LEGACY
sto su ovako rahiticne//?????
42 odgovora2,912 pregleda
spushenje
ISTRAŽIVAČ134 REP56%
→ Entuzijasta
spushenjeISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#1
sve ok, zemlja pola njiva malo humusa malo peska malo stiropora, tretirane vodonik peroksidom, danas izbuto npk folijarno 18-18-18 + 19-9-27,zasadjene krajem marta, nekako su mi slabasne, mozda zbog toga sto vec tri nedelje nema sunca???
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
maj 2010.
maj 2010.#2
Nevidim svrhu stiropora ako pliva voda.
I malo je infa.
Kakva hrana folijarno,koliko su stare,koje sjeme itd...?
spushenje
ISTRAŽIVAČ134 REP56%
→ Entuzijasta
spushenjeISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#3
seme je ok, to sam sliko neposredno nakon sto sam ih zalio stare su mesec i po, sta ti znaci infa... folijarno sam izbuto u zemlju,kapiramm da se koren nije jos razvio pa biljke nemaju jos foundation
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
maj 2010.
maj 2010.#4
Haha,ma info kao informacija kad,ata,kako,koja zemlja,ono malo opiaea svoje postupke do danas.
Vidim i da je nekoliko biljaka tu tako ako bude koja muaka bi
e belaja.Mopra
ea rezati a korjen ostaviti...
Te stvari moraa popraviti idu
i grow,svaku u svoju saksiju.I ostale informacije na forumu
e ti pomo
i.
Niata,teraj do kraja pa kako bude:)
Blodeuwedd
ENTUZIJASTA232 REP8%
→ Poznavalac
BlodeuweddENTUZIJASTA
maj 2010.
maj 2010.#5
drena~a ti je u banani, pa vidia da ti plivaju u vodi, dobro ka~e Green. Na infa je mislio informacije. Ako si stavio zemlju iz njive, pa ato ih nisi odmah zasadio na tu njivu? Morao si viae rupica na dnu aaksije izbuaiti da voda mo~e otjecati. I kao vidim da si ih gnojio sa dvije vrste gnojiva? Meni su to joa premale biljke za gnojiti. Moja preporuka je da ih presadia u tu njivu ili livadu i pustia ih za sada nek ih priroda oporavi (tj. da normalno rastu dalje.).
spushenje
ISTRAŽIVAČ134 REP56%
→ Entuzijasta
spushenjeISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#6
ma iranije sam ja njih tako po tri u jednu saksiju da ne divljaju previse i kad kastriras muzijaka koren zenke na neki naci pojede muski koren tj apsorbuje minerale koje ovaj pust u zemlju, zemlja je pola sa njve znaci ona braon, loma humusa, malo peska i stiropora ,problem je sto je u bg-u vec tri nedelje blacno sa blagim pljuskovima sto mojim biljkama i ne znaci mnogo osim eto loma da nakvasi lisce, evo jos jedna fotka saksije koju je vetar ispremesto iz lezista al eto biljke su i dalje na nogama:)
#34
POZNAVALAC926 REP36%
→ Ambasador
#34POZNAVALAC
maj 2010.
maj 2010.#7
Korijen ima da truje, nee niato pustiti tak da dame pojedu k
Bolja zemlja
Bolja drena~a
Posuda za svaku biljku
Pazi sa peroksidom - ne viae od 3% na litar i ne mijeaaj sa gnojivom
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaae biljke ?
3.Koliko su visoke vaae biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ?
5.Kakva je vaaa zemlja (Sa
ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, )
6.Kako
esto zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi
nu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uo
ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
i t.d.
sretno sljedeeg puta
spushenje
ISTRAŽIVAČ134 REP56%
→ Entuzijasta
spushenjeISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#8
http://yfrog.com/18dsc00352sj
http://yfrog.com/0sdsc00346zhj
http://yfrog.com/0sdsc00350goj
http://yfrog.com/18dsc00349naj
izbusioo velike rupe na dnu saksija isace valjda da se lepo dreniraju,evo i malo lepse vreme dolazi pa ce da krenu malo da sikljaju,jedino me brine dal ce koren da uspe da se razgrana do kraja vegetacije koji se bogami priblizio,ima neko neki predlog u vezi sa ovim
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
spushenje
ISTRAŽIVAČ134 REP56%
→ Entuzijasta
spushenjeISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#10
pa jebiga sad, rekoh da sam 70 odsto zemlje uzeo sa njive i to onu muljevitu sto kad se stvrdne bude ko glina,ostatak je humus,ceska lava,stiropor i malo peska, no doduse one su sad bas natopljene pa ce veljda sve to biti bolje kad se malo izdrenira??kapiram da ce koren da se pomuci dok to ne izore al jegiga sta cu sad mozda nece biti savrsen grow al izrasce one,ne znam dal si primetio rupu na saksiji i sta mislis jel to u redu tj oce biti kakve vajde od drenaze
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
maj 2010.
maj 2010.#11
Ma sadi novo dok nije extra kasno,svaku u svoju saksiju ili direkt na njivu,neku~im ata
e ti saksija outdor.
