LEGACY
Help :((
26 odgovora1,691 pregleda
11 REP22%
→ Istraživač
jun 2010.
jun 2010.#1
Nevem kaj se dogaja :(
Listje je se mehko.... se bo oporavila?
http://img267.imageshack.us/img267/7397/abcd0001r.jpg
supstral terra magma zemlja, 300W CFL
20 cm nad cvetom
Vutragenjo
ZMAJ39.529 REP
VutragenjoZMAJ
jun 2010.
jun 2010.#2
e ove fotografije moracemo uvest kaznu za lose fotografije sa telefona. Brale ne znam ko ce ti odgovorit kad se tako slabo vidi.
13 REP26%
→ Istraživač
jun 2010.
jun 2010.#3
Meni se
ini da joj je previae toplo zbog uvijanja listova prema gore!?
11 REP22%
→ Istraživač
jun 2010.
jun 2010.#4
sorry na fotki... nisam imala fotoic pri sebi. temp je v boxu 30 stepeni, bo prezivela? zela sam ju van, kar bo na soncu ne pa v boxu.
Bjelac
AMBASADOR2.430 REP27%
→ Legenda
BjelacAMBASADOR
jun 2010.
jun 2010.#5
fakat se nis ne vidi...mozda ti je sjeme u drami. aj slikaj ponovno i napraiv par fotki pa zaberi najbolju i tu postaj
16 REP32%
→ Istraživač
jun 2010.
jun 2010.#6
mila moja,nemoj toliko vode davati.liae nije ~uto,dakle nije svjetlost u pitanju,smanji navodnjavanje.po visini biljke preporu
am zalijevati svaki 2.dan,ali doslovno s 2 kapljice vode.i autni u teglu jedan atapi gnojiva
i da,sad su temperature sjebano,pogotovo se griju ak si stavila obi
nu foliju.ventilator podesi da puae dijagonalno prema gore,da se vrui zrak ne spuata na biljku.temp si reguliraj na 25 celzijusa
Bjelac
AMBASADOR2.430 REP27%
→ Legenda
BjelacAMBASADOR
jun 2010.
jun 2010.#7
kaj si bolestan ??? sve si krivo reko...nemoj davat krive savjete ako neznas
kakvo gnjojivo??? kakvo zalijevanje?? zemlja je ok, ima ekipe kojoj biljka pliva u vodi. zalij tek kad bude suha! prije toga ni kap!
to sto je lisce zeleno ne znaci da ima svjetla...
16 REP32%
→ Istraživač
jun 2010.
jun 2010.#8
bjelac,ti to meni?dajem savjete koje sam ja koristila,jer meni biljke sasvim fino napreduju,pa se smatram kvalificiranom davat savjete.sigurno ne bih krivo savjetovala ljude,nisam od ju
er.moje bebe su se rodile 17.5. i do danas su narasle 24 cm.dakle...buzz off
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
jun 2010.
jun 2010.#9
Hajde smirite tenzije i ne brljezgajte bezveze.
Zemlja je ok, svjetlo je ok, udaljenost lampe od biljke isto ok.
Temperatura od 30°C je prevelika a s tim vjerovatno je i vlaznost premalena.
Biljka reagira dignutim listovima da sacuva tekucinu.
Zaljevati samo kada se zemlja na dubini od 2-3cm osusi i to samo toliko da se zemlja navlazi.
Nikako ne raditi totalnu poplavu.
CFL pokraj ovoliko sunca je uzaludno trosenje para, ljepo ti to izbaci na balkon i uzivaj.
11 REP22%
→ Istraživač
jun 2010.
jun 2010.#10
Hvala, stavljena na balkon i polahko pocela dolaziti k sebi. Hvala He-Manu in ostalima.
aost100
ENTUZIJASTA287 REP22%
→ Poznavalac
aost100ENTUZIJASTA
jun 2010.
jun 2010.#11
ubuduce, za cfl atedne lampe je 20 cm prevelika udaljenost. moraju biti blize, 4-5-6 cm od vrha ali tada ti treba dobra ventilacija.
ova informacija ti nije potrebna, ali po zimi ce ti biti :D
20 REP40%
→ Istraživač
jul 2010.
jul 2010.#12
Moze li mi neko pomoci ?na sta vam ovo lichi nedostatak chega ...ja mislim da je azot u pitanju , zelim da se konsultujem....
#34
POZNAVALAC926 REP36%
→ Ambasador
#34POZNAVALAC
jul 2010.
jul 2010.#13
Azot nije
slike
itave biljke+popuneni upitnik = konzultacije :D
aost100
ENTUZIJASTA287 REP22%
→ Poznavalac
aost100ENTUZIJASTA
jul 2010.
jul 2010.#14
oporavit ce se, ljeto je, pusti je na suncu a ne pod cfl-kama. imao sam isti problem ali me nije zabrinuo jer vjerujem suncu i njegovoj mo
i.
i ja se slazem sa bjelcem, sjeme je u drami, kao sta sam naveo, imao sam istu stvar.
jun 2010.
1 / 14
jun 2010.
jul 2010.