VUTRA
ForumUzgajanjeProblemi i dijagnostikadonje lišće zajebano/ 1st grow
LEGACY

donje lišće zajebano/ 1st grow

34 odgovora1,874 pregleda
stevengerrardISTRAŽIVAČ

okt 2011.

#1
1. sjeme 2. oko 3 tjedna 3. 5-6 cm 4. aaice od jogurta 5. normalna humusna niata posebno 6. svaka 3 dana mo~da sam i pretjerao u zaljevanju... dodajem u vodu neko gnojivo 9-7-7 5ml na litru 7. neznam, vodu ostavim par dana na zraku prije koriatenja 8. vidi 6. 9-7-7 9. 3x23W CFL daylight 10. 3-6 cm 11. 70cm x 45 cm Uploaded with ImageShack.us 12. nije sauna imam 2 venta jedan za upuh jedan za ispuh 80mm promjera sasvim dobro rade 13. neznam :( 14. ne, tu i tamo neki mrav al ni njih nema u zadnje vrijeme 15. imam puno teoretskog iskustva al mi je prvi grow dovienja i hvala na suradnji :banana_rasta: eh da i prva slika je od ove lijeve a druga od desne bilj ice
miss.mrkvicaAMBASADOR

okt 2011.

#2
o moj bo~e... kakva ti je to zemlja(puna neke plijesni)sam govoria niata posebno, u startu radia sam protiv sebe... im se radi plijesan mora da ih zalijevaa s previae vode,a joa uz to sve ih gnojia,zar ti se ne ine malo premalene za gnjojenje??? voda obavezno mora da se kontrolira ph vrijednost to ti je osnova;)
stevengerrardISTRAŽIVAČ

okt 2011.

#3
samo sam ih jednom zalio sa gnojivom, ata bi mi bilo najbolje napravit, stat sa zalijevanjem dok nedou sebi? bacit ih u smee i uzet novu zemlju?

okt 2011.

#4
Sad ne znam dal bi mogao da ih presadis u novu zemlju(veliki stres), ali stavi novu zemlju(obicnu zemlju za cvece) na vrh da zaustavi dalju budj, ne zalivaj par dana dok ne vidis da je gornja zemlja suva i probusi male rupicena dnu saksije(case) da izlazi visak vode, a sto se tice gnojenja, jos je rano za gnojenje(zato su ti listovi zuti). Uzivaj stari

okt 2011.

#5
Obavezno nova zemlja... Nece im biti veliki stres jer su ovak i onak prezivjele stresova.... Bez kvalitetne zemlje, bye, bye... A gnojenje.... pa kud si ti teoriju naucio?!? Zemlja sama po sebi ima dovoljno hrane za mjesec dana... Spalio si ih i jos k tome imas losu zemlju i jos k tome je previse zalijana i jos k tome su case do pola puno i........................................................................................................
stevengerrardISTRAŽIVAČ

okt 2011.

#6
jebiga nau it u :D imam dosta rupica na dnu dobra je drena~a... jebiga kad su po ele mijenjat boju na listovima mislio sam da je to zbog manjka nekih elemenata pa sam se juna ki zaletio, al ipak sam mislio da je najbolje pitat profesore pa sam se vama obratio... zna i svejedno je koja je zemlja bitno da ima ph neutralan nemora bit neka posebna?

okt 2011.

#7
Zemlje se uvelike razlikuju... Dobra drenaza, mirkoelementi i ostale "sitnice" su potrebni da se korijen dobro razvije, a to znaci da u pocetku je jaaaaaako bitna kvalitetna zemlja. TerraMagma ili Composana se preporucuje na ovom sajtu... Ostale na svoju odgovornost, a kako vidis kod tebe to nije ispalo bas najbolje. A prije nego ides gnojit malo pogledaj po forumu...
stevengerrardISTRAŽIVAČ

okt 2011.

#8
hvala na odgovorima, odma se bacam u potragu za zemljom :banana_rasta:
#9
nemoj ih se zurit spasavat,lose su startane puno je to stresa,nepotrebno dugo ce ti trajat oporavak jebada,a posto ti sjeme nije brendirano bolje ti je bacit ih i krenit sa novom turom,naravno bolje modificirano, kupi si ph tester u pet aopu i neku od kvalitetnih zemlji (terra-magma,composana universal,potgraund H od klasmana) eto tako bi ja barem osobno postupio..i dvije greske koje su mi bas upale u oko ostavis vodu da ostoji par dana prije zaljevanja,i gnojit na tako male biljke, su velike pocetnicke greske:vb_wave:
stevengerrardISTRAŽIVAČ

okt 2011.

