VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaPogledajte i pomozite - nešto uništava listove.
LEGACY

Pogledajte i pomozite - nešto uništava listove.

20 odgovora1,481 pregleda
individualka10ISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#1
Dakle dragi moji - HELP. Na par listova se pojavilo ovo : http://prntscr.com/15xg77 http://prntscr.com/15xge8 Ima puno tema i savjeta i ne znam di da tra~im odgovor ato bi to moglo biti - pa bi mi bilo lakae da mi neko ovako nabrzaka pomogne :) Hvala puno
weedoyeLEGENDA

maj 2013.

#2
nije opasno, mozda je do genetike mozda do nekorigovanog ph uglavnom ako se pocne siriti isperi sa 3-5 vecoj kolicinom vode nego sto imas zemlje al naravno koriguj ph na 6-6.6...
individualka10ISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#3
Hvala :)
marley trixENTUZIJASTA

maj 2013.

#4
izgleda kao da je nesto napravilo puteljak,bar ja tako vidim

maj 2013.

#5
nee tu nikakvo ispiranje pomoi, probaj kupiti neem ulje pa prskati biljke, ili kupi vreicu duhana Sauvage (taj je navodno 100% bez aditiva) pa ga namo i na par sati u litru vode, razrijedi tu tekuinu sa istom vodom u omjeru 1/5 i prskaj biljke...
rKj420ZMAJ

maj 2013.

#6
leaf miners - neem oil

maj 2013.

#7
da, leaf miners, odseci te listove ako ih nema puno i spali il baci u wc-skoljku... nosi sto dalje od biljke
individualka10ISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#8
Hvala. Imam 4 biljke i dvije je napao...vecinu sam odsjekla...valjd ce bit ok
HRraptorISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#9
mo~da ti kakva gamad jede listove ? pregledaj cijele biljke

maj 2013.

#10
raptore, nema tu nikakvo mozda, rekli smo joj sta je -> leaf miners, proguglaj malo ;)

maj 2013.

#11
To su dakako leaf mineri,ako vidis male bjele crvice koji kad se nahrane liscem pozelene i ispustaju neke sitne niti kao paucina tu vrstu neces ubit sa nem oilom,ja sam imo te bube i to je gore od svih buba sa kojima sam se suocio. Ja sam imao Nem Azal i sprico sam 1 tjedno mjesec dana znci 4 puta u 1 mj sto je previse i nista se nije dogodilo. Ali ima jedna caka kako ces ih sigurno maknit,mislim tako sam ih se ja rjesio,uzmi hidrogena i na 1l vode stavi 10ml hidrogena i isprskaj dobrano biljke i nestace,i rucno ih skidaj jer ih nemozes sve potamanit jer ostavljaju jajasca u liscu i prezive sve insekticide. Samo znam nakon svakakvih pokusaja od Nema,koprive,feferonki,sapuna samo mi je hidrogen upalio. A za Tiger Nem nisam siguran jer ga nisam koristio nikad.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se