LEGACY
Problem sa temperaturom i vlagom
26 odgovora2,046 pregleda
24 REP48%
→ Istraživač
dec 2014.
dec 2014.#1
Box 70x70x120
HPS 400w
Vent ubacivanje 100m3/h izduv 200m3/h
Temperatura u boxu se penje do 34C vlaga se spusti na 10rh..
Stavim mokar peskir i posudu sa vodom nista ne mjenja ?
Moze li mi neko strucan pomoci sta da radim ?
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
dec 2014.
dec 2014.#2
Malo je prejaka lampa za taj box ali ata je tu je. Idealan bi bio cooltube, s njim bi temperaturu spustio bar za 5 stupnjeva mislim. Cooltube mo~ea napraviti od postoje
eg reflektora ako me ku~ia, ovako neato http://www.hempatia.si/reflektor-sputnik
Onda nebi ni trebo priguanicu vani jer i ona grije.
Bodybag
AMBASADOR2.323 REP24%
→ Legenda
BodybagAMBASADOR
dec 2014.
dec 2014.#4
Sa tim ventilatorom na upuhu si samo povecao staticni tlak koji mo~e svladati ventilator na ispuhu, medjutim nisi nista dobio na kolicini izbacenog zraka.
Mislim da ces viae dobiti ako ga maknes ili otvori jos jednu rupu za pasivni upuh.
Mozes i kako je Stipe rekao staviti ga na ispuh, ali onda opet imas pre malenu rupu za ubacivanje zraka.
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
dec 2014.
dec 2014.#5
ali rachunaj da bi mogao imati probleme sa light leak-ovima..
dosta ti svjetla vjezhi van...a to znachi da che i ulaziti unutra..pa..probabaj malo bolje "zabrtviti" vratashca i postaviti light trapove nekakve na vent otvore..
imash 1 biljku..bilo bi shteta da ode u klinac zbog necheg tak banalnog ( pogotovo shto mi se chini da si vjesht "sam svoj majstor"..a ochito da box drzhish u sobi koju koristish .. )
24 REP48%
→ Istraživač
dec 2014.
dec 2014.#6
Hvala vam na pomoci, poslusacu vas prebacicu vent gore i napraviti dvije pasivne rupe, pa cemo vidjeti kakav ce rezultat biti. Sad sam malo slabiji sa slobodnim vremenom pa cu usporiti radove na box-u... Ali ako se budu desavale neke promjene obavjesti cu vas nekim slikama i nadam se pozitivnim rezultatima :D
24 REP48%
→ Istraživač
mar 2015.
mar 2015.#7
Evo mene opet nazad, napravio sam cooltube, temperatura je smanjena, samo imam problem sa vlagom sve sam uradio dodavao mokar peskir, stavljao na radijatore vodu ali konstantna vlaga u stanu mi je 20, kada upalim sve spadne na 10, ne mogu sad nakon svog ulozenog truda i rada da odustanem zbog vlage, molim vas pomozite mi nekako mora biti neko rjesenje. hvala
Profi Kemičar
ISTRAŽIVAČ108 REP39%
→ Entuzijasta
Profi KemičarISTRAŽIVAČ
mar 2015.
mar 2015.#10
Bit kod dizanja vlage je da rasprostres vodu sto vecom povrsinom jer tada najlakse isparava (veza meu povrainskim molekulama je slabija nego u sredianjim, jer se slabije dr~e za ostatak molekula) znaci razmisli o tome da u box ubacis nekakve padove koje mozes ovlaziti, npr u sto siru tanku posudu stavi pamuk ili nesto slicno, mozes i zemlju i to navla~i, pa na to stavi teglu. (usput moze koristiti kao drainage tank kad zaljevas biljku). S obzirom da je rh tek 10% (ispod 30-50% nije zdravo ni za covjeka, pluca ce ti nastradati) vjerojatno nece biti dovoljno, pa probaj nabaviti elektricni heating mat da ga stavis ispod posude s vlaznim materijalom, to je nekakav materijal poput ko~e/vatrogasnog crijeva, debel koji milimetar, sa vodicima koji se zagrijavaju kada ga ustekas u struju. Nadam se da sam pomogao, nov sam na forumu.
primjer:
https://www.google.hr/search?q=heating+mat&safe=off&espv=2&biw=1366&bih=677&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=axr2VMuSJcf8ULmJhNgB&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgrc=aFfD_JLgK6kT4M%253A%3BLg34sR1pNjD85M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.marijuanagrowershq.com%252Fwp-content%252Fuploads%252F2011%252F11%252Fheat-mat.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.marijuanagrowershq.com%252Fheating-mats-and-soil-warming-cables%252F%3B600%3B347
Profi Kemičar
ISTRAŽIVAČ108 REP39%
→ Entuzijasta
Profi KemičarISTRAŽIVAČ
mar 2015.
mar 2015.#13
Inace, ovlazivac zraka ti je i dalje opcija s najmanje muke, ja sam dao primjer ako nemozes do ovlazivaca zraka.
Hvala
trubabuba
LEGENDA7.982 REP30%
→ Zmaj
trubabubaLEGENDA
mar 2015.
mar 2015.#14
ko god moze ja bi mu preporucil da napravi svoj ovlazivac. imao sam isti problem sa vlagom zbog konstantnog pumpanja zraka kroz box.
na bayu se kupe foggeri za kikiriki. kupi se kanta od 20-50l, izbuse rupe i zabrtvi silikonom, stavi se obicni 80x80mm PC vent i to je to.
kad sad usporedim ovaj moj sa igrackama od 300-1000kn sto prodaju po ducanima ufati me smjeh, a moj je 5 puta jeftiniji.
meni potrosi po 30l fogger (2 komada) u 3-4 dana i jedva odrzava 40-55% RH. ispusni vent je na min; usisni je na off. box je 1.4x1.4x2.5m
lp
dec 2014.
1 / 14
dec 2014.
mar 2015.