LEGACY
Molim pomoc, biljke ne napreduju
30 odgovora2,217 pregleda
edudade
ENTUZIJASTA445 REP61%
→ Poznavalac
edudadeENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#1
Zanimale bi me sljedece stvari... Imam 16 biljcica vec otpr 60 dana... sjeme je iz neke domacice pa me zanima zasto su vec toliko vremena male, tj. samo jedna se istice po masivnosti i gustoci a sve ostale su vrlo male za svo to provedeno vrijeme.... prvih 10 dana neonke, onda mh 400w 50 dana uz rezim 18/6 zaljevanje otpr svakih 2, 3 dana sa vodom, a ova jedna vea, sa gnojivom- biobuzz root, biobuzz heaven, i biobuzz grow u umjerenim kolicinama, ove druge jos nisam gnojio jer su mi jos nekako premale, vent sistem upuhivanje, ventilator, temperatura stalno 25 c, po noci 20, 21... vlaga oko 70 80 posto, reflektirajuca folija.... pitari 4,5l, zemlja biokompovit classic sa stiroporom.... prije sam imao isti grow ali su se puno puno brze razvijale.... jedna mi je lagano bacila pistile al je tako mala i rijetka ufff, dok druge nista.... ako jos nisam nesto napisao recite... i zanima me samo kako da stavim slike za prikaz... hvala
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
maj 2012.
maj 2012.#2
zemlja ti je katastrofalna...bio kompovit oprobano jako loaa,ali baa jako,jako,jako....
smokegreen
ISTRAŽIVAČ134 REP56%
→ Entuzijasta
edudade
ENTUZIJASTA445 REP61%
→ Poznavalac
edudadeENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#5
ok, a u nju roknem perlita ili stiropora, inace sam stavljao stiropor, kolika je razlika?? EVO SLIKICE:::
http://img801.imageshack.us/img801/7823/fotografija0067.jpg http://img14.imageshack.us/img14/6821/fotografija0066j.jpg
SmokeyThePot
POZNAVALAC1.120 REP58%
→ Ambasador
SmokeyThePotPOZNAVALAC
maj 2012.
maj 2012.#6
mislim da bi se ubia da su mi nakon 60 dana jos uvjek toliko male :D !.. no aalu na stranu !... mislim da su ti i pitari premali 4,5 litara je niata a pogotovo za 60 dana! Ali u tvom slucaju ce proc dobro jer ih mo~ea presadit u bolju zemlju recimo stavia u pitar cca 9-10 litara i na dno terramagmu pa tu presadia biljke i sve lipo zatrpaa ! ..
I ako mo~ea nje~no ata viae te u~asne zemlje izbacis van naravno bez da ceprkaa po korijenu , ata ja znan ono ata poispada dok presaujea
Bolje mozda cekat da se zemlja malo osuai pa ces lakse presadit iako je to relativno jer meni se uvik zalipi korijen na pitar a zemlja suha pa se drobi i biljka nikako da ispadne a mozda san i ja malo smotan ali uspijen !...
I da kad presadia u terramagmu ka~u da ne gnojia par tjedana ... mo~ea eventualno mrvicu root koristit da se korijen br~e razvije u novoj zemlji !...
Ovi iskusniji bi ti isto rekli da je vlaga previsoka ili pak previae zalijevaa pa korijen ne diae !... Zalij sa hidrogen peroxidom da daa korijenu malo kisika i ato prije prebaci u vece potove sa terramagmom !... I naravno reguliraj Ph od vode sa kojon zalivas ..
p.s. evo bas sam danas i ja kupio joa terramagme da nadopunin pitare i za presadit jednu domacicu i skunki iz 5,6 litara pitara u 8,9 litara stara je cca 30 dana i pro~ivila je najgore u mom boxu i imala najmanje pitare a velika je ko tvoja najvea !! terramagma .. carobna rijec :)
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
maj 2012.
maj 2012.#7
Proberi bolje biljke, presadi i prebaci na 12/12, ili, ako ea ih joa patit u toj zemlji, isperi dobro, stavi 3% hidrogena (3-4 ml na litru vode), reguliraj pH i zalij joa poslije ispiranja, pa prebaci na 12/12 svjetlo i
ekaj da sve poka~u spol, pa onda presauj. Ovu ato je pokazala mo~ea odmah presaditi.
edudade
ENTUZIJASTA445 REP61%
→ Poznavalac
edudadeENTUZIJASTA
maj 2012.
maj 2012.#9
ok, hvala samo me jos ovo zanima... imam mh 400w.. i jos jedan u rezervi od 150w, a nemam hps jos... mala recesijica..grrrr, pa sam mislio stavit za 2, 3 dana na rezim 12/12 ali samo dok ne nabavim kroz desetak dana 600w hps. zanima me da li ce to biti ok za njih jer je mh, a ne hps, i da li ce im onda za desetak dana biti stres preci na 600w hps-a? sad krecem u akciju po terramagmu, samo me zanima da li da nadrobim stiropora unutra i koliko??...
SmokeyThePot
POZNAVALAC1.120 REP58%
→ Ambasador
SmokeyThePotPOZNAVALAC
maj 2012.
maj 2012.#11
da ! .. mo~ea stavit malo stiropora ili perlita ali skoro da nema potrebe jer je terramagma odlicna zemlja !... Uzmi i eventualno hydroton kuglice da prospea na dno ili povrainu da ti svitlo ne pr~i zemlju toliko !
18 REP36%
→ Istraživač
jun 2012.
jun 2012.#12
1023.IPBpomagajte drugovi,ovo je za sad najvise sto sam mogao,sta bi trebalo promeniti,stare su dve nedelje da li su dovoljno velike,jedva sam ih spasao jer stabljika im je u startu bila 7-8 cm kad su proklijale..hvala
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
jun 2012.
jun 2012.#13
Freedom, bilo bi nam mnogo lakse da ti nabrojimo sta valja nego sta ne valja. Uglavnom, ne valja ti puno toga a valja malo toga. Trebas jos puno uciti, primi se citanja:
https://forums.vutra.org/content/410-sadrzaj-portala.html
Sretno.
SKT
AMBASADOR1.613 REP3%
→ Legenda
SKTAMBASADOR
jul 2012.
jul 2012.#14
drugari moje biljke nece nikako da krenu da se granaju na internodama. pre 15tak dana su pojavile blagu naznaku novih vrhova, i od tada stoje tako. napreduju u vis, i lepo rastu, i zdravo izgledaju, samo nece i nece da se granaju. nesto me zeza i nece da postuje slike, ali imate ih kod mene u dnevniku
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
jul 2012.
jul 2012.#15
dont hepi bi vori :icon_lol:nisi jediniistina,malo je starija slika te neznam kako sada izgledaju:)
maj 2012.
1 / 16
maj 2012.
jul 2012.