VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikapomoć, ne znam šta da im dam?
LEGACY

pomoć, ne znam šta da im dam?

50 odgovora4,773 pregleda
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#1
Pozz ekipo! Evo zasadih svoj drugi indoor, sudjeluju: Hawaian Snow, Lemon Skunk, White Rhino Sve je ialo ok sve tamo negdje do 30-35 dana vegetacije, kad sam po eo primjeivati ovo ato se uo ljivije vidi na slikama...tada sam po eo gnojiti (zvu i straano). S obzirom kako sam proali grow gotovo sjebao biljke sa pregnojavanjem nabavio sam prema stonerovoj preporuci, set organskih gnojiva od Biobizza (bio-grow 8/2/6 http://www.freeimagehosting.net/uploads/ce95ab3687.jpg; bio-bloom 2/6/3,5 http://www.freeimagehosting.net/uploads/5dd6b1da85.jpgi topmax 0,1/0,01/0,1 http://www.freeimagehosting.net/uploads/82d70a0322.jpg), tu je i joa isti PK B-cuzz 0/13/14 http://www.freeimagehosting.net/uploads/a897fb78e5.jpg (on je mineralno gno). Proali sam put gnojio s Plantellom (list + cvet) i biljka ih nije najbolje primila. Nadam se kako su ova gnojiva bolja...ali rezultai za sad nisu. Ina e uvjeti su svi drugi ok jedino sam u zadnjih nekoliko dana imao problema s vlagom (dosezala je i do 90% kad su ugaaena svjetla), ali sam danas stavio da rade sva tri venta i kad su ugaaena svjetla, ato do sad nije bio slu aj! Vlaga se kree sa svjetlima oko 60-65% temp 23-25; bez svjetla 80-90% temp 18-19. Grow je u konobi (podrum) koja se ne grije ali ima stalnu temperaturu negdje izmeu 15-18 tijekom cjele godine, poznato je da su podrumi vla~niji stoga ovo s vlagom je razumljivo, samo ato do sada nije nikada prelazila 80%...ove kiae i to u inile su svoje. Upaljeni ventovi i po mraku trebali bi dati rezulatat vidjet u ve sutra. Odmah da rjeaim i oko PH: zemlja 6,8 (u disperziji s destiliranom vodom), odnosno 6,4-6,5 (u disperziji s vodom koju uvjek koristim) voda 6,3 (prokuhana, ohlaena, procjeena kroz salvete, ph spuatam s octem) Zemlja: compo sana za zeleno bilje s agrosilom i perlitom + humus + perlit + osuaeni rje ni pjesak (odogovareajui omjeri!) Dosada su cjelu vegetaciju nekih ukupno 40 dana, biljke bile pod MH 18/6, ju er sam ih stavio na cvjetanje HPS 12/12. Prvi put probleme sam uo io negdje oko 35 dana vegetacije, do tada su samo papale ono ato im ju u zemlji, tada sam prvi put zagnoji sa pola najmanje doze bio growa, zna i stavio sam 1 ml po litri, isto sam ponovio joa jednom dakle ukupno dva puta zagnojeno s pola min. doze bio growa... no neki osjetni rezultat nisam primjetio, kao da biljke ne prihvaaju odnosno nedovoljno apsorbiraju gnojivo. Ju er sam primjetio na lemonu vee oateenje koje je doslovno nastupilo preko noi i to je najviae uo ljivo na dva para srednjih listova, izleda mi kako im pored duaika nedostaje i fosfor pa sam ju er dao hawaianu i lemonu pola min. doze bio blooma (u kojem dominira fosfor) danas se joa ne vide gotovo nikakvi rezultati ili mo~da vrlo slabi. Po inje me izluivati ova situacija iz slika se vidi kako stvari ne izgledaju baa najbolje, ne znam ato mi je initi, ula~em puno truda i svega ostaloga no rezultati baa nisu neki...ne znam ato da im dam, ato da poduzmem ako im ne bude bolje. Molim savjet prema svemu ovome ato sam napisao i naravno prema slikama (kojih ima dovoljno da se uo e nedostatci) ata da radim ata da dam i kome odnosno koliko ega...i sli no. Bune me ova gnojiva od Biobizza, piae da se daju sa svakim zaljevanjem uz postupno podizanje doze od 2ml do 5ml po litri vode... nije mi jasno da li stvarnmo treba sa baa svakim zaljevanjem, to je kod mene onda svaka tri dana... da ne pretjeram pa opet ne spalim biljke to me je paranoja....a s druge strane vidi se da im fali samo ne znam ega najviae, odnosno ato da im prvo dam. Ovo ato sam im dosada dao nije donijelo baa neke rezultate, je li mo~da u ne em drugom problem? PH sigurno nije, nekoliko puta mjereno! Vlaga mo~da? Ne bih htio da propadne a ne znam ato da radim...ako mo~e malo temeljitiji i konkretniji odgovor oko toga ata da napravim da li da poja am gnojenje i koliko, odnosno kome i ega da dam? Ako treba joa ata nabaviti... ne znam stvarno viae! Sredstva nisu problem, samo recito ato teba joa, ali da to stvarno aljaka! Temeljito sam opisao situaciju a evo kona no i slika iz kojih je sve vidljivo (white rhino se joa najbolje dr~i iako je i on na et). Znam da e i od ovoga bti neato ali ~elim poboljaati stvari, te~im perfekciji a daleko sam od nje... Hvala unaprijed! Hawaian Snow: Lemon Skunk: White Rhino:

