VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikafleke na listovima.
LEGACY

fleke na listovima.

92 odgovora7,709 pregleda
aost100ENTUZIJASTA

mar 2010.

#1
Biljka je na suncu koliko ga ima, a kad ga nema je na atednim lampama sveukupno 3500 () lumena 3-4 cm od vrha. Dobiva svjetlost 24 sata dnevno, danas 18-sti dan. danas je presaena u ovu veu posudu sa novom zemljom mjesavima humusa i zemlje za uzgoj pelargonija. Sutra obavezno kupujem jos ~arulja da postignem minimalno 10 000 lumena. Dali je u redu biljku premjestati na sunce pa vracat u grow box ? ja je vracam jedino zato jer mislim da mi je trenutno svjetlo preslabo. procitao sam da je najbolje 12000lumena a minimalno 5000 6000 ali danas sti~u tek sredstva :sun2::sun2::sun2: :icon_lol::icon_lol:. svakako zelim uloziti maksimalan trud i novac. zato sluze pocetnici - da slusaju vase savjete. hvala http://img28.imageshack.us/i/174z.jpg/ http://img46.imageshack.us/i/182w.jpg/ http://img718.imageshack.us/i/181k.jpg/
ZOKIAMBASADOR

mar 2010.

#2
prezalivanje ,,( najverovatnije ,, zalivaj samo kad se zemlja osusi :) ili ako prskas listove sa vodom mozda i to al ja mislim da je prezalivanje ... voda ne pomaze u velikim kolicinama odmaze zemlja mora biti suva pa tek onda je zalivaj gurnes prst u zemlju jedno 1cm dva ako je vlazna onda netreba ,, samo zamisli kolko je zmelja dole vlazna kad je gore mokra :)
aost100ENTUZIJASTA

mar 2010.

#3
istina da i to je bio jedan od mogucih odgovora koji sam sebi nisam ponudio. previse sam zaljevao istina !!!!!! hvala i prskao sam ih ak. :D
ZOKIAMBASADOR

mar 2010.

#4
eto vidis ,, ruke znaju :))) pozdrav i dbro nam dosao
kiLDerPOZNAVALAC

mar 2010.

#5
Slobodno napuni citavu saksiju sa zemljom. Vise mesta za koren...
aost100ENTUZIJASTA

mar 2010.

#6
da, baa gledam cijelo vrijeme di mi se zurilo da nisam stavio jos zemlje. dali mogu nadodat sada? po nekoj mojoj logici je prekasno ?
aost100ENTUZIJASTA

mar 2010.

#7
19.dan vegetacije. opet nesato novo, ato li je sada ovo, malo sam alergi an, evo stavio sam i dvije nove lampe malo je ja a svjetlost ali fali toga jos. bemu miaa http://img693.imageshack.us/i/img1706l.jpg/ http://img294.imageshack.us/i/img1704m.jpg/:sun2::sun2: hvala
hexialISTRAŽIVAČ

mar 2010.

#8
meni je isto sranje... dakle problem je previse vode???
aost100ENTUZIJASTA

mar 2010.

#9
da, nisam je zalio 2 dana i listovi su se digli prema lampi prije bi visila ko da je baka a ne djete.

mar 2010.

#10
To je klasi an znak da je biljka sretna , morate nau iti prepoznavati kako se vaaa biljka osje a ... Ako su listovi dignuti prema svjetlu ...to je o iti znak sree
aost100ENTUZIJASTA

mar 2010.

#11
evo, proslo je cetri dana od kada sam pisao prvi da imam fleke, novi listovi su gore i bez flekica su. i jos nesto sta mislite dali je u redu napredak u tri dana iz ovoga : drugi dan sam je presadio u vecu posudu u kojoj je bila 2 dana i danas, etvrti dan izgleda ovako znaci 20.dan ja mislim da se oporavlja :D
aost100ENTUZIJASTA

mar 2010.

