VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaFrisian Dew problem
LEGACY

Frisian Dew problem

48 odgovora3,524 pregleda

avg 2014.

#1
Cao svima, Ovo je moj prvi grow i u principu sam zadovoljna ali sam sada naisla na problem u zavrsnoj fazi .Molim vas ako neko prepozna problem neka min da neki savet da li i kako mogu da ga resim!!Biljke su dosta visoke i imaju lepe cvetove ali sa zutim lisztovima i crnim pegama.Na jednoj od njih su dva cudna cveta ...prilozicu slike ....mozda je budj?? Ili to tako treba da bude?? Mislim da je ona u petoj nedelji ali nisam bas sigurna!!! Veliki pozdrav!!!
kapelaENTUZIJASTA

avg 2014.

#3
i moi su listovi slicni kako ih ti opisujes ali voleobi da vidim slike ako meze da ih postiras.... :heartbeat: :happy031:

avg 2014.

#4
http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/problems/IMAG05111.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/problems/IMAG051000.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/problems/IMAG05100.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/problems/IMAG0493.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/problems/IMAG0492.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/problems/IMAG0472.jpg Evo slika sa problemom A ovako izgledaju zdrave http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/problems/IMAG05022.jpg (pre 7 dana) http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/problems/IMAG05133.jpg ( juce,ista biljka sa problemom druga grana)

avg 2014.

#5
Jel gnojia biljku uopate i kakva ti je ph vrednost vode kojom zalivaa ?

avg 2014.

#6
Da koristim bio djubrivo GUANOKALONG ali PH vode ne znam jer dosad nije bilo nikakvih problema pa nisam ni merila :(
GagibaAMBASADOR

avg 2014.

#7
Pa i nije baa pred kraj. Potrajae dok isteraju cvetanje... :) Mo~e biti iz kojekakvih razloga. Daj joa informacija o zemlji, prihrani, zalivanju pa e ti iskusni poljoprivrednici dati kvalitetnu dijagnozu, a vrlo verovatno i alternative za le enje.
StipeZMAJ

avg 2014.

#8
prouci malo ovaj link...dok ti gurui ne savjetuju nesto http://www.420magazine.com/forums/frequently-asked-questions/81266-cannabis-plant-pest-problem-solver-pictorial.html

avg 2014.

#9
U principu sam zalivala svaki dan(3 l uglavnom nekad i 5 l a kad je vlazno i kisovito bez zalivanja),ph nisam merila jer nije bilo nikakvih problema . Za pehranu trnutno koristim Guanokalong organik bloom sa zemljom TERRACULT blue sa PH 5-6,5 biljke imaju izmedju 170cm i 220 cm Ne znam da li da odstranim cvetove sa problemom ,plasim se da ne predje na sve.... Pre desetak dana kada sam primetila prve pege i fleke tretirala sam ih sa Blue Bordo(na bazi bakra) i super su odreagovale posle tri dana ...medjutim na te dve grane nije mnogo uticalo...

avg 2014.

#11
Hvala na savetima!!!! Da li mozda znas neku hranu koja bi pogodovala,trenutno imam i Flora Bloom Hydroponix by Holland (mislim da je takav naziv) ona nije Bio Organic pa ne znam ni jacinu ni sastav ni uticaj u outdoor-u??!! Hvala jos jednom :read: nesto sam naucila!!!
M a n d o rAMBASADOR

avg 2014.

#13
meni je ta Vita,jedno od najjeftinijih gnojiva,vrlo lose utjecalo na cvijetove... listovi su se frkali na sve strane,jos kad sam vidio da firma koja to proizvodi ima dva djelatnika,odustao od uporabe....cjena od 7 kn za pola litre gnojiva za cvijet ne zvuci dobro...nek se cura drzi provjerenog gnojiva,provjerenog od strane vecine clanova....mislim da i nema grow-a na forumu odradenog tim gnojivom...mislim... :) komentara na slike nemam jer ih ne vidim....gnojivo koje koristi se daje kroz cvijetanje do zadnjeg flush-a, NPK mu je N 2.5 i K 6,P nema,znaci trebas i P(fosfora)

avg 2014.

#15
Evo nekih slicica ..... http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0513.jpg zdrav cvet(druga grana) http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0479.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0478.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0475.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0477.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0502.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0503.jpg PROBLEM http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0511.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0510.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0493.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0494.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0492.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0471.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0472.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0511.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0510.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0493.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/LADOVINA/IMAG0492.jpg

avg 2014.

#16
ph ti je sigurno katastrofa , a koliko mogu da vidim sa fotki i ove sto kazes da su zdrave pokazuju dosta da su gladne
M a n d o rAMBASADOR

avg 2014.

#17
ah ta plantela vita je prica za sebe,a ja pricam o jeftinjaku Vita gnojiva za cvijetanje sto se nalazi na svim policama hr ducana :D

avg 2014.

#18
Danas merim PH i narvno da cu ih nahraniti ;)

avg 2014.

#19
that's the spirit :thumb:

avg 2014.

#20
To su biljke u outdooru..koji ph ?? Prehrani to kako treba i to je to.Steta koja je napravljena je nepopravljiva.Frisian cvijeta kratko i izguraj to do kraja tako kako je.

avg 2014.

#21
Preksinoc sam zalila sa 15 l ciste vode......cvet je poceo da vraca zelenu boju :punch2: cekam sledece hranjenje !!!!Mislim da ce to biti ok ....sad znam gde sam gresila sl. put ce biti bolje !!!Ali mi je drago da spasim sto se spasiti moze,hvala svima na savetima :passing-joint-smiley-emoticon: Sad je skoro kraj 5 nedelje sta mislite o tome da ukljucim NPK Big Bud??

avg 2014.

#22
http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/IMAG0504.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/IMAG0502.jpg http://i212.photobucket.com/albums/cc304/konto1/IMAG0503.jpg Vasom zaslugom sada je sve uredu...prava hrana....pravi tajming i PRAVI SAVETI!! Da li mozete da pogledate ove fotke i da mi kazete na osnovu njih kada bi trebalo da zavrse i sta da gledam jer mi je prvi PURPLE cvet? Jos jednom hvala svima...Pozdrav!!
FukmondoAMBASADOR

avg 2014.

#23
odlicno mozda jos eno gnojenje pa pusti prirodi da odradi svoje,prelepe su ;)
vigierPOZNAVALAC

sep 2014.

#24
Frisian dew?! Imao sam jednu prosle godine. Najljepsi miris od svih i najljepsi hedovi ubjedljivo. Ekipa me pitala da li sam vutru prskao parfemom :)
mirogavranISTRAŽIVAČ

maj 2016.

#25
Dali netko ima kakva konkretna iskustva sa frisian dew auto(dutch passion) sortom? Sta biljci pase vise a sta manje i u konacnici kakav je dim?

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se