VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaBolje spreciti nego leciti :D!?
LEGACY

Bolje spreciti nego leciti :D!?

62 odgovora2,923 pregleda
new-old-growerISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#1
pozdrav groveri,imam jedno pitanje?Sta joj je ????http://postimg.org/image/rym7nd5o1/ inace u cvetanju je 10tak dana ,i do sada nije hranjena nicime! posuda je mala(3,4l nisam merio),tako da mislim da je potrosila sve hranljive materije i da moram da pocnem da je ranim :() i da sta jos treba .... hmm da...seme je NN ,prvi mi je indor,nisam se javljao do sada zato sto je islo sve smoooood :P hvala unapred evo jos nekih slicica ,e da od 4 kom 1 djana :DD http://postimg.org/image/9adtawagh/ http://postimg.org/image/6kcc6lq6r/ http://postimg.org/image/dixjwc5qn/ http://postimg.org/image/jk9u8p58r/ http://postimg.org/image/wtj5v24ln/ http://postimg.org/image/rtlpn3yyz/ http://postimg.org/image/ksxpubx6z/ http://postimg.org/image/4pl8uivnv/ http://postimg.org/image/k5yt4t0az/ http://postimg.org/image/p8kqdbyyz/ http://postimg.org/image/izzejr1e3/ http://postimg.org/image/yk6saabij/ http://postimg.org/image/i7wqkjx6z/ http://postimg.org/image/86rwb8k3v/ malo je ruchicha drhtala a malo je i telefon slabije kamere tako da to je najbolje sto sam mogao danas .... pitajte sta vam jos treba da utvrdimo dijagnozi,i da sve bude kako treba,i da form je vrh

maj 2013.

#2
e pa sam si odgovorio na svoja pitanja. male su posude i nisu gnojene, zna i presauj u duplo vee i daj im barem malo plantele cvet i mo~da na kraju izraste neato...
new-old-growerISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#3
Mislio sam da ne presadjujem,sta ti mislis o tome ? da dacu joj neku hranu plantelu najmanje :)
grga77AMBASADOR

maj 2013.

#4
metalac ti je vec sve rekao, a sto se tice presaditi ili ne to ovisi o puno stvari u kakvim uvjetima drzis bilje nisi nista napisao i kako ti onda mozemo odgovorit, a u principu to sam odlucujes a ako si citao forum onda si vidio zasto vece posude pa presadjuj ako imas veci prostor i jacu lampu....
new-old-growerISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#5
Evo i detaljnije box ima 0,18 mm3 sijalica je 150w hps ,vlaznos u vegetaciji je bila od 30-50,temperatura 20-25 jedini razlog sto je ne bih sad presadjivao je zato sto je box mali a i ne bih da je stresiram ali ako preporucujete prebacicu je u vecu kucicu ,hvala metalmaniac grga77

maj 2013.

#6
box je stvarno mali ako je 0.18 mm3 :) nadam se da si mislio m3, koje su zapravo dimenzije, za povrsinu od 0.18m3 to je npr. 40x40x45cm
grga77AMBASADOR

maj 2013.

#7
ak je box mali ostavi onda tak kak je....
new-old-growerISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#8
aaaaaaaaaaahhaahah mm3 zajeb power m3 je u pitanju :)) racunao sam sirinu x visinu x dubinu ,tako se racuna ,ne? to mu dodje 90x50x40 tako nesto,razmislio sam malo ubacicu joj malo vecu posudu 10-12l i uzimam neku hranu pa se javljam kasnije da vidite kako to izgleda pozz
new-old-growerISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#9
prebacenu su u vece kucice 12l i zaliveve 1/3 od preporucene doze SUbstratom tera mag ma ,evo kako to izgleda http://postimg.org/image/7dpbj1mdp/ http://postimg.org/image/cb2w45oct/

maj 2013.

#10
sad pumpaj dalje :)
new-old-growerISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#11
:)
marley trixENTUZIJASTA

maj 2013.

