LEGACY
Hemiska sredstva zastite - Outdoor
16 odgovora1,723 pregleda
banema
ISTRAŽIVAČ171 REP81%
→ Entuzijasta
banemaISTRAŽIVAČ
mar 2011.
mar 2011.#1
Ljudi da li bi neko mogao da mi preporuci neko sredstvo zastite koje je univerzalno ......... znaci i protiv budji, insekata i gljivica itd, a da moze da se kupi u Srbiji ?
......mesto na kome sadim je teska dzungla od koprive i kupine pored reke i puno je raznih gamadi....nemogu vam opisati.
.......mislio sam da ga kombinujem sa puzomorom jer i njih ima na milione.
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
mar 2011.
mar 2011.#2
Probaj si nabaviti neato organsko tipa NEEM OIL ili tako neato - Investicija u zaatitu vaaeg outdoor vrta je jako bitna stvar i tu nema atednje .
Teglica_Unka
AMBASADOR2.292 REP23%
→ Legenda
Teglica_UnkaAMBASADOR
mar 2011.
mar 2011.#3
u srbiji mozes samo da kupis neem oil pakovanje od 20l mislim da je oko 700e:icon_lol:
dr.manijak
AMBASADOR2.536 REP30%
→ Legenda
dr.manijakAMBASADOR
mar 2011.
mar 2011.#4
Mislim da bi ti savrseno resenje bilo ovo.
Kupis one kese od 25 litara, iskopas dovoljnu rupu u zemlji za njih, izbusis na dnu kese par rupica da se biljka ne natopi vodom kad pada kisa.
Napunis kese svojom kupovnom zemljom.
Kad malo iznikne biljka, iseces onu flasu od 5-6 litara na pola tako da ti ostane gornji deo flase, provices biljku kroz taj deo flase gde ide poklopac i malo to utisnes u zemlju da ti se neki puz ne provice ispod, namazes necim flasu da puzevi nemogu da se popnu (neku mast ili nesto sto nece sprati kisa).
Prskas posle svake kise insekticidom i to je to, nema frke, biljke su zasticene kao beli medvedi. A i to sto koristis tu kesu u zemlji sprecava da voda prebrzo ode u donji deo ispod kese, znaci nemoras bas cesto da je obilazis.
Ili daj 700 evra za 20l. :icon_lol:
Jedino ako ti medved izgazi biljku, ili se neki nosorog posere na istu, a tek kad bi tuda prolazilo krdo slonova, bilo bi zajebano, ali tu ti ne bi pomogo ni ovaj sranjac od 700e.
banema
ISTRAŽIVAČ171 REP81%
→ Entuzijasta
banemaISTRAŽIVAČ
apr 2011.
apr 2011.#5
Ljudi pa ko ce da daje 700e za ovaj preparat, stvarno je preskup........a sto se tice ideje manijaka, mislim da nije losa osim sto gubim stelt totalno na taj nacin pa mi i ne igra.......puzomor sam vec pobacao, puzeva ima gomila i to oni veliki sa zutom kucicom....sad sam dosao sa placea...
..........ajde dajte neko sredstvo, nemora da je organsko, a da nije ni previse skupo
Ziplock
ENTUZIJASTA578 REP95%
→ Poznavalac
ZiplockENTUZIJASTA
apr 2011.
apr 2011.#6
Ovako,ja se ina
e bavim zaatitom bilja (cvijee,voke,drva itd...) tako da sam upoznat sa preparatima a i koristim ih na poslu svakodnevno.
Moja preporuka bi ti bila da biljke oapricaa sa 2% (200ml/10l vode) otopinom mineralnog svijetlog ulja (ja koristim ovo koje proizvodi veterina d.d) koje e ti sprije
iti dolazak atitaste uai,crvenog pauka,lisnatih buha itd....a najbolje od svega je to ato mineralno ullje nije u skupini otrova,a i koristi se na vokama,krumpiru itd...tako da nema straha.
postoje i ja
i preparati (tipa magnum) koje koristim u slu
aju ja
e infestacije uaiju ili pauka,ali mislim da bi ti ovo bilo
isto ok.Ako ne rjeaia s tim,javi se pa u ti objasniti kako dalje da ne du~im.... =)
banema
ISTRAŽIVAČ171 REP81%
→ Entuzijasta
banemaISTRAŽIVAČ
apr 2011.
apr 2011.#7
Ok probacu da nabavim to ulje......u principu ja jos uvek nemam nikakvih problema jer mi biljeze nisu jos nikle.........bacio sam seme direkt u nadjubrenu zemlju(po preporuci Mandale, u pitanju je Safari mix)......
........ovo sredstvo mi treba kao prevencija da bi ih zastitio sto bolje dok su jos male.
....prosle godine samo su mi nestale sa lica zemlje 10 kom od nekih 2cm visine....a puzevi ih nisu pojeli jer sam bacao puzomor....pojma nemam sta im se desilo??????
P.S
ZipLock.....kako zove to ulje? sad sam bio na njihovom sajtu ali nemogu da ga nadjem
Ziplock
ENTUZIJASTA578 REP95%
→ Poznavalac
ZiplockENTUZIJASTA
apr 2011.
apr 2011.#8
evo link...valjda se admini nee ljutit....
http://www.vet-kalinova.hr/mineralna-ulja/mineralno-svijetlo-ulje/4-31.html
banema
ISTRAŽIVAČ171 REP81%
→ Entuzijasta
banemaISTRAŽIVAČ
apr 2011.
apr 2011.#9
Jao druze pa jel ima ovo da se pazari negde u Srbiji....toliko smo blizu a opet toliko daleko jbga........
.....juce sam pazario MASPILAN 20sg, Sastav: acetamipirid 200+, IUPAC:(E)-N1-(6-hlor-3-piridil)metil-N2-cijano-N1-metilacetamidin
...sistematicki insekticid za suzbijanje krompirove zlatice,jabukinog smotavca i zelene lisne vasi na jabuci i bele leptiraste vasi na paradajzu.
......da li bi ovo cudo radilo posao?
mar 2011.
1 / 9
mar 2011.
apr 2011.