LEGACY
Slomila sam biljku,pomoc
54 odgovora3,180 pregleda
35 REP70%
→ Istraživač
feb 2021.
feb 2021.#1
Slomila sam jednu biljku kad sam ih zalivala. Cetvrta nedelja! Ima li joj spasa???
dzidzo
LEGENDA11.845 REP68%
→ Zmaj
beštija
ZMAJ165.637 REP
beštijaZMAJ
feb 2021.
feb 2021.#3
Nabaci neku sliku da se vidi kolika je steta.
Najbolje lom odmah zalijepi sa izolir trakom i sl., bitno je da je priljubis i cvrsto stegnes.
0 REP0%
→ Istraživač
feb 2021.
feb 2021.#4
nista ne cekaj nego odma u zemlju zabijaj i zalij dobro. ako nije u cvetanju ima sanse
čapo_
AMBASADOR4.369 REP82%
→ Legenda
čapo_AMBASADOR
feb 2021.
feb 2021.#5
Da zabije u zemlju? Ovo prvi put cujem... to je isto kao kad covek slomi ruku, ruka ide u gips. Tako i sa biljlom, izoliranje dobro i zaraste kroz nedelju dana kao kost kod coveka.
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
feb 2021.
feb 2021.#6
Slomila biljku tokom zalijevanja..jbt da se nisi izvrnula u box hahah
Zato ja govorim kako je izolir traka,ili selotejp..obavezan pribor svakog growera.
Ubuduce..kada se tako nesta dogodi.,sto prije vrati sve nazad i zaljepi sa hebenim selotejpom i do jutra sve 5
0 REP0%
→ Istraživač
feb 2021.
feb 2021.#7
@ capo da. da je zabije u zemlju. doduse za indoor sam jos slab sa znanje ali u out-u nema previse filozofije i glupiranja s razni preparati..direkt u zemlju i dobro zaliti ,ne na jako sunce i pusti opet koren. gomile klonova pravim na taj nacin bez ikakvi preparati za ukorenjavanje,umakanje u med itd.. selotep izolir isto rade pos'o al zavisi od koliko je slomljena biljka
pannonian
LEGENDA5.108 REP1%
→ Zmaj
pannonianLEGENDA
feb 2021.
feb 2021.#8
ekaj, zna
i pustim biljku outdoor da dobro izvegetira, polomim joj desetak grana, gran
ica, gurnem u zemlju i imam planta~u? Farmer...
Saša443
ZMAJ30.898 REP
Saša443ZMAJ
feb 2021.
feb 2021.#9
skoro pa tako...moras ih staviti za pocetak u hlad i orosavati prskalicom i malo im listove sredis,neke odstranis...
ali to se radi sa granama (grancicama)...cela biljka kad pukne pri korenu mozes je samo pokusati vratiti na mesto fiksirati i nadati se oporavku,a zabosti je u zemlju i da se primi to tesko..
https://www.vutra.org/threads/kloniranje-vodi%C4%8D.8295/post-691443
pannonian
LEGENDA5.108 REP1%
→ Zmaj
pannonianLEGENDA
feb 2021.
feb 2021.#10
Iskreno, nisam probao, ali mislim da bi postotak uspjanosti bio zanemariv. Neato bi se popeo sa gelom, hormonima, nehranjivim supstratom ili kamenom vunom. A odr~avanje vla~nosti zraka je pri
a za sebe.
Kolegi je vjetar slomio biljku, ali je pre~ivila tako slomljena. Kad ju je obiaao vidio je da je svugdje gdje je bila u dodiru sa zemljom po
ela puatat korjenje. Odrezao je par grana prije novog ukorjenjivanja i presadio. Jedna je uspjela
Saša443
ZMAJ30.898 REP
Saša443ZMAJ
feb 2021.
feb 2021.#11
sa biljke koja mi se svidi poskidam klonove (grane) donesen doma,stavim u case sa zemljom i u hlad na terasu,nafajtam ih prskalicom kako kad 2-3 puta dnevno i vecina mi se primi...bez hormona,gelova,vrbine vode i ostalih djidja-midja...
jbg klonovima moras odrzavati vlagu inace slabo se primju..
a par puta mi se desilo da mi grana sa biljke dodiruje zemlju i grana na tom mestu pocne pustati koren...
