LEGACY
problemi u cvetanju...??
46 odgovora3,692 pregleda
neo
ISTRAŽIVAČ192 REP95%
→ Entuzijasta
neoISTRAŽIVAČ
jan 2011.
jan 2011.#1
imam domaju u 8/9 nedelji cvetanja,pre nedelju dana odsecen glavni vrh duzine 15 cm prosusen sav u kristalima,mastan rad takodje dobar... proveren.. medjutim sad je opet na donjim granama izbacila nove bele dlacice ima ih oko 80% belih preko svih onih sto su vec bile braon ili kako vec...tako da rezidbu obavljam iz 2/3 puta...da li neko zna da mi ojasni da li gresim sto secem iz delova,tj.kako koji deo sazri,i da li je to sok za biljku pa izbaci bas toliko novih belih dlacica??...da naglasim nemam mikroskop...u planu je...problem No2...od frizidera sam napravio vege grov...otvorio na vrhu otvor ubacio ventilator za kupatilo od 120mm za izvlacenje vazduha iz frizidera u kome se nalazi 6cfl lampi od 21/23W..stavim 4 tetra paka od 2l soka isecem rupe sa strana i to koristim za vegetaciju...sad od 3 biljke visine 20/25cm koje se tu nalaze ima oko mesec i po dana.. jedna mi biljka pokaze da je mudonja i ja to pratio par dana e sad je sve to u redu nego ceo sistem vege grova radi na 24/0h...a seme je iz mog prethodnog indoora...isto je bila domaja,pretpostavljam da je hermi usrao stanje..kako god ima li neko da objasni kako to da pokaze pol na 24/0 biljka od takvog semena,kao neki rudealis?uglavnom mi je interesantno,pa ako neko zna hvala...
Falcon
ENTUZIJASTA555 REP89%
→ Poznavalac
FalconENTUZIJASTA
jan 2011.
jan 2011.#2
Moze biti da ti negdje curi svjetlo pa poremeti period....a inace biljka zna pokazati predspol u starosti od 2 tjedna na dalje...recimo poslje 4 internoda...vidim da tebe zanimaju sitnice,najpametnije bi ti bilo da si skines knjigu sa neta od jorgea-Marijuana Horticulture The IndoorOutdoor Medical Growers Bible (preko 500 strana,tamo nades sve te sitnice i ostale zanimljive stvari)..al pricekaj jos da ti netko da savjet iz prve ruke:)
EDIT-sta se tice razanja takvog na par puta...nista tu ne grijesis,mnogi tako rade,poberu se topovi a ostavi se doljnji nesazreli vrhovi da sazriju do kraja
stardust
AMBASADOR2.095 REP17%
→ Legenda
stardustAMBASADOR
jan 2011.
jan 2011.#3
to i mene zanima ...sto je sa tih 10-20% novih nodova sa bijelim trihomima?
jel se to sije
e kad i sve pa nema brige ili ako imas mjesta mozes ostavit da odradi drugo
cvjetanje?..ili mora prvo na vegetirane ponovo jel je pol listova otpalo pa tek on onda na drugi flowering?
Falcon
ENTUZIJASTA555 REP89%
→ Poznavalac
FalconENTUZIJASTA
jan 2011.
jan 2011.#4
Poberes kad i ti doljnji vrhovi sazriju...ne mozes ostaviti nista za drugo cvjetanje ako ponovo biljku ne stavis da vegetira..pa sve opet ispocetka..
12 REP24%
→ Istraživač
jan 2011.
jan 2011.#5
pomoc,zanimame zasto biljke ne pocinju da cvetaju a 3 mesec je vec
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
jan 2011.
jan 2011.#6
Slike!daj malo info o pripremi,zemlji,svijetlu i re~imu svijetla itd.Da ne nagaamo.
I nemoj da dupliraa teme.
12 REP24%
→ Istraživač
jan 2011.
jan 2011.#7
terra magma zemlja 2 meseca vegetacija 18/6 400w hps djubreno plantela visina biljke je oko 1mtear vec je mesec dana u cvetanju ali ne pokazuje nikakve znake rezim je 12/12mh 400w u cemu je problem da li je moguce da je zbog slabijeg napona
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
jan 2011.
jan 2011.#8
Ne znam na kakav slabiji napon mislis?
I ne znam jesi pomjesao dok si pisao, ali trebao bi obrnuto zarulje...MH vegetacija, a HPS cvjetanje...
I probaj bar jednu sliku ubaciti...da vidimo o cemu se radi... ;)
12 REP24%
→ Istraživač
jan 2011.
jan 2011.#9
veliki problem biljke su posadjene pre 100 dana 60 su bile na 18 6 usa 400w mh vrsta lemon fem zemlja terra magma 6.5ph djubrene plantela tecnim djubrivom vec su malo vise od mesec dana u fazi svetanja na 12 12 400w hps neke su pocele da da pustaju cvetove ali ostale samo rastu ali ne pokazuju znakove cvetanja djubrio sam ih plantela cvet ali nista danas sam uzeo neko izraelsko djubre n p k 20 20 20 sta dalje imam slike ali ne znam kako da ih postavim
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?semenke fem
2.Koliko su stare vaae biljke ? 100 dana
3.Koliko su visoke vaae biljke ? od 0.7 do 1m
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ? 10 l
5.Kakva je vaaa zemlja (Sa
ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, ) samo malo sitnog stiropora na dnu plantela list i plantela cvet
6.Kako
esto zaljevate i kakvu vodu koristite ? na 3 dana vodu iz zemlje
7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ?nisam proverio
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ?plantela list sada n p k 20 20 20 za cvetanje krecem
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi
nu) ?mh i hps 400w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?ok 30 40 cm
11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?15 ali je ogradjen sa 7kvadrata gde su biljke
12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ?12h 20c 12h 26c
13.Koliki je ph zemlje ?6.5
14.Dali ste uo
ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ?da muve ogromne i pauke
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? upucen sam onako ne profesionalno molim da mi se kaze sta sa muvama i zasto nece da cvetaju
12 REP24%
→ Istraživač
jan 2011.
jan 2011.#10
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaae biljke ?
