LEGACY
Kako povećati pH zemlje
20 odgovora8,183 pregleda
Frulica
ISTRAŽIVAČ157 REP71%
→ Entuzijasta
FrulicaISTRAŽIVAČ
apr 2009.
apr 2009.#1
}ivili!
Ovak, imam tih par predivnih bilj
ica, sve su ok, ali jedna mi je dobila onaj tipi
ni simptom kao da fali (ili ga je previae, nisam siguran) Cinka. To sam vidio na ovom site-u:
http://www.drugs-forum.com/growfaq/97.htm
(slika 18)
odnosno, kako tamo ka~u, ili je cink ili je pH zemlje.
Tak da sam izmjerio pH zemlje i on je pre nizak, neato sitno preko 5... 5,2 do 5,3.
Sad mene zanima kako da ja podignem pH.
Malo sam guglao i pronaaao da se podi~e dodavanjem vapna.
Dali je netko probao??? Koju koli
inu i kako dodati to vapno???
Jel to obi
an graevinski vapnenac???
Dali netko zna neki druga
ji na
in???
Hvala!
badger badger
ENTUZIJASTA362 REP41%
→ Poznavalac
badger badgerENTUZIJASTA
apr 2009.
apr 2009.#2
paaaa ja ti nebi preporu
io podizanje ph na taj na
in... sumnjam da je u tome problem jel ph bi i trebao biti oko 5,5 za konoplju....
i uostalom dovoljno ti je zalit s vodom iz pipe (kod mene ona ima ph oko 7,5) i par tih zaljevanja ce podic ph zemlje...
samo polako mic po mic ak se odlucis za vapno (takodjer modjes i s pepelom povecati ph) nista radikalno neg sam gledaj kak se ponasa mala... znam tesko je skontat tocno sta je al eto... mucis se da bi nesta dobio a samim time to sto dobijes bude sladje :)
Frulica
ISTRAŽIVAČ157 REP71%
→ Entuzijasta
FrulicaISTRAŽIVAČ
apr 2009.
apr 2009.#3
Pa zar nije najbolji pH kada je 6,8???
Ma nebi ja dirao pH da mi biljka nije po
ela straano slabiti i to ta
no kao na slici 18 (link u prvom postu).
Ako se mo~e polagano obi
nom vodom onda budem tako, jer moja voda sa slavine je isto neato viaa od 7,5 pa onda u probat tako...
Do sada sam zalijevao isklju
ivo kianicom koja je oko 6,5...
Pozdrav...
SuperAngel
POZNAVALAC1.434 REP93%
→ Ambasador
SuperAngelPOZNAVALAC
apr 2009.
apr 2009.#5
Evo tablica i preporuke Royal Hort. Socieaty-a:
Izmjerite pH zemlje (POETNI pH) a potom napravite analizu zemlje ko ovdje:
https://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/4578-priprema-zemlje-vani.html
i odredite sastav tla. Zna
i ovisno o pH i sastavu tla piae vam koliko vapna vapna dodati po metru kvadratnom da bi dobili pH 6.5. Naravno ovo su okvirne vrijednosti pa probajte s manje za po
etak.
EXARP
POZNAVALAC1.275 REP75%
→ Ambasador
EXARPPOZNAVALAC
apr 2009.
apr 2009.#6
Izvrsno!!!:thumb:
Normalno, ako se ide dizat pH zemlje u pitaru, onda to treba jako pa~ljivo sra
unat.
I, normalno, od manjega prema viae uz pra
enje pH zemlje i ponaaanja curki kroz par dana za optimalni rezultat.
Inae zaljevanje sa vodom iz vodovoda, definitivno malo po malo di~e pH.
SuperAngel
POZNAVALAC1.434 REP93%
→ Ambasador
SuperAngelPOZNAVALAC
apr 2009.
apr 2009.#7
A jbg ovo je viae za outdoor primjenjivo. :read: what EXARP said!:sun2:
pav1337o
ENTUZIJASTA270 REP18%
→ Poznavalac
pav1337oENTUZIJASTA
okt 2010.
okt 2010.#8
Nisam nikad uzgajao, ali logika nala~e da je kianica najzdravija (osim naravno kiselih kiaa lol). Koliko sam shvatio, kod indoor uzgoja pokuaavate postii maksimalno prirodne uvjete. Kianica bi u tom slu
aju trebala biti najprirodnija.
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
okt 2014.
okt 2014.#10
PH zemlje za Cannabis u vegetaciji trebao bi biti 6,5 a u cvijetanju 6,8.....PH se mo~e spuatati sa par kapi limuna ili podizati sa malo sode bikarbone..znaci koregirate na taj nain vodu kojom zaljevate..takoer ima za kupiti +/- korektor u pat shopovima npr....
apr 2009.
1 / 11
apr 2009.
okt 2014.