VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaSlomila sam biljku,pomoc
LEGACY

Slomila sam biljku,pomoc

54 odgovora3,180 pregleda

feb 2021.

#1
Slomila sam jednu biljku kad sam ih zalivala. Cetvrta nedelja! Ima li joj spasa???
dzidzoLEGENDA

feb 2021.

#2
Po ovom sto vidim mislim da joj nema spasa:lol:

feb 2021.

#3
Nabaci neku sliku da se vidi kolika je steta. Najbolje lom odmah zalijepi sa izolir trakom i sl., bitno je da je priljubis i cvrsto stegnes.

feb 2021.

#4
nista ne cekaj nego odma u zemlju zabijaj i zalij dobro. ako nije u cvetanju ima sanse
čapo_AMBASADOR

feb 2021.

#5
Da zabije u zemlju? Ovo prvi put cujem... to je isto kao kad covek slomi ruku, ruka ide u gips. Tako i sa biljlom, izoliranje dobro i zaraste kroz nedelju dana kao kost kod coveka.

feb 2021.

#6
Slomila biljku tokom zalijevanja..jbt da se nisi izvrnula u box hahah Zato ja govorim kako je izolir traka,ili selotejp..obavezan pribor svakog growera. Ubuduce..kada se tako nesta dogodi.,sto prije vrati sve nazad i zaljepi sa hebenim selotejpom i do jutra sve 5

feb 2021.

#7
@ capo da. da je zabije u zemlju. doduse za indoor sam jos slab sa znanje ali u out-u nema previse filozofije i glupiranja s razni preparati..direkt u zemlju i dobro zaliti ,ne na jako sunce i pusti opet koren. gomile klonova pravim na taj nacin bez ikakvi preparati za ukorenjavanje,umakanje u med itd.. selotep izolir isto rade pos'o al zavisi od koliko je slomljena biljka
pannonianLEGENDA

feb 2021.

#8
ekaj, zna i pustim biljku outdoor da dobro izvegetira, polomim joj desetak grana, gran ica, gurnem u zemlju i imam planta~u? Farmer...

feb 2021.

#9
skoro pa tako...moras ih staviti za pocetak u hlad i orosavati prskalicom i malo im listove sredis,neke odstranis... ali to se radi sa granama (grancicama)...cela biljka kad pukne pri korenu mozes je samo pokusati vratiti na mesto fiksirati i nadati se oporavku,a zabosti je u zemlju i da se primi to tesko.. https://www.vutra.org/threads/kloniranje-vodi%C4%8D.8295/post-691443
pannonianLEGENDA

feb 2021.

#10
Iskreno, nisam probao, ali mislim da bi postotak uspjanosti bio zanemariv. Neato bi se popeo sa gelom, hormonima, nehranjivim supstratom ili kamenom vunom. A odr~avanje vla~nosti zraka je pri a za sebe. Kolegi je vjetar slomio biljku, ali je pre~ivila tako slomljena. Kad ju je obiaao vidio je da je svugdje gdje je bila u dodiru sa zemljom po ela puatat korjenje. Odrezao je par grana prije novog ukorjenjivanja i presadio. Jedna je uspjela

feb 2021.

#11
sa biljke koja mi se svidi poskidam klonove (grane) donesen doma,stavim u case sa zemljom i u hlad na terasu,nafajtam ih prskalicom kako kad 2-3 puta dnevno i vecina mi se primi...bez hormona,gelova,vrbine vode i ostalih djidja-midja... jbg klonovima moras odrzavati vlagu inace slabo se primju.. a par puta mi se desilo da mi grana sa biljke dodiruje zemlju i grana na tom mestu pocne pustati koren...
pannonianLEGENDA

feb 2021.

#12
Sve atima, nisam probao pa ne znam, nego kao neko mialjenje imam. Ebiga jedno je misliti a drugo znati i raditi Edit Malo brkam pojmove. Outdoor meni u glavi izbacuje slike aipra~ja, beatija, nametnika, suae...

feb 2021.