okt 2009.

#2
Bilje ti je super . Ali ja bih rekao da svakako poja aa sa hranom (ne baa tako kako ka~u ), ali da im nedajea svaki dan ...ve da nastavia kako jesi samo im daj preporu enu dozu a ne 5x manju ...Te biljke su ve velike i mogu prihvatiti mnogo viae nego ato im dajea - To sam zaklju io jer su izrazito svijetlo zelene boje , a ja svoje gnojim kada po nu bljediti ondnosno dobiju tako malo svjetliju boju ...Mozda se varam i to je posljedica hps svjetla , ali meni te biljke izgledaju gladno ! Nadam se da e se situacija popravit jer ti bilje izgleda super ...:spliff:
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#3
ok pa i meni izgledaju gladno... ali po tebi ata im najviae nedostaje (N, P ili K) odnosno koje gnojivo od ovih koje imam da im sljedei put spi im i koliko po tebi...nisam niti mislio gnojiti svaki dan nego uz svako zaljevanje a to je cca. svaka tri dana...to je uredu ili? Do sad sam im dao neato gnojiva (ali se ne vide neki rezultati) i to ne pet puta manje, nego duplo manje od prve po etne doze koja iznosi 2 ml po litri vode...

okt 2009.

#4
Biobizz nisam nikad koristio tako da te nemogu savjetovati ato i kolko ali ti mogu re i kako bi ja(koristim hesi i plantellu) ... Ja bih na tvom mjestu joa jednom pognojio sa pove anom dozom gno za vegetaciju (pod pove anom mislim na 3-4ml , ako si do sada davao 2 , a preporueno je do 5). Pa nakon 3-4 dana sa takvom dozom za cvjetanje ...i onda pratio situaciju ...Ako se stanje popravi tj. ako listovi dobiju zdravu boju onda opuateno pove avati dozu kako rastu ...ali i pove at razmak izmeu gnojenja ... I NEZABORAVI svakih 2-3tj. FLUSH! evo jedan link ako ga ve nisi itao----- http://vutra.org/problemi.php Sretno U biti sad znaa kako izgledaju kada su gladne , tako da ti se to nebi trebalo ponoviti ... Evo i ja imam isto takvu situaciju sa jednim klonom kojeg sam par puta zaboravio nahraniti pa je za par nijansa svjetliji od ostatka ekipe :) I predla~em da pogledaa sajt od biobizza pa pogledaj dali se ta gnojiva mogu kombinirat, ako je tako onda mo~ea smixsat neki fini koktel po njihovom receptu.
Teglica_UnkaAMBASADOR

okt 2009.