#12
evo ako se jos sjecate ovog posta, imam jos jedan pitanjac !!!! (4 atedne 23w - 6000lm, ventilator, zemlja pola humus pola za pelargonije, bez gnojenja,zaljevam svakih 2.5 dana, cirka) 30. dan, spaljen list ? zatim, biljka je vec 10 dana na 12/12, jesu li ovo pistile ? i hope it's a chick, man. http://img196.imageshack.us/i/30116.jpg/ http://img156.imageshack.us/i/3012c.jpg/ hvala ljudi.
ZOKIAMBASADOR

mar 2010.

#13
nevidi se tu jos nista i nis to pistile sacekaj malo jos :)
mario_m3ISTRAŽIVAČ

mar 2010.

#14
Ovako da neradim novu temu imam jedan problem, u teglama sa biljcicama iz zemlje su mi pocele rasti neke male sitne gljive bijele i sive boje (wtf?) , indoor je, zemlja je plantela balkonia. Jeli mi moze tko pomoc sta je to??
aost100ENTUZIJASTA

mar 2010.

#15
mala mi napreduje super, osim 13 dana sto je na 12 12 i jos nema znakova spola? http://img24.imageshack.us/i/332r.jpg/ http://img369.imageshack.us/i/333gp.jpg/ da nebude mudonja, nisam gay.
upitnik???LEGENDA

mar 2010.

#16
Sutra ve ea imat prve znakove na ovom djelu stabljike koja je na drugoj sliki... Ali red viae gdje se pokazuju nove grane i listovi.... Po sliki i strukturi biljke bi reko da e bit ~enka eto nadam pozitivnom..... Sretno !!!!!!!!!!
ZiplockENTUZIJASTA

mar 2010.

#17
Vjerovatno ti je to jer je prezaliveno,vrsta pljesni,probaj pustiti da se malo osuai zemlja i zalijevaj kad je na dodir suha.
aost100ENTUZIJASTA

mar 2010.

#18
ili jos suaija, znaci cm zabi prst u zemlju pa onda..imao sam i ja problem, voda je vrag.
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

apr 2010.

#19
evo i moga prenavodnjavanja... http://img693.imageshack.us/img693/6655/fotografija0260.jpg inae, mob. foto, tjedan dana stara biljka
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

apr 2010.

#20
evo i moga prenavodnjavanja... http://img693.imageshack.us/img693/6655/fotografija0260.jpg inae, mob. foto, tjedan dana stara biljka

apr 2010.

#21
Pozdrav, imam problem sa listovima ako sam dobro procitao ovo se desava od previse N(natrija) u prehrani. Ispravite me ako sam u krivu jer se brzo siri ova stvar. Inace biljka je mj. dana stara u vazi od 4L. zemlja je mjesavina humusa i pelargonija(50-50) zalivan ju tek kad zemlji osusi povrsni sloj i to joj je prijalo do sada. Izvor svjetlosti: 24-0 na 6x stedne zarulje 23w (1550 lumena svaka) evo kako to izgleda: (stanje biljke) (stanje 2. para listova)

apr 2010.

#22
Pozdrav, imam problem sa listovima ako sam dobro procitao ovo se desava od previse N(natrija) u prehrani. Ispravite me ako sam u krivu jer se brzo siri ova stvar. Inace biljka je mj. dana stara u vazi od 4L. zemlja je mjesavina humusa i pelargonija(50-50) zalivan ju tek kad zemlji osusi povrsni sloj i to joj je prijalo do sada. Izvor svjetlosti: 24-0 na 6x stedne zarulje 23w (1550 lumena svaka) evo kako to izgleda: (stanje biljke) (stanje 2. para listova)
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

apr 2010.

#23
Aost100---Dali je u redu biljku premjestati na sunce pa vracat u grow box ? ja je vracam jedino zato jer mislim da mi je trenutno svjetlo preslabo. procitao sam da je najbolje 12000lumena a minimalno 5000 6000..... ...ali, brate, nisi napisao koliki ti je box...ovi lumeni su za 100x50 cm, to je prostor za dvije biljke u punoj veli ini...za vegetaciju ti treba duplo manji prostor,zna i, 50x25, za dvije biljke...znai, 6000-6500 lu za taj prostor je sasvim dovoljno... ...i mislim da nije dobro premjeatati je non-stop...
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

apr 2010.