#12
da ne otvaram temu ovdje cu razloziti svoju situaciju:dakle imam 3 biljke oko 20-dana,dvije super rastu,imaju zdravu boju,lijepo se granaju itd,ova 3 je malo zaostala jer je imala problema na pocetku,pukla je al sam je spasila,i ona je takoer zdrava.Prije 2 dana sam vidjela da se 2 suse,ne bas suse nego su se oborile kao zalosne vrbe,dok ova treca nastavlja sa rastom i ok je.Nije mi bilo jasno zbog cega jer su u kupovnoj zemlji,trenutno su na balkonu koji je osuncan citav dan,dok ih ne prenesem na sajt(treba mi jos 2-3 dana da ga zavrsim) znaci uslovi su onakvi kakvi trebaju biti i ovo mi se dogadja prvi put.Pregledam cijeli vodoc za bolesne biljke(da napomenem nisam ih jos gnojila),i nista slicno nije bilo.I ja odlucim da ih presadim,hajd reko ne znam sta bi im moglo biti pa da jos to uradim.Kako sam uzela saksiju da izvadim biljku osjetim da mi nesta smrdi---kad ono aceton.Sestra mi ih polila acetonom(balkon je u njenoj sobi).Al nista mi nije spominjala,znaci sve ok mozda joj je semetalo sto sam kod nje stavila,al na tom balkonu je citav dan sunce.Da se ja vratim temi, dobro ih zalila,kao flusirala,isprala zemlju itd.Lisce je i dalje kruto ne susi se,nego se oborilo i skupilo kao kad se cvijet zatvara. Sad sam htjela staviti slike i vidim da mi fucking USB ne radi.Pa cu u toku dana staviti slike s starog mob.Ova 3 je ok znaci nista joj nije bilo.Mene zanima vase misljenje i da li mislite da ce se oporaviti,jer zao bi mi bilo da mi sad propadnu(znate i sami kako je to).Ja cu svakako staviti nove sjemenke.Neki dan gledam neki dokumentarac i covjek govori-svaki poljoprivrednik zna da jedna god moze biti dobra a slijedeca katastrofalna.I sad ne znam da li ce se oporaviti,nadam se,jer sam planirala da za 2-3 dana idu vani.SLIKE U TOKU DANA.pozz
weedoyeLEGENDA

maj 2013.

#13
a da nisu mozda zedne pa su se smorile a :D? ovo sa acetonom ne mirise na dobro pa ta hemija bi i coveka ubila ne znam sta bi moglo da se desi biljkama, flush bi dobro dosao al ako su se samo smorile onda ih zalij pa vidi za neko vreme dal su se odsmorile :P
marley trixENTUZIJASTA

maj 2013.

#14
ma nisu se zedne i ja sam to mislila prvi dan i fino ih zalila,al vec drugi dan vidim da je problem veci.gornji dio gdje izlaze nove liske je slab pravo i odjesio se dok je dole stabljika cvrsta.Sad sam vrh topirala jer je jako slab i vjetar ga ljulja na sve strane.pa ce vjerovatno krenuti novi. mala ovo je druga,lisce joj je kruto i tesko pa oslabljeni vrh ne moze bas da drzi,pa sam ga osjekla i sad ova zdrava znam da su slike mutne stariji je mob poslije idu bolje samo da popravim USB

maj 2013.

#15
to se mora presaditi, i to ne sa busenom nego otresti zemlju i oprati koren pa u frisku zemlju, jest ih seka zakucala, svaka cast, sestra:marley trix - 1:0 :ohno: savetujem da kacis manje fotke (max. 800x600) ili koristi thumbnail for forums link
grga77AMBASADOR

maj 2013.

#16
presadi pothitno i isperi korjen, Power ti je sve rekao......valjda se budu oporavile...........sretno!!!
marley trixENTUZIJASTA

maj 2013.

#17
pa presadila sam,prvo sam ih puno zalila dok sam nasla zemlju,izvadila iz saksije,komad po komad odlamala zemlju pazila da je ne ostetim.pa presadila u novu saksiju i novu zemlju. a sto se seke tice,bas jeste,ni ja se toga ne bih sjetila,ima pravo ubojit um

maj 2013.

#18
Sad ti seki za osvetu nalo~i vatru pod krevetom i poli ju acetonom :)
marley trixENTUZIJASTA

maj 2013.

#19
hahaahahha bas to,samo sam ja kontala u sampon nasuti acetona,od njega opadaju dlake pa da imam bebu-seku-celu edit: starija je od mene da nemislite da je fakat beba ahahha
sharpLEGENDA

maj 2013.

#20
a ja se nadam da nisi ona 13-godisnja wanabee growerka na koju se prije 2-3 dana zalila starija sestra(isto maloljetna). ?????????????????
SkyHighatristPOZNAVALAC

maj 2013.