#5
problem je u tome sto ti imas tri razlicite sorte i svaka imas svoje potrebe..... po meni Havaianu fali azota i to je norlamno jer ga jede ko blesav Limun mi deluje predjubreno il tako nesto vidis da ima kandze ko u lava,a rhino je super samo dodaj malo vise N i bice super ako nadjes neku humusku kiselinu il tako nesto....

okt 2009.

#6
Da limun je stvarno u jajima ... nisam ni vidio te slike listova ... ufff
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#7
Zna i da ras istimo, hawaianu po vama fali gnojiva (najviae duaika) dok je lemon pregnojen (ato da napravim s njim... da ga pustim neko vrijem bez gnojiva ili da ga isperem?), dok white rhino po meni pokazuje takoer blagi nedostatk duaika...ajd haze pls pogledaj malo bolje sve slike zato sami ih stavio...ne bih htio da dajem neato ato e napraviti joa vee sranje...hvala za sada...molio bih joa nekoga iskusnijeg da pogleda slike i da mi da svoje mialjenje.
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#8
zna i lemon je po tebi pregnojen ...zar je mogue sa sam ga s toliko malom dozom uspio pregnojiti ...a i on je isto po eo pokazivati nedostatk N na donjim listovima, mo~da je do~ivio neki stres..., danas se izgleda to polako proairuje na gornje listove i to me dodatno brine, ali izgleda kako ipak usporava....ili sam optimist Ostalima sam dao duaika prema potrebama viae hawaiianu pa u vidjeti, oni bi se trebali opraviti ali mi ovaj lemon nije jasan ne znam da li mu fali ega ili ima viaka, mo~e neki savjet aata da radim s njim...da li da probam lagano isprati ili da dodam ne ega.. Usput sam vlagu spzustio bez svjetla je oko 70% i to bi isto valjda trebalo malo pomoi...ne znam stvarno viae...
SuperAngelPOZNAVALAC

okt 2009.

#9
Pozdrav! Prokuhavanjem vode iz nje mi ea Kalcij i Magnezij, Biobizz gnjojiva nemaju te mikroelemente (uvjek pazim da mi gnjojiva imaju Mg jer koristim RO vodu, i joa u zemju umjeaam gorke soli), mislim da im to fali po slikama. Isto tak to je kao neko organic gnjojivo pa bi mu valjda i trebalo dulje da proradi (bla~e je od kemije), jel si koristio peroksid mo~da u zaljevanju?
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#10
ata biobizz nema u sebi niti magnezija niti kalcija... a piae complete fertilizer mislio, sam na ne piau baa sve ata ima ve samo odnos glavnih elementat a ovo s mikroelemnetima valjda se podrazumjeva...to nisam znao Vodu uvijek prokuhavam i dodajem oko 5ml h2o2 na 1,5 l prokuhane vode, cijelo vrijem zaljevam tako..Kad vodu porcjedim na salvetama ostane dosta kamenca ali valjda ipak neato ca i mg proe ili?... je li onda to problem...jedni govore jedno dugi drugo... zna i kakvu vodu da im dajem i ata je to RO voda...? `ta da pokuaam napraviti kako bih nadomjestio ca i mg ako je to problem? Ina e zaboravio sam napomenuti kako je korijen ekstremno razvijen neki dan sam prije zaljevanja htio malo okopati no nema aanse, korijen gotovo zauzima cijelu posudu i vanjske su ~ile zelene boje a ne bijele, dosta su sna~ne i izviru iz zemlje. `ta bia ti napravio ako ti treba joa koja slika bacit u je gore ali mislim valjda se mo~e procjeniti iz slika i iz onga ato sam dosada napisao...sad e samo biti bad ako je to to a ja danas hawaianu i whit rhinu dao bio growa...lemon nisam dirao i ka~em on me najviae brine...pls pomozite ateta bi bilo da ovo za*****.
#34POZNAVALAC

okt 2009.

