LEGACY
Problem biljke
26 odgovora2,548 pregleda
26 REP52%
→ Istraživač
sep 2013.
sep 2013.#1
Zzzz imam problem sa biljkom , vrh mi se poceo ko susit , dobio neku kafenu boju , i lisatovi se posusili da nije neka zaraza ili bolest da je ostavim jos ili da je iscupam i spremam za susenje a evo i slike :
http://postimg.org/image/4ytro2hb3/
http://postimg.org/image/mdxuc9bqp/
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Gandzoslav1987
AMBASADOR2.546 REP30%
→ Legenda
Gandzoslav1987AMBASADOR
sep 2013.
sep 2013.#4
hmm... i ja imam jednu takvu,ja sam mislio da sam je spalio djubrivom!:-/ ...sutra u da zalepim sliku,da mi ka~ete dijagnozu!;-)
PlasticPeyote
ISTRAŽIVAČ83 REP22%
→ Entuzijasta
PlasticPeyoteISTRAŽIVAČ
dec 2013.
dec 2013.#5
da ne otvaram novu temu temu.
odavde sve deluje ok
ali izgleda imam problem sa nedostatkom magnezijuma.
molio bih cenjene kolege da ka~u ata misle i daju koji savet.hvala unapred
u pitanju je par listova,al naravno,brinem :)
PlasticPeyote
ISTRAŽIVAČ83 REP22%
→ Entuzijasta
PlasticPeyoteISTRAŽIVAČ
dec 2013.
dec 2013.#7
ma ja sam debil.naduvano govedo.na kalcijum sam i mislio :D
kako da resim taj problem?
samo nek odgovor nebude
"daj joj malo kalcijuma" :D
PlasticPeyote
ISTRAŽIVAČ83 REP22%
→ Entuzijasta
PlasticPeyoteISTRAŽIVAČ
dec 2013.
dec 2013.#9
oko mesec ipo dana stara.domaica i n.lights(al NL je ok za sada)
ph 6,5 - 6,8
-co2 (po propisu)
-poly feed 20:20:20+me
azot
fosfor
kalijum
i gomila mikroelemenata (koristim ga po specifikaciji proizvoa
a)
temperatura / vla~nost
-mrak 21-22c 75-80 %
-pod lampama 25-28c 43-57 %
box je u fulu.veli
ina oko 0,6 kvm
lampe
2x 45W cfl 6500K(plava)
cfl 250W CFL 2700K(CRVENA)
odraena ventilacija naravno.
zalivam po ps-u
ako sam ata propustio,reci opa cupa
mar1o
POZNAVALAC971 REP41%
→ Ambasador
mar1oPOZNAVALAC
dec 2013.
dec 2013.#11
To gnojivo nema kalcija ali zato imaju proizvod Multi Ca+Mg+B, folijarno gnojivo tekue folijarno gnojivo koje slu~i za prevenciju i lije
enje biljka kod kojih je doalo do poremeaja tkiva izazvanih pomanjkanjem kalcija i magnezija
PlasticPeyote
ISTRAŽIVAČ83 REP22%
→ Entuzijasta
PlasticPeyoteISTRAŽIVAČ
dec 2013.
dec 2013.#12
opa cupa
jeste u granulama.stavljam jednu kafenu kaaiku na 10l
i jesete Haifa chemicals.bravo majstore :)
a co2 je u tabletama.njega stavljam u drugoh 10l pa kombinujem.jednom zalivam sa jednom drugi put sa drugom vodom.
a povremeno zalijem sa obi
nom odstajalom vodom ph7
mar1o-
hvala,potra~iu
a ovo na vrhu biljke tek sad primetio
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
dec 2013.
dec 2013.#13
malo su problem te vrazije granule.Nekako to nije u praksi kod uzgoja ganje.Obicno se sa takvim gnojivom lako predoziraju biljke.
Kada dodajes co2 dali poslije kontroliras ph??
Obicno voda is pipe ima dovoljno kalcija tako da ga nije potrebno dodavati....nedostatak kalcija se jako rijetko pojavi e sada ako koristis RO vodu ili neku filtriranu onda je moguce da ti nedostaje kalcija ili mozda pretvrdu vodu ..sve mi se vrti oko vode!!!!!
Ja bi rekao da je problem ph !!!
iskreno meni biljke izgledaju odlicno malo vise lisne mase ali to zahvali Haifi i cfl-u
Ja bi izbacio HC i ubacio neko manje komplicirano gnojivo a provjereno ;)koristi vodu iz pipe i obavezno korigiraj ph poslije ubacivanja co2 tablete.
Znaci nedostatak kalcija je moguc ali da bi do toga doslo moras se dobro potruditi.
PlasticPeyote
ISTRAŽIVAČ83 REP22%
→ Entuzijasta
PlasticPeyoteISTRAŽIVAČ
dec 2013.
dec 2013.#14
opa cupa
jasno,puno hvala.
javljamo de
ica i ja kad se izborimo sa ovom nedaom :)
a izboriemo se :)
peace
p.s.
vidia,nisam proveravao ph posle co2,bravo,hvala
sep 2013.
1 / 14
sep 2013.
dec 2013.