#10
ata prije u pohitat po Composanu, vidio sam na forumu da je to najbolja zemlja ovde u nas, dodat u unutra samo stiropor nadam se da e to biti dovoljno za grow, pa u se priklju it u dnevnike uzgoja. keep learning :read: mo~da bi mi bilo bolje odma stavit biljke u velike posude, nee one puno rast, do negdje 50-60 cm, sad neznam kolike posude da uzmem kolko litara.
#11
composana universal pazi nato da bude ta,ima vec perlita usebi a stiropor je nesto kao geto nadomjestak perlitu ako si nemos kupit tako da nemoras posto u komposani vec ima perlita,nemam osjecaj za ovako mal box,i nisi se razjasnio jel si ti mislio to ostavit na cfl ili mozda neki mali HPS ubacit kasnije ali ja gledam kao neku normu saskija od 10l za ukupan grow al sto vise to bolje,ako si u prilici jabi zajebo te transplatacije odma stavio jedno 2-3 sasksije od 10l komposanu slozio si box primjeren za 250w hps nekih nesto manji od 1m2 narucio si neko jeftino feminizirano sjeme,kupio plantelu cvet posto nemoras gnojit prvih 30 dana komposanu ph tester,iskoristio de ventove koje vec imas za neki jebiga rudimentalni intake i outake,i boli te Kur-ac smatram das tesko fulat jel imas jebiga neke osnove za uspjesan prvi grow,a ovo sad zajebat iskoristit sta se moze i sibaj dalje...al tako barem ja razmisljam stim da sam dosta navaren trenutno,tako ja barem razmisljam jel nisam bas neki ni fan ni znalac tih extra malih pc tipa growowa,a ove biljke sad bacit u smece i deri dalje,jel iskreno za 3 tjedna izgledaju barem meni koma i nevrjedno spasavanja al moje biljke srednom 4 tjedna vegetacije stim da su jos i topirane pa je bio period nerasta:vb_devil:
stevengerrardISTRAŽIVAČ

okt 2011.

#12
ma sku~io sam da su ove propale, nisam mislio hps stavljat puno mi je to posla, ja u na CFL, bie tu sveskupa 5x23w (dosta?) slo~it u nekakvu infrastrukturu za njih da stoje tu i bie podesivo po visini, i scrog, samo sam se zajebo s tom zemljom...al vje~bom do savraenstva, jebiga recesija zahvatila ide se progresivno malo po malo, strpljen spaaen, volja je tu :D eh da i dimenzije boxa su V`D 62cm x 75cm x 45cm niata ekstra, al nadam se samo da e dat dovoljno za moje potrebe
SekachAMBASADOR

nov 2011.

#13
Za te dimenzije trebas bar 11 takvih cfl-a...
stevengerrardISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#14
a ziher 11, ja sam mislio da ce bit dosta oko 7000 lumena za taj prostor, jos sam mislio scrogat i uvijek drzat svijetlo blizu vrhova, to bi moglo bit dosta za dvije biljke

nov 2011.

#15
trebao bi skupiti bar 10000Lm (bez obzira jedna ili tri biljke), proveri obavezno vodu kojom zalivas, moze biti da je puna gvozdja a i krecnjaka, bar na osnovu fotki (pogotovo ako promenis zemlju pa ti se ponovo pojavi ta belicasta i zlatno-zuta boja na povrsini), za zemlju su ti vec rekli, nikada nikako u cist humus, ako ces ih drzati na 50~60cm dovoljna ti je posuda od 5~6L
stevengerrardISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#16
Ma dobro to svijetlo me ne brine previse za pocetak ce mi bit ovo dosta pa cu dodavat jos svijetla malo po malo, planiranje je kurva, reko sam si najbitnije je zapocet pa cu usput sve lako rjesit, a najlakse mi je uzet jace zarulje onda neke od 26w, zna li mozda neko kolko dodje ta u nasem bauhausu u zg, oko 20 kuna?
GreenRyderLEGENDA

nov 2011.

#17
....takve spiralne po 23W (philips tornado) su ti najjeftinije u pevecu.....nekih 30-40 kn......a u bauhasu iste po 60+ kuna......tako da bolje prodi par ducana i usporedi cijene nego da bacis novce bzvz....... .....vidio sam u chipoteci CFL od 20-80 W i cijene su stvarno super al mislim da su zarulje neke kineske pa neznam kolko je tome za vjerovat.......
stevengerrardISTRAŽIVAČ

nov 2011.

#18
proaao sam po par duana, ove sam uzeo za oko 30-40kn... samo ata nema svugdje daylight ~arulja to je bed

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se