#24
Aost100---Dali je u redu biljku premjestati na sunce pa vracat u grow box ? ja je vracam jedino zato jer mislim da mi je trenutno svjetlo preslabo. procitao sam da je najbolje 12000lumena a minimalno 5000 6000..... ...ali, brate, nisi napisao koliki ti je box...ovi lumeni su za 100x50 cm, to je prostor za dvije biljke u punoj veli ini...za vegetaciju ti treba duplo manji prostor,zna i, 50x25, za dvije biljke...znai, 6000-6500 lu za taj prostor je sasvim dovoljno... ...i mislim da nije dobro premjeatati je non-stop...

apr 2010.

#25
Ma nije ovo do svjetla, 1000% btw. box je 90x60. mislim da sam to vec napisao al eto u slucaju da nisam.

apr 2010.

#26
Ma nije ovo do svjetla, 1000% btw. box je 90x60. mislim da sam to vec napisao al eto u slucaju da nisam.
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

apr 2010.

#27
beginneru, ovo je bilo za Aosta100, ne za tebe...a ti pogledaj,ako ve nisi, ima ti tema o prihrani i nedostatcima odeenih elemenata sa slikama listova, valjda ea otkriti ato je...sory, ja nebih znao... https://forums.vutra.org/threads/1465-Vodic-za-bolesne-biljke-i-nedostatke-u-prihrani
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

apr 2010.

#28
beginneru, ovo je bilo za Aosta100, ne za tebe...a ti pogledaj,ako ve nisi, ima ti tema o prihrani i nedostatcima odeenih elemenata sa slikama listova, valjda ea otkriti ato je...sory, ja nebih znao... https://forums.vutra.org/threads/1465-Vodic-za-bolesne-biljke-i-nedostatke-u-prihrani
aost100ENTUZIJASTA

apr 2010.

#29
N- je duaik. Pogledaj sta piae o Zn- cinku, imas i sliku simptoma. odin. prije su mi decki rekli da nema problema ako se ona stavlja nutra van, makar mi to nije jasno jer bi se ona trebala po meni naviknuti na to svijetlo. meni je trenutacno ona u odli nom stanju, prve pistile su dosle, cvjetanje ce proc na 12/12 23w 827k 1550lm po komadu - 6 komada. prvi mi je grow pa se igram iskustvom da mogu drugi put znat ata je bilo dobro, ata nije. za sad sam zadovoljan, dosada je sve u redu. naru ujem hps pod obavezno jer ovo nema smisla. hps je dio biljke bez kog ona nece dat 100 posto :D
aost100ENTUZIJASTA

apr 2010.

#30
N- je duaik. Pogledaj sta piae o Zn- cinku, imas i sliku simptoma. odin. prije su mi decki rekli da nema problema ako se ona stavlja nutra van, makar mi to nije jasno jer bi se ona trebala po meni naviknuti na to svijetlo. meni je trenutacno ona u odli nom stanju, prve pistile su dosle, cvjetanje ce proc na 12/12 23w 827k 1550lm po komadu - 6 komada. prvi mi je grow pa se igram iskustvom da mogu drugi put znat ata je bilo dobro, ata nije. za sad sam zadovoljan, dosada je sve u redu. naru ujem hps pod obavezno jer ovo nema smisla. hps je dio biljke bez kog ona nece dat 100 posto :D

apr 2010.

#31
Mislim da je problem u nedostatku Kalija, probati cemo malo zagnojiti ili ako netko ima preporuku svako misljenje dobrodoslo... Javljam rezultate...

apr 2010.

#32
Mislim da je problem u nedostatku Kalija, probati cemo malo zagnojiti ili ako netko ima preporuku svako misljenje dobrodoslo... Javljam rezultate...
aost100ENTUZIJASTA

apr 2010.

#33
ak sam proucio malo onaj link gore i bas naisao na kalij. Ako je mo~da biljka na cvjetanju vrlo vjerovatno fali Kalija jer joj je on neophodan u tom svjetlosnom periodu cvjetanja. peace
aost100ENTUZIJASTA

apr 2010.