3.Koliko su visoke vaae biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ?
5.Kakva je vaaa zemlja (Sa
ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, )
6.Kako
esto zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi
nu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uo
ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
jan 2011.
jan 2011.#11
Da stavia koju sliku i ne otvaraa duple teme?
Nekad procvjetaju tj. puste pistile nakon 15-20 dana tek,onda ni za 40 dana nebude baa cvijetova,zavisi kako ih ti zamialjaa.Slike "strateakih" mjesta i bit
e svima jasnije.
12 REP24%
→ Istraživač
12 REP24%
→ Istraživač
12 REP24%
→ Istraživač
12 REP24%
→ Istraživač
jan 2011.
jan 2011.#15
http://img806.imageshack.us/i/dsc02010z.jpg/
http://img251.imageshack.us/i/dsc02008x.jpg/
http://img337.imageshack.us/i/dsc02009l.jpg/
http://img821.imageshack.us/i/dsc02007mv.jpg/
http://img522.imageshack.us/i/dsc02007f.jpg/
http://img268.imageshack.us/i/dsc02006m.jpg/
http://img148.imageshack.us/i/dsc02005us.jpg/
http://img267.imageshack.us/i/dsc02004b.jpg/
http://img155.imageshack.us/i/dsc02002q.jpg/
http://img211.imageshack.us/i/dsc02001m.jpg/
http://img687.imageshack.us/i/dsc02000iy.jpg/
http://img829.imageshack.us/i/dsc01999e.jpg/
http://img130.imageshack.us/i/dsc01998y.jpg/
http://img821.imageshack.us/i/dsc01997pr.jpg/
http://img37.imageshack.us/i/dsc02011q.jpg/
evo slika
12 REP24%
→ Istraživač
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
jan 2011.
jan 2011.#17
Toliko bilja a imam osje
aj da uop
e neznaa gdje se po
inje pokazivati spol:ohno:
Nek je samo jedan mu~jak meu njima sve ti ode u papar. Nisi slikao ni jedno mjesto gdje izlazu pistili ili jaja,a sa 2 metra preko ekrana.Neato pistila se vidi ali sam moraa voditi ra
una o svim biljkama. Ima dovoljno teksta na forumu o pokazivanju spola da shvatia ata i kako.
A 400w na 7 kvadrata je epic fail koji govori da si na sve mislio samo ne na ono ata treba.Mogao bi dobiti gomilu lia
a a niata hedova. Trebaa najmanje 2000w a ne 400...
12 REP24%
→ Istraživač
jan 2011.
jan 2011.#18
ja i toliko imam 2000w sada hps za cvetanje i sve seme je feminizirano tj zenske,ali slabo ima cvetova dosta su velike oko1m neke imaju hedove a neke tek pocinju da izbacuju hedove neznam u cemu je problem stavit cu jos slika da vidis sta je i kako je meni se bas cudno ponasaju a idem sve kako treba
SvojeJa
ISTRAŽIVAČ116 REP44%
→ Entuzijasta
0 REP0%
→ Istraživač
jan 2011.
jan 2011.#20
a da ti nisi to malcice zasao u komercijalu? malo mi deluje prevelik tvoj zasad za licnu zloupotrebu?
Cannabeast
ISTRAŽIVAČ142 REP61%
→ Entuzijasta
CannabeastISTRAŽIVAČ
jan 2011.
jan 2011.#21
samo malcice,,posto kazes da je domaja da li si siguran da je seme fem??
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
jan 2011.
jan 2011.#22
hmmm imas previse biljaka ne zelim optuzivati ali i ja imam osjecaj da je to sve u komercijalne svrhe ;)
mr.dr.Smok
ZMAJ15.245 REP
mr.dr.SmokZMAJ
jan 2011.
jan 2011.#23
2000W u jednm boxu!`ta bi bilo da imaa joa vege box?
Po biljkama bi reko da nije lemon.Neli
i na njega niti 10%,niti jedna biljka sa slike.A sve zajedno izgledaju ko da nemaa adekvatnu ventilaciju prostora.
`ta ho
e re
i da nisi im pru~io potrebne uvjete.Nema svje~eg zraka tolko neophodnog dru~e.Treba joj svje~i zrak,al svje~i ne iz prostorije.
isto tako treba u boxu da se zrak zamjeni svakih 4 do 5 minuta.Neznam mo~da grijeaim al po slikama bi reko da ne zadovoljavaa te uvjete o dotoku svje~eg zraka i izmjeni istog u boxu!
I na kraju nemoj da sadia zbog para jer ti ne
e niata dobro u ~ivotu donijeti!
Radi to iz ljubavi prema biljci puno
e ti bolje i
i!
Ljep pozdrav!
jan 2011.
1 / 24
jan 2011.
jan 2011.