VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaSpor rast-Zute fleke na listovima
LEGACY

Spor rast-Zute fleke na listovima

60 odgovora12,156 pregleda

jul 2006.

#1
Ljudi nesto mi se cini da mi biljke sporo rastu, a takodje su se pojavile zute mrlje po listovima HELP Please!! :cry:
sallyISTRAŽIVAČ

jul 2006.

#2
Ako hoces nekakvu pomoc, moras bit konkretniji. Kolko je biljka stara, sta znaci da "sporo raste", kolko je to sporo? Di si zasadio, u kakvim uvjetima raste... slija bi dobro dosla.

jul 2006.

#3
Posadjena je relativno kasno pre mesec dana mozda malo kasnije , inace su u saksijama od desetak litara sa pomesanom zemljom iz baste nekom i kupljenom zemljom za cvece, peskom i neki prirodan humus koji sam nasao. Evo slika Na slici se vide i zuti krajevi na listovima Imam utisak da strasno sporo raste :!: :?:
sallyISTRAŽIVAČ

jul 2006.

#4
Je, djeluje malo mala za starost od mjesec dana, ali nije prestrasno. Izmjeri ph zemlje, za pocetak. ako listovi zute, najvjerojatnije je neki poremecaj u prehrani. Jel ima dovoljno svjetlosti? Jel direktno na suncu? koliko je cesto zalijevas? p.s. dobar ti je avatar :)
GreenManAMBASADOR

jul 2006.

#5
Samo je potrebno strpljenje i da ispostujes osnovne stvari. To zuto na liscu nije nista strasno,sasvim normalna pojava.Koliko vidim ovo novo lisce je zeleno,a i staro nije preterano pozutelo. Ponavljam,samo strpljenje je neophodno to je kljucna stvar.
doomerLEGENDA

jul 2006.

#6
Slazem se s GreenManom samo nije li ti ta biljka malo premala za ovo doba godine bar sto se outdoora tice ? btw slobodno skaricama odrezi zute i osusene djelove lisca ali nemoj zeleno rezat !
Ras TafariPOZNAVALAC

jul 2006.

#7
Meni na listicima ima neke bijele tockice, skroz bijele, ali listovi mi se ine zdravi shta je to?
Bezze_SaAMBASADOR

jul 2006.

#8
Ihh, slabo ce ti neko pomoci bez neke makar slike... itd itd...do sad nisam se sretao sa bijelim skroz tackicama na listovima, haj zutckastim i tako u redu, ali bijeli skrooz to nisam... nasi experti??? :respekt: :)
5ARPOZNAVALAC

jul 2006.

#9
I kod mene bijele toèkice. Pošaljem slike èim skužim kako :lol:
Bezze_SaAMBASADOR

jul 2006.

#10
Kako ne znas?... evo ovako, prvo moras da se reg. na www.imageshack.us odatle ce ti sve jasnije biti, cak ako koristis IE kao browser instalirace ti ActiveX komponentu, imaces poseban ImageShack toolbar (za upload, slika itd itd.. kasnije samo linkove ces koristiti u porukama ovdje... ali to ces skontati kad dodjes do te faze :) Sretno
skrivasISTRAŽIVAČ

jul 2006.

#11
To su tragovi od bubica. Ako malo bolje pogledas naci ces male bubice koje imaju cudan izgled.. malo su kao komadic drveta ali bijela.. ( maskirana ) Nemoras se previse bojat.. ali nisam 100% jer sam samo dva puta sadio outdoor i to usred zagreba :lol: , tako da nemora bit
GreenManAMBASADOR

jul 2006.

#12
Sliku daj lakse cemo ustanoviti sta je.
Ras TafariPOZNAVALAC

jul 2006.

#13
Primjetio sam te bubice, ali meni su se nakon mjesec dana poceli susit oni skroz donji listovi, oni naostreni i oni obicni, ali oni naostren sami bez ikakvih "prstiju", oni prvi, jeli to normalno?
skrivasISTRAŽIVAČ

jul 2006.

#14
Oni mali na dnu biljke ( donjim granama ) koji tek krecu rast? Ako su ti on np... dakle jesu ? te bubice su strava .. :lol: ful retardirane.. i skacu ko blesave :rasta:
Ras TafariPOZNAVALAC

jul 2006.

#15
Upravo tako, cini mi se da nakon nekog vremena te bijele tockice se osuse!!!!!!!!!!!!!!!!!1
SLO-EraLEGENDA

jul 2006.

#16
Ovih zadnjih godina pa takodje i ove ima ogromnno malih stetoèina:uske,resar... Ako tretirate biljke,èime to radite?
5ARPOZNAVALAC

jul 2006.

#17
Tretirati možeš sa bilo kojim insekticidom,samo stavi manju dozu. Nevidim nikakve bubice,ali da toèkice se osuše i to samo na doljnjim listovima. Stavit æu slike kad doðe netko pametniji,nekužim baš...
grivaENTUZIJASTA

jul 2006.

