VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaNepoznata bolest biljke nakon 2mjeseca (automat)
LEGACY

Nepoznata bolest biljke nakon 2mjeseca (automat)

12 odgovora1,406 pregleda

jul 2022.

#1
Molim vas trebala bi mi strucna pomoc oko ove anomalije na biljkama, prvi put se susrecem da biljka ovako reagira pa stvarno neznam sta da radim a strah me da ne izgubim sve preko noci. Prije nekoliko dana sam primjetio da na biljkama ima dosta zutih listova koji nisu toliko stari te da kasni cvijetanje, istrazivanjem sam dosao do zakljucka da fali dusika te sam u poljoprivrednoj kupio "florin". Jucer sam prvi put zalio s florinom otopljenim u vodi i otkad sam to napravio sve je krenulo nizbrdo. Do sad od gnjojiva koristeno jedino plantella list i plantella cvet, u pitarima od 25l/30l, zemlja koju sam koristio je Brill Typical . (planiram presadit u vece ukoliko ostanu zive) Biljka koja je na slici 3037 je cijela osusena i to se sve dogodilo u periodu od 2 dana, dali mojim biljkama ima spasa?
dzidzoLEGENDA

jul 2022.

#2
Kako mislia kasni cvjetanje? Cvjetanja nema do 9. mjeseca ::nono:: emu plantela cvijet kad joa ni ne cvjetaju:fuck::crazyd:? Meni izgledaju kao da su ~edne tj. manjak vode i otvaranje teme je sasvim nepotrebno , zavraie na groblju jako brzo. Upoznaj se bolje sa forumom, imaa ve adekvatne teme za tvoje pitanje
drmare13POZNAVALAC

jul 2022.

#3
Kazes stara biljka 2 meseca i automat? Tesko jer se na njoj(koliko ja vidim) ne vidi ni jedan pistil a kamoli cvet tako da ne verujem da je autos u pitanju. Samim tim bespotrebno davanje plantela cvet
GroffAMBASADOR

jul 2022.

#4
Rekao bi da si pretjerao sa gnojenjem.

jul 2022.

#5
A ateta. Bas su oklembavile :( Beton, kamen + toplinski val + mo~da svakodnevno prekomjerno zalijevanje, ili joa gore ako su bile ~edne + joa neato = mo~da tu le~i problem. Ova suha je vjerovatno pokojna, ove druge... pokusaj staviti posudu na stiropor, zastititi ju od direktnog sunca. Mozda se korijen "skuhao". Zalij sa cistom vodom, probaj isprati korijen sa dosta vode,mo~da spasia. Nadam se da ih nije netko namjerno zalio sa nekim otrovom. Uglavnom, rijetki su baa ovaki problemi pa samim time neea ni dobiti to nu dijagnozu. Sretno.

jul 2022.

#6
Hvala na konkretnom odgovoru, probat cu ih flushat veceras i stavit sve "bolesne" u privremeni polu hlad. Na greskama se uci, nema predaje jos uvijek :/. Peace
MravakLEGENDA

jul 2022.

#7
Skuren korijen i previse vode... Nakon kuhanja na suncu... Tocno tako je izgledala jedna koju sam ostavio ... Dva dana kasnije tocno to... +ph vode je vjerojatno off

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se