VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaGuzvanje Listova?
LEGACY

Guzvanje Listova?

36 odgovora2,933 pregleda
NumBdoTENTUZIJASTA

okt 2010.

#1
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica)----SJEME(ulicni panj) 2.Koliko su stare vaae biljke ?-----8 DANA 3.Koliko su visoke vaae biljke ?----NEKIH cca 10 cm 4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ?-----OD pola DO 2 LITRE 5.Kakva je vaaa zemlja (Sa ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, )----neki substrat koji sam kupio u obliznoj agro-apoteci,imo sam ove godine biljku vani unjoj odlicno jereagirala,standard smjesa stirpor pjesak....NE nije zagnojena nijednom 6.Kako esto zaljevate i kakvu vodu koristite ?----Zaljevam samo kad se osusi,vodu iz pipe.... 7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ?----Mjerio sa lakmusom nekih 7.5 ph 8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ?-----Negnojim bar ne jos,imam u pricuvi PLANTELU LIST... 9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi nu)?----SYLVANIA SHP-T 250 W nekih 30k lumena(imam odgovarajuci reflektor cjeli box je u mat bjelo) 10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?-----dobrih 40 cm 11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?-----cca 190cm visine,100cm sirine,80cm dubine 12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ?----Eevo triki djela,temp je nekih 35 max ali i standard svjetlom upaljenim,a ugasenim 18-20,vlaga neznam nisam jos uzeo vlagometar,iako drzim kostanto lavorcic ciste vode u boxu kraj biljaka.... 13.Koliki je ph zemlje ?----------6.0-6.5 14.Dali ste uo ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ?------NE 15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?----PRVI INDOO, 2 autdo... Znaci sta me pati je guzvanje listova,iako mislim da je prob povezan stoplinom i vlagom odlucio sam bz obzira i vas pitat.... evo slike od dans,biljke su 8 dana stare od probijanje zemlje(neke jean dan manje) http://img338.imageshack.us/i/hpim0119.jpg/ http://img811.imageshack.us/i/hpim0120.jpg/

okt 2010.

#2
"neki supstrakt" je greaka,nevalja svaka zemlja.Composana i terramagma su najbolje.Prolistaj ata se korisri. Ph 7.5 je prevelik,stavi ga na 6.5. Temperatura je nepo~eljna iznad 30. Vlagometar nabaviti,dr~ia posudu s vodom a mo~da je vlaga ionako prevelika. Pijesak nije da potreban,mo~e biti u~asno loa i viae naatetiti. Moraa imati dobar dovod friakog zraka,i odvod ne istog. Ukratko niata udno,sve ove stvari moraa dovesti u red.Na gnjojivo zaboravi prvih 30 dana,najbolje.
PeronosporaISTRAŽIVAČ

okt 2010.

#3
Meni ti to li i na toplinu, tak je i mene prcalo. Imaa kakav vent koji puae po njima?
NumBdoTENTUZIJASTA

okt 2010.

#4
imam i ja neki osjeaj da je toplina, imam vent al nie u potpunosti dovoljno.
NumBdoTENTUZIJASTA

okt 2010.

#5
da da ma znam , postupno u ja to sve sredit,ispravak!!osim onih sto je su jel xD,ph se nadam da nece oticu u ***** do transplatacje u vece saksije gdje cu poslusat tvoj savjet i necu stavit pjesak vise i naravno prvom prilikom rjesit si pravi ph metar,s temp sam uspio nekak sanirat barem zasad,drzim vrata boxa skroz otvorena :/ ),vlaga nije 100% pre velika al razumem odakle dolazis,brijem da je pre mala usvakom slucaju narucio sam digitalni vlagometar.....za dovod jbg otverana su vrata i imam otpocetka unutra standardni vent koji puse unjih i poprilicno doro mesa zrak u boxu.......gnojit nisam ni mislio....ugl hvala na replaju.....
lešENTUZIJASTA

okt 2010.

#6
toplina definitivno ubiti 100%. to znam iz iskustva,imeni je bilo po elo tako kao tebi identi no savijanje lia a prema gore. im sam rijeaio tem sve ide na bolje,aovi listovi sta su se ve skrivili tako e ostat krivi.pozdrav

okt 2010.

