LEGACY
uvijanje listova wtf?
28 odgovora3,479 pregleda
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
jan 2008.
jan 2008.#1
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjeme - iz neke fine domacice
2.Koliko su stare vaae biljke ? dva i pol tjedna
3.Koliko su visoke vaae biljke ? do 10cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ? 22x22x20 cm cirka 10l
5.Kakva je vaaa zemlja (Sa
ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, ) kupovna za cvijece, 12-12-12
6.Kako
esto zaljevate i kakvu vodu koristite ? kad bude suho prst duboko, oko 3dl vode, po biljci
na svu tu vodu 4ml h2o2
7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ? ???
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ? neko djubre sa guanom
7-3-5, dao ga jednom prije 3-4 dana
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi
nu) ?
hps 400w, 47000 lumena, 24h
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 30cm cooltube
11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 0.9m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ? 22 do 27c, i 35%
13.Koliki je ph zemlje ? bio je 6.5 kad sam kupio, nemam ph metar
14.Dali ste uo
ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ? 0 bodova
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 2 growa outdoor
jedna od 6 ima problem, uvili se najstariji listovi. cudno mi je da je samo jedna ak ja nes
krivo radim jer sve imaju isti tretman.
slikano sa mobitelom jer mi je nekako bio pri ruci.
ovi dolje, vidi se malo su se savili prema unutra-gore. isto tak je s druge strane.
ima ko lijeka?
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
jan 2008.
jan 2008.#3
Da budem precizniji fali malo vlage+ temperatura.. pa se biljka brani od isparavanja sa najslabijih listova tako da ih uvija na nacin da prima manje svjetlosti.
Nemam blage veze jesam u pravu.. samo iznosim ono sta mi se cini logicno.
choki123
POZNAVALAC1.235 REP71%
→ Ambasador
choki123POZNAVALAC
jan 2008.
jan 2008.#4
Kolko vidim,napiso si da stavljaa 4 ml vodikovog peroksida na 3dl vode,ili sam krivo shvatio,jer 3-4 ml ti idu na 1l vode,ako je 3% peroksid....mo~da je tu problem ili....
I joa neato,ka~ea da imaa joa biljki,a na samo ovoj se uvijaju listovi...ili....
M_wEeDmAn_88
POZNAVALAC654 REP6%
→ Ambasador
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC
jan 2008.
jan 2008.#5
slazem se sa elephantorom ! definitivno je problem u tenperaturi jer ovo ne izgleda kao neki problem sa nutrientima tj. sa hranjenjem .
. najbolje da malo smanjis temperaturu, ako mozes kako .
ako zadrzis istu temperaturu i povisis vlagu, nisam siguran da ce ti to pomoc (nisam probao) .
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
jan 2008.
jan 2008.#6
3% peroksid na 2l vode, onda to rasporedim na 6 biljki, znam da bi
to kao islo na litru vode al mislim da mi netreba previse peroksida,
jer ih ne navodnjavam ko rizu, i samo ova se tak uvija pa
nekuzim, ak je temp, zasto samo toj jednoj smeta? svejedno,
spustit cu temperaturu na ustrp buke pa cu vidjet.
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
jan 2008.
jan 2008.#7
Moze bit da je vutra koju si dobio bila oplodjena iz vise izvora..ili moze bit cudan fenotip.. ili moze bas ta biljka bit na najnepovoljnijoj lokaciji u boxu..
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
jan 2008.
jan 2008.#8
lokacija u boxu nije - permutiram ih, da, imam viska vremena i svaku
volim pogledat izbliza. spustio sam temp na 20 pa mi se uzrocno
posljedicnim vezama vlaga digla na 40%. pustit cu ih tako pa cu
vidjet, samo kad vani padne noc morat cu opet regulirat cudo brdo
ventilatora jer kad vani zahladi i unutra zahladi jer je ulaz zraka iz vana.
kolko se sjecam biologije jedna sjemenka ima samo jednog "tatu", al
moguce je da je neki cudan fenotip jer je bas ta biljcica najrazvijenija,
pegla ostale za centimetar. nije puno al se vidi.
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
jan 2008.
jan 2008.#9
Dobro si mislio.. ovaj dio za tatu.
Primjeti da nisam rekao sjemenka nego vutra.. misleci time na vutru iz koje si izvadio sjeme za grow.
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
jan 2008.
jan 2008.#10
a nisam skuzio. lako moze bit da su sjemenke razlicite. cak je
vjerojatno, jer sam ih uvijek
vadio razbijen i spremao, ko zna od kud je.. sam nek se ona ohladi
i ozdravi
for
ISTRAŽIVAČ86 REP24%
→ Entuzijasta
forISTRAŽIVAČ
jan 2008.
jan 2008.#11
To su definitivno simptomi previsoke temperature, deaavalo mi se to, ali je interesantno da nisu spr~eni ovi gornji listovi nego ovi u sredini.Po mom mialjenju to zna
i da, ili si prije imao probleme sa temperaturom, ili mo~da imaa neku lampu sa strane.
Va~no je joa na kojem mjestu u box-u mjeria temperaturu.To mo~e biti jako varljivo...
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
jan 2008.
jan 2008.#12
mjerim izmedju lampe i biljki, i to 3-4 cm iznad biljki, stavio
sam plasticnu casu i na nju termometar. nego kazes da ti se to desavalo,
kakvo je tvoje iskustvo s oporavkom? nakon kolko su se biljke oporavile
kad bi spustio temp?
for
ISTRAŽIVAČ86 REP24%
→ Entuzijasta
forISTRAŽIVAČ
jan 2008.
jan 2008.#13
Sve ovisi o tome koliko je spr~ia, neke od mojih se nisu oporavile nikada, ali ako mogu zaklju
ivati prema ovoj slici, tvoja se ve oporavila.Mada se opet ogradjujem, jer sli
ica nije baa najkvalitetnija.
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
jan 2008.
jan 2008.#14
slika je tek uoceni problem, temp sam spustio poslije slike...
Doktor
POZNAVALAC891 REP32%
→ Ambasador
DoktorPOZNAVALAC
jan 2008.
jan 2008.#15
Ma iskuliraj bice sve OK! Sto manje paranoe i straha a vise optimizma i znanja to je bolje i za tebe i za tvije biljke! Zavrnuli pa sta donji su pa kada malo porastu ti ako se ne ispravi odseci ga! imao sam ja cuda sa svojima kada su bile tolike znaci crkle skroz ja svu zemlju skinuo sa korena stevio u novu i sve krenule pogledaj u galeriji kakve su!
jan 2008.
1 / 15
jan 2008.
jan 2008.