VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaŽutenje novog rasta???
LEGACY

Žutenje novog rasta???

26 odgovora2,531 pregleda
4herbsPOZNAVALAC

apr 2009.

#1
Imam lemon skunk biljku koja je u plantellinoj zemlji za rasadu s perlitom i ostalim sranjima ali ipak poelo mi ~utit novi rast i to samo novi a stari listovi su zeleni i lijepi,sve internode su svijetlozeleno do ~ute boje i sad me zanima u emu je fora ph zemlje je oko 6,5 zaljevam sa vodom iz pipe kojom je sni~en ph s ph minusom na oko 6,5 - 6,3 minimalno u biti idealni uvjeti,mislio sam da je nedostatak nekog elementa pa sam zagnojio bio ali nikakve reakcije,biljka raste malo sporije doduae ali raste i ju er sam ju naaprico sa gnojivom za list samo jednom,gnojivo je sljedee:profert folijar razmialjo sam da isperem zemlju ali neznam koji ph vode da namjestim i dal da dodam peroksida u ovdu ili neato ajd mi molim vas objasnite jer nebi da mi krepa lemon skunk ljudi...pomozite Evo i slika:http://img216.imageshack.us/gal.php?g=fotografija0174.jpg
SuperAngelPOZNAVALAC

apr 2009.

#2
Ako ti ~uti samo novi rast fali ti neki imobilni element: }eljezo. cink, sumpor, bor mangan... uglavnom neki od mikroelemenata. pogledaj si sastav gnjojiva jel ima sve to.
4herbsPOZNAVALAC

apr 2009.

#3
to me i hebe ato imam neko gnojivo i na njemu nepiae sastav osim duaika fosfora i kalijuma,a ovo lisno gnojivo sadr~i sve to skupa ali neznam koliko esto smijem gnojit i dal se mo~e pregnojit biljka preko lista???
SuperAngelPOZNAVALAC

apr 2009.

#4
Ma ako ne piae nista drugo osim NPK onda valjda ni nema mikroelemenata jer sam 100% siguran da ima mikroelemente s tim bi se pohvalili. Nabavi neko bolje gnjojivo asap. Za folijarno gnjojenje neznam ali definiteivno nebi pretjerival s tim, samo znam da nema aanse biljku odr~avati hranjenjem samo preko lista jer nemo~e primiti niti frakciju hranjiva kao preko korjena.
4herbsPOZNAVALAC

apr 2009.

#5
onda sam osuenza neko ljuto gnojivo,a ja baareko da je ph a jbt ajd fala puno!pozz
SuperAngelPOZNAVALAC

apr 2009.

#6
Ako ti je 6.5 ko ato ka~ea.... to je savraen pH, tu zemju i ja imam i super je, neznam ata drugo bi te moglo mu iti
GilgameshISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#7
Ta plantella niata nevalja. biljke su bile duplo manje nego one koje su rasle u Terra magmi. U tu plantellu su izmijeaali sve ~ivo, a to cannabisu o ito smeta. Dok sam presadio biljke u terra magmu odma su po ele super brzo rasti i dostizati ostale. Bje~o sam ujutro po terra magmu da ih presadim ko da je smak svijeta. Sad pogledaj koliko je velika biljka i koliko zemlje ima. Korijen joa nije sve popunio, niti je svu hranu potroaio, a ve problem. Preporu am da ju presadia u terru. i ako budea presaivao tada napuni teglu do vrha, viae zemlje ea imati = manje problema. Da i koja je to voda iz pipe? Ako je iz gradskog vodovoda, tada vodu trebaa ostaviti da ostoji bar 24 sata, zato jer se u njoj nalaze klor i flour, ato su otrovi. Ja ne zalijevam sa tom iz vodovoda. Ako je netko itao knjigu Prirodni Lijekovi -Kevin Trudeau zna o emu pri am. Najbolje je da zalijevaa vodom iz pumpe, bunara, kianicom ili mo~ea kupit destiliranu i u jednolitrenu ili dvolitrenu bocu ulijea 3/4 destilirane i 1/4 obi ne vode sa bunara. :sun2:
4herbsPOZNAVALAC

apr 2009.

#8
evo sad bio nabro masu kopriva svje~ih pa u napravit tekuinu za zaljevanje i da vas pitam stavit u unutra grija akvarijski i pumpu za kisik to e pomo jelda,kolko dugo da ostavim koprive u vodi???ajde savjetujte

apr 2009.

#9
Koprivu?4herbs,popi...ja si,hehe!
SuperAngelPOZNAVALAC

apr 2009.

#10
Ima neato u tome ato ka~ea Gilgamesh za Plantellinu zemlju(BALKONIU). Nema ve~e to da je 5komponentna meni se inila po sastavu pregnojena pa sam je joa razrjedil sa oko 20% pjeska i stiropora+ malo ju je bolje prozra ilo i poboljaalo otjecanje vode. Sve super uglavnom sve sjemenke probile zemju i rastu savraeno. Zaljevam s obi nom odstajalom vodom iz pipe. Ak ti nastavi ~utjeti isperi zemlju sa 3 volumena vode pa vidi kako reagira.
4herbsPOZNAVALAC

apr 2009.

#11
jebiga ne jebe mene zemlja,nego to ato je taj lemonskunk jeben totalno...svai ***** mu smeta,imosamdomaica koje baciau pijesak pa e rast jebote a ovaj,te mu ph treba te mu ovakva zemlja,te ova i ona gnojiva,imam feeling da je genetika toliko jadna u smislu opstanka da to svijet nije vidio.ali jbg po eo sam vani gerila sajt,odnjeo 6 komada 4 churcha i 2 limuna i joa imam par churchova i limuna za odnjet i u rezervi joa 4 limuna sjemenke,i masu doma ica koje treba zasadit negdje al nisam se joa odlu io za sajt,danas sam kupio gnojivo koje sadr~i mikroelemente pa sam zagnojio sa tim i mislim da e to rijeait problem a kako sam reko biljka je super rasla dokje bila pod lampom a kad samju odnjeo van i topiro valjda sam ju malo aokiro i otada je po elo ~utenje,nadam se da e se ispravit ili u mjenjat ph vode i presadit u negdje vani gdje ima gomilu prostora za korijen,a baasam se nado na balkonu jednu odgojit!

apr 2009.

#12
Vjerovatno si s tim topiranjem zafrknija stvar,ako je ve vani pa ata e joj topiranje,lst i ostala uda.Vani bar prostora ima pa neka raste kako joj po volji.Nadam se da e dobro zavraiti :)
4herbsPOZNAVALAC

apr 2009.

#13
Ma evo danas sam ju pogledo,to je neki nutrient lock,samo neznam od ega nisam ju ni gnojio bio,pomislio sam stvarno da nema dovoljno mikroelemenata,ju er sam ju zagnojio s dobrim gnojivom ali niata,i dalje nekroza,sad mi ostaje da ju baa lije im s posebnim onim dodatkom ~eljeza,da lijepo pozeleni liae,ili da ispirem zemlju i mjenjam ph vode koji je sad oko 6,5,ata vi mislite ljudi???
4herbsPOZNAVALAC

apr 2009.

#14
ajd ljudi koja je procedura s tim ispiranjem,kolko litara vode i jel ide ata od tog peroksida u vodu ili ostalih sranja,viae mi je pun ***** svega...jebote i lemun skunk i sve,ako budem imo takva sranja sa ostalim biljkama popizdiu naskroz,ajde da su barem stavili ovi iz greenhousa na sajt ata biljka voli,koji ph zemlje i ostala sranja al ne ljudi sjebite se dok sadite totalno!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se