Uprskao si nepripremljen,namu
i
ea se poateno a pitanje je koliko
ea dobiti.
Sadi novo a to ostavi pa ata bude,al ja se nebi oslanja na to.Zabetonira
e se jednom ako presu
i.
spushenje
ISTRAŽIVAČ134 REP56%
→ Entuzijasta
spushenjeISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#12
onda neka bude tako, samo necu na njivu tu ce neko da ih izvali nego ovamo de su ove sad u saksijama,malo okopam napunim rupu peskom i humusom pa nek vegetiraju jedno mesec i po pa sta bog da, a u picku materinu i sa ovima sam se cimo ko ludak i sad ponovo ista prica za male pare...
cmfsrle
ISTRAŽIVAČ181 REP87%
→ Entuzijasta
cmfsrleISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#13
saksija je prva greshka , zemlja iz njive druga , po meni je i pesak greshka , zashto jednostavno ne kupish zemlju ili ako ti se ne daju pare , skupi zemlju ispod nekog starijeg drveta , to je dosta kvalitetna zemlja i hranljiva je dosta...
a najbolja kombinacija da ove dve vrste zemlje izmeshah i eto ti super zemlje ...
ako ih redovno zalivash i uz toliko sunca ( jer su na njivi ) i ako koristish gnojiva po pravilima , bice ti dobar grow , chak i za preostale dane vegetacije...
SiD
AMBASADOR4.379 REP82%
→ Legenda
SiDAMBASADOR
maj 2010.
maj 2010.#14
1. presadi svaku posebno, ako je to mogue, a izgleda da nije!
2. ne zalivaj ih tako puno, zato su ti rahiti
ne (vidia da su ti listovi po
eli ~utjeti odozdola)
ja bi preporu
io da napravia ovakvim redoslijedom!
1. otvori ove linkove:
https://forums.vutra.org/threads/876-ZEMLJISTE-outdoor
https://forums.vutra.org/threads/86-Mali-prirucnik-za-Outdoor-uzgoj
2. Pro
itaj sve
3. Kupi zemlju onu za cvijee
4. Posadi ispo
etka, jer joa stignea (relativno)
5. Stiropor i razne rekvizite nemoj koristit, jer ti je nepotrebno ako ea presaivati van ( ja nikad to ne koristim, pri
am u svoje ime)
6. SVAKU BILJKU U SVOJU TEGLU SADI
da si barem malo prolistao forum prije nego si posadio, sve bi ti bilo jasnije, i nebi bilo ovakvih greaaka!
ako si u mogu
nosti, prebaci ODMAH ove biljke negdje van na otvoreno, i ostavi ih, a u tegle posadi nove biljke!
sretno!
spushenje
ISTRAŽIVAČ134 REP56%
→ Entuzijasta
spushenjeISTRAŽIVAČ
maj 2010.
maj 2010.#15
http://yfrog.com/2cdsc00353dj, malo bolje al smislio sam taktiku pa cu da je demonstriram za koji dan do tad pozdrav svim vutrasima...
spushenje
ISTRAŽIVAČ134 REP56%
→ Entuzijasta
spushenje
ISTRAŽIVAČ134 REP56%
→ Entuzijasta
spushenjeISTRAŽIVAČ
jun 2010.
jun 2010.#18
ma jbg presadio sam ih u zemlju tj u rupu duboku 1m i sipo 100 kg humusa, koje brate cimanje, nego nesto razmisljam zasto uopste da rastu u zemlji kad se koren rapidno razvija u obicnoj vati...prema tome mesto humusa i ostalih teskih materijala nekolicinu biljaka sadim u masivnu kolicinu vate, malo humusa preko, cisto da sunce ne sprzi koren i eto ti malog ingenioznog i logicnog resenja...neam pojma mozda i nema smisla, videcu za metar dana...jel neko mozda probo nesto slicno, ako nije da patentiram)
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
jun 2010.
jun 2010.#19
to trba prasaditi ili tu zemlju nekako razbiti da bude prpustna ,,, smisli nesto ...
da je meni tako ja bi popritiskao saksiju rukama tako da zemlja popuca i digne se malo posto je sva sabijena a koren ce ti tamo mozda i istruliti dosta je zajebana situacija ..
spushenje
ISTRAŽIVAČ134 REP56%
→ Entuzijasta
spushenjeISTRAŽIVAČ
jun 2010.
jun 2010.#20
ne, pazi ovako, one su prvo bile u malim saksijama sa relativno dobrom zemljom i to su zapravo narasle do velicine prezentovane na slikama, pocele su da stagniraju kad sam ih presadio u vece saksije u koje sam natrpo mulj sa obliznje njive... medjutim sad kad sam ih presadio izvadio sam samo tu kocku zemlje iz prvih saksija a ovo sranje od zemlje sam bacio u kontenjer...ne znam dal kapirate one su sad komplet u dobroj mekanoj zemlji tj nema one njiva zemlje vise i sad kapiram da ce fino da se razvijaju....pozzz
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
maj 2010.
1 / 22
maj 2010.
jun 2010.