VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikaproblem s 1st growom
LEGACY

problem s 1st growom

32 odgovora1,359 pregleda
vodovodarkoISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#1
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? - sjemenke 2.Koliko su stare vaše biljke ? - 5.11. proklijala (9 dana) 3.Koliko su visoke vaše biljke ? - 5-6 cm 4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? - bila je u čašici do danas, presađena u veću teglu (oko 2 l) 5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) - u čaši je bila florafin, presađena u terra magma mješana s perlitom 6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? - ne baš često, dok je zemlja vlažna. nakon presađivanja jace zalivena prema naputku s foruma. 7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? - oko 7 - 7.5 je ph 8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:P:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? - još ništa 9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? - 150w MH 10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? - lampa je dovoljno daleko, 30 cm (doplo staklo izmedju + vent puse ispod zarulje) 11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? - 50 x 30 cm je površina 12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? - vlaga oko 30% +- 10ak%, temperatura 25-27°C 13.Koliki je ph zemlje ? - 5-6.5 je ph prema deklaraciji 14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? - nema 15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? - slabo do nikako jučer sam na biljci primjetio da na vrhovima listova počinju žutit - malo ali zamjetno. znam da je zemlja loša u kojoj sam počeo klijat bilju zato sam ju danas presadio iako je relativno mlada. bila je pod običnom štednom žaruljom do jučer onda sam ju prebacio na MH. ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Z&NZMAJ

nov 2011.

#2
pH vode ti je pre visok. Spusti ga limunskom kiselinom, octom ili kupi pH minus za akvaristiku. Sad je u dobroj zemlji, tako da nemoj viae niata poduzimati. U tim teglama mo~e odraditi vegetaciju. Nemoj gnojiti joa oko 2 tjedna, osim ako ne primjetia da je liae svjetlije. https://forums.vutra.org/content/203-problemi-kod-uzgajanja.html
MarcoPoloLEGENDA

nov 2011.

#3
moguce da ti je korjen najebao zbog tih prozirnih casica jer korjen bas ne voli svjetlost...bit ce valjda sad ok kad si presadio
vodovodarkoISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#4
hvala na odg. javim daljnji proces/oporavak.
Mr GreenSkinAMBASADOR

nov 2011.

#5
Kolega zlo&naopako ti dobro govori ph vode ti je previsok,idealno za naau biljku je od 5.5 - 6.5...sve ostalo ok.guraj dalje i javi napredak :D
vodovodarkoISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#6
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting mislim da je situacija bolja tj. ide na bolje. vidno je narasla
vodovodarkoISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#7
biljka fino napreduje ovo pitanje ne spada tu ali lako mi se nadovezat na temu pa... trebam li ju presaditi u vecu posudu, ova je oko 2 litre? box nije velik pa nece biti visoka ali htio lst napraviti.
tinitusENTUZIJASTA

nov 2011.

#8
posuda od 2 litre ti je definitivno premalo za privest to uspjesno kraju, ja bi je pustio jos nekih 5-6 dana u tome pa onda u finalnu posudu pa nakon par dana kad se fino primi - pocni je savijat.. i kako kaze kolega zlo - nabavi ph minus tekucinu jer je ph vode prilicno bitna stavka i mnogi problemi pocinju od toga. sretno dalje!
vodovodarkoISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#9
hvala ph vode smanjujem octom, i po bojama mi se cini da je izmedju 6-6.5

nov 2011.

#10
Ja sam zadnji put imao 2 biljke, svaka u svojoj posudi od po etka do kraja. Definitivno malo za puni potencijal, sre om sam imao mandaline niske sorte ina e nebi ni pokuaava. Jedan "hawaiian snow" bi riknuo u 2 litre:icon_lol: Ali opet mo~e se dobar dim uzgojiti ako baa ne mo~e druga ije, box je mali ali ata je tu je. Kad mo~e PC box mo~e i to.
vodovodarkoISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#11
jos jedno pitanje samo oko velicine - sjeme je Dinafem Seeds Shark Attack - short medium i jel dosta oko 5l

nov 2011.

#12
sto veca posuda to bolje, 5L je neki minimum i biljka ce ti biti manja, samim tim u urod, al ako ti to ne smeta moze da prodje
vodovodarkoISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#13
biljka je presadjena - 7.5 litara. odlucio sam lst odgoditi za 1 dan - da se oporavi od eventualnog aoka. kako je ovo prvi grow, ne znam trebam li biti zabrinut zbog listova. malo su svinuti - na slici se vidi. ako to je problem moguce da je zbog ph-a. smanjujem ph s octom iako mi se to ne svidja bas sutra cu po ph minus u petshop.

nov 2011.

#14
lepa biljoza, pazi je ;) dobar izbor posude. jesi je djubrio da sada, ako je odstajala voda iz vodovoda ne bi trebala praviti problem, mozda joj to sirce smeta.
vodovodarkoISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#15
nisam jos gnojio, voda uvijek odstoji. prestajem s octom pa cemo vidjeti onda... vlaga je prilicno niska....ne znam ima li to veze
vodovodarkoISTRAŽIVAČ

dec 2011.

#16
pozdrav svima, imam jednu tuznu novinu... biljka je uginula, a znam i razlog - presjekao sam ju nakon 15 dana cvjetanja ;) murija se pocela motat blizu i strah je odigrao svoje... vjerojatno su trazili nekoga ali ulog je prevelik za zajebavat se tu cemo se valjda svi slozit... do drugog puta zadnji dan: Uploaded with ImageShack.us

dec 2011.

#17
e jbg. steta, al sigurnost na prvom mestu, bude jos biljaka

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se