#11
Za manjak magnezija idea do prve apoteke i kupia MgSO4 Filtriraj vodu- kamenje remeti zemlju Dobro ti SuperAngel ka~e- prokuhanjem mi ea Kalciji, Magneziji( ak i bakar i molibden) iz vode. Ne mogu da otvorim te thumbnaile odvojeno da ih bolje vidim:( al lemon skunk ti nema manjak magnezija...viae li i na manjak kalija...da li je vrh biljke tamno zeleni? pritisni neku granu prstima? jel mekaa nego kod hawai-a? jel raste sporije?
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#12
pa neato je zeleniji od ostatka a kad malo razmislim od kad su se ta sranja pojavila usporio je rast to sigurno...za opipavanje stabljike nisamo probao...idem vidjeti pa ti javim, reci mi odmah ato bi joa bilo dobro da provjerim da ne idem sto puta jer ne ~ivim s tim u kui...
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#13
evo upravo sam ih posjetio joa jednom...probao sam stisnuti grane ili stabljku kod lemona, mislim da nije niata manje ili viae mekaa nego kod drugih ali sam primjetio da su mu svi listovi kojui imaju nekrozu izrazito crvenih grana ato se vidi i na novim slikama koje sam upravo uslikao... Na~alost uo ljivo je kako je stvar progrsivna biljka mi umire, neato joj o ito nedostaje ali ja ne znam ato... evo novih slika molim vas dajte netko koje iskusniji na osnovu ovih novih slika (trudio sam se da stvarno jasno uhvatim ono ato je sporno)..evo slika pa procjenite sad ih je dosta... mogao bi dosita biti prije neki mikroelement neko glavni nutrienti jer biljka ipak neato raste (malo sporije doduae) i ima vrlo sna~an miris ve sada! lemon skunk slikan maloprije:

okt 2009.

#14
Care limun je pregnojen 100% , neznam kako ..nije mi jasno kako je tolko pregnojen ako si ga tako malo hranio kako ka~ea... Najbolje sto mo~ea u init a da nenapravia joa ve e sranje je da presadia u ve e posude sa svje~om zemljom (kvaliteta je jako bitna ;composana, teramagma). Da joj otkinea sve te listove koji sada samo troae energiju ...biljka se trudi popravit sranje sama ali zaato joj nebi pomogao. Ako se nakon presaivanja u ve e posude sa svje~om zemljom stanje ne popravi ...stvarno onda sam bez texta. Primjetio sam da si spominjo neko zeleno korjenje ... to bi mogao bit uzrok svega ... zato daj korjenu mjesta da se obnovi i sve bi trebalo biti ok ... Neda mi se prevodit , predpostavlljam da znaa eng. Root Stunting: Root stunting is characteristic of calcium deficiency, acidity, aluminum toxicity, and copper toxicity. Some species may also show it when boron deficient. The shortened roots become thickened, the laterals become stubby, peg-like, and the whole system often discolours, brown or grey. New shoots unopened; young leaves distorted; dead leaf tips; pale green plant copper deficiency
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#15
ma korjenje je samo pri vrhu najve ih ~ila zeleno a i full je razvijeno...nekako mi ne ide u glavu da sam biljku koja je po ela pokazivati jasno nedostatke nutrienata, uspio pregnojiti s dvije doze od po 1ml biogrowa na litar vode, a upravo sam organska biobizz gnojiva na preporuku stonera (koji tko zna gdje je sada?) i uzeo jer mi je i on i lik u hempati-i rekao kako su to znatno bolja gnojiva i ciljana baa za gand~u (mnogi ih hvale na stranim forumima) i kako e se s tim te~e stvar zeznuti a ono nakon prakti ki prvog light gnojenja biljka se pregnoji... Ma neato joj fali i to opako samo ne znam ato...zemlja je kvalitetna compo sana nisam niti trpao neki shit, tako da trovanje koje se spominje u ovom na eng zvu i joa manje uvjerljivo...takoer se spominje nedostatak kalcija...a to su uz nedostatk mg joa neki spomenuli, jel mogue da je mo~da on uzrokovao ova sranja...jel uope mogue da mikrolementi toliko mogu nedostajati...ina e biobizz gnojiva hvale kao ona koja imaju sve potrebno uklju ujui valjda i sporne mg i ca...(viae od 70 prirodnih aditiva pa valjda ima malo negdje mg i ca...? evo link http://www.420hydro.com/rec/142-BioBizz-Bio-Grow-1L/ Ma sumnjam i ja iako zapravo ne znam na mg i ca jer su oni usko povezani sutra u joj za po etak dati malo donat mg vode, tamo ima i jednog i drugog pa u vidjeti... totalni pakao stvarno sam na kraju strpljenja...

