LEGACY
sušenje u hladnijem prostoru
15 odgovora4,919 pregleda
26 REP52%
→ Istraživač
dec 2010.
dec 2010.#1
koliko je dobro (i dali je uopce dobro) suaiti urod u negrijanoj prostoriji u ovo vrijeme( temp nesto iznad nule, 5'C)? u sobi nema vlage, samo sto je eto hladno. hvala
leš
ENTUZIJASTA246 REP12%
→ Poznavalac
lešENTUZIJASTA
dec 2010.
dec 2010.#2
REA Vsa odgovor je mo~e se osuait bez problema samo sporije ato neko i nevoli
ekat,kao ni ja.
ali znase du~e suaenje bolja duda.
Ps.odma da iskoristim tvoi post da ne otvaram drugi ,postavljam jedno pitanje::icon_question:
Dali bi se moglo suait(malo br~e) u glinenoj vazi s glinenim poklpcem. ja sam to zamislio ovako;
posla~emo duvku na dno te glinene vaze(po~eljno da je aira) da stane viae:)) poklopimo s poklopcem
naravno isto glinenim,i puhalicu tipa fen,grijalice itd... stavimo da puae u vazu s daljim rastojanjem ,po
~elji. moj zaklju
ak poato znamo da glina upija vlagu a stim joa grijana ne viae od 23c .da bi odradila
hvalitetan poso,br~e suaenje ,i najva~nije nebi se puno hvaliteta dima sijebala.
to je samo teorija :icon_idea:
Sada ako je neko probo ili zna neato u vezi te :icon_idea: .neka ka~e svoie mialjenje
TU
slobodan
AMBASADOR2.743 REP36%
→ Legenda
slobodanAMBASADOR
dec 2010.
dec 2010.#3
nije dobro da se dodiruju medjusobno,a i temperatura od 23'c je visoka, i mislim da ce se brze susiti nego sto ce glina da 'upija' ber u prvih 7 dana,ako je poklopljena vaza. preporucena temperatura je 18'c,sa sto nizim procenom vlaznosti vazduha od oko 40% i blagim provetravanjem ali ne direknim u biljke
mr.dr.Smok
ZMAJ15.245 REP
mr.dr.SmokZMAJ
dec 2010.
dec 2010.#4
A dije tu prekomjerna vlaga od cca 100% u glinenoj posudi koju grijalica grije a koja je zatvorena???
neo
ISTRAŽIVAČ192 REP95%
→ Entuzijasta
neoISTRAŽIVAČ
dec 2010.
dec 2010.#5
evo ljudi i ja imam jednu biljku istrimovanu sinoc i ostavljenu u hladnoj prostoriji,prozor otvoren na kant ima promaje...zanima me sta ce biti...eksperiment,znam da je slobodan u pravu za temperaturu vlaznost...domaja je u pitanju ako to ima veze uopste
neo
ISTRAŽIVAČ192 REP95%
→ Entuzijasta
0 REP0%
→ Istraživač
feb 2011.
feb 2011.#7
nikako nemoj susiti pod grejalicom ili necim takvim, samo promaja, sporo ali efikasno
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
feb 2011.
feb 2011.#8
evo ako ce ti pomoci ja sam susio u ormaru i uperio sam ventilator da puse najslabije ali ne direktno u biljke..i preporucam svima ako m prostor gdje ce susiti je puno vlazan..da stave u njega i odvlazivac zraka,ili pak posusicu punu soli(tako sam ja stavio) s tim da sol treba mijenjati svaki dan kada postane mokra jer ona ima svojstvo da skuplja vlagu iz zraka kao sto vec znate :)
meinkampf
ENTUZIJASTA261 REP15%
→ Poznavalac
meinkampfENTUZIJASTA
nov 2019.
nov 2019.#9
Moje mialjenje ljudi u gara~i na ovom vremenu.Dobro kada sam ja stavio bilo je preko 20,pa nekih 14 dana.Pa u tegle.Da,da li mo~e u tegli da se presuai.I koliko vi stari dana provetravate teglu i na koliko?Jel po~eljno je posle nekog vremena je ispresovati u teglu veu ilii neku cev,ata mislite?
dec 2010.
1 / 9
dec 2010.
nov 2019.