VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaproblem pocetkom 4 nedelje cvetanja!!!
LEGACY

problem pocetkom 4 nedelje cvetanja!!!

22 odgovora1,644 pregleda

jan 2011.

#1
Zdravo svima,ja vec duze vreme pratim forum,i sluzim se savetima,i sad u prvom growu mi je sve islo kako treba do juce,a pocela je cetvrta nedelja cvetanja....jel moguce da se za jedno vece od 1 ili 2 biljke hemafrodita(koje nisam skontao na vreme posto nisam znao kako uopste hemafrodit izgleda,mislio sam da su ok,kad ono sipak)... oprasilo jos 7 u jednom boxu? i sad su sve u cvetovima,ali su se po cvetovima pojavile bobice,tj semenke razvile,tako deluje,i to se desilo za 24h...? molim za savet,sta sad raditi,baciti ih ili su pushljive :S ovde postujem ovo,jer tamo gde sam prvo postovao niko nista nije odg.a delovalo mi je kao da je taj deo foruma zapusten i ne toliko posecen kao ovaj...hvala unapred,pozdrav svima!
FalconENTUZIJASTA

jan 2011.

#2
Pozdrav i dobro dosao! Sto se tice pitanja-moguce je,samim tim sto i sam govoris da je to vec 4-ti tjedan cvjetanja...inace se hermici znaju pokazat kasnije...ali do kraja drugog tjedna prebscivanja na 12/12(cvjetanje)predspol i spol bi vec trebo biti ocit,a sto se tice tvog pracenja sta kazes..daj nam malo slika..daj da se to vidi...tesko je i komentirati tih tvojih 24h sta ti kazes da si pratio i da je u tom roku izbacilo jaje pelud...cuj,po meni..jaja su se trebala vidjet jos prije...ali moguce je da,inace zna u roku 24-36h od pokazivanja spola..otvorit prvih par jajasca sto izbace nesto polena...nije to sve,to su tek prva jajasca...zato bacaj ih van boxa odma,a biljke(ako vec nisi)sto prije pospricaj vodom..da i to sto peluda ima u boxu se ne rasprsi kad se upali vent...tako ces bar nesto peluda sprijeciti da oplodi...a ove ostale zenske biljkice ,nemoj bacat,niposto..pa uzalud ti onda trud bio...pusljive su one i te kako..samo eto,sa mozda nesto malo manjom potencijom postu su oplodene al svejedno je to opet dosta dobro..(di vidis da pocne da raste menka,otkini odma...tako ces bar smanjiti broj kostica u plodu:))
numero unoISTRAŽIVAČ

jan 2011.

#3
ni slucajno bacati imao sam isti slucaj puno sjembi ali dobro puca!!!

jan 2011.

#4
bice slika uskoro,hvala na savetu!!!
FalconENTUZIJASTA

jan 2011.

#5
Kolko sam ja primjetio...nisi ti posto na djelu di je forum "zapusten",nego na krivom mjestu,nedugo prije nego si i tu..al ajde:)..uz slike ces dobiti sigurno vise komentara,a mozda to sto ti vidis su suplji calyxi,popipaj pa ces vidjet..tesko je ovako nagadat

feb 2011.

#6
evo slika: http://img718.imageshack.us/img718/8708/72877397.jpg http://img842.imageshack.us/img842/82/64185678.jpg http://img718.imageshack.us/img718/3057/47077447.jpg http://img233.imageshack.us/img233/280/89650823.jpg http://img713.imageshack.us/img713/1143/92064028.jpg http://img638.imageshack.us/img638/8956/58910438.jpg http://img248.imageshack.us/img248/4228/27640784.jpg a evo i ove dve sto su izbacene http://img62.imageshack.us/img62/4063/95476377.jpg http://img251.imageshack.us/img251/7685/22805171.jpg http://img31.imageshack.us/img31/7185/92962554.jpg http://img96.imageshack.us/img96/2694/73898256.jpg toliko za sad od mene,pozdrav svim ljubiteljima drage nam biljke :)
Sensi*JanaAMBASADOR

feb 2011.

#7
ima menkica al nista strasno,na vreme si izbacio muskice.Poslusaj Falconov savet i otkini menkice koje su se stvorile da biljka netrosi snagu bezveze.Bice to ok videces!Imala sam mnogo goru situaciju pa vutra nije bila za bacit.
ZOKIAMBASADOR

feb 2011.

#8
nisu musku nego hermiji ... ja bi ti savetovao da izbacis te sto imaju muske i zenske polove a ove sto imaju samo semenke ostavi sta sad semenke jebiga nista strasno... jos bi ti preporucio da pospremas box da se nesiri polen dalje znaci pobrisi ga detaljno.. proveri i ove sto si ostavio u boxu da slucajno nemaju muske.... ps. jano chet jos ne radi tako i ako nakupis 50 postova nema nista od toga :)
Sensi*JanaAMBASADOR

feb 2011.

#9
sorry,greska u koracima* hermiji*,al isti vrag nisu pozeljni u boxu! ps. hvala za inf.Zoki ,trenutno imam malo vise vremena sto inace nije slucaj.

feb 2011.

#10
Hvala sto pratite i hvala na savetima,sta bi ja bez vas :) pozdrav!
slobodanAMBASADOR

feb 2011.

#11
zoki radi chet samo moras da imas 50 postova janjo probaj ovde https://forums.vutra.org/misc.php?do=cchatbox izbaci ta dva hermica i pregledaj ostale da se nisu negde zavukli... sad bar znas sta treba da gledas tj trazis

feb 2011.

#12
da da,hvala! bice valjda sad sve ok,videcemo :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se