#13
a botanicarka se zbunila/uplasila od vasih prica, pa zaboravila da postavi fotku :lol:

feb 2021.

#14
Daj sliku bre.Hocemo da vidimo odmah.:mad:

feb 2021.

#15
posto sam se borio dosta sa nekim nametnicima ,naleteo sam na netu na neku informaciju da se stablo biljke premaze vazelinom i tada se bube ne mogu penjati..i naravno kreten isprobah to ,i naravno zasrah sebi biljke . nisu od vazelina dobijale vazduha na mestu gde sam ih premazao ili iz nekog drugog razloga one su pocele da trunu gde su bile premazane. nije im bilo spasa . tada sam svih 6 biljaka posekao i grane zabio u zemlju. 80% se primilo to je bilo prosle god u julu kad su bile velike vrucine u mom kraju. dobio sam gomilu klonova koji su do novembra narasli do velicine 50-60cm i dobar urod sa njih bez ikakvih pumpanja osim medom i nekim prihranama koje sam pravim. farmer... :)

feb 2021.

#16
Omotaa sa izolir trakom i ve inom se vrate, ja e nego prije. Kod cropanja se to dogaa, ali ako nije prejako, ne treba ni izolirka... Tokom noi se je vratila u svoj polo~aj, samo moram se sjetit maknut traku, ina e uraste u biljku. Ovo sa zabijanjem sam vidio i u indooru, ali zauzima mjesto i zemlju, pa ih ekipa pika u plasti nu aau i tako puste na cvjetanje. Jedan na in kloniranja iz nu~de! Edite: Za dan, dva se ne e ni ku~it, da je precvikana. Samo joj daj vremena i mira...
TrulyoZMAJ

feb 2021.

#17
Izvadi macku iz boksa pa ti nece trgati biljke. ::listomahanje:: Sad se sjetio ove najjace provale sto sam tu procitao hahaha.
BadiZMAJ

feb 2021.

#18
Zna i, izvrnuo sam se sa stolice:lol: Odmah se sjetim kako svaki put balansiram dok zalijevam otraga preko biljki.:D EDIT: Baa to, joa i panel na to sam zaboravio:D
TrulyoZMAJ

feb 2021.

#19
Bogme, balans u cucnju da ne opadnes u boks i strah da glavom ne zapnem u panel u 220 V. Tek tad shvatim da jednoredni boks je zakon,i bude mi zao sto nisam radio 40*160 cm, umjesto 80*80.

feb 2021.

#20
ih panel...nisi ti osetio HPS-icu.::ludak:: ponekad se u takvim situacijama setim odredjenih kamasutra poza... :)) edit: mislim da je nasa @Botanicarka74 dobila i previse informacija... :D

feb 2021.

#21
a i malo da se podsetimo prijasnjih iskustava :D https://www.vutra.org/threads/sta-vas-je-danas-iznerviralo.17555/post-603217

feb 2021.

#22
Pa da..odlucila je upisati Jogu i Aikido :)

mar 2021.

#23
Hahahahah bukvalno sam upala u saksiju

mar 2021.

#24
a kako je biljka zavrsila?:)

mar 2021.

#25
Na zalost,umrla
BizzzoZMAJ

mar 2021.

#26
Ja sam imao sree ovaj Grow. Od 6 slomljenih sto komplet topova sto grana, nakon lomljenja zalijepljene pick trakom onom za kre enje, svih 6 nastavilo dalje. Mo~da je do trake :)
ŠEŠKO12ENTUZIJASTA

avg 2021.

#27
Jednostano uzmete slamku za sok odsjecete potrebnu velicinu prerezes uzduz i dobijes langetu koja ce biti njezna do stabla jer moze ici u sirinu, dok je elasticna dovoljno da zadrzi stablo granu uzduz dok ne zaraste.
BizzzoZMAJ

avg 2021.

#28
Odlicna ideja. Svaka ast!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se