okt 2009.

#16
Da,izgleda baa pregnjojeno,samo ti je izgleda teako priznati da si se malo igrao sa gnjojivima :) Da je u normalnoj zemlji bez gnjojenja,prilagodila bi sebi ~ivot onim tempom kojim mo~e,ali bi na kraju i procvitala uz to i svi bi bili sretni :) Samo mislim da je trebala do~iviti neki aok,joa ako je popra en s joa kojim sranje,e onda... Al mislim da se svakako to da spasiti :)
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#17
Ali nisam stvarno pregnojio pa zaato bih lagao i ovoliko se trudio oko ovoga...evo to no ato sam joj i kad dao: prvi put negdje nakon 35 dan (ponavljam tek nakon ato su se po eli pojavljivati ovi nedostatci na listovim ali znatno manje nego sada) 1,5 l vode (istu onu koju ina e pripremam) sa 1,5 ml biogrowa, to sam ponovio nakon tri dan i to je sve...mo~da sam joj ja davao jedno a njoj zapravo treba neato drugo... itam ovaj sastav od compo sane koje koristim, ima dosta navedenih mikroelemenata ali nigdje nije naveden niti mg niti ca ...ato joa dodatno poja ava sumnju na njihov nedostatak plus voda koja se uvijek prokuhava... ne znam mo~da od po etka im nedostaje mg, ca jer ga izleda uope nisu imali niti u zemlji...

okt 2009.

#18
Nemoj me krivo shvatiti ali nisam rekao da la~ea,sranja se jednostavno deaavaju,joa ako ti je prvi grow previae je to stvari za pohvatati,mo~da,bar ja nisan moga. Al nemoj se predati,bitno je da spasia sad to,za sve ima lijeka,ali ja bi ih prvo ispra dobro,pa onda polako :) Ali nesluaaj mene,samo im nai lijek,kod tebe su :)
#34POZNAVALAC

okt 2009.

#19
Buraz manjak magnezija ne li i na ovo, listovi se savijaju na gore, ne kao kod tebe. Osim toga izgledaju sasvim druga ije. Dao si mozgani zadatak par ljudima i vjeruj mozgali smo( i joa uvijek mozgamo)...veoma zanimljiv slu aj jer ti biljka baa izgleda pregnojena a ti je nisi trpao ubretom, ph ti je u redu...e sad da li si davajui ovoj dobroj zemlji gnojivo sjebo EC...dobra zemlja+malo gnojiva da li mo~e biti temelj pregnojavanja?Na teoriji mo~e! Dakle kada niko nije 100% siguran, posluaaj Hazeseeker-a! Stvarno nova zemlja bi joj dobro doala..to je jedino od odgovora oko ega nema sumnje ;)
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#20
ok hvala svima... onda u to napravit samo malo e biti bad oko presaivanja u ovm stadiju ali probat u to isfurat... pa javim sutra idema u nabavu nove zemlje valjda u sve stii na vrijeme... kad je presadim da je zalijem s destiliranom vodom (da malo isperem korijen) ili s ovom vodom koju ina e koristim? keeping updated... TNX! Ej sad sam iaao ponovno sve isprovjeravati i izgleda da bi u ovoj compo sani trebao biti problem izgleda da mi je glupa a u brico store uvalila zemlju sa la~nom deklaracijom...naime na hrvatskoj naljepnici ove zemlje piae compo sana za zeleno bilje i lon anice a evo i link originalnog pakiranja na njema kom te iste zemlje... http://www.schneckenprofi.de/compo-sana-anzuchterde.html to nije to ata piae na deklaraciji? Tu piae kako je to zemlja isklju ivo za kljianje i rani rast... ili tako neato ne znam baa njema ki, a kad sam je kupovao mala pamtena je tvrdila kako je to zemlja za zeleno bilje i lon anice ato uostalom uredno piae na hr deklaraciji (naljepnica na originalnom pakiranju)... jbg izgleda da je do zemlje koja nije dobra za cjeli rast ve samo za po etno proklijavanje ili tako neato...ako netko zna njema ki neka prevede... ako je to to ata mi je initi?