#18
Pocetnik sam u uzgajanju i imam u jednoj saksiji 10(saksija je na terasi) biljaka tri su bas vece jedna je 180 ,druga 150 ,treca 120 a ostale su dosta manje samo treca ima cvetove(i par tih malih)a vec je 17.07 za ove dve ne znam jesu li M ili Z(neke sam ubrao kad su mi bile sumljive da su muske gledajuci po slikama)dali je normalno da ovoliko kasne sa cvetanjem i zasto su neke procvetale a neke nisu ? Kad bar mogao da budem siguran dali su M ili Z pa da ih poberem.
Bezze_SaAMBASADOR

jul 2006.

#19
Pa ima veæ pomenutih naèina, sa klonovima....sve, tako æeš 100% biti siguran šta imaš, a ne na kraju malte ne, skontaš muška kurava... :(

jul 2006.

#20
Na suncu je bar 5 sati dnevno. Mislim na direktno sunce, ostatak dana je u senci . Zalivam na odprilike svaka tri dana. Pre neki dan pala kisa i natopila ih previse ,tada su se biljke dosta soknule jer su bile skroz spljostene kisom.. Sada kako stoje stvari ide sve kako treba osim problema koji se manifestuje kao zuto lisce(mislim na mladolisce),koje je dosta svetlije u odnosu na ostalo pa me brine da nisam preterao sa djubrenjem??? :?
WhiteWidow86ISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#21
ljudi pomagaj te sve sto procitam nije isti slucaj ja imam zute male tackice na bilkicama ali samo na par listova jeli to nesto za zabrinuti... Ali tek sam ih kupio prije par dana i presadio sad neznam sta da radim sa tackicama,,,
crunkisiLEGENDA

jul 2013.

#22
za kvalitetan odgovor postavi kvalitetno pitanje. Kakvi su uvjeti, narocito pH? I koliko su stare
WhiteWidow86ISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#23
Ako ces iskreno neznam koliko su stare evo dvije slike da vidis velicinu i ove problematicne tacke. Kupio sam ih prije 3 dana i presadio sto znaci da sam ih kupio sa bjelo-zutim tackicama i to samo na 3 lista, nemam ama bas nikakavog iskustva sa uzgajanjem. Prvi mi je put a puno je volim... :-) Ovaj problematicni list koji je uslikan sa tackama ima poderan list od nosenja nije nista drugo. http://img35.imageshack.us/img35/6447/d0p3.jpg http://img198.imageshack.us/img198/8047/ep5z.jpg
KefaloENTUZIJASTA

jul 2013.

#24
Cekaj kupio si ove biljke. :) Daj reci koliko si ih platio molim te :ludak
WhiteWidow86ISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#25
ako mi vijerujes 8 eura po komadu :) nego sta cu ja sa tackicama ??

jul 2013.

#26
Izduzeno. Svjetlo u banani :( Jesu te tockice na bas svim listovima?
M a n d o rAMBASADOR

jul 2013.

#27
savij te biljke u ~estok LST,i pribli~i ih maximalno svijetlu ja bih rekao da te ph vode mu i,no to sam ja... ;) korigiraj ako si u mogunosti.... pitanje je za in uzgoj ne out...
WhiteWidow86ISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#28
Samo na tri do 4 lista imaju te tacke...ali na ovom sto je uslikan je najizrazenije. Tako sam je kupio kako sam vec rekao...a tamo je bilo pod tim pravim lampama jer je to bio HanfShop.... Znam greska vezano za out... sta LST :) neznam je si li procitao ja sam pocetnik u sadjenju varenje mi ide bolje od ruke. :-)
crunkisiLEGENDA

jul 2013.

#29
E pa jebiga, ne moze na gotovo. Najlakse kupiti i rec ajmo ljudi govorite mi sto da radim :D imas dnevnika kao u prici a i upute za unutrasnje uzgajanje, sve pise na forumu samo citat i citat i opet citat... e ako onda nesto nije jasno onda pitaj jbmt danasnje drustvo, za svaki problem bi instant rijesenja, ako moze u pilulama jos bolje :shit2:
WhiteWidow86ISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#30
ee ba drug nisam ja tebe molio da mi drziz predavanja itd... ako ti treba sta u pilulama :) onda kod doktora hah ;-) hahaa a sad odo da citam dalje hahah u svakom slucaju hvala
CreativeLEGENDA

jul 2013.

#31
https://www.vutra.org/topic/10131-pravilnik/ 5. Ne citirajte bez potrebe Korisnici esto bespotrebno citiraju poruku i umno~avaju tekst koji se ve nekoliko puta pojavljuje na istoj stranici. Briaite delove citata i ostavite samo ono ato je zaista neophodno. Ukoliko se poruka na koju odgovarate nalazi odmah iznad vaae, gotovo je sigurno da nema NIKAKVE potrebe za citiranjem jer je jedan pogled na gore dovoljan da se vidi na ata ta no odgovarate.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se