#7
ja sam obrnuo 5-6 indoor tura i mogu ti reci da su mi se listovi skoro uvek guzvali. Dobar broj njih se ispravljao kad dosegnu maksimalnu velicinu. Ja na to gledam kao na prebrz rast odredjenih delova lista. Temperatura ti je idealna 24-26, sto se vise udaljavas usporava se rast. Toplotni stres (uporedio sa slikama na ovom sajtu) mi se javljao tek od 32 pa na vise. Nije opasno da ti nocu ( kad ugasis ) temperatura padne ispod 12, to je vec sok, ali mi se i to desavalo. Najbitniji savet za pocetnike: opusti se i uzivaj. Ne postoji savrsena, simetricna biljka bez ijednog krivog ili zutog lista. Kad god zalivas, stavi 3% hidrogen (H2O2), 5ml u 2l vode. To ce da ti dovede O2 do korena i tako da poubija sve anaerobne (koje zive bez kiseonika ) mikroorganizme. Drugim recima, bices bezbedniji od preteranog zalivanja. To je jako bitno za pocetnike i na pocetku, jer pocetnici u izlivu ljubavi ( licno iskustvo ) cesto preteruju u zalivanju, djubrenju... A biljka kad je mala jako malo vode apsorbuje i lako je da se zalivanjem pretera na pocetku. Svejedno, nemoj ni sa hidrogenizovanom vodom da zalivas u saksiju koja je puna vode, praksa ce ti reci da u saksiju koju nije prorastao koren ne moras da zalivas vise od jednom u tri dana. Ja za pocetak koristim providne plasticne case i kroz njih se lepo vidi koliko je prorastao koren, a negativne efekte svetla na koren nisam video do sad. Kad koren proraste i biljka poraste zalivaces ih svaki dan
NumBdoTENTUZIJASTA

okt 2010.

#8
e covece hvala na odgovoru i na savjetima......

okt 2010.

#9
Dobri saveti od neleta,vidi se iskustvo....i ja sam imao slicnih problema. Treba malo vise edukacije u pocetku ali ne treba preterati sa paznjom,biljke su jake preguraju dosta toga..samo opusteno
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

okt 2010.

#10
vidim da ti je termometar na dnu i da je izlo~en direktnom svijetlu...temperatura se mjeri u visini vrhova biljki i u hladovini,tj., termometar nesmije biti izlo~en drektnom svijetlu, jer u tom slu aju mjeri fokusnu temperaturu, a to nije temp. koja tebi treba...ako ti na taj na in mjeri 35 C, realna temp. ti je nekih 29-30 C, ato je opet na dnu, dok je temp u visini vrh. biljke 100 % viaa za 2-3 stupnja, ako ne i viae...prvo moraa namjestiti termometar u visinu vrhova, a prije toga ga zaatititi od direktnog svijetla... tek onda nam ka~i kolika je temperatura u box-u, pa onda mo~emo dalje pri ati....joa neato, za toliki box bi ja koristio 400 W HPS-ku..
NumBdoTENTUZIJASTA

okt 2010.

#11
haha bas si me uhvatio u zanimljiv momenat,napravio sam transplant pre jedno 3 dana u vece saksije i ta 3 dana sam drzo termometar u visini biljaka,temp je sanirana stavio sam jos jean vent i sad se drzi 25-30max upaljenim svjetlom(zatvorenim vratima),18-20 tokom noci u visini biljaka mjereno,a u vez lampe nema se keSa,kasnije jebg ,ugl zahvaljujem na odgovoru xD,jos dodatak prihvatio sam savjet od nelekrele i korstim hidrogen u zaljevanju sad...(hmm nesto mi font oso u k.)
NumBdoTENTUZIJASTA

okt 2010.

#12
Ev da neki zakljuak napravim listovi su mi se prestali guzvat saniro sam temp,osim toga mal osam s ph imo prolema al samo na jednoj biljici malo octa sam poceo dodavat u vodu skojom zaljevam uz h202 i mislim da sam tu jednu uspio zaljecit kolko tolko, evo slike od dans: http://img830.imageshack.us/i/hpim0182.jpg/ na toj ljevoj sto ima zuta ostecenja lista je ta sto je imala problema sa ph,takodjer sam nanjoj napravio LST jel je abnormalno izrasla visoko,ostale su super nisam uocio nikakv problem sve su fino grmaste(na nekima je toping odradjen) plan mi je ih drzat jos jedno tjean dana u veg i prebacit na cvjetanje sto je total 30 dana vegetacije.....sad sam planiro malo i zagnojit i imam dva gnojiva valentin list i plantelu list koje je bolje po vasem misljenju.....ili da preskocim u vegetacije?iako su mi saksije ne prevelike
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

okt 2010.

