VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaSušenje vrhova listova
LEGACY

Sušenje vrhova listova

14 odgovora6,625 pregleda

jun 2010.

#1
Evo kao ato sami naslov ka~e, na mojoj bilj ici su se prije par dana po eli suaiti vrhovi i listovi su poprimili ~uto-zelenu boju. Prvo sam mislio da je razlog tome pregnojavanje, ali onda sam vidio da je stabljika crvenkaste boje, ato je znak da fali duaika. Gnojivo koje sam koristio je KAN, mo~da je u tome problem. Sad sam u nedoumici, ata da radim??? Pomozite!! Evo par slika kako to izgleda: Vrhovi http://img638.imageshack.us/img638/6305/dsc00426dr.jpg Vrhovi 2 http://img408.imageshack.us/img408/815/dsc00430r.jpg Stabljika http://img28.imageshack.us/img28/1072/dsc00433kn.jpg
mjesecarLEGENDA

jun 2010.

#2
koliko si stavio tog gnojiva,vjerovatno si ih pregnojio vidis da ti listovi izgledaju kao kandze sto je znak da ima gnojiva previse a i to sto je pocelo da zuti na krajevima je razlog sto ima previse gnojiva,lijepo isperi zemlju to je jkedini nacin da joj pomognes pa posle mozes presaditi u vece posude,daj nam jos info koje svjetlo ph i to,ali je najvjerovatnije gnojivo koliko si puta gnojio i koji omjer...

jun 2010.

#3
Samo sam jednom gnojio, i to je bilo 50-ak zrnaca tog KAN-a, ph je oko 6, a za osvjetljenje koristim 3 atednje ~arulje od 23W i one su na nekih 10-ak cm od vrha. Zna i ispiranje mi je jedina opcija da pomognem biljki.
Z&NZMAJ

jun 2010.

#4
Pretjerao si sa gnojivom! Ne znam koji je NPK omjer u tom gnojivu,ali moji se bave poljoprivredom,pa se sje am,ali nisam siguran,da je urea duaino gnojivo,a ovo bi valjda imalo viae kalija. Uglavnom,greaka...to gnojivo nije preporu ljivo koristit u unutraanjem uzgoju,a iskreno,nebi ja ni out... Evo ti da si malo usporedia; https://forums.vutra.org/content/203-problemi-kod-Uzgajanja

jun 2010.

#5
Morate shavatiti da kada ve ima problem ...da nikada nije samo jedan ... Ve~e se jedno na drugo . Ako je zemlja loaa ...nevalja ph , ako nevalja ph dolazi do sranja sa hranom(lock out) ...itd. Presadi u ve u posudu sa kvalitetnom zemljom ( composana ili tera magma) i nadaj se da e se oporaviti .

jun 2010.

#6
KAN (kre ni amonij nitrat) je azotno gnojivo i nema u svom sastavu fosfora i kalija, a omjer azota mu je naj eae 27%, a UREA ti je isto azotno gnojivo sa 46% azota. Previae si stavio KAN-a, tako da ti biljka ima u suviaku azota, najbolje je da presadia u drugu posudu i slijedei put koristi gnojiva NPK, zavisi sad, imaa razli ite formulacije takvih gnojiva. Sretno,

jun 2010.

#7
Hvala svima na pomoi, baa danas sam biljki isprao korjenje, i presadio ju u posudu od 5l... Sad mi preostaje samo ekati, pa ata bude, bude.

jun 2010.

#8
Evo da javim, bilj ica se oporavila i jako joj dobro ide :) Joa jednom hvala svima na pomoi!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se