VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaclaws ili kandže
LEGACY

claws ili kandže

18 odgovora3,868 pregleda
dzokosISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#1
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke, no name 2.Koliko su stare vaae biljke ? 30 dana vegetacije, sada 20 dan cvjetanja, dakle 50 dana 3.Koliko su visoke vaae biljke ? oko 50cm (LSTirana) 4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaae biljke ? 22x22cm 5.Kakva je vaaa zemlja (Sa ime ste ju mjeaali , jel zagnojena, ) SUbstral Terra Magma, nije gnojeno u fazi vegetacije, u fazi cvjetanja pognojeno dva puta (dva puta u 20 dana) sa pola od propisane doze Plantelle Cvet 6.Kako esto zaljevate i kakvu vodu koristite ? svaki drugi dan polivam, voda iz pipe odstajala dan-dva 7.Kakav je ph vaae vode (bar pribli~no ako imate lakmus ph tester) ? izmeu 6.5 i 7.5, nemam precizni tester 8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno duaika,fosfora i kalija) ? Plantella Cvet 9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,obi nu) ? 250W HPS 10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? oko 30-40cm od vrha 11.Koliki je vaa prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 1x1x2m 12.Kolika je temperatura i vlaga u vaaem prostoru za uzgoj ? rezim svijetla oko 30 stupnjeva, mrak 20 stupnjeva... oko 50% vlaga 13.Koliki je ph zemlje ? ne znam 14.Dali ste uo ili nekakve insekte u vaaem prostoru za uzgajanje ? ne 15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? ne bash puno znaci imam problem sa gornjim listovima koji su pored vrhova, listovi se pocinju savijat kao kand~e ali imaju OK zelenu boju... doljni listovi su lijepi i zdravi... evo fotka govori tisu u rije i:
BoRaiChoAMBASADOR

maj 2010.

#2
Kontam da to tako i treba jer je u periodu cvjetanja,pa ti listvoi oko hedova malo pozute i saviju se.....Mislim,nemam iskustva,ali tako sam cini mi se procitao u dnevnicima....opet neka neko iskusniji napise odgovor....
KrejzyPOZNAVALAC

maj 2010.

#3
dajes biljci previse dusika tj signalizira ti da absorbira maksimalno koliko moze iz gnojiva i da se mozda cak nakuplja sol u tlu ( PROVJERI PH! ) trebao bi nakon recimo 30. dana cvjetanja eliminirat dusik tj maknut tu komponentu iz procesa gnojenja ali vjerojatno ti je to kao i vecini dosta zeznuto jer koristis jedno gnojivo koje sadrzi sve potrebne elemente, pa mozda samo da malo smanjis dozu nakon tih 30 dana cvjetanja ili nadjes neko gnojivo koje sadrzi manje N (dusika) jer ce ti ostat dovoljno u tlu i u biljci da dobijes ono lijepo zutilo pod kraj prije flusha ali ako ne primjetis da je biljka u nekim problemima onda ti ni to savijanje listova nebi trebalo bit neka prevelika briga i mozes samo nastavit radit kao i do sada :pat: sretno
grudvaISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#4
proveri nije li joj vruce od svetla ili da li prima dovoljno vode oce i cela takva da izgleda kada je mnogo zedna
KrejzyPOZNAVALAC

maj 2010.

#5
sve je covjek napisao u prvom postu
h4n5POZNAVALAC

jun 2010.

#6
flushing 10 litara vode h202 koj mozes kupit u svakoj ljekarnoj to ti je 10-ak kuna,moze joj samo bolje bit i pustit ce jos vise korjenja.:D probaj nemas sta izgubit
BjelacAMBASADOR

jun 2010.

#7
sta ce flaushirat ako je zalijo 2 puta sa pola doze? nemoj zaljevat sa 2 dana starom vodom, svjeza voda i zvek... voda kad stoji raste joj Ph, to sto si ti mjerio sa lakmusom moze ti kazat bilo sa, ima gresku od 1.0 ph... ako zalijevas sa svjezom vodom znas da ce ti uvjek biti oko 7.0+ nes malo ja sam mjerio kad sebe i frenda te na par lokacija kod ljudi i svjeza voda nikad nije bila ispod 6.9 te je islo do 7.2 na 2l vode stavi 4ml 6% jabucnog octa= 6.5 ph

okt 2010.

#8
pozdrav imam malih problema sa ovom pojavom.prvi mi je grow, box je 90x60x180,HPS 400w sylvania grolux,temperatura izmeu 26 i 27,zalijevam prokuhanom vodom(naravno ohlaenom) radi se o GHS hawaiian snow i GHS super silver haze u 23. danu vegetacije visina biljki je oko 30 cm u po etku sam malo pretjero sa ljubavlju( itaj gnojenje) tegle su 20x20x20 gnojeno sa cvetalom malo mi je niska vlaga al to u sutra sredit. ventilacija 2x pc vent 100mm i neki kupaonski s protokom zraka 200m/3 lampa se trenutno nalazi oko 80 cm udaljena od vrha biljki.kad sam primjetio ovu pojavu odma sam isprao zemlju i malo se kao oporavilo al se za 2 dana vratilo.P.S. ekam ph metar trebo bi do najkasnije u pon. unaprijed hvala na pomoi http://img183.imageshack.us/img183/56/dsc02884.jpg http://img594.imageshack.us/img594/4445/dsc02885d.jpg http://img840.imageshack.us/img840/7650/dsc02889f.jpg http://img213.imageshack.us/img213/4307/dsc02880r.jpg prve 2 HS druge 2 SSH

okt 2010.

#9
Biljke koje imaa narastu ogromne,mislim da bi pod 400w trebale dosegnuti bar 120-150cm i cvijetanje traje jako dugo.Trebao bi im uduplati saksije,ok bi om bilo oko 15l zemlje da fino diau.Oprezno s hranom,informiraj se malo na forumu.

okt 2010.

#10
puno hvala!!!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se