#21
Istu sam stvar pomislio :rofl:

maj 2013.

#22
alo momci https://www.vutra.org/topic/8659-borilake-veatine/?p=236443
marley trixENTUZIJASTA

maj 2013.

#23
bas power hah,mojne me sad furati, a sto se biljaka tice ako se ove moje dvije izvuku mozemo sa sigurnoscu reci da su nam drage biljke skoro pa neunistive :nana: juce sam ih topirala da bi drugi dijelovi imali svjetlosti i mogu vam reci da vec vidim nove izdanke,polako al sigurno :dada
new-old-growerISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#24
ja mislim da je to riknulo :P,elem da se vratino na moju temu:ja sam ono rebacio u vecu i nahranio i sta se desava? kandze da,buknule su i prorasle mnogo i od svetla su neki 5 , 6 cma,danas sam ih oprao sa 5l i povecao box moje pitanje je kad da ih nahranim opet?
new-old-growerISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#25
i stta se desava kako su? pisi ... imam i ja jedno pitanje koje me proganja ,koliko odprilike nastavi da raste kad je u cvetanju,nedelju 2 ...? hvala pozz

maj 2013.

#26
mislim da se i uvecavanje budova moze tretirati rastom, tako da prakticno raste stalno ;)
new-old-growerISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#27
:maryjane: :maryjane: moze da ,ali mene zanima ima li neko pravilo koliko nastavlja u vis da raste,posto nemam mnogo jos mesta,ili je to individualna stvar? :wave:

maj 2013.

#28
rast biljke zavisi od mnogo faktora i prakticno je nemoguce odgovoriti na pitanje: koliko nastavlja u vis da raste, nema pravila, moz naraste 30% do 50%, moz manje, moz vise... meni su automatici procvetali sa nekih 15cm a na kraju bili 38cm, pa sad racunaj ;) sto bi ti rekao em je individualna stvar, em zavisi i od faktora okoline/sredine
new-old-growerISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#29
Hvala na brzom i konkretnom odgovoru :respect: , imam jos jedno pitanje tj problem ,pojavile su se bele tacke po listovima ,citajuci po forumu izgleda da su gamad ona mala (spajderi) nisam pregledao listove veceras cu taman i koju sliku da stavim pa da mi pomognete , :smoke18:
marley trixENTUZIJASTA

maj 2013.

#30
ko sto ti rece red je da napisem sta je bilo,pa ugl bas i nista novo,ko sto sam i kontala one 2 objesene se nisu oporavile,osusile se ipak je to,cisti otrov.moje je bilo da pokusam spasiti ali nije moglo iako sam uradila sve sto se moglo uraditi.3 biljka je sasvim nomalna,znaci skroz zdrava kao da joj se nista nije dogodilo.dugo se nije micala,ali danas sam vidijela da je pocela rasti.doduse vrijeme ku*cu ne valja,kisa,kisa i samo kisa,sunce ako se i pojavi brzo zae za oblake.I da cula sam da ce cijeli juni vrijeme biti oblacno sa kisom. :b_lame: nova tura je proklijala :)
new-old-growerISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#31
izstripovao sam se,nisu pauci nego ,posto sam ih prvi put poprskao sa hranom pa ostalo nesto belo ,izgleda da nesto nisam lepo smutio , ali nisam preterao nadam se evo slike : sad je 3-4 ned iiii masti se :RastaBong: http://postimg.org/image/3tp54n6bf/
new-old-growerISTRAŽIVAČ

jun 2013.

#32
evo gospodje ,dospodo dospodjice i growri , imam jednu mali ok je evo par slika samo da napomenem da sam radio bez PH metra http://postimg.org/image/4tx6k76hj/http://postimg.org/image/ov777ynzx/http://postimg.org/image/aeik79joz/http://postimg.org/image/p4n5guubh/http://postimg.org/image/qnnliy77h/http://postimg.org/image/45of5y58b/http://postimg.org/image/lm2fccvm9/http://postimg.org/image/t1eq1g0e5/http://postimg.org/image/bgghgpn2p/ Ja se izvinjavam zbog gramatickih gresaka ,bio sam odvaljen :smoke18: ,ajde ako moze neko nesto da mi kaze kako vam se cini ova mala.Izgleda da sam promasio mesto ,molim admine da ne zamere :respect:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se