pannonian
LEGENDA5.108 REP1%
→ Zmaj
pannonianLEGENDA
feb 2021.
feb 2021.#12
Sve atima, nisam probao pa ne znam, nego kao neko mialjenje imam. Ebiga jedno je misliti a drugo znati i raditi
Edit
Malo brkam pojmove. Outdoor meni u glavi izbacuje slike aipra~ja, beatija, nametnika, suae...
grouchy
ZMAJ90.494 REP
grouchyZMAJ
feb 2021.
feb 2021.#13
a botanicarka se zbunila/uplasila od vasih prica, pa zaboravila da postavi fotku :lol:
The Krle
ZMAJ32.120 REP
0 REP0%
→ Istraživač
feb 2021.
feb 2021.#15
posto sam se borio dosta sa nekim nametnicima ,naleteo sam na netu na neku informaciju da se stablo biljke premaze vazelinom i tada se bube ne mogu penjati..i naravno kreten isprobah to ,i naravno zasrah sebi biljke . nisu od vazelina dobijale vazduha na mestu gde sam ih premazao ili iz nekog drugog razloga one su pocele da trunu gde su bile premazane. nije im bilo spasa . tada sam svih 6 biljaka posekao i grane zabio u zemlju. 80% se primilo to je bilo prosle god u julu kad su bile velike vrucine u mom kraju. dobio sam gomilu klonova koji su do novembra narasli do velicine 50-60cm i dobar urod sa njih bez ikakvih pumpanja osim medom i nekim prihranama koje sam pravim. farmer... :)
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
feb 2021.
feb 2021.#16
Omotaa sa izolir trakom i ve
inom se vrate, ja
e nego prije. Kod cropanja se to dogaa, ali ako nije prejako, ne treba ni izolirka...
Tokom noi se je vratila u svoj polo~aj, samo moram se sjetit maknut traku, ina
e uraste u biljku.
Ovo sa zabijanjem sam vidio i u indooru, ali zauzima mjesto i zemlju, pa ih ekipa pika u plasti
nu
aau i tako puste na cvjetanje. Jedan na
in kloniranja iz nu~de!
Edite:
Za dan, dva se ne
e ni ku~it, da je precvikana. Samo joj daj vremena i mira...
Trulyo
ZMAJ23.725 REP
TrulyoZMAJ
feb 2021.
feb 2021.#17
Izvadi macku iz boksa pa ti nece trgati biljke. ::listomahanje::
Sad se sjetio ove najjace provale sto sam tu procitao hahaha.
Badi
ZMAJ177.232 REP
BadiZMAJ
feb 2021.
feb 2021.#18
Zna
i, izvrnuo sam se sa stolice:lol: Odmah se sjetim kako svaki put balansiram dok zalijevam otraga preko biljki.:D
EDIT:
Baa to, joa i panel na to sam zaboravio:D
Trulyo
ZMAJ23.725 REP
TrulyoZMAJ
feb 2021.
feb 2021.#19
Bogme, balans u cucnju da ne opadnes u boks i strah da glavom ne zapnem u panel u 220 V.
Tek tad shvatim da jednoredni boks je zakon,i bude mi zao sto nisam radio 40*160 cm, umjesto 80*80.
Saša443
ZMAJ30.898 REP
Saša443ZMAJ
feb 2021.
feb 2021.#20
ih panel...nisi ti osetio HPS-icu.::ludak:: ponekad se u takvim situacijama setim odredjenih kamasutra poza... :))
edit: mislim da je nasa @Botanicarka74 dobila i previse informacija... :D
grouchy
ZMAJ90.494 REP
grouchyZMAJ
feb 2021.
feb 2021.#21
a i malo da se podsetimo prijasnjih iskustava :D
https://www.vutra.org/threads/sta-vas-je-danas-iznerviralo.17555/post-603217
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
35 REP70%
→ Istraživač
35 REP70%
→ Istraživač
Bizzzo
ZMAJ166.557 REP
BizzzoZMAJ
mar 2021.
mar 2021.#26
Ja sam imao sree ovaj Grow. Od 6 slomljenih sto komplet topova sto grana, nakon lomljenja zalijepljene pick trakom onom za kre
enje, svih 6 nastavilo dalje. Mo~da je do trake :)
feb 2021.
1 / 28
feb 2021.
avg 2021.