VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaNametnici i hladnoća
LEGACY

Nametnici i hladnoća

24 odgovora2,005 pregleda
TantorAMBASADOR

nov 2014.

#1
Imam neke bubice bijele po liscu i probao sam sa duhanom spricati pa onda neem-om ali nisam primijetio da je pretjerano pomoglo pa me zanima da li je netko probao sa vadenjem biljki van Boxa na vanjsku hladnou neko odreeno vrijeme i koliko bi to moglo pomoc i odmoci? Znam da akodi i biljkama al neznam ata da radim...

nov 2014.

#2
kakve su bubice? dali lete,skachu..ili se drzhe za listove? dali mozhda izgledaju kao mali priljepci-kao da imaju oklop na sebi ?.djeluju li kao da su od voska ili?? ili izgledaju kao minijaturni leptirichi? daj ih malo opishi.. samo na biljci ili ih ima i u zemlji? na kojem djelu biljke se najvishe hvataju-list-ispod lista-stabljika..??..kakve tragove ostavljaju:grizu ili sishu sokove???
doomerLEGENDA

nov 2014.

#3
nece pomoc, kolko su ti stare biljke ? jesi u cvjetanju ili vegetaciji ? Prvo identificiraj koje su bube, jesu mali pauci i jajasca ispod listova ili bube ko lisne usi po njima. EDIT: dok ja napisem 2 reda vec ti je vjestica odgovorila, ajd eto imas duplu pomoc :_)
TantorAMBASADOR

nov 2014.

#4
Male bijele sitne nemozes reci sto su koliko su male.....zadrzavaju se na liscu s gornje strane...kao musice ali nisam primjetio da lete... Dnevno ih ja ubijam ali se pojavljuju...vidim da se zadrzavaju kod mladog lisca... Ostavio sam im ove u cvijetanju ali su me pocele zivcirat jer se pojavljuju na mladima...sigutno u zemlji bile

nov 2014.

#5
dali sliche na neke od ovih :
TantorAMBASADOR

nov 2014.

#6
Ove prve bih rekao ali tako su sitne da nemogu reci sigurno..pauci nisu jer nema mreze ni jaja pod liscem... Ovi leptirici sumnjam jer vidim da ne rastu vise u desetak dana...
BladeZMAJ

nov 2014.

#7
Uzmi neopetriod i potamani gamad.....nema se tu ata izmialjat topla voda
FukmondoAMBASADOR

nov 2014.

#8
mos i biokill,malo ga razrjedis i eraa...
TantorAMBASADOR

nov 2014.

#9
Kako da doziram neopitroid? U vodu pa spri am ili poprasim sve?
StokaGodinePOZNAVALAC

nov 2014.

#10
Poprasi sve sa pitroidom..

nov 2014.

#11
ove prve su aphide...one znaju za sobom ostavljati nekakvu slinastu tvar (medna rosa-isto kao i kod lisne ushi--pogotovo ako je jacha infestacija ) osim temperature/vlage..njima pogoduje i ukoliko je biljka hranjena dushichnim gnojivima..tj.ako joj dajesh pojacahno dushika.. e sada..chudno mi je da ih nije neem ulje rjeshilo... trebash biti uporniji..neem ne mozhe nashkoditi..pa bi trebao shpricati po 2-3 x tjedno kroz nekih 15-20dana ( ovisno o zhivotnom ciklusu nametika-a za pahide nisam sigurna koliko brzo se razmozhavaju i u kakvim ciklusima..ali pretpostavljam da imaju generacije..tj. da ne dolaze odmah u odraslom obliku..tako da trebash pokriti chitav zhivotni ciklus ..mislim da bi 20tak dana trebalo biti dovoljno da uhvatish sve generacije+svaki stupanj razvoja..i ..tako ih unishtish ) 2 shema koja zna paliti za te sitne gluposti ( osim duhana ) je cheshnjak-bijeli luk.-izgnjechish cheshnjak i ostavish preko nochi u vodi...procijedish to i dobro nashpricash biljke..skoro da ih okupash u tome...je da nije najugodniji miris..ali..kazhu da pali i za aphide ( bash sam ishla provjeriti..i..vidim da se spominje na 2-3mjesta )
TantorAMBASADOR

nov 2014.

#12
Nista sutra idem luka kupit.... Hvala puno
hazeboyENTUZIJASTA

dec 2014.

#13
Prvo otkrij uzrocnika,onda nadi sredstvo za njega jer ces ovako samo napamet.mozda su thrips larve.one su prozirno zute.moze biti neka vrst usi.one idu sa gornje strane lista.uzmi povecalo,naocale,vilo ata da ih malo poblize vidis.neem ti pomaze skoro oko svega ali opet nemora znacit.ako oces bit siguran kemija ti pomaze.ali ne ako je u cvjetanju.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se