okt 2009.

#21
Samo ti to presadi,to je viae kao dodavanje zemlje,gotovo je nemogu e po tom pitanju neato zaiebati,a to eim sigurno dobro do i! I ne igraj se puno s korjenom,od zemlje nesmi do zraka a kamoli do tebe:)
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#22
ok pogledaj moj zadnji post...prije ovoga... editirao sam ga, obrati pa~nju na ovu compo sanu u linku to je izgleda to ato ja imam a to nije dobro?
SuperAngelPOZNAVALAC

okt 2009.

#23
Neznam momci ja i dalje ostajem na svom: nedostatak kalcija i magnezija!, valjda i openita glad. Zemlja je ok. Tako neato sam i ja imao prije zbog zaljevanja dest vodom. Kalcij je tu kriti an jer je nu~an za normalnu ionsku razmjenu izmeu zemlje, vode u zemlji i korjena. Rijeaenje: neprokuhana odstajala voda, naravno s podeaenim pH. Mo~ea ak i dodat mrvicu gaaenog vapna ili krede u vodu.... Zaato organska gnjojiva naj eae nisu kompletna? Zato jer bi to pogodovalo rastu bakterija i gljivica koje su u njemu pa bi se pokvarilo. E sad dolazimo i do druge stvari kod organskog gnjojiva se NE KORISTI H2O2, jer pobijea te dobre bakterije koje u zemlji razla~u org gnjojivo na komponente koje biljka mo~e unjeti korjenom. PS: i moji hedovi su organic ;)
bobi whitewidowISTRAŽIVAČ

okt 2009.

#24
evo mene opet... ovako napravio sam presaivanje lemona ju er...dost sam se izmu io zbog razvijenog korijena, a sigurno sam ga malo i oatetio, uglavnom ve danas mi izgleda malo bolje barem se zaustavilo ono po listovi...one nekroti ne listove sam odstranio, pa e se valjda izvui... Joa mi je jedna stvar nije jasna, super angel je rekao kako organskim gnojivima treba malo viae da proaljakaju...pa me zanim kada e ovo gnojivo za vege ato sam dao hawaiianu i white rhinu po eti da djeluje, jer su ve do sada dobili solidnu dozu a ~utilo donjih listova uope se ne povla i ve je na neki na in isto...? hvala svima na dosadaanjoj pomoi!
Teglica_UnkaAMBASADOR

okt 2009.

#25
kod mene se rezultat nekad vidi i posle desetak sati pogotovo u vegetaciji
4herbsPOZNAVALAC

okt 2009.

#26
ja bi ti reko da je to krivi ph pa biljke nemo~e povla it mikro i makro elemente,probaj ispirat zemlju kod zate enih biljaka,sve dok ti ph na onoj vodi koja isti e na dnu nebude 6,5 onda polagano daj komplentu hranu s mikroelementima i to pola doze a ove listove izre~i do zdravog rasta i makni suhe listove da nebi doalo do inficiranja nekog ili pljesni,mislim da e to rijeaiti dosta tvojih problema!javi se kad rijeaia i javi kako je flaaing proao!pozz i sretno

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se