VUTRA
LEGACY

Problem

20 odgovora2,023 pregleda
ja0ENTUZIJASTA

dec 2007.

#1
Evo imam problem sa uzgojem: inace biljka ima nekih 20 dana visoka je 40cm siroka nekih 25cm pod halogenim reflektorom 250w+atedne 25w+3*grolux 18w u posudi od 5L zemlja za cvjece ??? jucer su mi se pocele pojavljivati neke fleke po listovima, donji listovi su se poceli susiti i pozutili su. i dobili su simptome koji upucuju na manjak fosfora(imaju tamne fleke po sebi) http://imageupload.com/out.php/i57174_DSC00034.JPG a na gornjima su se pocele pojavljivati zute fleke na mjestima gdje nema zila lista http://imageupload.com/out.php/i57175_DSC00035.JPG sve u svemu to izgleda ovako http://imageupload.com/out.php/i57173_DSC00033.JPG jucer sam se nacitao po forumu i naiso na vodic za bolesne biljke(moram pohvalit autora) i biljcica mi je imala simptome manjka fosfora. zato trk u trgovinu i uzeo sam gnojivo NPK 6-8-6 pomjeso sa vodom i zalio biljku. danas vidim da je gnojivo malo ublazilo propadanje biljke. sto predlazete? EDIT by brain: Molim te smanji slike ili koristi thumbnails.
NarquilaENTUZIJASTA

dec 2007.

#2
Listovi NE SMIJU biti mokri,ne smijes ih nikako polijevat vodom zbog susenja..voda na listovima+temperatura=susenje...

dec 2007.

#3
meni je stvarno ~ao ato ne mogu neato pozitivno da ti ka~em nije mi jasno jedno,stalno si na forumu i biljka ti ovako izgleda kapljice po listovim ??? kupaa ih neeljom ??? ja bi pro itao malo detaljnije najva~nije stvari pa krenuo ponovo ili uzmi klonove od ove pa nastavi ustvari zaboravi to sad vieh da imaa i halogeni reflektor super ti je to samo nastavi dobro je imati ovakve primjere da vide ljudi da se halogeni ne isplate ato zbog loae boje ato zbog trmperature
ja0ENTUZIJASTA

dec 2007.

#4
imas pravo. idem ja preuredit box. sada bozic pa moram skupit nesto para za taj hps a do tada neonke problem je rijesen!!! isprao sam pitar sa zemljom pod mlazom vode(.1min) otkinuo sam osusene listove(mislio sam ako je bolest da se ne prosiri) ali sada je sve OK.
forISTRAŽIVAČ

dec 2007.

#5
Kad ve preuredjujea box nadji novo mjesto za ovaj termometar, jer ces ako ostane na dnu boxa, sprzices vrhove, zbog pogresnih informacija, posebno ako budes koristio hps. Samo moje misljenje
ja0ENTUZIJASTA

dec 2007.

#6
fala na informacijama. evo izmeu glavne stabljike i listova su mi pocele rasti dlacice. cini mi se da ce biti cura. sta predlazete za pocetak(sada sam skupio nesto para) da kupim hps ili MH zarulju? da mogu kupio bi oboje odjedamput, ali ne mogu p.s. evo idem termometar dignut u razinu vrhova
bongashLEGENDA

dec 2007.

#7
HPS ... MH ne ide za cvjetanje.
ja0ENTUZIJASTA

dec 2007.

#8
znaci vegetaciju bi odradio sa neonkama, stednima a cvjetanje sa hps?
NoTrippinAMBASADOR

dec 2007.

#9
Bez uvrede, ali za nekog koje ve dosta na forumu ili ne ku~ia neke stvari il se pravia glup.Pa barem se to oko svjetala ponovilo masu puta.Al evo da nebi ispalo da te samo gadim u tvojoj temi odgovor je da:vege sa atednima i neonkama a cvjetanje sa hps.
ja0ENTUZIJASTA

dec 2007.

#10
pa ne moras se vrijeat covjece. ja samo pitam.
gloss_zelenkyAMBASADOR

dec 2007.

#11
jaO, nema niata pogreanog (valjda se nisi uvrijedio) u onome ato je NoTrippin napisao jer je samo isticao neke stvari. Uglavnom se ljudima neda itati makar su stvari ravno ispred njihovog nosa i tu dolazi do sukoba! Imaa puno postova i malo sam pratio kada si pisao...jako si neodlu an, jedan dan ovo drugi dan ono... Dugo si tu i mogao si ve zaklju iti da sa HPS-om mo~ea gurati od po etka do kraja, ali si svejedno morao ponovno pitati. U redu, mo~da nisi skroz siguran, ali opet je previae napisano po tom pitanju. I u dnevnicima uzgoja su mahom ljudi koji odrauju grow samo sa HPS-om. Ne ~elim se pomiriti sa time da skoro svakom pridoalom lanu netko treba napisati ato je ato jer je taj netko na prvom mjestu LIJEN! Upuujem te na pogreake i molim te da se smiria i ako stvarno nije jasno onda pitaj. Zadnjih par dana su svi nekako izgubili ~ivce jer dolaze *useri* bez mozga i kao da nemaju pametnijeg posla pa izdrkavaju svoje probleme i frustracije joa koliko-toliko normalnim ljudima koji se trude i onda puknu :-) p.s. Moj najbolji savjet koji ti mogu dati: Za tvoj boks HPS 70 ili 150W i mirna Bosna...kad jednom krene isto sumnjam da ea se vratiti ovdje jer ea vidjeti koliko je to jednostavno. :maryjane:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se