VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaHitna pomoc
LEGACY

Hitna pomoc

10 odgovora799 pregleda
blkarwAMBASADOR

mar 2010.

#1
14. dan, 18/6, HPS 150w+2xCFL 20w+compakt fluo 16w, danju je sad i pored najbolje volje 22-23 a nocu 16,17 stepeni.....najpre su bile u 3 manje vaze, sad su u velikoj kadici, promenjena komplet zemlja. Dobro su napredovale i sirile se, ali zadnjih par dana su im se listovi savili do zemlje, kao da su teski........zalio sam ih 3x1l vode za 14 dana, drenaza je uradjena od prokuvanih kamencica.....plasio sam se lose zemlje, pa sam kupio novu da budem siguran u PH......sad su presadjene i izgleda krecu malo, ali me zanima da li neko na osnovu slika moze da provali zasto su ovako tuzne....znam da nije dobro sto su sve 3 u velikoj kadi, ali valjda ce preziveti tu dok se ne pokaze ko je musko........ako bilo sta treba da promenim bio bih zahvalan ko me izvede na put...... http://yfrog.com/ca07032010875j http://yfrog.com/4w07032010874j http://yfrog.com/1007032010871j http://yfrog.com/jk07032010872j http://yfrog.com/6d07032010873 ...........................................................ova najveca je isla najbrze i najveci koren ima, ali se i prva savila.........najmanja je stara 11 dana.......:ohno:
Teglica_UnkaAMBASADOR

mar 2010.

#2
ma daj bezveze dizes paniku ko da ti box gori:icon_lol: biljke su super to sto su se malo povile ko da je vazno,samo cepaj:vb_whip:
upitnik???LEGENDA

mar 2010.

#3
Trebo bi da promjenia pitanje brale..... Pani ia bez razloga ili sa razlogom ali nisi niata drugo rekao nego kako si ih zalio i to je to..... Jeli imaa ventilaciju u boxu i kakva je,koja je temp... , kolika je vlaga u boxu,na koju osnovu ih zalivaa i upamtiu da si ih presaivo ???? Da bi diobio neke odgovore onda navedi neki par info... koje sam ti reko i o ekivaj da e netko neato pametno ti re. Prije svega moraa otovorit karte kad imaa problem oa ne kao neki samo sam to uradio a ono zalio ih bezbroj puta,ubrio ih kojekakvim ubrivom itd... Otovori karte bez srama nema veze ako je greaeka svi grjeaimo i po etnici i iskusni naravno.....

mar 2010.

#4
da ne postam okolo, ak bi mogao tu......... jel je~???? znam da je al moram pitat :(
nitro_growAMBASADOR

mar 2010.

#5
Temperatura je dobra, 19°C, cak sta vise, mogla bi biti i veca... Ventilacija koliko ja vidim je dobra, bar po slikama, ima 2 ventilatora, jedan duva u biljcice, a drugi je gore... Verovatno je zbog presadjivanja... Posto kao sto kazes "promenjena komplet zemlja"... A jel znas kolika je vlaznost u boxu? Kako ih zalivas? Punto_Pajo... Jbg... Vidis i ti da jeste... :/

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se