VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikauvijeni listovi...
LEGACY

uvijeni listovi...

12 odgovora3,083 pregleda

mar 2010.

#1
Biljka je u vegetaciji 16 dana, i poceli su se lagano uvijati listovi nisam siguran je li to problem ali sam pocetnik pa pokusavam iskorijeniti sto vise problema u startu. Jos jedan problem je to da jedan od drugog para listova zaostaje dosta u razvoju??? Biljka se nalazi u boxu 50x50x50 cm ima rasvjetu od stednih lampi cca 5000 lumena, teperatura 20-24 stupnja. ne zna se koja je sorta, pored nje raste jos 4 biljke i primjecujem na jos jednoj da lagano "frce listove(1.par)" Evo slike pa da me mozda bolje shvatite!thx Jos jedna stvar, biljke rastu u prirodnom humusu kojeg mi gliste rade iza kuce. Jos
upitnik???LEGENDA

mar 2010.

#2
Brale ove info... koje si stavio niata negovore (cirka 5000 lumena)..... Koje su atedne jeli mo~ea navest i joa ostali detalja kao koliko je udaljena od od biljke isto..... Na sliki mi se ini dosta normalno osim tog razmaka listova prvi i drugi i po mom je to prevelik razmak sijalica od biljke mada opet nemora da zna i mo~da je i sorta a mo~da je mu~ijak.... Daj viae tih info... i za tebe dobor bi bilo da por itaa dnevnika zavraenih i ostali stvari koje su ovde na Forumu.... Sretno !!!!!!!!!!

mar 2010.

#3
ovako bile su SRAM 15W 2700K 4 komada na udaljenosti od 20 cm. box nije bio oblijepljen folijom. Sada sam to malo poredio. Stavio sam alu foliju po citavoj unutrasnjosti. Svjetlo: BEST LIGHT 15w 2700K E27 (Ima ih 3 komada i biljke su na udaljenosti od 10 cm) i jedna TUNGSRAM MIXED LIGHT YM 160 W Eto reci mi sad svoje misljenje. Sad cu malo procitati dnevnike. THX
upitnik???LEGENDA

mar 2010.

#4
Brale svjetlo koje si naveo je dovoljno za ljep po etak vege.... Ali koliko ja vidim ta mala posudica sa tim blatom jednostavno nema biljka od ega da ~ivi to moraa shvatit... Eto ti biljke koja nema ni 20 dana i vidia kako je ljepa i normalna... Tu ima zemlje 1L ipak za razliku od tvoje posude... Imao sam takve iste podsude i mogu ti re da koriste idealno kako bi sjeme proklijalo u njoj i niata viae.... Presadi to u veu posudu i ubudue nemoj da o ekivaa neku ljepotu u tako malo zemlje. Kad to uradia sa presaivanjem i malo pro itaa bar neke teorije koje ovde piau po Forumu onda ea vjerovatno i sam donjet neke zaklju ke...
aost100ENTUZIJASTA

mar 2010.

#5
kakvu zemlju ti koristis ? koliko cesto zaljevas i cime ? ova tvoja biljka raste turbo.

mar 2010.

#6
Pozdrav, evo malo sam dotjerao to, znaci stavio sam ih u vece vaze i ubacio na dno kamencice zemlju sam stavio pola humus pola za uzgoj pelargonija. Valjda ce to biti ok sada.
aost100ENTUZIJASTA

mar 2010.

#7
pozdrav beginner, dali ti je biljka napredovala i ako imas koju sliku ?

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se