LEGACY
Problem
20 odgovora2,023 pregleda
ja0
ENTUZIJASTA258 REP14%
→ Poznavalac
ja0ENTUZIJASTA
dec 2007.
dec 2007.#1
Evo imam problem sa uzgojem:
inace biljka ima nekih 20 dana
visoka je 40cm siroka nekih 25cm
pod halogenim reflektorom 250w+atedne 25w+3*grolux 18w
u posudi od 5L zemlja za cvjece ???
jucer su mi se pocele pojavljivati neke fleke po listovima,
donji listovi su se poceli susiti i pozutili su.
i dobili su simptome koji upucuju na manjak fosfora(imaju tamne fleke po sebi)
http://imageupload.com/out.php/i57174_DSC00034.JPG
a na gornjima su se pocele pojavljivati zute fleke na mjestima gdje nema zila lista
http://imageupload.com/out.php/i57175_DSC00035.JPG
sve u svemu to izgleda ovako
http://imageupload.com/out.php/i57173_DSC00033.JPG
jucer sam se nacitao po forumu i naiso na vodic za bolesne biljke(moram pohvalit autora) i biljcica mi je imala simptome manjka fosfora. zato trk u trgovinu i uzeo sam gnojivo NPK 6-8-6 pomjeso sa vodom i zalio biljku. danas vidim da je gnojivo malo ublazilo propadanje biljke. sto predlazete?
EDIT by brain:
Molim te smanji slike ili koristi thumbnails.
Narquila
ENTUZIJASTA576 REP94%
→ Poznavalac
NarquilaENTUZIJASTA
dec 2007.
dec 2007.#2
Listovi NE SMIJU biti mokri,ne smijes ih nikako polijevat vodom zbog susenja..voda na listovima+temperatura=susenje...
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
dec 2007.
dec 2007.#3
meni je stvarno ~ao ato ne mogu neato pozitivno da ti ka~em
nije mi jasno jedno,stalno si na forumu i biljka ti ovako izgleda
kapljice po listovim ??? kupaa ih neeljom ???
ja bi pro
itao malo detaljnije najva~nije stvari pa krenuo ponovo
ili uzmi klonove od ove pa nastavi
ustvari zaboravi to
sad vieh da imaa i halogeni reflektor
super ti je to samo nastavi
dobro je imati ovakve primjere da vide ljudi da se halogeni ne isplate
ato zbog loae boje ato zbog trmperature
ja0
ENTUZIJASTA258 REP14%
→ Poznavalac
ja0ENTUZIJASTA
dec 2007.
dec 2007.#4
imas pravo. idem ja preuredit box. sada bozic pa moram skupit nesto para za taj hps a do tada neonke
problem je rijesen!!!
isprao sam pitar sa zemljom pod mlazom vode(.1min)
otkinuo sam osusene listove(mislio sam ako je bolest da se ne prosiri) ali sada je sve OK.
for
ISTRAŽIVAČ86 REP24%
→ Entuzijasta
forISTRAŽIVAČ
dec 2007.
dec 2007.#5
Kad ve preuredjujea box nadji novo mjesto za ovaj termometar, jer ces ako ostane na dnu boxa, sprzices vrhove, zbog pogresnih informacija, posebno ako budes koristio hps.
Samo moje misljenje
ja0
ENTUZIJASTA258 REP14%
→ Poznavalac
ja0ENTUZIJASTA
dec 2007.
dec 2007.#6
fala na informacijama.
evo izmeu glavne stabljike i listova su mi pocele rasti dlacice. cini mi se da ce biti cura.
sta predlazete za pocetak(sada sam skupio nesto para) da kupim hps ili MH zarulju? da mogu kupio bi oboje odjedamput, ali ne mogu
p.s. evo idem termometar dignut u razinu vrhova
ja0
ENTUZIJASTA258 REP14%
→ Poznavalac
ja0ENTUZIJASTA
dec 2007.
dec 2007.#8
znaci vegetaciju bi odradio sa neonkama, stednima a cvjetanje sa hps?
NoTrippin
AMBASADOR1.958 REP13%
→ Legenda
NoTrippinAMBASADOR
dec 2007.
dec 2007.#9
Bez uvrede, ali za nekog koje ve dosta na forumu ili ne ku~ia neke stvari il se pravia glup.Pa barem se to oko svjetala ponovilo masu puta.Al evo da nebi ispalo da te samo gadim u tvojoj temi odgovor je da:vege sa atednima i neonkama a cvjetanje sa hps.
ja0
ENTUZIJASTA258 REP14%
→ Poznavalac
gloss_zelenky
AMBASADOR2.398 REP26%
→ Legenda
gloss_zelenkyAMBASADOR
dec 2007.
dec 2007.#11
jaO, nema niata pogreanog (valjda se nisi uvrijedio) u onome ato je NoTrippin napisao jer je samo isticao
neke stvari. Uglavnom se ljudima neda
itati makar su stvari ravno
ispred njihovog nosa i tu dolazi do sukoba! Imaa puno postova i malo sam pratio kada si pisao...jako si neodlu
an, jedan dan ovo drugi dan ono...
Dugo si tu i mogao si ve zaklju
iti da sa HPS-om mo~ea gurati od po
etka do kraja, ali
si svejedno morao ponovno pitati. U redu, mo~da nisi skroz siguran, ali opet je previae napisano po tom pitanju. I u dnevnicima uzgoja su mahom ljudi koji
odrauju grow samo sa HPS-om.
Ne ~elim se pomiriti sa time da skoro svakom pridoalom
lanu netko treba napisati ato
je ato jer je taj netko na prvom mjestu LIJEN!
Upuujem te na pogreake i molim te da se smiria i ako stvarno nije jasno onda pitaj.
Zadnjih par dana su svi nekako izgubili ~ivce jer dolaze *useri*
bez mozga i kao da nemaju pametnijeg posla pa izdrkavaju svoje
probleme i frustracije joa koliko-toliko normalnim
ljudima koji se trude i onda puknu :-)
p.s. Moj najbolji savjet koji ti mogu dati:
Za tvoj boks HPS 70 ili 150W i mirna Bosna...kad jednom krene
isto sumnjam da ea se vratiti ovdje jer ea vidjeti koliko je to jednostavno.
:maryjane:
dec 2007.
1 / 11
dec 2007.
dec 2007.