LEGACY
Gnojivo od koprive - izrada i namjena
24 odgovora5,485 pregleda
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
dec 2014.
dec 2014.#2
Mo~ea malo opisati ata, kako i zaato? Nije temu dovoljno otvoriti s jednim video prilogom bez rije
i. Mo~da netko nema dovoljno internet prometa da pogleda video ako me shva
aa.
Hvala.
pix21
ISTRAŽIVAČ120 REP47%
→ Entuzijasta
pix21ISTRAŽIVAČ
maj 2016.
maj 2016.#3
ja tek sada ovo vidim a sajt mi je bio kopriva na koprivi brat bratu 6m2 kopriva sam pocupao
StepaTHC
POZNAVALAC771 REP19%
→ Ambasador
StepaTHCPOZNAVALAC
jun 2016.
jun 2016.#4
Evo da podelim svoje iskustvo s koprivom ove godine.
Na meru koprive stavljao sam 10 puta viae vode, sve to u kantu od jupola i poklopio reaetkom. Za prvu turu trebalo je oko 15ak dana da prestane da peni i da se listovi lepo razlo~e. Meaanje svaki dan. Druga tura bila gotova za nedelju dana (toplije vreme + dodao malo iz prve ture).
To ato sam dobio sam opet u razmeri 1:10 razbla~ivao vodom i zalivao tek rasaene bilje - na tome su bile ceo maj. Rezultat je odli
an - brzi rast, lepa tamna boja listova, ma super je ispalo.
Ovo ubrivo je pre svega azotno, zna
i odli
no za start. Pri tome ima i gvo~a.
Sada sam u ostatak od druge ture pobacao osuaene kore od banane - kalijum. Pa kad i to malo satruli zalivau i sa tim.
Ina
e sama te
nost smrdi u~asno, kao govno pa joa gore.
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
jun 2016.
jun 2016.#7
Isjeckaa koru od banane, i stavia oko biljaka uz stabljiku, preko toga zaljevaj i pustia je da se razgradi, na taj na
in e najbolje apsorbirati kalij iz nje ;)
StepaTHC
POZNAVALAC771 REP19%
→ Ambasador
StepaTHCPOZNAVALAC
jun 2016.
jun 2016.#8
Videh negde ka~e mo~e i sve~a kora da se trlja po listovima - folijarno :D
Ali ovo da se razlo~i sam prevideo.
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
jun 2016.
jun 2016.#9
Pa nebih rekao baa da su takve stvari pametne, em ato mo~ea navui kojekakve insekte, em ato je banana sama po sebi podlo~na gljivi
nim oboljenjima.
StepaTHC
POZNAVALAC771 REP19%
→ Ambasador
Nazgul
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
NazgulISTRAŽIVAČ
jun 2016.
jun 2016.#11
Kad je najbolje poceti gnojit?moje su stare 18 dana,kad je najbolje vrijeme?jel dovoljno gnojit samo s tim pripravkom od kopriva il treba jos nesto? I da,kolko cesto se s tim gnoji?
L0oD
ZMAJ85.106 REP
L0oDZMAJ
jun 2016.
jun 2016.#12
Sve ovisi u kakvoj ti je zemlji curica,ako je u kvalitetnoj,onda nakon 25-30 dana... a ako ti biljka pocne pokazivat glad,to jes donji listovo pocnu lagano zutit,onda mos pocet... a gnojis sa svakim drugim zalivanjem ili posmatras curu,pa vidis kako joj godi i da li joj je dovoljno samo gnojivo od koprive...
dec 2014.
1 / 13
dec 2014.
jun 2017.