#34
ak sam proucio malo onaj link gore i bas naisao na kalij. Ako je mo~da biljka na cvjetanju vrlo vjerovatno fali Kalija jer joj je on neophodan u tom svjetlosnom periodu cvjetanja. peace
CruelISTRAŽIVAČ

nov 2010.

#35
pojavile se danas da rubovima jednog lista..temp mi je malo visa od dopustenog oko 28.5-29 stuonjeva vlaga je ok

nov 2010.

#36
Hrana,zemlja,ostalo?Ako si ve pisa u jednu temu nemoj otvarati drugu bez kompletnog infa jer nemogu drugi tra~iti i znati napamet ata sve koristia,ako si pisa uop e.Ima ve dovoljno otvorenih tema ovakve vrste,i previae.
CruelISTRAŽIVAČ

nov 2010.

#37
ok,sorry terra magma, ne gnojim..mislim da dobro zaljevam..jedni je kazem temperatura malo visa za 0.5 do 1 stupanj najvise znaci 28.5 do 29 al rijetko tak visoko.. sad se bijelo po tom listu prosirilo skoro do sredine i ko da se susi..
slobodanAMBASADOR

nov 2010.

#38
trbalo bi da tako postavis sliku da moze da se poveca malo kako bi bolje videli,a i na poceku teme imas post od stonera kako bi lakse imali uvid sta ti je sa biljkama Help Upitnik... cisto da znas za ubuduce. a ako je biljka vec u odmakloj fazi to skakanje temperature od 0,5'c nije nikakav problem...
slobodanAMBASADOR

nov 2010.

#39
lep pozdrav
ThorISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#40
eto i slike pa ako netko zna sta im se dogada smede tockice se pocnu pojavljivati po listovima pa pocnu lagano kroz par dana zutiti i na kraju se osusi list gledao sam ph sa lakmus papirom i ok je jedino mi malo vlaga steka http://img850.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img850/2646/fotografija0028f.jpg&via=mupload http://img816.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img816/7324/fotografija0029.jpg&via=mupload pa molim pomoc jer je ostalo jos oko 15 dana do kraja growa i da biljke cjetaju i u cvjetanju se to pocelo dogadati hvala
xxrobixxAMBASADOR

apr 2011.

#41
Vlaga u cvijetanju gotovo i nije potrebna. Izgleda da si pretjerao sa gnojivom?

apr 2011.

#42
daj vidi jel ima kakve gamadi na poleini lista. pauk voli nisku vlagu i visoku temperaturu. kaj god je nemoj se previae sekirat,15 dana e biljke izdr~at,a ak ne izdr~e sjeci ranije i opet dobro. pozdrav
Dr GrowENTUZIJASTA

apr 2011.

#43
BEGGINER biljci treba i mrak ne samo svijetlo prije ili kasnije ete shvatiti da od atednih ~arulja nema kvalitetnog uroda HPS ~arulja mora biti proitajt blog od bokya UZGOJ BEZ GRE`KE i moj bloh UZGOJ ZAGARANTIRAN-e da

jun 2011.

#44
zna li netko sto bi ovo moglo biti? prvi grow mi je ikad, biljka je vani. jel mogue od previae vlage? I bi li to mogla bit Indica? ima dost airoke listove

jun 2011.

#45
Pozz ekipa..presadio sam svoju ljubimicu van prije 2 tjedna i ostavio ju vani,vrijeme me posluzilo jer je malo padala iisa malo sunac i tak da se primila prejebenoo...kad sam ju presadivo bila je oko 15-tak cm e a sad je oko pol metra...prezadovoljan sam....al imam jedan problem donjhi listovi mi zute?????Pa nezz u cemu je problem?????????Plizz help Radi se o outdooru i nepoznatoj sorti...
SulundarAMBASADOR

jun 2011.

#46
po opisu, treba joj djubriva za vegetaciju.Po uputstvu sa pakovanja nastavljas do pocetka cvetanja.

jun 2011.

#47
Mozes li mi to malo detaljnije objasnit molim teee,sta i kako????!!!!!Gdje da nabavim to ubrivo??

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se