te je ljuljnem u mrak,cisto radi rekreacije :-) ... potrefilo se bas to da sam ovoj biljci pomijesao zemlju,kako ono rece ti "ZEMLJA PRAVI NAJMANJE PROBLEME"
10lit
Stavio sam joj finu drenazu
Prvi sloj:upotrebljena zemlja u kojoj sam uzgajao DATURU(ima korjenova od dature)
drugo,izmjesao posebno sitni pijesak za ptice,sa istucenom ciglom i stara upotrebljena zemlja u kojoj je fina biljkica bila...e sve to izmjesano je drugi sloj
treci sloj cimenta :-) pomjesana sa onom prvom DATURA starom zemljom
i cetvrti,zadnji,vrlo tanki sloj od stare upotrebljene zemlje za sukulente
Zemlja mi je izgledala savrsena,rastresita,fina
a zaljepit cu ti sliku da vidis sta mi je dala....pa ti skontaj koliko je zemlja vazna
Nemoj sta zamjerit mestre,ovdje smo da izmjenimo misljenja
A ti mlada u grckoj
menjam bre tu zemlju , ne kosta bogastvo a uzme ti 5 minuta
kad je budes presadjivala,pogledaj korjenove,sve ce ti se reci
pusti prvo da ti se malo suhne zemlja
i jos nesto
nikad jos nisam u vegu vozio sa hps,vjerovatno moze,al nije optimalno garant
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
mar 2008.
mar 2008.#16
ubojico mrava sitnih
napuaio se 5.5 bitnih
joa mu jebena trava
nema hemoroidi zabadava
ima iskustva vidi se
vazduh najbitniji
stidi se
da nema vode ne bi ni nikla
da nema svetlosti ne bi svikla
da nema zemlje treba ti hydro
kako razmialjaa reka bi vydro
imaa pet postova
kao da si diga
pet mostova
smiri se i budi fin
da ne budea rintintin
ka~ea nije fizika
bacaa atomska lirika
batali klamper
prejak za organizam
oderi se od ~ljut i pravo na put
...kentori me spakle
mr.skunk
AMBASADOR2.403 REP26%
→ Legenda
mr.skunkAMBASADOR
mar 2008.
mar 2008.#17
vadim pljugu iz pakle
a oci mi se cakle
jer sam se prepusio ko sunka
od vutre sa ph 5 i trunka
sad vadim ketpa iz bunka
jer sam stara kuka
i zili mi ruka
i kako ti nije muka
srati non stop ko tuka
ma ustvari ko te fuka
sve sto pises sve je bruka.
38 REP76%
→ Istraživač
mar 2008.
mar 2008.#18
Ma ne ljutim se nista buraz, sam nisam nikad cuo da si je neko sjebo biljke zbog zemlje lose, vjerujem ti da si ti sve to dobro slozio (sto se tice primjera tvog) netrebas postat, cura ima problem nebi volio da se zatrpa tema nevaznim stvarima :)...
Za ove rime svaka cast XD...
sry kaj sam reko ovo za dnevnike, al ima ono dnevnika koja ekipa zajebe biljke tesko ,bezveze potrosi struje samo, qrc dobi...
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
Doktor
POZNAVALAC891 REP32%
→ Ambasador
DoktorPOZNAVALAC
mar 2008.
mar 2008.#20
LOL hahahahah!:punch:
E a znate sta je jos fora????
A gde je gospodja sto je otvorila temu i pitala za ovo o cemu mi balavimo da kaze ko je baja????
hahhahahahah!
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#22
Mutavica zakr~ljala. Biljke su kao i ljudi, jbg. svakakve genetike. Kao ato se neki ljudi rode i odrastaju s posebnim potrebama (retardiranost), tako ima i biljaka. Meni se desilo ove godine s jednim automatom, jednostavno na pola cvijetanja se uko
io i ni da mrdne sljedeih mjesec dana i moa ga ebat :( .
mar 2008.
1 / 23
mar 2008.
okt 2015.