VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaProblm sa stednim zaruljama..molim pomoc
LEGACY

Problm sa stednim zaruljama..molim pomoc

34 odgovora3,140 pregleda

avg 2010.

#1
Stedne mi zarulje griju kao lude ne mogu ih ni u ruku primit kako su vruce, s temperaturom u boksu Sam uspio doc na kraj sa 28 stupnjva pod svijetlima. Problem je u tome sto Sam kod stednih zarulja postavio aluminijsku foliju onu Matt stranu da reflektira svijetlos onda mi je temperatura bila 34 stupnja pa Sam onda box oblozio stiroporom debljine 1cm I temperatura je pala na 28stupnjeva. Zarulje su bil upaljene 2sata I otvorio Sam box a na stiroporu rupe koj izgledaju kao da je izgrio, rupe su na mjestima gdje se nalazi svaka stedna zarulja. MOLIM POMOC kako da smanjim zagrijavanje stednih zarulja od 23w??????

avg 2010.

#2
Ventilatorom i ventilacijom.Search.

avg 2010.

#3
Imam 7pc ventova od 8cm Sta ce mi vise trebam smanjit samo temperaturu stednih zarulja

avg 2010.

#4
Pomoc molim sto prije to bolje za moju biljcicu

avg 2010.

#5
pa nek jedan vent piri po ~aruljama a drugi u ravnini sa njima izvla i taj zrak .... i rjeaeno !

avg 2010.

#6
A jel mogu napraviti ct???

avg 2010.

#7
cool tube
upitnik???LEGENDA

avg 2010.

#8
`to nebi mogao da napravia CT to samo ovisi o tvojim mogunostima i materijalima kojima raspola~ea.... Alli Hazwe ti je rekao mo~da najbolje rjeaenje i pored tog probaj da napravia pomi ni pokrov BOX-a ali da su grla od CFL-a van tog zna i sa gornju stranu tako da toplina bude bla~a.....

avg 2010.

#9
sto da napravi s gornje strane cfl-a..... daj mi molim te to malo pojasni sto da napravim????????????? i dal da iznad cfl-a ostavim stiropor ili da stavim nesto drugo
Che*LEGENDA

avg 2010.

#10
nesto radis krivo... pa ja sam imao 6 komada u malom boxu pa nisu zagrijavale...mozda si ti samo zabrijavas da griju.... a moj savjet ti je... 8 ventilatora je previuse. stavi dolje jedan ili dva da pusu zrak nutra,stavi gore dva da pusu isti zrak van ali da ide jacom brzinom nego ovi dolje. zrak ce ti strujati od dolje prema gore,prelaziti preko zarulja i ici prema van. tebi je tempratura vioka jer vjerovatrno imas ventilatore koji pusu bas na zarulje i samim time topal zrak bacaju na sve strane. to ti je velika greska, pokusaj ovo moje temp. ce ti se smiriti. meni trenutacno takl radi 5 cfl +1 hps i sad je temp. 31 stupanj, sto je odlicno...pa neces se zamarati usred ljeta je li 28 ili 30, nece joj nista biti. tek sam primjetio na 35 da se pocnu dogadjati promjene... i mici stiropol , obavezno, kupi si foliju kao i svi drugi i zalijepi na sve stranice u boxu pa i gore i imat ces jedan veliki reflektor :)

avg 2010.

#11
a kakvu foliju??? ja sam imao prije aluminijsku foliju pa je bilo 35 u boksu i hvala na ideji sa ventilatorima ovo i strujanje zraka preko lampi kakvom folijom da oblozim box i gdje je ima da je kupim????
Che*LEGENDA

avg 2010.

#12
ovak... folija obicna bijela, kupis ju u bilo kojem centru tipa bauhaus,pevec,baumax i slicno.ne zanm od kud si.uvijek se nalaze na odjelu boja i lakova. metar ti je nekih 10ak kuna...kupis par metara i sve oblijepis. Mozes i bijelom bojom sve premazati, mozes vratiti i foliju od prije, samo prije toga odradi ventilaciju. ja sam si nabavio takvu foliju kakvu si imao ali samoljepivu... i cijela kutija je jedan veliki reflektor :) samo makni stiropol pod obavezno. a na zaruljama nemam nikakav reflektor i kad je bio ,nisam primjetio aosolutno nikakvu razliku, box je mal,sve se odbija na sve strane...za pocetak ga nemoj stavljati samo kvalitetno odradi ventilaciju..imas kod mene u potpisu jedan dnevnik gdje se vide ventilatori i sve ostalo kak je odradjeno u jednom davnom boxu...

avg 2010.

#13
aj postaj link da vidim malo kak to kod tebe izgleda
Z&NZMAJ

avg 2010.

#14
Ovo ato ti ispod Che-ovog posta piae u bojama je potpis,a u potpisu su linkovi.:ludaci_lol: Mo~ea pokuaati i ovako: https://forums.vutra.org/threads/6407-Rastavljanje-CFL-a-DIY?highlight=rastavljanje+cfl Ako maknea grla sa predspojnim napravama van boxa,maknut ea i izvor topline.:flamed::icon_razz:

avg 2010.

#15
Daj truda malo sebi pa potra~i-SEARCH,Nema smisla da piaea sve bizarnija pitanja bez da promislia glavom,odu~it e ti se vremenski.I ne postaj pos za postom! Objasnili su ti ve inu,logiku u glavu i volju u ruke!

avg 2010.

#16
kupio sam bijelu foliju i obljepio sdam cijeli box
Che*LEGENDA

avg 2010.

#17
a ventilacija?

avg 2010.

#18
kupio sam i dva venta i premjesti jedan sve kako si rekao podledaj moj DNEVNIK UZGOJA pa ces sve vidit

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se