VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikauvijanje listova wtf?
LEGACY

uvijanje listova wtf?

28 odgovora3,479 pregleda
gargamelPOZNAVALAC

jan 2008.

#1
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjeme - iz neke fine domacice 2.Koliko su stare vaae biljke ? dva i pol tjedna 3.Koliko su visoke vaae biljke ? do 10cm 4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ? 22x22x20 cm cirka 10l 5.Kakva je vaaa zemlja (Sa ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, ) kupovna za cvijece, 12-12-12 6.Kako esto zaljevate i kakvu vodu koristite ? kad bude suho prst duboko, oko 3dl vode, po biljci na svu tu vodu 4ml h2o2 7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ? ??? 8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ? neko djubre sa guanom 7-3-5, dao ga jednom prije 3-4 dana 9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi nu) ? hps 400w, 47000 lumena, 24h 10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 30cm cooltube 11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 0.9m2 12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ? 22 do 27c, i 35% 13.Koliki je ph zemlje ? bio je 6.5 kad sam kupio, nemam ph metar 14.Dali ste uo ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ? 0 bodova 15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 2 growa outdoor jedna od 6 ima problem, uvili se najstariji listovi. cudno mi je da je samo jedna ak ja nes krivo radim jer sve imaju isti tretman. slikano sa mobitelom jer mi je nekako bio pri ruci. ovi dolje, vidi se malo su se savili prema unutra-gore. isto tak je s druge strane. ima ko lijeka?
elephant0rAMBASADOR

jan 2008.

#2
Na prvi pogled mi izgleda da joj je jako vruce..
elephant0rAMBASADOR

jan 2008.

#3
Da budem precizniji fali malo vlage+ temperatura.. pa se biljka brani od isparavanja sa najslabijih listova tako da ih uvija na nacin da prima manje svjetlosti. Nemam blage veze jesam u pravu.. samo iznosim ono sta mi se cini logicno.
choki123POZNAVALAC

jan 2008.

#4
Kolko vidim,napiso si da stavljaa 4 ml vodikovog peroksida na 3dl vode,ili sam krivo shvatio,jer 3-4 ml ti idu na 1l vode,ako je 3% peroksid....mo~da je tu problem ili.... I joa neato,ka~ea da imaa joa biljki,a na samo ovoj se uvijaju listovi...ili....
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC

jan 2008.

#5
slazem se sa elephantorom ! definitivno je problem u tenperaturi jer ovo ne izgleda kao neki problem sa nutrientima tj. sa hranjenjem . . najbolje da malo smanjis temperaturu, ako mozes kako . ako zadrzis istu temperaturu i povisis vlagu, nisam siguran da ce ti to pomoc (nisam probao) .
gargamelPOZNAVALAC

jan 2008.

#6
3% peroksid na 2l vode, onda to rasporedim na 6 biljki, znam da bi to kao islo na litru vode al mislim da mi netreba previse peroksida, jer ih ne navodnjavam ko rizu, i samo ova se tak uvija pa nekuzim, ak je temp, zasto samo toj jednoj smeta? svejedno, spustit cu temperaturu na ustrp buke pa cu vidjet.
elephant0rAMBASADOR

jan 2008.

#7
Moze bit da je vutra koju si dobio bila oplodjena iz vise izvora..ili moze bit cudan fenotip.. ili moze bas ta biljka bit na najnepovoljnijoj lokaciji u boxu..
gargamelPOZNAVALAC

jan 2008.

#8
lokacija u boxu nije - permutiram ih, da, imam viska vremena i svaku volim pogledat izbliza. spustio sam temp na 20 pa mi se uzrocno posljedicnim vezama vlaga digla na 40%. pustit cu ih tako pa cu vidjet, samo kad vani padne noc morat cu opet regulirat cudo brdo ventilatora jer kad vani zahladi i unutra zahladi jer je ulaz zraka iz vana. kolko se sjecam biologije jedna sjemenka ima samo jednog "tatu", al moguce je da je neki cudan fenotip jer je bas ta biljcica najrazvijenija, pegla ostale za centimetar. nije puno al se vidi.
elephant0rAMBASADOR

jan 2008.

#9
Dobro si mislio.. ovaj dio za tatu. Primjeti da nisam rekao sjemenka nego vutra.. misleci time na vutru iz koje si izvadio sjeme za grow.
gargamelPOZNAVALAC

jan 2008.

#10
a nisam skuzio. lako moze bit da su sjemenke razlicite. cak je vjerojatno, jer sam ih uvijek vadio razbijen i spremao, ko zna od kud je.. sam nek se ona ohladi i ozdravi
forISTRAŽIVAČ

jan 2008.

#11
To su definitivno simptomi previsoke temperature, deaavalo mi se to, ali je interesantno da nisu spr~eni ovi gornji listovi nego ovi u sredini.Po mom mialjenju to zna i da, ili si prije imao probleme sa temperaturom, ili mo~da imaa neku lampu sa strane. Va~no je joa na kojem mjestu u box-u mjeria temperaturu.To mo~e biti jako varljivo...
gargamelPOZNAVALAC

jan 2008.

#12
mjerim izmedju lampe i biljki, i to 3-4 cm iznad biljki, stavio sam plasticnu casu i na nju termometar. nego kazes da ti se to desavalo, kakvo je tvoje iskustvo s oporavkom? nakon kolko su se biljke oporavile kad bi spustio temp?
forISTRAŽIVAČ

jan 2008.

#13
Sve ovisi o tome koliko je spr~ia, neke od mojih se nisu oporavile nikada, ali ako mogu zaklju ivati prema ovoj slici, tvoja se ve oporavila.Mada se opet ogradjujem, jer sli ica nije baa najkvalitetnija.
gargamelPOZNAVALAC

jan 2008.

#14
slika je tek uoceni problem, temp sam spustio poslije slike...
DoktorPOZNAVALAC

jan 2008.

#15
Ma iskuliraj bice sve OK! Sto manje paranoe i straha a vise optimizma i znanja to je bolje i za tebe i za tvije biljke! Zavrnuli pa sta donji su pa kada malo porastu ti ako se ne ispravi odseci ga! imao sam ja cuda sa svojima kada su bile tolike znaci crkle skroz ja svu zemlju skinuo sa korena stevio u novu i sve krenule pogledaj u galeriji kakve su!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se