#13
mo~ea slobodno lupit jedno gnojenje sa Plantellom prije nego je stavia u cvijetanje...
NumBdoTENTUZIJASTA

okt 2010.

#14
Ok tocu i da uradim,danke na odgovoru.... :D
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

okt 2010.

#15
ma NP...joa da dodam, mislim da je ta imala problema sa hranom, ako ka~ea da je izrasla, tj., zafalilo joj hrane pa se po ela hranit na sebi...neznam tvoj ciklus zaljevanja, ali gnojenje ide svakih 10-15 dana...ja ih zaljevam svakih 6 dana, tako da gnojim svaki drugi put, tj., svakih 12 dana... ...e da, cvijetanje se ne ra una od onog dana kada prebacia na 12/12, nego kada vidia na njoj da je po ela cvijetat...mojima je sada trebalo 12 dana od kada sam prebacio na 12/12, da po nu cvijetati...ako ti, kada sljedei put bude vrijeme gnojenja, joa nisu po ele cvijetat, slobodno ti njima daj joa jednu rundu Plantelle List...
NumBdoTENTUZIJASTA

okt 2010.

#16
---malo sam sjebo u postanju......
NumBdoTENTUZIJASTA

okt 2010.

#17
----------moguc scenari za biljku mog ti rec,a nemog ti rec tocno kad zaljevam jel opicim kad se zemlja osusi,al planiro sam udarit gnojivo cca svakih 7+ dana.....zagnojio juce sa punom dozom plantele ev proso je dan male su dobro,uklonio koji fan list da dobiu jos na busu.... ------------tnx za info,kad smo vec kodtog planiro sam napisat da mi je jedna biljka koju sam i topingovo pocela jebt cvetat :ohno: a jos sam na 18/6 rezimu,tu sam malo zbunjen tek juce primjetio nadam se da ce se vratit u vegetaciju iako nije previse fulala moj neki planing i pozitivna stvar zensko je nije hermic/musko,sad mozda i ima AUTO gene,iako su sve iz istog panja,po rastu boji i strukturi listova je svaka jebeno drugacija,tamna strana odabira nepoznatog semena :rofl:....ps....mislim da nije stress posto sma pazio na prodor svjetlosti u box i osim topinga nije dobila drugaci tretman od drugih....... evo slike od juce : http://img294.imageshack.us/i/hpim0192a.jpg/

okt 2010.

#18
zdravo. Ta biljka za koju si provalio da je zensko treba sto pre da ide u sto vecu saksiju. Prinosi ti direktno zavise od jacine svetla i kolicine zemlje. Po mom iskustvu, te biljke koje rano pokazu cvet posle razvijaju velike i bujne cvetove, tako da mislim da imas srece. Sto se djubrenja tice, na svakom djubrivu ti pise koliko cesto i u kojo kolicini treba da se djubri. Ti tu kolicinu rasporedi na isti vremenski period ali tako da kad god zalivas i djubris, kanabis voli malo djubriva ali redovno. npr. djubrivo kaze 10 ml u 2 l na 15 dana. Ti zalivas na 3 dana i pravis 5 puta miks od 2ml na 2 l i time stalno zalivas. Hidrogen nikad ne skodi. I obavezno, djubrene biljke moraju pre branja da se ,,isperu"- zalivas ih nedelju-dve cistom vodom. A sto se tice susenja djubrenih biljki nadji na forumu negde ti pise o water-curing u iliti susenju u vodi.
NumBdoTENTUZIJASTA

okt 2010.

#19
zadnji dan na 18/6,sve biljke super mog da kazem vise od ocekivanog,rastu i dalje pravo cak iona sto je preflower-ala ako ista onda je postalo tesno u boxu, ev slikice aume 27-etmog,nista novje neam,crko foto: http://img80.imageshack.us/i/hpim0198.jpg/

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se