VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikapitanje oko sjemenki
LEGACY

pitanje oko sjemenki

28 odgovora2,793 pregleda
choki123POZNAVALAC

jun 2007.

#1
evo prije 8 dana sam stavio sjemenke da mi klijaju,ali joa niata nisu proklijale:ohno: pa sam probo jednu sjemenku rastavit noktom,pa je iz nje izaalo neato bijelo,zanima da li da to napravim na drugim sjemenkama,jel e mi to pomo ili sjemenka uope nee proklijat,je li to dobro ili loae....
GreenManAMBASADOR

jun 2007.

#2
Budi malo strpljiv.Strpljenje je jedna od najvaznijih stvari za uspesan uzgoj.

jul 2007.

#3
zanima me kak je bolje da sadim odmah u vece posude ili da sadim u manje pa da presadujem ? znam ak presadujem da moze doci do stresa koji nije pozeljan a ni zdrav za biljku... puno je lakse sadit u manje pa presadivat...samo sto je bolje ?? ak netko stvarno zna pa bih molio da mi pomogne :) hvala
BullAMBASADOR

jul 2007.

#4
da ... ali biljci je potrebna mala kolicina stresa ... sadnja odmah u velike saksije nije bas preporucljiva ... ispravite me ako nije tocno ....
GreenManAMBASADOR

jul 2007.

#5
Ako imas mogucnost posadi odmah u velike.Sto manje stresa to bolje.

jul 2007.

#6
ae hvala na odgovoru i mislio sam tako napraviti ali bolje pitat nekoga tko to radi duze od mene...samo jos jedno pitanje dal da sadim vise biljki u istu posudu il sam 1 ? jel cuo sam da ako sadim vise u 1 da je to isto dobro jel ce opstat samo naj jace... ?
SchlomoENTUZIJASTA

jul 2007.

#7
Ako ih viae posadia u istu teglu normalno je da ce neke biti naprednije i vece u odnosu na druge, to isto ti se moze najnormalnije dogodi ako svaku sadia u svoju teglu. :) Genetika! Posadi po jednu sjemenku u jednu teglu(ato vecu,joa vecu:watchplant:) jer je to najpametnije rjeaenje jer time ne uzrokujea stres nijednoj biljci , dok bi u suprotnom upao druge biljke iz tegle i uznemiravao korijenje one biljke koju ~elia ostaviti, a ako ih nebi upao korijenje, bi joj smanjivao aanse za neometan razvoj i ostavljao joj puno manje hrane i prostora jer bi ju morala dijeliti sa ostalim biljkama. Dr~i se savjeta koje svi ponavljaju jer si tako uvelike poboljaavaa aanse za uspjeaan uzgoj. Laku no i sretno

jul 2007.

#8
sjemenka koja mi je iznikla rasla je do nekih 2 cm visine i odjednom stala...jos ima onu cahuricu u cemu bude kad ni nema klicu i ne pocinje se sirit da se odvoji ta cahura od stabljike...jedino sto se pocela mal zelenit...znam da prosli puta kada sam sadio dosta mi se brzo odvojila stabljika od te cahurice...sada jel to ovisi od sorte do sorte ili se nesta desilo tijekom rasta...?
StonerLEGENDA

jul 2007.

#9
to ti je skroz normalno pusti ju ona e sama da uradi svoj posao ako si baa toliko nestrpljiv uzmi pincetu i probaj lagno odvojiti no ja to nebi radio jer je to seedling faza vegetacije koja je jedna od najosjetljivijih na stres tako da bolje pusti ! Sve e svojim tokom :sun2:

jul 2007.

#10
da stoner hvala na odgovoru skontao sam da bi tako trebalo biti,... ali nazalost moja mala biljka je uvenula...steta sad mi je zao... jedino sta mi je ostalo...novo saditi...:)
StonerLEGENDA

jul 2007.

#11
hebiga a ako je domaja nema veze greake su tu da se u i na njim neke skupo platia a neke ne no vrlo je bitna germinacija ( taj razvoj od same sjemenke do tek izniknule) a i ta rana vegetacija jer tad je biljka vrlo podlo~na stresu , recimo podatak je uzet sa nekog stranog foruma neznam jel istinit al evo : A higher nitrogen concentration will give more females. A higher potassium concentration will give more males. A higher humidity will give more females. A lower temperature will give more females. More blue light will give more females. Fewer hours of light will give more females. It is important to start these changes at the three-pairs-of-leaves stage and continue for two or three weeks, before reverting to standard conditions. i tu neka stane jer smo ve otiali :common053:

jul 2007.

#12
Narucio sam seme od BDS-a,,,vec treci put,,,prvi put je blio ok(stigla 10 semena Chrystal-a),drugi put sam odlucio da uzmem feminized seed Super Girl kad ono u fazi cvetanja se ispostavilo da sam dobio 5 muzjaka.Sramota! Treci put stigla 40 komada 10-OrangeBud,10JockHorora,10BigBuda i 10B52... Od toga mi uspela 10 Orange Buda,9 JockHorora i samo 2BigBuda ni jedan B52 nije uspeo da isklija pravilno a nije mi prvi put da bacam seme na klijanje. Znaci ipljuvacu ih na svakom mestu. Zamisli to da od 40semena samo 21 uspe da proklija...
SLO-EraLEGENDA

jul 2007.

#13
ateta -ata drugo re i nisi prvi koji se ~ali na njih!!!!!!

jul 2007.

#14
vozdrica ,imam pitanje sta da koristim protiv biljnih usi?probao sam neke kucne radinosti sa korom od banane ili bijelim lukom ali neznam dalice to uticati na moju biljku?

jul 2007.

#15
pa sve je to prirodno zasto bi skodilo biljci... imas negje na forumu vec takvih pitanja dosta a i odgovora na njih ap mal pregledaj... jel mislim da ovom pitanju sto si ga postavio nije bas mijesto tu...:) ali sve u svemu mal pregledaj predhodne postove na forumu i sigurno ces navi odgovor...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se